Çıkış Tarihi     : 09 Aralık 2003 Salı, Yapım Yılı : 2003
Türü                : Animasyon,Komedi,Aile
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Disney Television Animation
Yönetmen       : Howy Parkins (IMDB)
Senarist          : Elijah Aron (IMDB),Bart Jennett (IMDB)
Oyuncular      : Rickey D'Shon Collins (IMDB), Jason Davis (IMDB), Myles Jeffrey (IMDB)(ekşi), Ashley Johnson (IMDB)(ekşi), Courtland Mead (IMDB)(ekşi), Pamela Adlon (IMDB)(ekşi), Allyce Beasley (IMDB), Dabney Coleman (IMDB), April Winchell (IMDB), Gregg Berger (IMDB), Mayim Bialik (IMDB), Clancy Brown (IMDB), Corey Burton (IMDB), Toran Caudell (IMDB), Jonathan David Cook (IMDB), Danny Cooksey (IMDB), Rachel Crane (IMDB), Aria Noelle Curzon (IMDB), Elizabeth Daily (IMDB), Blake McIver Ewing (IMDB), Tom Kenny (IMDB), Charles Kimbrough (IMDB), Tress MacNeille (IMDB), Chris Marquette (IMDB), Miles Marsico (IMDB), Anndi McAfee (IMDB), Sam McMurray (IMDB), Ryan O'Donohue (IMDB), Jonathan Osser (IMDB), Patrick Renna (IMDB), Katey Sagal (IMDB), Justin Shenkarow (IMDB), Michael Shulman (IMDB), Francesca Smith (IMDB), Kath Soucie (IMDB), Aaron Spann (IMDB), Warren Sroka (IMDB), Tara Strong (IMDB), Robert Vaughn (IMDB), Erik von Detten (IMDB) >>devamı>>

Recess: Taking the Fifth Grade (~ Bainontas stin 5i taxi) ' Filminin Konusu :
Recess: Taking the Fifth Grade is a video starring Rickey D'Shon Collins, Jason Davis, and Myles Jeffrey. Wow - fifth grade. But what good is practically being a grown-up when the teacher's a big sourpuss?


 • "trt ve disney channeldan çok önceleri, atvde cumartesi günleri sabah 9da yayınlanmış süper çizgi film, haftasonu eğlencesi yıllarca biraz geçe almadı atv sağolsun uyandık erken erken"
 • "gelmiş geçmiş en güzel çizgi filmdi. keşke yayınlansa, yayınlansa da öğleden sonraları televizyon başına koşuştursam."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ülkemizde ilköğretim denilen okul aşamasını hicivli bir dille anlatan çizgi filmdir.tj denen bir eleman vardır. bu eleman herşeyi yapar , karizmadır. diğer bir karakter gretchen denen gözlüklü bir kızdır. bu kız çağımızın dahilerinden biridir. gus denen tipik loser görünümlü ama yeri geldiğinde masaya çat diye yumruğunu indiren bir elemanda bu çizgi filmde mevcuttur. mickey isimli soprano sese sahip şişman arkadaş bu çizgi filmin bir başka karakteridir. her türlü sporla arası iyi olan bir zenci arkadaş ve dövüş sever kırmızı giysili bir kızda mevcuttur lakin onların ismini hatırlayamadım. kendilerinden ve sevenlerinden özür dilerim.

  mamu'nun uyarmasıyla gelen edit:

  zenci çocuğun adı vince , erkek fatma olan kırmızı şapkalının adı spinelli 'imiş.


  (kendicoplugundeotenhoroz - 2 Aralık 2007 17:42)

 • comment image

  hayatimin cizgi filmi.simdi yayinlanmiyor olusu cocuklar icin basli basina kocaman bir kayiptir.gerci su anda izleyecek dogru durust hicbir cizgi film yok ama recess olmayan bir cocukluk donemi olmasini dusunmek insanin uzulmesine neden oluyor.


  (silvio - 13 Ocak 2008 01:29)

 • comment image

  çocukların gelişiminde bugüne kadar yapılmış susam sokağından sonra en başarılı yapıttır. sanırım ben bunu izlediğim sıralar lisedeydim. her bölümüne ayrı ayrı hayran kalmışımdır. hala daha evde new kid esprisi yaparız sayesinde. ispiyon yapana randall, anneye finster deriz zaman zaman. geçenlerde ashley diye bir kızla tanıştım da bunu söyleyince yarım saat güldük evde bu çizgi film sayesinde.
  ipe sapa gelmez şeyleri tekrar tekrar yayınlarlarken, böyle kaliteli çizgi filmlerin kaybolup gitmesi ne acı.


  (acemiyazar - 9 Şubat 2010 12:31)

 • comment image

  disneyin başyapıtıdır. bu çocuk çizgifilmi olamaz, her esprisi ve olayı efsanedir. abd deki primary school dediğimiz haltı iyi gözlemleyip yapmışlardır. baş kahramanlarının yanı sıra birçok değişik tipte çocuk da bulunur. ashley ler, kazıcılar vs.

  bunda en sevdiğim iki karakter vardı, belki aynı da olabilir şimdi anamadım. biri karaborsacı, öbürü ise efsaneci çocuktu, saçının ortası beyazdı. ama efsaneciye biterdim. mesela bir olay olur (atalım: çitlerden top fırlasın ama o top alınamaycak bir yere gitsin) çocuklar o toplara ne olduğunu merak eder, hop bu çıkar "4.sınıflardan jack de, bir gün o topu almaya gitmişti" deyip arkada biter, bunlar döner sonra efsaneci devam eder "jack o çitlerden atladıktan sonra bir çığlık yükseldi. evinde o akşam gidemedi, bir daha da haber alınamadı" der, milleti sıçtırırdı.

  hatta bunların teneffüs(=recess)lerini alıyorlardı, bunların eğitim kalitesi düşüyordu sonra müfettişler r.e.c.e.s.s. diye bir proje geliştirip dersleri on dakikalık boşluklara bölüyorlardı ve bunla övünüyorlardı... yani bundaki komedi ve ara sıra ince zekalara gülmeyen adam "the simpsons alt tarafı çizgifilm"dir diyenle aynı adamdır, o kadar söylüyorum.


  (sozlukte bulunmayan kelime - 19 Ekim 2010 04:27)

 • comment image

  trt ve disney channeldan çok önceleri, atvde cumartesi günleri sabah 9da yayınlanmış süper çizgi film, haftasonu eğlencesi yıllarca biraz geçe almadı atv sağolsun uyandık erken erken


  (kaimono - 7 Aralık 2010 01:55)

 • comment image

  gelmiş geçmiş en güzel çizgi filmdi. keşke yayınlansa, yayınlansa da öğleden sonraları televizyon başına koşuştursam.


  (pamplona - 3 Mayıs 2014 21:58)

 • comment image

  yetişkinler için yapılmış çizgi filmdi bence. milyon tane çizgi film var ama recess yok malum ortamlarda. filmini istemiyorum arkadaş ben. her haftasonu izlediğim çizgi filmlerini istiyorum.

  yine bir cumartesi sabahı ve ben yine deli gibi özledim seni t.j. detweiler, çocukluk aşkım!


  (scaramuccia - 12 Temmuz 2014 11:05)

 • comment image

  ciddi ciddi iyi konular dönerdi bu çizgi filmde. hani büyüklerin demeyelim de gülmek veya anlamak için en az ergen olmanız gereken şeyler vardı. ajimbo bölümü vardı mesela. ne boka yaradığı belirsiz bir kart oyunu okulda türüyor ve herkes onun müptelası oluyordu. sosyal hayat sıfırlanıyor parklar bomboş kalıyordu. düşündüğünde okulunda bu geçişleri dönem dönem çok kez yaşamış bana (taso-bozuk para ile maç vs.) sanki her okulda yaşanan bir şeyi anlatıyorlarmış gibi geliyordu, biraz daha büyüyüp bakınca aynı zamanda sistem eleştirisi olduğunu da görebiliyordum. güzel çizgi filmdi vesselam. bi ara uzun metrajını indirip izlemiştim. o da fena değildi. müptelalarına duyurulur.


  (syozkn - 11 Kasım 2014 08:15)

 • comment image

  açık ara en sevdiğim çizgi filmdi bu. gerçi epey büyüktüm bu yayınlanırken, o yüzden esprileri anlayıp epey beğenmiştim.

  birçok açıdan çok da tanıdıktı. saçı, boynunda asılı düdüğü, öğrencilerden nefret etmesi ve her daim nursuz tavrıyla muriel finster karakterinin bire bir aynısından benim ilkokulda da vardı. dibimizde bitip çılgınca düdüğünü çalardı manyak kadın. hatta bir kere zayıf, kısa, minnak bir arkadaşın arkasından yaklaşıp çalınca garibim o korkuyla pencereden tırmanarak sınıfa kaçmıştı, çizgi film sahnesi gibiydi asdasghfda.

  neyse, benim bu entariyi yazma sebebim bu sabahın körü itibariyle recess'in filmleri olduğunu öğrenmiş bulunmam. recess: school's out, recess christmas: miracle on third street, recess: all growed down ve recess: taking the fifth grade. arada dizisinden bölümler açar izlerdim, filmlerini bulunca sevindirik oldum. hayranlarına duyurulur.


  (istenc - 23 Eylül 2018 07:04)

Yorum Kaynak Link : recess