Çıkış Tarihi     : 20 Mart 1996 Çarşamba, Yapım Yılı : 1996
Türü                : Aksiyon,Macera,Cinayet,Bilim Kurgu
Taglar             : doğaüstü güç,Içgüdü,beş duyu
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Paramount Television , Pet Fly Productions
Yönetmen       : Bruce Bilson (IMDB)(ekşi), Danny Bilson (IMDB)(ekşi), William Gereghty (IMDB)(ekşi), Tony Westman (IMDB), Timothy Van Patten (IMDB)(ekşi), James Marshall (IMDB), John J. Connor (IMDB), Michael Vejar (IMDB), Michael Lacoe (IMDB), Scott Williams (IMDB), Richard Compton (IMDB), Don Kurt (IMDB), Paul Abascal (IMDB), Greg Beeman (IMDB), Scott Paulin (IMDB), Jeffrey Reiner (IMDB), Gus Trikonis (IMDB), Scott Brazil (IMDB), Gail Morgan Hickman (IMDB), Oley Sassone (IMDB)
Senarist          : Danny Bilson (IMDB)(ekşi),Paul De Meo (IMDB),Harold Apter (IMDB),Gail Morgan Hickman (IMDB),David H. Balkan (IMDB)(ekşi),Laurence Frank (IMDB),Peter Lance (IMDB),David Newman (IMDB),Dan Levine (IMDB),John Vorhaus (IMDB),Howard Chaykin (IMDB),Harv Zimmel (IMDB),Steven Baum (IMDB),Bruce Kalish (IMDB),Richard Maxwell (IMDB),Ann Powell (IMDB),David Thoreau (IMDB),Rick Husky (IMDB),Juan Carlos Coto (IMDB),Paul B. Margolis (IMDB),Brad Markowitz (IMDB),Stephen A. Miller (IMDB),Darrell Fetty (IMDB),Steven Kriozere (IMDB),Tony Westman (IMDB),Tom Fudge (IMDB),Joe Johnson (IMDB),Lydia Look (IMDB),Rich Tabach (IMDB),Robert Bielak (IMDB),Randy Brown (IMDB),Bill Froehlich (IMDB),Ron Taylor (IMDB),Fred A. Wyler (IMDB)
Oyuncular      : Richard Burgi (IMDB), Garett Maggart (IMDB), Bruce A. Young (IMDB), Ken Earl (IMDB), Ryf Van Rij (IMDB), Lesley Ewen (IMDB), Kelly Curtis (IMDB)(ekşi), Anna Galvin (IMDB), Henri Brown (IMDB), Kendall Cross (IMDB), Ben Cardinal (IMDB), Lisa Akey (IMDB), Leigh Taylor-Young (IMDB), Brent Stait (IMDB), Drancy Jackson (IMDB), Gavin Buhr (IMDB), Robert Knott (IMDB), Jamie Rose (IMDB), Isabella Camil (IMDB), Eliza Sroka-Benisty (IMDB), Jeri Ryan (IMDB), Pato Hoffmann (IMDB), Geno Silva (IMDB), Tony Perez (IMDB), Alan Toy (IMDB), Alicia Coppola (IMDB), Udo Kier (IMDB), Matt O'Toole (IMDB), Eric Keenleyside (IMDB), Tom Butler (IMDB), Malik Sealy (IMDB), Lorenzen Wright (IMDB), Kurt Rambis (IMDB), Malcolm Stewart (IMDB), Clyde Drexler (IMDB), Dean Wray (IMDB), Tim Thomerson (IMDB), Michael Kopsa (IMDB), Charles Andre (IMDB), Garry Chalk (IMDB) >>devamı>>

The Sentinel (~ Sentinel) ' Dizisinin Konusu :
The Sentinel is a TV series starring Richard Burgi, Garett Maggart, and Bruce A. Young. After spending years in the Peruvian jungle during his tour in Army Special Forces, Cascade PD Detective James Ellison developed hyperactive...


 • "machine head'i çok severim, ama kendileri bu şarkıyı sik gibi cover'lamışlardır. bir heavens gate versiyonu bildiğin göt siker mesela."
 • "judas priest' in 1984 tarihli defenders of the faith albümünden aşmış bir parçadır. konserlerde en çok çalınan 12. judas priest parçasıdır."
 • "arthur c clarke tarafından yazılan ve 2001 a space odyssey e ilham kaynağı olan kısa öykü.kitabın sonunda bu hikayeyi okumak mümkün."
 • "heavens gate tarafindan coverlanip ta , en muhteşem coverlar kategorisine giren bir judas priest* parçasi. orjinali için hiç bir söz söylemeye gerek yok zaten. judas priest ise tabiiki mükemmeldir!"
 • "ayrıca 1977 yapımı bir michael winner filmi. chris sarandon ve christina raines'ın barollerde oyuyor, ava gardner ise hafif yaşlı haliyle boy gösteriyor bu korku filminde."
Facebook Yorumları
 • comment image

  film o kadar kötü gerçeklikten o kadar uzak ki insan bittiğinde kendini küfür etmekten alıkoyamıyor.

  filmin tagline'ından da anlayacağımız gibi gizli servisde* bir köstebek var ve hedefi de başkan. işte bu iş bizim iyi adamın üzerine kalıyor sonra bi bakıolar ki meğer o adam hakkaten iyiymiş. kötü adam en başından beri burnumuzun dibindeymiş. insan gerçekten inanamıyor ne kadar yaratıcı, ne kadar yeni.

  film tamamen son 1 yılda kim parlamışsa onu kadrosuna almış (timeless kim basinger'ı hariç tutalım) ve bunun rüzgarını arkasına alarak ilerliyor. 24'ün süperajanı canımız kanımız kiefer abimizi dandini geri bir role atıp yaş bakımından kemale ermiş michael douglas'ı bas role verip runaway yapınca yani aksiyonu daha 1. dakikadan kesince filmi izlenebilir kılmak için korkunç bir hikaye çekiciliğine ihtiyaç duyuluyor. o da neredeyse 0 düzeyinde. film o kadar basit bağlanıyor ki insan lost, 24 vs gibi diziler izledikten sonra hikayenin basitliğine inanamıyor. (bilmiyorum belki de bu diziler çıtayı çok yükselttiler).

  --- spoiler ---

  michael douglas ronald reagen'ın hayatını kurtarmış bir korumadır, efsanedir. birgün içerden bir köstebek ve başkana sukiast dedikodusu almışken etrafındaki herkes patküt ölmeye başlar hikaye bunun üzerine kalır. bunu yakalasın diye kiefer sutherland'i üzerine verirler çünkü o jack bauer'dir. bi de michael douglas'ın karısını düdüklediğini düşünmektedir. oysa o başkanın karısını düdüklemektedir. micheal kendini temize çıkarttırır kötü adamı yakalar film biter.

  peki eva longoria bu esnada ne yapıyor? işte asıl acıklı olan o kendisi bu filmde poposu ve 2 memesi ile oynuyor. kiefer'ın yanına bunu verirler ki işi öğrensin falan o sahnede aleni biçimde kıçını çekiyorlar hani seksi bu der gibi (ki gerek yok zaten biliyoruz seksi olduğunu) bi de aynı sahnenin devamında 'gömleğini ilikle' diyor kiefer eva'ya. bu kadar. tüm rolü bu.

  ---
  spoiler ---

  filmde çok salak birkaç sahne var.

  --- spoiler ---

  misal michael abimiz kendisini temize çıkarmak istiyor. polis bürosuna gidiyor parmak izi araştırması yapıyor 3 saat kadar. sonunda kiefer kapıda beliriyor. diyor ki bir adam ndn aranırken polis bürosuna gelir? bu kadar böylece onu affediyor o arada öğreniyor ki düdüklediği hatun first lady'miş. yani kısaca filmde kiefer'a biçilen rol kıskançlıktan kafayı bozmuş bir cia ajanı. karısı hakkında gerçeği öğrenince michael'i affediyor suçsuzlğuna inanıyor, başkanı öldürme suikastının 1 numaralı şüphelisiyle başkanın olduğu yere gidiyor. bu kadar gerçeklikten uzak bu kadar siktiriboktanca kotarılmış başka bir sahne görmedim. hayır 24'teki nükleer bombayı götüne sokup patlamasını engellese daha inandırıcı olcak.

  her şey halloluyor mutlu son vs. bizim michael emekli oluyo skerim böyle hayatı diyo. kim bassinger camdan bakıyo arap kızı gibi. ulan sikikler bütün film michael ve first lady'nin kaçak ilişkisi üzerine kurulmuş olaylar ordan çıkmış. sonunda bu 2'sine ne olduğunu söylemezseniz koca filmin ne anlamı var! adam başkanı kurtardı, karısını kurtardı ondan sonra günbatımına yürüdü film de nihayete erdi. bravo.

  ---
  spoiler ---

  internetten indirmeye değmez, 3 ytl verip korsanını almaya değmez. zaman kaybı, para israfı. filmi kurtarabilecek tek şey eva longoria ile kim bassinger'ın sevişmesi. o da filmde yok.


  (siralop - 16 Eylül 2006 02:48)

 • comment image

  judas priest'in "defenders of the faith albümünde yer alan belki de en iyi parçası.parçanın girişindeki harika solovari gitar ve rob halford'un vokali dudak uçuklatır.

  the sentinel

  along deserted avenues
  steam begins to rise
  the figures primed and ready
  prepared for quick surprise
  he's watchin' for a sign
  his life is on the line

  sworn to avenge
  condemn to hell
  tempt not the blade
  all fear the sentinel

  dogs whine in the alleys
  smoke is on the wind
  from deep inside its empty shell
  a cathedral bell begins
  sending out its toll
  a storm begins to grow

  sworn to avenge
  condemn to hell
  tempt not the blade
  all fear the sentinel

  amidst the upturned burned-out cars
  the challengers await
  and in their fists clutch iron bars
  with which to seal his fate
  across his chest is scabbards rest
  the rows of throwing knives
  whose razor points in challenged tests
  have finished many lives

  now facing one another
  the stand-off eats at time
  then all at once a silence falls
  as the bell ceases its chime
  upon this sign the challengers
  with shrieks and cries rush forth
  the knives fly out like bullets
  upon their deadly course
  screams of pain and agony
  rent the silent air
  amidst the dying bodies
  blood runs everywhere
  the figure stands expressionless
  impassive and alone
  unmoved by this victory
  and the seeds of death he's sown

  sworn to avenge
  condemn to hell
  tempt not the blade
  all fear the sentinel


  (iron maiden fan - 15 Eylül 2002 21:35)

Yorum Kaynak Link : the sentinel