Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Ocak 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Hann Media
Yönetmen       : Ali Yorgancioglu (IMDB)
Senarist          : Evren Erdogan (IMDB),Bener Karaçor (IMDB),Ayse Balibey Tanil (IMDB)
Oyuncular      : Caner Özyurtlu (IMDB), Tuna Orhan (IMDB), Enis Arikan (IMDB), Seda Turkmen (IMDB), Toygan Avanoglu (IMDB), Asli Inandik (IMDB), Melis Isiten (IMDB), Ahmet Olgun Sunaer (IMDB), Ayten Uncuoglu (IMDB), Berkay Tulumbaci (IMDB), Nazli Tosunoglu (IMDB), Asli Turanli (IMDB), Tugce Karabayir (IMDB)

Asli Gibidir ' Filminin Konusu :
Oyncu olma hayaliyle yanıp tutuşan Aslı, ailesinin tercihi ile okuduğu ilk üniversitenin ardından yeniden sınava hazırlanır ve özel bir üniversitenin konservatuvarını kazanır. Ailesinin desteğini alamayan genç kız ne olursa olsun hayalini gerçekleştirmeye kararlıyken kendisini hiç bilmediği bir dünyanın içinde bulur: Dublörler Klübü.


 • "anlamsız bir güven duygusu, dinginlik verir. hem aslı sende kalmıştır hem işin hallolmuştur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  *- değildir bence yeaa..!
  *- hasktr.
  *- pardon?

  bence değildi. ne var bunda? önümdeki yığınla kağıda ve elimdeki ''aslı gibidir'' damgasına bakarken, içimden geçen buydu. dua etsin ''hasktr'' sadece içimden ve sadece kendime geçti. yaklaşık 400 tane kağıda bu damgayı basmıştım ve üç katı kadar daha, bu damgayla karakterini değiştirmem için, beni bekliyordu.
  oysa ki ben, aklıma gelen daha iyi bir fikri geliştirmeye çalışıyordum. dışarıdan bakıldığında, son derece ciddi bir surat ifadesiyle kendini önündeki bilirkişi raporunu okumaya adamış bir insan olarak görünen ben,
  ''elimdeki damgayı alnıma vursam, aslı gibi olsam, aslılar iyidir, bazıları şişman olur ama iyidir, keskin aslı yoktur, aslılar normaldir, ya da dövme yaptırayım ben bunu. kız ismi aslı anlamında değil ama, gerçeği manasında. gerçeği benim gibi, aslı gibi. ama tam değil. lan sanki her taraf sahte gitlerle kaynıyor mına koyim. pop yıldızı olmuş da, demeç veriyor.''
  gibi ulvi ve büyük amaçlarla dolu düşünceler içindeydim.
  - bittiyse alayım, ben onları imzalarken, siz de şunları aslı gibi yapıverin, dedi kalem. memuru yani, o kadar uçmadım.
  - saçlarını mı öreyim? demedim. yani umuyorum. saçlarını iki yandan örmek konusunda öss sınavına kadar ısrar eden liseden arkadaşım aslı'yı bilmek yükümlülüğü, kalem yönetmeliğinde yazmıyor olabilirdi. ve bu insanlar görevleri olmadığı sürece gülmüyorlardı.
  damgalamaya devam ettim.
  ''aslı gibidir. aslı gibidir. aslı gibidir. aslı gibidir. aslı gibidir. hepsi birdir. insan değil midir? kadındır erkektir. ayşe'dir mehmet'tir. hepsi sen gibidir. ben gibidir. büyütmemek gerekir. zaten öleceğizdir. toprak olacağızdır. ruh var mıdır? varsa sadece aşk acısı çekmeye mi yarayandır? ya ne alakadır. işine baksanadır. acıktım.''
  son damgayı görünce, yani, acıktım, diye görünce yine ayıldım. damgama baktım. değişmemişti, hala aslı gibiydi. kalemtraşın yanında oturan hayal gücüm sinek bokundan yaptığı sihirli değneğiyle, bana gülümsüyordu.
  - sallama şunu, dedim.
  *- pardon?
  *- hasktr.


  (git - 9 Temmuz 2010 02:18)

 • comment image

  eli bu kaşeye giden bir avukat bilmeli ki, artık kaşeyi neyin kopyasına basıyorsa o şeyin aslı kendisinde mevcut değilse üç yıldan altı yıla kadar hapis cezasının aslı kendisini bekliyor. o yüzden bu kaşenin üzerini her imzalayışımda aklımın bir kenarında durur "acaba aslı bende/bizde mi" sorusu.


  (ercanayr - 15 Temmuz 2010 00:00)

 • comment image

  en çok aşık olduğunuz kadın aslıysa, bir anda onun gibi bir çok kadına aşık olduğunuzu hissedersiniz. onun gibi bakan, onun gibi sevişen, onun gibi kokan, ona benzeyen. ama hiçbiri onun gibi değildir. aslı gibidir.

  bir de askere gidersiniz. yazıcıya yardımcı olmanız için elinize kaşeler verilir. bu kaşelerden biri de aslı gibidir'dir. gene onu hatırlatır. aslı ise, mutlu gibidir. evlenmiş falan. garip yani.


  (markasiz - 21 Haziran 2012 13:35)

 • comment image

  fragmandan, filmdeki bkm dokusu hissediliyor her ne kadar bkm yapımı olmasa da. bu, iyi bir şey. hatta filme dair tek iyi şey gibi gözüküyor. zira komedi filmi titri ile yola çıkıp güldürmeyi vaad ederken, fragman boyunca tebessüm dahi ettirememiş olması filmin bütünü için fikir vermeye yetiyor. arkadaşlar. sene oldu 2018 aq. aptal aptal tiplemelerin sahnelerini uç uca dizince, uzunca bir skeçler silsilesi elde ediyorsunuz, film yapmış olmuyorsunuz. çok zor değil yahu. vallahi çok zor değil. ha zevktir tabi, başroldeki arkadaşın eşi dostu değilsinizdir muhakkak, eminim dört gözle filmin çıkmasını bekliyorsunuzdur. çıkınca da gider gülersiniz. kime ne.


  (tuzbittihiyarakosamiyorum - 12 Aralık 2018 20:07)

 • comment image

  henüz izlemedim ama ekşi sözlük'te bir cumali ceber muamelesi gördüğü için üzüldüğüm filmdir. en azından filmin baş rolünde bir tiyatro oyuncusu var: aslı inandık. oyuncunun yeri zaten ya tiyatro sahnesidir ya da sinemadır. "youtube'tan, instagram'dan ünlü oldun, hadi sana bir film yapalım" durumu yok yani. zamanında cem yılmaz, ata demirer, demet akbağ veya gülse birsel gibi ünlülere şans verilmeseydi şimdi geniş kitlelere hitap edebilen sanatçılar olamayacaklardı. bu film kariyerinin başında olan bir sanatçının "merhaba" deyişi bence. aslı inandık'ın canlandırdığı tiplemeleri bilmeyenlere filmdeki karakterler cringe ya da tuhaf gelebilir ama bilenler için komik bir film olacağına inanıyorum. yarın ben de gideceğim, selâmı sabahı kesebilirsiniz.


  (emine winehouse - 24 Ocak 2019 23:42)

 • comment image

  kısaca çöp. elalemin boş vaktinde, tuvalette bakıp beğendiği tiplemeleri potpori kıvamında barındıran ve birtakım ünlümsü bireyleri içeren yapım.

  neyi özel, neden güzel, neden buna zaman ve para harcayalım sorularına verilecek cevabı da içerdiğini düşünmüyorum.

  anladığım kadarıyla aslı inandık üniversite mezunu ve biz ona destek olabiliriz, çünkü yardımlarla yaşıyor. yılmaz özdil'in kitabı için ayırdığım paradan kalanla yardım ederim artık.


  (larsvontier - 26 Ocak 2019 02:26)

 • comment image

  az çok aslı'yı tanıyanlara gidip bahis açılsa herkesin parayı "olacak"a yatıracağı, olmamış filmdir. aslı inandık ki paylaştığı kısa kısa video'larla kırıp geçen bugün sözümona birçok "komedyen"e taş çıkartan harika bir kadın. özellikle "benim saçma bir özelliğim var" ve müşteri temsilcisi tiplemeleri yaran türden. rektör abla ve laraysu'nun annesi de çok iyidir.
  maalesef bu filmde bir olmamışlık, daha doğrusu ol-a-mamışlık var.

  --- spoiler ---

  filmde duygu diye bir şey yok. gerçek yaşam dublörleri diye bir grup var. hepsi birbirinden itici. gram bağ kurulamıyor aralarından birisiyle. sanki ulan istanbul tayfası gibi bir sıcaklık kurmaya çalışmışlar ama çok belli. onların bir kere bir robin hood tarafı vardı. hayran kalıyordunuz. karakterlerin hepsi ayrı ayrı yeri gelince ağırlığını koyan tiplerdi. derinlikleri vardı. burada "yiyerek zayıflamanın formülünü arayan şişman kız" karakteri nedir? buna mı güleceğiz? abi zeka seviyemiz kaç sanılıyor? yahu tamam, komedi filmi. öyle beyin yakan bir senaryo değil istediğimiz, kafa yorulmasın, gül-geç. ama yine de bu ne?

  sonrası senaryonun aşklı meşkli tarafı. zengin bir oğlanı seven fakir kız klişesi. görevi unutup oğlana tutulur, tabi başta da sert çıkışmıştı oğlana. sonradan pişman da oldu. ooh, var mı daha klişesi?

  bonus: cimri baba, kızını evlendirme derdinde anne.

  ---
  spoiler ---

  aslı'nın türk yaz dizilerinin boşluğunu gösterdiği çok güzel video'ları da var. klişeleri iyi biliyor ve zekasını kullanıp eleştirebiliyor da. ama bu kadar klişelerden kaçınırken klişenin tam içine düşmüş. yasemin sakallıoğlu da mesela, seveni çok. fenomen. ama jet sosyete (dizi)'de karadeniz şiveli klişe bir karakterle oynuyor ve eleştiri oklarının hedefi oluyor.

  belki de aslı uzun metrajlı bir senaryoya bağımlı kalınca, yasemin de dizi senaryosuna, kendilerini iyi ifade edemediler. çok yönlü insanlar oldukları için tek karakterde sonuç da kötü oldu.

  ben aslı'yı ilk güldür güldür'de görmüştüm. yeminle, "kimin torpillisi bu acaba?" diyordum. daha sonraları video'larından haberim oldu ve öyle sevdim. hani kadın o kısacık video'larda upuzun skeçte güldürmediği kadar güldürüyor. raconu bu belki de, ne bileyim. belli ki oyunculuğu da seviyor ama bence bu video'larla devam etse ve seslendirme sanatçısı olmaya, çok daha iyi. imajını da zedelemez. ha para konusunda sıkıntı olursa da en azından komedi olmayan kaliteli bir şeylerde rol alsın. tamamen iyiliğini istediğimden, naçizane tavsiyemdir.


  (meksikalibirdost - 26 Ocak 2019 10:34)

 • comment image

  sinemada fragmanı her karşıma çıktığımda başkaları adına utandığım film.

  bu filmi insan izleyecek insan, bu kadar kötü yapmaya hiç mi utanmadınız?

  bi de başroldeki kadının tüm çakma feno arkadaşları ‘bu film bambaşka’ tadında yalandan övgüler yapıyor twitter’da.

  yazık valla.


  (pukkipukki - 26 Ocak 2019 11:06)

 • comment image

  izlemeden yorum yapmamak için izledim. son derece naif ve tatlı bir film olmuş. kahır küfür yok. leş belden aşağı espriler yok. aslı karakter yaratma gücünü güzel kullanmış. konu son derece özgün fakat sanıyorum genele hitap edebilmek bazı klişeler katılmış. ve biraz da ani bitti.

  asıl anlamadığım yazık berbat falan denmesi, daha da fenası bu yorumları yapanların sadece fragman üzerinden fikir edinmeleri. biz ne şahane fragmanlar gördük asıl filmi yanına bile yaklaşamayan.


  (kikina - 27 Ocak 2019 13:37)

Yorum Kaynak Link : aslı gibidir