Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Temmuz 2011 Perşembe, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  The Weinstein Company , iDeal Partners Film Fund , Hart-Lunsford Pictures
Yönetmen       : Abe Sylvia (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Abe Sylvia (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jeremy Dozier (IMDB)(ekşi), Juno Temple (IMDB), Jonathan Slavin (IMDB)(ekşi), Marcella Lentz-Pope (IMDB), Gary Grubbs (IMDB), Deborah Theaker (IMDB), Natalie Amenula (IMDB), David Petruzzi (IMDB), Milla Jovovich (IMDB), Jack Kehler (IMDB), Mary Steenburgen (IMDB), Dwight Yoakam (IMDB), Reiley McClendon (IMDB), William H. Macy (IMDB), Nate Hartley (IMDB), Madison Meyer (IMDB), Pat Healy (IMDB), Rob Boltin (IMDB), Brent Briscoe (IMDB), Jim Cody Williams (IMDB), Nicholas D'Agosto (IMDB), Frank Clem (IMDB), Grady Lee Richmond (IMDB), Andrew Ableson (IMDB), P.D. Mani (IMDB), Maeve Quinlan (IMDB), Tim McGraw (IMDB), Elsie Fisher (IMDB), Melissa Manchester (IMDB), Sandy Holt (IMDB), Mark Sussman (IMDB), Hope Levy (IMDB), Susan Leslie (IMDB), Brian Baumgartner (IMDB), Jernard Burks (IMDB), Mark Casimir Dyniewicz (IMDB)

Dirty Girl (~ Edepsiz Kiz) ' Filminin Konusu :
Herkes lise döneminden bir Edepsiz Kız hatırlar. Her okulda bir tane vardır ve Danielle de Norman Lisesi’nin Edepsiz Kızıdır. Yıl 1987 dir ve yer ise Norman, Oklahoma. Çiçekli kotlar ve tutuculuğun moda olduğu zamanlar... Danielle’nin aykırı tavırları özel eğitime mahkum edilmesine neden olur, bu zoraki sürgünde utangaç, gay eğilimli ve hiçbir arkadaşı olmayan Clarke ile tanışır. Uyumsuz öğrencilerin alındığı uyumsuzlar sınıfında, birlikte bir ev ödevi yapma mecburiyetinde kalan yeni ikili, kendilerine ödev olarak verilen, anne babaları olmaları beklenen ve bir çocuğu temsil eden “Joan” adını verdikleri bir un paketinin isteksiz ve bir o kadar da tuhaf anne babası olurlar. Clarke, azılı bir eşcinsel düşmanı olan babası tarafından askeri okula gönderileceği için umutsuzca kaçma isteği ile kıvranmaktadır. Böylece, ceplerinde beş kuruş olmaksızın 80’li yılların görkemli şarkılarının itici gücüyle, sıra dışı aile, asla oldukları gibi görünmelerine izin vermeyen küçük kasabadan kaçarak Kaliforniya’ya doğru yola koyulurlar…


  • "mükemmel olmasa da güzel filmdir. izleyin bence. ılık götlü bir çocukla edepsiz bir kızın hikayesi."
  • "david gilmour'un young lust'ta bahsettigi kiz tipidir. sadece gilmour'a degil, her eve lazimdir. uuu, i need a dirty girl"
Facebook Yorumları
  • comment image

    mükemmel olmasa da güzel filmdir. izleyin bence. ılık götlü bir çocukla edepsiz bir kızın hikayesi.


    (barky - 10 Haziran 2012 02:03)

Yorum Kaynak Link : dirty girl