Süre                : 2 Saat 8 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Aralık 1983 Cuma, Yapım Yılı : 1983
Türü                : Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Eagle Associates , Major Studio Partners
Yönetmen       : Michael Apted (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Martin Cruz Smith (IMDB)(ekşi),Dennis Potter (IMDB)
Oyuncular      : William Hurt (IMDB)(ekşi), Lee Marvin (IMDB)(ekşi), Brian Dennehy (IMDB)(ekşi), Ian Bannen (IMDB)(ekşi), Joanna Pacula (IMDB)(ekşi), Michael Elphick (IMDB), Richard Griffiths (IMDB)(ekşi), Alexander Knox (IMDB)(ekşi), Ian McDiarmid (IMDB)

Gorky Park (~ Moskova'da cinayet) ' Filminin Konusu :
Moskova'nın Gorky Parkı'nda üç cinayet kurbanı yüzleri ve parmak uçları yüzülmüş bulunduğunda, dedektif Arkady Renko (William Hurt) cesetlerin kimliğini tespit etmeye ve katili bulmaya karar verir. Ama kurbanların resimleri netleşmeye başladığında, ipuçları sadece KGB değil, sevdiği kadın Irina'yı da (Joanna Pacula) göstermeye başlar. Şimdi gizli polis tarafından aranan ve en yüksek derecede politik aldatma ve ihanet ağıyla karşılaşan Renko, gerçeği bulmak ve katili ortaya çıkartmak için gerekiyorsa kendi sonunu getirecek ve Irina'yı da sonsuza kadar kaybedecektir...


 • "kadınların güzelliği ile beraber kütlesi de artsaydı, bu mekan güneşli günlerde bir kara delik olurdu"
 • "scorpionsun wind of change sarkisindaki soz konusu park."
 • "1983 yapımı michael apted filmi. william hurt, gorky park'da kafa ve parmak derileri yüzülmüş bulunan üç cesedi soruşturan dedektifi canlandırıyor."
 • "bu filmde nedense gerilim sahnelerinde calan muzikler ilgimi cekmistir. mesela bir takip sahnesinde it s so easy to fall in love caliyordu, ortamla o kadar tersti ki tirsaki bir hal almisti."
 • "martin gruz smith'in bir kitabı"
 • "efsanevi moscow music peace festival'ın yapılma sebebidir. acaba nerede grup elemanları şimdi.."
 • "william hurt ve lee marvin'in başrollerini oynadığı polisiye. filmde kısa ama çok tatlı bir sevişme sahnesi de var. tabi hurt ve marvin arasında değil. (bkz: iğrençsiniz ibneler)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  moskova nin en guzel parklarindan birisidir. turk halkindan farkli olarak ruslar haftasonlarini avm ler yerine parklarda geciriyorlar. oldukca cesitli aktivitelerin yapildigi bu parklarda zamanin nasil gectigini anlamiyor ve tum haftanin yorgunlugunu atiyorsunuz.


  (noel gallagher - 1 Eylül 2012 12:04)

 • comment image

  "park gorkovo" ismiyle de bilinir. reconcept yapildigindan beri sehrin en populer mekani oldu, cok da guzel oldu tamam mi? icinde sanat galerileri, yapay golu, sezlonglu semsiyeli plaji, super ucuz kiralik pisikletleri ( gunluk 1,5 lira ), beach volley sahalari, ekstrem spor alanlari, acik hava sinemasi, diskosu, cesit cesit restoran/kafeleri, cimlere yaymali, suya ayaklari daldirmali, moskovanin bir nevi central park'i. tum parkta ucretsiz wifi oldugunu da eklemek lazim. kisin da kocaman bir buz pateni parki haline geliyor ki o da bambaska bir guzellik. lujkov'dan sonra gelen belediye baskaninin yuz aki projesi. hastasiyiz.


  (sanborn - 14 Ekim 2013 12:30)

 • comment image

  moskova denince akla gelen park. orjinal ismi park gorkavo şeklinde telaffuz edilir, yani bi rusa bu şekilde sormakta fayda var.
  metro çıkışları parkın içinden değil biraz uzaktadır (yürüyerek max 10dk)
  ondan dolayı park kültürü durağından çıkınca bir rusa
  "izvinite gıde park gorkova?" derseniz size gösterir.

  bu park mayıs-ekim ayları arasında cennete dönüşür.
  çeşit çeşit bisiklete, patene, kaykaya binen insanlar, masa tenisi oynayanlar, kendi müziğini yapanlar, parkın ortasındaki bir çardağa konuşlandırılmış kuyruklu piyanoyu çalanlar, göletler etrafında yiyenler içenler, çimlerde yayılanlar derken hiçbir şey yapmadan etrafa bakmak bile size stres attırır.

  bir çok bank vardır doğal olarak, bu bankların tam ortasında oturmuş iki güzel bayan görmek mümkündür, bu kapalı olarak tanışmaya açığız anlamı verir.
  genç erkekler bu kızların yanlarına müsade isteyip oturur azıcık muhabbet ederler, kızlar ilgi gösterirlerse muhabbet yürür gider, kızlar ilgi göstermezse susarlar, erkekler efendice teşekkür eder kalkarlar.

  ne güzel bir dünya değil mi?


  (uberallessuperfantastik - 14 Nisan 2016 11:53)

 • comment image

  1983 yapımı michael apted filmi. william hurt, gorky park'da kafa ve parmak derileri yüzülmüş bulunan üç cesedi soruşturan dedektifi canlandırıyor.


  (zlatan - 8 Kasım 2002 15:34)

Yorum Kaynak Link : gorky park