Süre                : 2 Saat 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Şubat 1982 Salı, Yapım Yılı : 1982
Türü                : Macera,Drama,Romantik
Taglar             : başlık olarak karakter adı,Kral Richard i karakter,Ivanhoe karakteri,İngiltere,şövalye
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Rosemont Productions , Columbia Pictures Television
Yönetmen       : Douglas Camfield (IMDB)
Senarist          : John Gay (IMDB)(ekşi),Sir Walter Scott (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : James Mason (IMDB), Anthony Andrews (IMDB)(ekşi), Sam Neill (IMDB)(ekşi), Michael Hordern (IMDB)(ekşi), Olivia Hussey (IMDB)(ekşi), Lysette Anthony (IMDB)(ekşi), Julian Glover (IMDB)(ekşi), George Innes (IMDB), Ronald Pickup (IMDB), John Rhys-Davies (IMDB), David Robb (IMDB), Stuart Wilson (IMDB), Michael Gothard (IMDB), Tony Haygarth (IMDB), Philip Locke (IMDB), Timothy Morand (IMDB), Kevin Stoney (IMDB), Dean Harris (IMDB), John Hallam (IMDB), Kenneth Gilbert (IMDB), Debbie Farrington (IMDB), Stewart Bevan (IMDB), Geoffrey Beevers (IMDB), John Forgeham (IMDB), Chloe Franks (IMDB), Robert Russell (IMDB), Jack Armstrong (IMDB), Kenny Baker (IMDB), John Cannon (IMDB), Pat Gorman (IMDB), Edward Kelsey (IMDB), Derek Lyons (IMDB), Lucien Morgan (IMDB), Cathy Munroe (IMDB), Chris Parsons (IMDB), Jack Purvis (IMDB), Ross Murray (IMDB), Rita Tobin-Weske (IMDB)

Ivanhoe (~ Ajvanho) ' Filminin Konusu :
Ivanhoe is a TV movie starring James Mason, Anthony Andrews, and Sam Neill. Ivanhoe, a worthy and noble knight, the champion of justice returns to England after the holy wars. He finds England under the reign of Prince John and his...


 • "1970 yılı bbc yapımı olan dizisi trt'de tek kanalda 1977-1978 yıllarında gösterilmiştir"
 • "ocean'in nasil olduysa 880k'ya sigdirabildigi, oldukca efektif heyecanlar ya$atan amiga oyunu.."
 • "defender of the crown isimli muhteşem oyun klasiği bu eserden esinlenerek yaratılmış idi cinemaware tarafından."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sir walter scott isimli bir beyin yazdıgı bir kitap. ben şahsen yıllar önce altın çocuk kitapları sayesinde okumuş, pek sevmiştim. konuyu özetleyeyim: ivanhoe sakson soylusu sir cedric'in ogludur. ancak o dönemde normanlar ve saksonlar pek iyi geçinememekte, normanlar saksonlar "köylüsünüz siz fakirsiniz hahaha" şeklinde aşagılamaktadırlar. ivanhoe ise gerek aslan yürekli richardla olan yakınlıgı, gerekse babasının gözbebeği beslemesi lady rowena ile olan yakınlıgı yüzünden reddedilmiştir. bu esnada sovalye duelloları* olmakta, ve kimligi belirsiz bir sovalye ortalıgı kasıp kavurmaktadır. tabi tahtta prens john vardır ve de richard savaştadır. efenime söyleyeyim, rebecca adlı bir yahudi güzeli, onun babası isac, domuz çobanı garth, şatodaki deli kadın, soytarı, süslü rahip, keş rahip (olmazsa olmaz), kötü sovalye (ismini hatırlayamadım), locksley adlı muhteşem okçu (ki aslında pek tanıdıktır), rowenanın soylu tombul nişanlısı gibi karakterlerle beraber olaylar gelişir.
  allı tüllü lady elbiseleri, kargılar, düellolar ve tarçınlı sıcak şarap gibi enstantaneleri sevenlere duyrulur, böyle bir kitap var.


  (bitter - 22 Ekim 2001 15:25)

 • comment image

  rush-dream theater ekseninde, 95 albumu symbols of time la çok başarılı oldugunu düşündüğüm alman progressive metal grubu. vokalistleri hafif aksana ragmen güzel, basçı ve gitarist de çok yetenekli adamlar. enstrumantal kısımlar gerçekten çok sıkı. birçok parçada insan ivanhoe dinlediğini unutup rush dinlediğini düşünüyor ki bu iyi bişi mi kötü bişi mi ayrıca tartışılır.
  sonraki albümlerini dinleyip pek keyif almasam da daha eski visions and reality albümü de inanılmaz güzel.


  (joepiscopo - 15 Nisan 2004 10:37)

 • comment image

  üç adet tv dizisi yapılmıştır. türkiye'ye gelmiş ikisi:
  ivanhoe

  itv/sydney box / 39x30m-e / 5 ocak 1958 -7 mayıs 1959 siyah/beyaz
  yapim yonetmeni* : peter rogers / musik: albert elms / yapımcı: bernard coote
  ivanhoe haçlı seferinden döner. kötülerle savaşır. iyilere yardım eder.
  http://www.whirligig-tv.co.uk/…/ivanhoe/ivanhoe.htm

  ivanhoe............................................... roger moore
  garth.................................................. robert brown
  bart.................................................... john pike
  prince john........................................ andrew keir
  king richard...................................... bruce seton
  -----------------------------------------------------------------------------------
  bbc / 10x30m-e / 1970

  yazar: alexander baron / yönetmen : david maloney
  ivanhoe............................................ eric flynn

  http://www.memorabletv.com/bfi2.htm


  (andrew - 4 Şubat 2004 05:26)

 • comment image

  dün gece trt'de yayınlanan film. robert taylor, elizabeth taylor ve joan fontaine ile muhteşem saatler geçirmeme sebep olmuştur. her ne kadar günümüz teknolojileri ile karşılaştırıldığında çok komik görüntüler ortaya çıksa da, efektsiz, bilgisayar ortamı olmadan saf oyunculuk adına tam bir görsel şölendir.


  (jborne - 4 Eylül 2012 20:06)

 • comment image

  1970 yılı bbc yapımı olan dizisi trt'de tek kanalda 1977-1978 yıllarında gösterilmiştir


  (oric - 24 Aralık 2011 22:05)

 • comment image

  --- spoiler ---
  gelmiş geçmiş en sıkıcı ve en inandırıcılıktan uzak roman kahramanıdır ivanhoe. çok dürüst, çok adil, çok yakışıklı (boru değil, hem rowena'yı hem de rebecca'yı perişan ediyor), çok iyi, çok hristiyandır, öyle ki bir yahudi kızı tarafından tedavi edilmeye utanır. haliyle çok sıkıcıdır, neyse ki kendisi kadar sıkıcı olan rowena ile evlenir böylece başka erkek ve kadınlara rahat bir nefes almak düşer da iki kişinin hayatının içine ettiler zaten. ah be rebeccacığım, mis gibi templarımız brian de bois guilbert vardı kırmızı köşede, kıymetini bilemedin git bir manastıra kapan tabi, müstehak sana.
  ama isaac of york, ama garth, ama wamba filan şenlikli karakterlerdir. bakmayın siz sinirlendiğime rebecca'yı da severiz, ve fakat bois de guilbert'e yamuk yapmayacaktı efendim.
  ---
  spoiler ---


  (flut - 6 Haziran 2010 12:02)

 • comment image

  filme de alınmıştır başrollerde robert taylor, liz taylor (akrabalık yok) ve joan fontaine oynamıştır. liz öyle bir rebecca olmuştur ki ivanhoe'nun din ayrılığını filan boş verip onu seçmesi gerektiğini düşünmüşümdür. ancak yazar sözünü söylemiştir bir kere.


  (flut - 22 Nisan 2002 12:00)

Yorum Kaynak Link : ivanhoe