Çıkış Tarihi     : 30 Eylül 1991 Pazartesi, Yapım Yılı : 1991
Türü                : 
Taglar             : Dört kelime başlığı,Başkasında oyuncu adı,röportaj,Kurgu olmayan
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Charlie Rose
Yönetmen       : Joe Nocerito (IMDB), Christopher Sgueglia (IMDB), Mike Jay (IMDB), Kate Roth Knull (IMDB), Bob Morris (IMDB), Caitlin Jay (IMDB), Mark Dickison (IMDB), Victor Mathews (IMDB)
Oyuncular      : Charlie Rose (IMDB)(ekşi), Mark Halperin (IMDB)(ekşi), Al Hunt (IMDB), Thomas Friedman (IMDB), Jon Meacham (IMDB), Henry Kissinger (IMDB)(ekşi), David Sanger (IMDB), Doris Kearns Goodwin (IMDB)(ekşi), David Brooks (IMDB), Joe Klein (IMDB), David Remnick (IMDB), John Heilemann (IMDB), Jonathan Alter (IMDB), David Denby (IMDB), Fareed Zakaria (IMDB), David Ignatius (IMDB), John McCain (IMDB), Joe Biden (IMDB), Dexter Filkins (IMDB), Jim Hoagland (IMDB), Richard Holbrooke (IMDB), Ian Bremmer (IMDB), Martha Raddatz (IMDB), David Leonhardt (IMDB), Adam Nagourney (IMDB), Matthew John Dowd (IMDB), Andrew Ross Sorkin (IMDB), Bernard-Henri Lévy (IMDB), Mort Zuckerman (IMDB), Arianna Huffington (IMDB), Eric Kandel (IMDB), Paul Krugman (IMDB), Kevin Spacey (IMDB), Walter Isaacson (IMDB), Evan Thomas (IMDB), John F. Burns (IMDB), Shimon Peres (IMDB), Dan Rather (IMDB), Jeffrey Toobin (IMDB), James Fallows (IMDB) >>devamı>>

Charlie Rose ' Dizisinin Konusu :
Charlie Rose is a TV series starring Charlie Rose, Mark Halperin, and Al Hunt. Charlie Rose interviews noteworthy people in fields including politics and government, business and economics, science and technology, media, sports and...


 • "bugunku programinda abdullah gul'u konuk etmistir, ikisinin ayni anlama gelen soyadlara sahip olmalari da ilginc olmustur.(bkz: abdullah gul)"
 • "bloomberg ht'de programlarını yayınlıyorlar bu amcanın. biraz önce edward snowden ve dirty wars hakkında iki söyleşi yaptı. abd'nin ne kadar şişirilmiş bir özgüvene sahip olduğunu açığa serdi."
 • "her cenahtan cagirdigi insanlarla, sordugu objektif sorularla, engin uluslararasi ili$kiler bilgisiyle ba$arili bir gazeteci."
 • "amerikan televizyonlarinin seyredilesi tek entelektuel talk show'u. keske abd'de olsaydim da seyredebilseydim dedigim yegane program. charlie bey sizi buradan da alkisliyorum."
Facebook Yorumları
 • comment image

  eski ekol gazeteci oldugu belli.. adamon sovunu izlerken, dizilere filmlere gecen zamanima aciyorum bazen.. dunyaya farkli bi bicimde bakmayi sagliyo programina cikardigi kisiler.. provakatif soru sormuyo, karsindakinin konusmasini engellemiyo, yorum yaomaktan kacinmiyo.. tipi biraz ugur dundari hatirlatti bana.. ve amerika sisirilmis ( fiziksel ve ruhsal kihkih) idiotlardan olusur, ancak komikli shovlar ve agir drama diziler ithal ederler savimi curutmus bir amcadir.. karizmatik ses tonu ve simsiyah fon kullanmasi da cabasi.. house of cards ozlemimi tavan yaptirdi gece gece bak..


  (semrin - 27 Aralık 2013 00:28)

 • comment image

  çok sevdiğim adam. bizim yavşak basın, mehmet barlas falan az izlesin de soru sormak nedir görsün.

  geçenlerde israilli bir dış politika uzmanını konuk etmişti. ve herşeyi çok iyi bilen bu israilli diplomatımız, ortadoğu ile ilgili planlarını ağzından salyalar saçarak ve en doğrusu bu şeklinde anlatırken ona ;

  "peki ya siz filistinli olsanız bunu kabul eder miydiniz" diyerek ayarın kralını vermiştir.


  (dogumgunundecevrimdisiolanadam - 19 Ocak 2014 19:03)

 • comment image

  rte ile yaptığı ropörtajdan türk medyasının ciddi dersler çıkarması gereken kişi. adam öyle akılcı bir şekilde öyle sakin bir üslupla sorularını sordu ki rte bozulsa da atarlanacak zaman bulamadı. ha takiyye yapmaya kalktı ama onda da başarılı değildi. bizimkiler değil bu adamın sorduğu soruları sormak, rtenin karşısında korkularından iki kelimeyi yan yana getiremiyorlar ya ne diyeyim.


  (franny - 30 Nisan 2014 20:12)

 • comment image

  recep tayyip erdoğan ile yaptığı röportajda, batıya gelen tüm açık sözlü eleştirileri ustaca rusya'ya yönlendirmeyi başarmış gazetecidir.

  recep tayyip erdoğan suriye sorununda tüm suçu "müdahale etmekten kaçınan" batıya atar.
  gazeteci önce barack obama, ardından vladimir putin ile ikili ilişkilerini sorar. olumlu cevaplar alır.
  sonra ukrayna olayları hakkında ki görüşünü alır. burada da ne şiş yansın ne kebap tarzı verilen politik cevapların ardından "suriye'deki olayların bu hale gelmesinde rusya'nın sorumlu olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusunu sorar. gelen soruların duygusal dağılımı karşısında kafası karışan recep tayyip erdoğan en sonunda yüzünü buruşturur, yalan söylemek istemez, bir şey söylemek istemez. sunucu ısrarla sorar "düşünüyor musunuz?". erdoğan yarım ağızla evet der. hepimiz biliriz ki dış politikada söz hakkımız yok. yoksa adam neden yarım ağızla cevap versin? neyse bu başka bir konu!

  bunun dışında izleyicileri soru sorarken ki ifadelerle yönlendirerek alınacak cevaplara baştan inanmadığını belli etmiştir. sunucu güvenilir bir insandır. bu tavırlarla sorduğu soruların cevapları doğru veya mantıklı olsa bile izleyicileri etki altına almayı amaçlamaktadır.


  (cliquot - 5 Mayıs 2014 09:35)

 • comment image

  her cenahtan cagirdigi insanlarla, sordugu objektif sorularla, engin uluslararasi ili$kiler bilgisiyle ba$arili bir gazeteci.


  (hemingway - 14 Ağustos 2004 01:33)

 • comment image

  amerikan televizyonlarinin seyredilesi tek entelektuel talk show'u. keske abd'de olsaydim da seyredebilseydim dedigim yegane program. charlie bey sizi buradan da alkisliyorum.


  (fil - 31 Ağustos 2004 22:27)

 • comment image

  dunya televizyonlari roportaj kalite barlarini yekten yukseltmeye baslayan kisi. pbse yaptigi gunluk program google video uzerinden seyredilebilmektedir, arsiv programlari 99 cent'e satin alinabilmektedir. ileride yasadigimiz su gunler iptidai televizyon programlarindan kurtulus gunlerimiz olarak hatirlanacak, bir dunyayi kurtaran adam kultlugunde, ali kirca haber, reha muhtar haberler hayvanat bahceli, sakiyan muhabbet kuslu bultenler olarak kult yapimlara karisacaktir. sen ola edremit, sen ola ardahan!

  http://www.charlierose.com/


  (fil - 12 Şubat 2006 13:44)

Yorum Kaynak Link : charlie rose