Çıkış Tarihi     : 13 Eylül 2013 Cuma, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Korku,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : Polis dedektif,Bir kapıyı barikatlandırma,Bacakta enjeksiyon,Taser
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  FilmDistrict , Stage 6 Films , Entertainment One
Yönetmen       : James Wan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Leigh Whannell (IMDB)(ekşi),James Wan (IMDB)(ekşi),Leigh Whannell (IMDB)(ekşi),Leigh Whannell (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Patrick Wilson (IMDB)(ekşi), Rose Byrne (IMDB)(ekşi), Ty Simpkins (IMDB)(ekşi), Lin Shaye (IMDB)(ekşi), Barbara Hershey (IMDB)(ekşi), Steve Coulter (IMDB)(ekşi), Leigh Whannell (IMDB)(ekşi), Angus Sampson (IMDB)(ekşi), Andrew Astor (IMDB), Hank Harris (IMDB), Jocelin Donahue (IMDB), Lindsay Seim (IMDB), Danielle Bisutti (IMDB), Tyler Griffin (IMDB), Garrett Ryan (IMDB), Tom Fitzpatrick (IMDB), Michael Beach (IMDB), J. LaRose (IMDB), Brooke Peoples (IMDB), Edwina Findley (IMDB), Stephanie Pearson (IMDB), Jorge-Luis Pallo (IMDB), Priscilla Garita (IMDB), Jenna Ortega (IMDB), Dannay Rodriguez (IMDB), Sienna Farall (IMDB), Kimberly Ables Jindra (IMDB)

Insidious: Chapter 2 (~ Ruhlar Bölgesi Bölüm 2) ' Filminin Konusu :
“Yönetmen James Wan’ın ve senarist Leigh Whannell’in ünlü korku ekibi, Patrick Wilson, Rose Byrne, Lin Shaye, Barbara Hershey ve Ty Simpkins’den oluşan orijinal ekiple, kendilerini tehlikeli bir şekilde ruhsal dünyaya bağlayan gizemli çocukluk sırlarını açığa çıkarma peşindeyken musallat olunan Lambert ailesini anlatan ünlü korku filminin korkunç devam filmi INSIDIOUS: CHAPTER 2'de yeniden bir araya geliyor.”


 • "simdi ciktim sinemadan. korkudan burnuma papkorn kacti. ilki kadar orjinal olmasa da bana en guzel 13.cumalarimdan birini yasatti.cok yasa james wan!"
 • "29 kasım 2013'te türkiye'de vizyona girecek film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sorun ben ve arkadaşlarımda mı bilmiyorum ama sinemadan gülerek ayrıldık. filmi komik bulduğumuzdan değil, sinirden güldük. belki de şu yaşıma dek gördüğüm en ama en dandik film. verdiğim paraya üzüldüm gerçekten. ıki kere düşünün derim sinemaya gitmeden önce.


  (hakansukurunkafasii - 27 Ekim 2013 00:44)

 • comment image

  dün farklı seviyelerden korku filmi izleyicisi arkadaşlarımla farklı sayılabilecek beklentilerle gittiğimiz film. grup gölgesinden korkanlardan tutun, küçükken hayali çaki' yle evlenmek veya kanka olmak olanına kadar yeterince çeşit içeriyordu efem müsterih olunuz.

  genel görüş: " güzeldi. klasik ruhlu hortlaklı film temeli üzerine sağlam yerleştirilmiş ama buna rağmen bazı açılardan özgün sayılabilecek, kesinlikle sıkmayan ve serinin devamı gelirse hepimizin tekrar izleyeceği bir film. "

  ayrıca şu diyaloglara da vesile olmuştur kendisi.

  --- spoiler ---

  ---
  spoiler ---

  roka iç ses: " ruhlu, muhlu. keşke ecinnili olsaydı, o zaman harbi tırsardım bak. olsun güzel yine de. aynada beliren teyze motifi de cuk oturmuş. hem o bebek şeysinden de alıp şaziye' nin evine koyarım gündüzden. akşam eve girince... eheee! " " gülme şimdi korku filminde gülüyor diye deli diyecekler "

  şaziye film arasında: " ay çok tırstım. ödümü patlatan sahneler oldu. pek gizemli falan. "
  roka iç ses: " günah la! vazgeçtim kızı sarılık falan etmeyelim şimdi durduk yerde. "

  film çıkışı şaziye: " falan filan yerler rüyama girer şimdi. keşke son seansa kalmasaydık. "
  roka iç ses: " yok plan kesin yattı artık "
  grubun piyangodan çıkan ajdar' ı: " bende kal istersen "
  şaziye' nin başının üstünde beliren balonda yazan: " wtf! "
  roka iç ses: " ajdar yalnız yaşıyordu değil mi? şu bebek şeysinin uzaktan kumandalıları çıkmışmıdır acaba! "

  --- spoiler ---

  ---
  spoiler ---


  (deniz mavi roka yesil - 30 Kasım 2013 15:18)

 • comment image

  ilk filmi izlemeden gidenlerin, ilk filmi izleyip, tekrar izlemelerini tavsiye ettiğim film. genel olarak sevdim ama çoğu devam filmi gibi ilk filmden geri kalan bir yapım olmuş. müzikleri ilk filme göre gerilemişti. ilk filmde o yaylı geren müzikler bunda hayli azdı. onun dışında filmdeki senaryo bağlamını sevdim o '' kapı '' olayında. ( izleyenler ne demek istediğimi anlayacak )

  film leş falan değil öyle yarısında çıkılacak film hiç değil, gidin izleyin alın mısırınızıda ama en önemli tavsiyem başta dediğim gibi ilk filmi izleyin öyle gidin.

  not: ayrıca dua edin yanınıza mal bi kız gelmesin, korktuğunu belli etmemek için kahkaha atar korku filminde ağzına topukla koyasınız gelir, bana olduda dün aman diyeyim...


  (minoc miner murderer - 30 Kasım 2013 16:12)

 • comment image

  'aaaa, bu çocuk ilk filmde vardııııı!' şeklinde yanındaki arkadaşına yüksek sesle konuşan ergenler eşliğinde izlediğim film. gülüşenlere ve kahkaha atanlara rağmen konsantre olmaya çalıştım filme. izninizle 'sinema kültürünüze sokmak isterim' sevgili ergenler.

  --------------------------------

  ilk filmin üzerinden 2 sene geçmiş, haliyle bu filmle arasında bağlantı kurmak zor oldu. heyecanlandırıyor ve korku filmlerinde aradığım tam da bu. her sahnede ayrı bir gerilim. james wan gerçekten de güzel korku filmleri meydana getirebiliyor. izlenmeli. ilk filmi izlemeyenler beğenmeyebilir.


  (koseli cember - 30 Kasım 2013 18:48)

 • comment image

  görevini en iyi şekilde yerine getirip adamı oldukça geren film. adamlar paranormal activity yapımcıları gibi yan gelip yatmayıp ilk filmin kopyasını yapmamışlar. james wan da sevdiğim yönetmenlerin arasına girdi. filme puanım 1010 üzerinden 7960.


  (zrl - 1 Aralık 2013 01:13)

Yorum Kaynak Link : insidious chapter 2