Süre                : 1 Saat 53 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Eylül 2011 Cuma, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Ülke                : Meksika,ABD
Yapımcı          :  Canana Films , Fox International Productions (FIP) , Instituto Mexicano de Cinematografía (IMCINE)
Yönetmen       : Gerardo Naranjo (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Gerardo Naranjo (IMDB)(ekşi),Mauricio Katz (IMDB)
Oyuncular      : Stephanie Sigman (IMDB)(ekşi), Juan Carlos Galván (IMDB), Noé Hernández (IMDB), Irene Azuela (IMDB), Javier Zaragoza (IMDB), Lakshmi Picazo (IMDB), Jose Yenque (IMDB)(ekşi), James Russo (IMDB), Leonor Victorica (IMDB), Gabriel Heads (IMDB), Hugo Márquez (IMDB), Miguel Couturier (IMDB), Eduardo Mendizábal (IMDB), Sergio Gómez Padilla (IMDB), Felipe Morales (IMDB), Sergio Miguel Martínez (IMDB), Luis Francisco Escobedo (IMDB), Armando Gutiérrez Flores (IMDB), Andrea Abbiati Correnti (IMDB), Víctor Roldán (IMDB), Leticia Huijara Cano (IMDB), Gabriel Chávez (IMDB), Víctor Manuel Rodríguez (IMDB), Octavio Velasco (IMDB), Claudio León Burstin Campos (IMDB), Angel Galindo (IMDB), Caridad Soto Rull (IMDB), Angelica Padilla (IMDB)

Miss Bala (~ Kursun Kraliçesi) ' Filminin Konusu :
Laura Guerrero Meksikalı genç, güzel ve hırslı bir kadındır. Hayattaki en büyük ideali ise güzellik yarışmasında birinci gelmektir. Tesadüf eseri bir gece kulübünde narkotik polislerince işlenen bir katliama tanık olunca, hayallerine ulaşmasının yegane yolunun uyuşturucu şebekesiyle işbirliği yapmaktan geçtiğini anlar.


 • "6 puanda kalması gereken film"
 • "bala'yı güzellik yarışmasında temsil eden kız."
 • "meksika'nın bu seneki oscar adayı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  çok fazla iyi dram. mükemmel oyunculuk. ciddi anlamda güzel çekimler ve yapım.

  yönetmenin tek plan sahnelerinde süregelen aksiyon dizimi çok çalışılmış olmalı ki fazla doğal duruyordu. tarzını da sevdim açıkçası.

  ana karakterimiz laura'nın da her şeye rağmen donukluğu ayrı bir gererken incendies filmdeki baş karakter hatunun donukluğunu hatırlattı. iyice hırpaladı.


  (jigsawer - 28 Mayıs 2014 04:17)

 • comment image

  filmin hem dram hem de aksiyon kısımları incelikle oluşturulmuş. iki kısma da yeterince girilmiş ve bu sayede devamlılık sağlanmış.
  geneli itibariyle yüksek bir temposunun olması temponun azaldığı kısımlarda biraz beklenti ve sıkma eğilimi göstertebiliyor.
  ayrıca hikayesinde göndermelere ve ince kısımlara sahip.


  (ramagic - 4 Ağustos 2013 13:58)

 • comment image

  breaking bad severlerin acayip hoşlaşacağı, süper bir film. breaking bad sevmiyorsanız da bunu sevebilirsiniz tabi, orası ayrı.

  ayrıca şöyle özetlesem kimse karşı durmaz herhalde:

  (bkz: yanlış zamanda yanlış yerde olmak)

  onun dışında, beni konudan çok biçimiyle etkiledi. her şey gerilimi ve belirsizliği artırmaya yönelik şekilde ayarlanmış, çekim açıları, uzun planlar, sıfıra yakın müzik kullanımı vs. nasıl ki kızımız başına geleceklerden tamamen habersizse, biz de aynı durumu sonuna kadar hissediyoruz. hatta çoğu yerde olacaklar tahmin edilmeye bile çalışılamıyor, anlık durum o kadar etkisi altına alıyor ki, düşünmeye fırsat kalmıyor. yavaş yavaş kurulan öykü de buna katkı sağlıyor tabii.

  baya baya güzel bir filmmiş.


  (sutsuz kahve - 21 Temmuz 2012 17:11)

 • comment image

  miss bala, sıradan bir meksikalı genç kızken kötü bir tesadüf sonucunda uyuşturucu kuryeliği yapmak zorunda kalan güzellik kraliçesi adayı genç bir kızın hikayesi. politik gerilim-aksiyon-dram şeklinde farklı türlerle iç içe girerek ilerliyor film. yer yer maria full of grace'i de anımsatıyor fakat o filmden çok daha sert olduğu da bir gerçek. laura gizli polislerle çete savaşlarının ortasında kalıyor. çetelerin mi, devletin mi, polisin mi daha zalim olduğuna karar vermek laura gibi bizim için de zor olurken, filmin laura'nın bakış açısından anlatılması tüm bu mücadeleleri daha da düşündürücü hale getiriyor; sonuçta hangisi laura'ya farklı davranıyor ki? oradan oraya korku içinde sürüklenip duran, iradesi çiğnenip geçen, yalnızca bir bedenden ibaret sayılan laura güzellik yarışmalarının paketlenmiş ortamından çıkıp gerçek bir uyuşturucu paketine dönüşürken erkeklerin savaşında adeta bitkisel hayat yaşıyor. yönetmenin hareketli kamera kullanımının da, kendi başına sarsıcı olan filmin senaryosunu daha da etkili hale getirdiğini ekleyim. film bittikten sonra uzun süre etkisinden kurtulmak zor.


  (sera - 7 Nisan 2012 21:15)

 • comment image

  seyrettiğim en iyi art-house thriller'lardan birisi kesinlikle. baştan sona hiç aksamayan, yaratıcı bir yönetmenliği var her şeyden önce. oldukça çarpıcı bir meksika portresi çiziyor. gerardo naranjo'nun voy a explotar'dan sonra böyle bir başyapıt çıkarması tam anlamıyla mucizevi.


  (ziggy played guitar - 30 Ocak 2012 02:38)

Yorum Kaynak Link : miss bala