Çıkış Tarihi     : 05 Şubat 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Fantazi,Korku
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Hanna-Barbera Productions , Warner Bros. Animation
Yönetmen       : Cecilia Aranovich (IMDB)
Senarist          : Tim Sheridan (IMDB),William Hanna (IMDB)(ekşi),Joseph Barbera (IMDB)(ekşi),Joe Ruby (IMDB)(ekşi),Ken Spears (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Frank Welker (IMDB)(ekşi), Grey DeLisle (IMDB), Matthew Lillard (IMDB)(ekşi), Kate Micucci (IMDB), Noshir Dalal (IMDB), David Herman (IMDB)(ekşi), Maurice LaMarche (IMDB), Nolan North (IMDB)(ekşi)

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost (~ Scooby Doo! ve 13'üncü Hayaletin Laneti) ' Filminin Konusu :
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost is a TV movie starring Kate Micucci, Matthew Lillard, and Grey Griffin. Scooby-Doo and the gang must track down the last of thirteen ghosts they had hunted years ago.


 • "scrappy-doo denen dünyanın en iğrenç çizgi karakterlerinden birinin yaratılmasına ne yazık ki vesile olmuştur. scrappy-doo ihtiva eden her bölümünün insanlık namına yok edilmesi taraftarıyım."
 • "yetmişlerin modasını cok güzel yansıtıran karakterlere sahip çizgi film. shaggynin hippi hali ve ispanyol pacası bile tek basına yeter."
 • "shaggy kişisinin sürekli kafa güzel gezmesi sayesinde o hale gelmiş çizgifilm... yoksa bunlar aslında böcek ilaçlama ekibi filan olabilir.. hepsi shaggynin tripleri bence..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hayalet aramaya başlama sırasında adaletsiz dağılımların yapıldığı bir çizgi diziydi bu scooby doo. eskiden izlerdim, iyi hatırlıyorum. katırdan bozma scooby doo ve dostları muhteşem dörtlü, kankileri olan bi adamın başını dertten kurtarmaya çalışırdı. kankilerine dadanan hayaleti def etmek içn kolları sıvadıkları sırada beni sinir eden o lanet olası sahne tekerrür ederdi her seferinde!

  bizim dörtlü ekipteki sarışın oğlan, hayalet avcılığına başlarken hep şu sözü kullanırdı; "şegi, sen ve sukup şurdan gidin, ben de kızlarla bu tarafa bakıcam"

  allahım! gel de çıldırma nasıl bir kaypaklıktır lan bu? her bölüm hiç sektirmeden bu böyle oldu. adını unuttuğum sarışın denyo o sekreter kılıklı hatun ve ekibin diğer kızı ile en kuytu tiyatro mahsenlerinde, en karanlık çatı katlarında hayalet kovaladı. ve bu görev dağılımını da sürekli kendisi yapıyordu. bizim gariban shaggy hiçbir zaman ağzını açmadı. bir scooby bisküvisine göt verecek halde olan köpekle beni yolluyorsun da sen manitalarla takılıyorsun demedi.

  road runner'ın her seferinde coyote’den kurtulması gibi bir şey bu, sinir bozuyor.


  (sosyal munzevi - 13 Nisan 2008 15:45)

 • comment image

  scrappy-doo denen dünyanın en iğrenç çizgi karakterlerinden birinin yaratılmasına ne yazık ki vesile olmuştur. scrappy-doo ihtiva eden her bölümünün insanlık namına yok edilmesi taraftarıyım.


  (perspicacious - 7 Temmuz 2008 01:18)

 • comment image

  fred ibnesine acayip kıl olduğum çizgi dizi. bu fred kendini lider olarak konumlandırmıştı ama hiçbir sike faydası yoktu. planları kısa boylu kız yapardı, hayaleti çekmek için yem olarak da şeg ve skup kullanılırdı. nedense hep de ödlek olan shaggy ve scoob olurdu. hatırlayınca sinirlendim gene.


  (muratchelik - 23 Temmuz 2011 14:55)

 • comment image

  shaggy net bir ot kullanıcısıdır. sürekli ortadan kaybolur. geri geldiğinde açtır, bulabildiği her yiyeceğe saldırır. stoned olduğu için sürekli kendi kurdukları tuzağa kendi düşer. gözleri kayıktır. ekşi sözlük yazarları bunu nasıl atlamış anlayamadım.


  (moola - 10 Haziran 2013 09:31)

 • comment image

  bugun izledigim bir bolumde soyle bir diyalog oldu.
  cadinin elinde bir buyu kitabi var ve elinden almak istiyorlar.
  gozluklu kiz:shaggy o kitabi almaliyiz mutlaka.
  shaggy:filmi cikana kadar bekleyemez miyiz?


  (systemfailure - 31 Ocak 2004 21:55)

 • comment image

  bölümler genellikle titrek yeşil auralı hayaletlerin peşinden koşturmayla geçer, en sonunda punduna getirip yakalandığında ise bağlanıp herkes başına toplanır, daphne veya top fredden biri "bakalım maskenin altında kim varmış" repliğini söyler, şlops efektiyle maske açılırdı. altından çıkan eski set görevlisi/yaşlı uşak/yaşlı hademe/işini kaybetmiş yönetmen "siz çocuklar olmasaydınız planım başarıya ulaşacaktı" repliğini söyledikten sonra scooby ve shaggynin salakça bir şey yapmasıyla bölüm biterdi.

  normal antenden sat 1 in çıktığı dönemlerdi o zamanlar. sabah scooby doo, gece striptiz.


  (mortello - 27 Ekim 2004 16:49)

 • comment image

  shaggy kişisinin sürekli kafa güzel gezmesi sayesinde o hale gelmiş çizgifilm... yoksa bunlar aslında böcek ilaçlama ekibi filan olabilir.. hepsi shaggynin tripleri bence...


  (cat in the net - 28 Ekim 2004 12:20)

 • comment image

  dudak okuyarak izlendiğinde çok eğlendiren çizgi film
  kanal d gece haberlerini izlerken uykuya dalan kişiler sabahları işe gitmeden evvel karşılarında scooby doo yu görürler, sesi kısık televizyonda şöyle bir manzara vardır:

  shaggy - va va vaaa va va va vaaa
  fred - duvi duvi duvi du duvi duvi
  daphne - bua bua buia bui bui
  velma - bou bou dua dui bou dui du
  kötü adam - hua huaaa hua hooo huuuu
  scooby - skubi skubi dubi dubi dubi skubi dubi du


  (aton karimca - 19 Temmuz 2005 15:44)

Yorum Kaynak Link : scooby-doo