Çıkış Tarihi     : 18 Ocak 1974 Cuma, Yapım Yılı : 1974
Türü                : Aksiyon,Macera,Cinayet,Drama,Gizemli,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Harve Bennett Productions , Silverton Productions , Universal Television
Yönetmen       : Dick Moder (IMDB)(ekşi), Cliff Bole (IMDB)(ekşi), Phil Bondelli (IMDB), Jerry London (IMDB)(ekşi), Christian I. Nyby II (IMDB)(ekşi), Reza Badiyi (IMDB), Alan Crosland Jr. (IMDB), Barry Crane (IMDB), Leslie H. Martinson (IMDB), Jerry Jameson (IMDB), Arnold Laven (IMDB), Tom Connors (IMDB), Rod Holcomb (IMDB), Don McDougall (IMDB), Christian Nyby (IMDB), Lawrence Doheny (IMDB), Earl Bellamy (IMDB), Edward M. Abroms (IMDB), Alan J. Levi (IMDB), Herb Wallerstein (IMDB), Bruce Bilson (IMDB), Herschel Daugherty (IMDB), Lawrence Dobkin (IMDB), Alf Kjellin (IMDB), Jeannot Szwarc (IMDB), Virgil W. Vogel (IMDB), Lee Majors (IMDB), Russ Mayberry (IMDB), Ernest Pintoff (IMDB), Gerald Mayer (IMDB), John Meredyth Lucas (IMDB), Jimmy Lydon (IMDB), Paul Stanley (IMDB)
Senarist          : Larry Alexander (IMDB)(ekşi),Margaret Armen (IMDB)(ekşi),David H. Balkan (IMDB)(ekşi),Kathy Barrett (IMDB),Lester Wm. Berke (IMDB)(ekşi),Vanessa Boos (IMDB),Ray Brenner (IMDB),Larry Brody (IMDB),Peter R. Brooke (IMDB),Judy Burns (IMDB),Martin Caidin (IMDB),Jim Carlson (IMDB),Richard Carr (IMDB),Oliver Crawford (IMDB),Frank Dandridge (IMDB),Wilton Denmark (IMDB),Robert C. Dennis (IMDB),Jerry Devine (IMDB),Charles Dickens (IMDB),Howard Dimsdale (IMDB),Gregory S. Dinallo (IMDB),James Doherty (IMDB),William Driskill (IMDB),Justin Edgerton (IMDB),Gustave Field (IMDB),Sidney Field (IMDB),Peter Allan Fields (IMDB),Alan Lynn Folsom (IMDB),D.C. Fontana (IMDB),Fred Freiberger (IMDB),Mark Frost (IMDB),Sheridan Gibney (IMDB),Donald L. Gold (IMDB),Mel Goldberg (IMDB),William D. Gordon (IMDB),Tom Greene (IMDB),Orville H. Hampton (IMDB),Robert I. Holt (IMDB),Kenneth Johnson (IMDB),Stephen Kandel (IMDB),William J. Keenan (IMDB),David Ketchum (IMDB),Edward J. Lakso (IMDB),Richard H. Landau (IMDB),Melvin Levy (IMDB),Thomas P. Levy (IMDB),Harold Livingston (IMDB),Benjamin Masselink (IMDB),Terrence McDonnell (IMDB),John Meredyth Lucas (IMDB),Charles Mitchell (IMDB),James D. Parriott (IMDB),Dennis Pryor (IMDB),Del Reisman (IMDB),Sam Ross (IMDB),Arthur Rowe (IMDB),Mann Rubin (IMDB),Sy Salkowitz (IMDB),Jimmy Sangster (IMDB),Wilton Schiller (IMDB),James Schmerer (IMDB),Margaret Schneider (IMDB),Paul Schneider (IMDB),Elroy Schwartz (IMDB),Krishna Shah (IMDB),Lou Shaw (IMDB),Bruce Shelly (IMDB),Lionel E. Siegel (IMDB),Neal J. Sperling (IMDB),Bill Svanoe (IMDB),Michael I. Wagner (IMDB),Arthur Weingarten (IMDB),W.T. Zacha (IMDB),Steven E. de Souza (IMDB)
Oyuncular      : Lee Majors (IMDB)(ekşi), Richard Anderson (IMDB), Martin E. Brooks (IMDB), Lindsay Wagner (IMDB)(ekşi), Alan Oppenheimer (IMDB), Quinn K. Redeker (IMDB)(ekşi), Than Wyenn (IMDB), Farrah Fawcett (IMDB)(ekşi), Jack Colvin (IMDB), Bruce Glover (IMDB), Lloyd Bochner (IMDB), Curt Lowens (IMDB), William Sylvester (IMDB), Paul Carr (IMDB), Hank Stohl (IMDB), Hank Brandt (IMDB), John de Lancie (IMDB), Bob Neill (IMDB), Jennifer Darling (IMDB), Noah Keen (IMDB), Barry Cahill (IMDB), James Ingersoll (IMDB), Henry Jones (IMDB), Ken Swofford (IMDB), Pamela Hensley (IMDB), Jane Merrow (IMDB), Severn Darden (IMDB), Stefanie Powers (IMDB), Martha Scott (IMDB), David Sheiner (IMDB), Mills Watson (IMDB), Ford Rainey (IMDB), Austin Stoker (IMDB), W.T. Zacha (IMDB), Martin Speer (IMDB), Walter Brooke (IMDB), Fred Lerner (IMDB), Trent Dolan (IMDB), Jimmy Joyce (IMDB), Charles Cyphers (IMDB) >>devamı>>

The Six Million Dollar Man (~ Alti milyon dolarlik adam) ' Dizisinin Konusu :
The Six Million Dollar Man is a TV series starring Lee Majors, Richard Anderson, and Martin E. Brooks. After a severely injured test pilot is rebuilt with nuclear powered limbs and implants, he serves as an intelligence agent.


 • "kiz versiyonu icin (bkz: biyonik kadin)"
 • "bu diziden sonra spin off olarak iki dizi daha çıkmıştır tam olarak.biyonik kadın, ki steve austinin karısı veya tanıdığı biriydi.biyonik çocuk, bu da steve austin in oğluydu sanırım."
 • "şimdi görsem gülmekten çatlarım belki ama o zamanlar (77 filan) siyah beyaz televizyonda bayılarak seyrettiğim dizi. 6 milyon dolarlık adam.dı türkçesi"
 • "hatirladigim kadariyla esas oglan ucak kazasinda felc olup vucudunu kullanamiyor.ondan sonrada doktorlar yardimiyla robo-insan* oluyordu...daha sonra iki bolumu daha cekildi film olarak..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  çocukluğumun sevdiğim dizi filmi. pat diye aklıma geldi*.
  adam kaza geçirdikten sonra içine takılan alet edevatın toplam değeri 6 milyon dolar ediyor. yani üstünde 6 milyon dolar taşıyor. adı buradan geliyor.


  (luna - 18 Eylül 2002 11:48)

 • comment image

  cyborg adam ile biyonik kadinin maceralari. aslinda biyonik kadin, universal'in cekmek istedigi dizi icin ana karakter olarak dusunulmus ama o donemde farrah fawcett'in kocasi olan lee majors'in karizmatik halleri bu dusunceyi cyborg lehine cevirmis. sonra biyonik kadina ayri bir dizi yaptilar zaten, onun da gonlu oldu. britt ekland konuk oyunculardan biriydi, iste o an unutulmazdir.


  (blixa - 19 Ocak 2003 03:33)

 • comment image

  bu diziden sonra spin off olarak iki dizi daha çıkmıştır tam olarak.
  biyonik kadın, ki steve austinin karısı veya tanıdığı biriydi.
  biyonik çocuk, bu da steve austin in oğluydu sanırım.


  (dirk pitt - 3 Nisan 2004 01:54)

 • comment image

  küçüklüğümde izlerken tuvalete gitmiyeyim diye başlamadan önce tuvalete gittiğim, susarsam mutfağa kadar gidip de bişeyler kaçırırım diye yanıma sürahiyi aldığım dizi... yıllar sonra izledim, kendimden utandım. çocukluk işte...


  (gurayolgu - 29 Temmuz 2001 17:24)

 • comment image

  uzaya fırlatılma aşamasında , uzay aracının geçirdiği kaza sonucu ölecek duruma gelen bir astronotun modifiye edilerek yarı insan yarı makine kıvamına getirilmesi ve başından geçen maceraların anlatıldığı eski bir diziydi. tabii bu konular bize çok yabancı olduğu için ağzımız bir karış açık izlerdik hepimiz. zaten izlemeyip ne yapacaktık. yetmişli yıllar idi o zamanlar ve tv'ler haftanın beş günü siyah beyaz yayın yapıyordu. o yayınlar da tv'nin açılıp isitiklal marşı ile kapanasıya kadar toplam dört beş saat bir şeydi.


  (darbeli matkap - 27 Eylül 2004 17:04)

 • comment image

  trt'de 1977-78 gibi gösterilen, her bölümünün başında adamın nasıl altı milyon dolarlık olduğunun kısa hikayesini izlediğimiz robocop öncülü. biyonik adam ne zaman zıplasa "vı cı cı cı cı" benzeri komik* bir ses efekti duyardık, robotluk hamurunda olduğundan bizlere normal gelirdi.

  başrolünde oynayan lee majors, son of the beach'in üç bölümünde yine biyonik adam göndermeleriyle konuk oyuncu olarak boy göstermiştir.

  açılış konuşması*:

  "steve austin, astronaut - a man barely alive . . . gentlemen, we can rebuild him* . . . we have the technology. we have the capability to make the world's first bionic man. steve austin will be that man. better than he was before, stronger, faster . . ."

  http://www.nostalgiacentral.com/…ama/sixmillion.htm


  (ventolin - 21 Kasım 2004 08:57)

 • comment image

  şimdi görsem gülmekten çatlarım belki ama o zamanlar (77 filan) siyah beyaz televizyonda bayılarak seyrettiğim dizi. 6 milyon dolarlık adam.dı türkçesi


  (parlevuereglulu - 24 Aralık 2005 15:43)

 • comment image

  hatirladigim kadariyla esas oglan ucak kazasinda felc olup vucudunu kullanamiyor.ondan sonrada doktorlar yardimiyla robo-insan* oluyordu...daha sonra iki bolumu daha cekildi film olarak...


  (kartonpierre - 9 Ocak 2002 15:48)

Yorum Kaynak Link : the six million dollar man