Süre                : 2 Saat 32 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Eylül 2005 Cuma, Yapım Yılı : 2005
Türü                : Cinayet,Drama
Taglar             : Yılların liderliği,İtalya,arkadaş,1970'ler,Sadakat
Ülke                : İtalya,Fransa,İngiltere
Yapımcı          :  Cattleya , Babe Film , Warner Bros.
Yönetmen       : Michele Placido (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Giancarlo De Cataldo (IMDB),Stefano Rulli (IMDB)(ekşi),Sandro Petraglia (IMDB),Giancarlo De Cataldo (IMDB),Michele Placido (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Kim Rossi Stuart (IMDB)(ekşi), Anna Mouglalis (IMDB)(ekşi), Pierfrancesco Favino (IMDB)(ekşi), Claudio Santamaria (IMDB)(ekşi), Riccardo Scamarcio (IMDB)(ekşi), Jasmine Trinca (IMDB)(ekşi), Elio Germano (IMDB)(ekşi), Massimo Popolizio (IMDB), Alexander Brooks (IMDB), Michele Placido (IMDB), Pope John Paul II (IMDB)

Romanzo criminale (~ Kings of Crime) ' Filminin Konusu :
Giancarlo De Cataldo'nun ünlü romanından uyarlanan yapım, başta ülkesinde olmak üzere, pek çok festivalde ödül kazanmış bir İtalyan suç filmi. Lübnanlı adını taşıyan bir suç çetesinin en büyük hayali, yaşadıkları şehrin yani Roma'nın yeraltı dünyasını ele geçirmektir. Adam kaçırma, terör ve yolsuzluk suçlarına bulaşan çete, zamanla kendi imparatorluğunu kurar. Polis ise hep peşlerindedir.

Facebook Yorumları
 • comment image

  aynı isim ve konuyla çekilmiş bir de dizi vardır.

  --- spoiler ---

  genel olarak film kadar etkileyici olmasa da 12. bölümde libanesevurulmadan hemen önce annesine yalvardığı, vurulduğu an ve sonrasında tüm çetenin olay mahaline toplanışı ve fondaki müzik tüylerimi diken diken etmeye yetmiştir.

  ---
  spoiler ---

  edit: spoiler. uyarı için ptb ye teşekkürler.


  (ceus - 27 Mayıs 2009 18:14)

 • comment image

  su gibi akan film. 152 dk sürmesine rağmen sıkılmadan, bir sonraki sahneyi merak ettirerek ilerledi.il libanese rolüyle pierfrancesco favino güzel bir iş çıkarmış bana göre, il freddo nun sevgilisi roberta rolündeki jasmine trinca nın güzelliğine değinmeden edemeyeceğim, il freddo ya hak verdim film boyunca..


  (gestapo - 20 Şubat 2011 23:17)

Yorum Kaynak Link : romanzo criminale