Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Mayıs 1958 Çarşamba, Yapım Yılı : 1958
Türü                : Macera,Drama,Romantik
Taglar             : sıvı yağ,ömer dönmez,Oilyan,Petrol Derrick yangın,Venezuela
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Theodora Productions
Yönetmen       : Cornel Wilde (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Ted Sherdeman (IMDB)(ekşi),Stirling Silliphant (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cornel Wilde (IMDB)(ekşi), Jean Wallace (IMDB), Abbe Lane (IMDB)(ekşi), Francis Lederer (IMDB)(ekşi), Michael Landon (IMDB)(ekşi), Joe E. Ross (IMDB), Jack Kosslyn (IMDB), Lillian Buyeff (IMDB), George Ramsey (IMDB), Martín Vargas (IMDB), Maruja (IMDB), Carmen D'Antonio (IMDB), Louis Cabello (IMDB), Irene Calvillo (IMDB), Amapola Del Vando (IMDB), Joe Dominguez (IMDB), Lydia Goya (IMDB), Gregory Irvin (IMDB), June Jocelyn (IMDB), Frank Leyva (IMDB), Manuel López (IMDB), Tina Menard (IMDB), George Navarro (IMDB), Manuel París (IMDB)

Maracaibo (~ Cehennemde Yangin) ' Filminin Konusu :
Maracaibo is a movie starring Cornel Wilde, Jean Wallace, and Abbe Lane. In Venezuela during the 1950s, a vacationing Texas oilman is asked to help extinguish an oil derrick fire and he succumbs to the charms of a visiting New York...


 • "maalesef az önce yine sakatlanmıştır. sanırım ayağı kırıldı."
 • "tedavisinden sonuç alınanamış, bunun sonucunda uyutulmuştur.uyutulduktan sonra izmit'teki atman&karataş harasına gömülmüştür.böylelikle bir şampiyonu daha kaybettik, sabırlı'dan sonra."
 • "erkek tay deneme koşusu'ndaki rekor derecenin sahibi olan ingiliz atıydı."
 • "korsanlarin, korfezinin dogal yapisi itibariyle cok sevdikleri yermis zamaninda..(bkz: port royale)(bkz: pirates)"
 • "şarkısı da vardır, "maracaiiiiiiboo.." nakaratlı."
 • "(bkz: lu colombo)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  tedavisinden sonuç alınanamış, bunun sonucunda uyutulmuştur.
  uyutulduktan sonra izmit'teki atman&karataş harasına gömülmüştür.
  böylelikle bir şampiyonu daha kaybettik, sabırlı'dan sonra.


  (ag3385 - 27 Eylül 2010 19:06)

 • comment image

  lu colombo ablamızın güzide bir şarkısı. işin ilginç tarafı, ne alakası varsa, raffaella carrayı ne zaman görsem bu şarkıyla dans eder durur yıllar yılı. ha bir de haram filminde hülya avşar'ın bu şarkı ile gerçekleştirdiği çılgın bir dans sahnesi vardır ki akıllara zarar. sabah sabah paylaşmak istedim.


  (bktrus33xxx - 3 Ocak 2012 08:08)

 • comment image

  venezuela'nın kuzeyinde bulunan zulia eyaletine bağlı bir şehirdir . çok güneşli olduğundan la tierra del sol amada (güneşin sevdigi toprak) ismiyle bilinir. şehir "barrio" (bölge)lara ayrılmıştır. sürekli yaz mevsimi yaşandığından buradaki insanların kışlık kıyafetleri bile yoktur.yanıbaşında bu isimle anılan bir de maracaibo gölü mevcuttur.


  (zubufff - 28 Şubat 2014 13:44)

 • comment image

  cenazemde çalmasını istediğim şarkı.
  http://www.youtube.com/watch?v=djrjxhyoshq

  ah ama lütfen, dedim, bırak da girelim içeriye. olmaz, dedi ses; bir tasviri yok. tamam, dedik; biz de kimdik? öldürelim mi, dedi arkadan birisi; bizden birisi, ama biz… kimdik ki? çekip gittik. s-bahn özentisi, autobahn kırması, ne orada, ne burada ama kendilerine biz diyen bir ayaktakımı, sabahın ilk saatlerinde, her zaman olduğu gibi ama her zaman dediğimiz de nedir ki bir güruh ile ilk defa karşılaşan için, yürüyüp gitmekteydi çökülebilecek ilk yere. hava gri ve hava soğuk ve montlarımız, kabanlarımız, kocaman botlarımız, hava gri, hava soğuk; dünya tam da olması gerektiği gibiydi; biz içinde tam da olmamız gerektiği gibiyken ve hava gri değildi, soğuk değildi.

  bir yığın halinde kaldırım taşı döşeli avluya düşmüştü. yan dönünce inledi ve çömelmiş bir durumda kaldı. ayak bileğinin biri burkulmuştu. omzu çıkmıştı. sancıyı hissetti. hareket etmek zorundaydı, ayağa kalkmaya çalıştı. yüzüstü düştü.

  "heathcliff, o sırada on altı yaşlarındaydı sanırım; yakışıklıydı, üstelik çok da akıllıydı ve bugün yerinde yeller esen bir sevimliliği vardı. erkenden işe başlayıp geç vakitlere kadar çalıştığından ondaki okuma ve öğrenme hevesi sönmüş, çocukluğunda öğrendiklerini ise neredeyse unutmuş ve küçükken, yaşlı earnshaw sayesinde kazanmış olduğu üstünlük duygusu silinip gitmişti. uzun süre catherene’in çalışmalarını izleyerek, ondan geri kalmamak için çabalamış; sonra sessizce ama büyük bir üzüntüyle vazgeçmek zorunda kalmıştı. çünkü önceki başarısına ulaşması olanaksızdı. ayrıca bunu anlamış ve içinde yükselme hevesi de kalmamıştı. gitgide, fiziği de ruhsal çöküşüne uygun bir hal aldı. yürüyüşü değişti, davranışları basitleşti, bakışları sabitleşti. zaten doğuştan içine kapanıktı, bu daha da arttı. giderek suratsızlaştı. dostlarına sempatik görünmektense, onların canını sıkmaktan sinsice bir zevk almaya başladı."

  http://www.youtube.com/watch?v=2wdevz2thxi


  (alaskardan - 25 Ağustos 2014 02:48)

 • comment image

  luisa colombo'nun, çıplak kübalı dansçı dilber zazà ile küba lideri fidel (bildiğiniz fidel castro) arasındaki hipotetik flörtü anlattığı latin havalı italyan dans klasiği. döneminin (975'te yazıldı, 981'de çıktı) politik atmosferi nedeniyle ve plak şirketinin baskısıyla, fidel ismi miguel olarak sansürlenmiştir.

  https://www.youtube.com/watch?v=bk-gqdv5e04

  venezuela'da bir şehir olan maracaibo, egzotik bir seçim olarak şarkının adı yapılmıştır. "çıplak" dans, aslında kızın esas işini (silah kaçakçılığı) "örten" bir örtüdür. fidel çok "meşgul" olduğundan kız teselliyi pedro'da bulurken, bir gün enselenir ve kaçar..

  sözlerini de yazayım tam olsun:

  maracaibo
  balla al barracuda
  sì ma balla nuda
  zazà
  sì ma le machine pistol
  sì ma le mitragliere
  era una copertura
  faceva traffico d'armi con cuba
  innamorata
  sì ma di miguel
  ma miguel non c'era
  era in cordigliera da mattina a sera
  sì ma c'era pedro
  con la verde luna
  l'abbracciava sulle casse
  sulle casse di nitroglicerina
  tornò miguel tornò
  la vide e impallidì
  il cuor suo tremò
  quattro colpi di pistola le sparò
  maracaibo
  mare forza nove
  fuggire sì ma dove?
  zazà
  l'albero spezzato
  una pinna nera
  nella notte scura
  come una bandiera
  morde il pescecane
  nella pelle bruna
  una zanna bianca
  come la luna
  maracaibo
  finito il barracuda
  finito ballar nuda
  zazà
  un gran salotto
  venti tre mulatte
  danzan come matte
  casa di piaceri per stranieri
  cento trenta chili
  splendida regina
  rum e cocaina
  zazà
  se sarai cortese
  ti farà vedere
  nella pelle bruna una zanna bianca come la luna
  maracaibooooooo (son satır benden hediye)

  geçen otuz beş senenin ardından artık bir klasiktir ama italya'da hala popülerdir. kafa ütüleyen (bakın kibar konuştum) ve eşliğinde dans filan da edilemeyen günümüz disco müziği denen tıngırtısal gürültü yerine, latin müziği ve italyanca sözlerin ahengiyle partnerinize dolanmanız için idealdir.


  (il turco - 19 Aralık 2015 05:53)

Yorum Kaynak Link : maracaibo