Oyuncular
 • "gişede patlamasını yürekten dilediğim film. milletçe, her şeyin cılkını çıkartmakta üstümüze yok. kimse demiyor ki; bırakalım, bir şeyde orijinal halinde kalsın. herkes nereden koparırım derdinde."
 • "ilyas salmanlı hababam sınıfından bile inek şabanlı, güdük necmili, damat feritli serilerden aldığım tadı alamıyorsam karşıma böyle şeyler çıkarmayın. *"
 • "mahmut hoca karakterini mehmet hoca olarak değiştirip oyuncu olarak altan erkekli’yi seçmişler. aman allahım ne kadar özgün bir fikir!"
Facebook Yorumları
 • comment image

  yarın vizyona girecek olan rereremake hababam sınıfı filmi. ben tazeden yorumlarımı bırakayım, gidip gitmemeye siz karar verin.

  --- spoiler ---
  öncelikle filmin çekildiği yer günümüzün istanbul kadıköy lisesi. her ne kadar kadıköy'ün güzide okullarından birisi olsa da, hababam ruhu arayanlar bizim bildiğimiz özel çamlıca lisesi yani adile sultan kasrı'ndan aldıkları zevki alamayacaklardır. film hikaye olarak çok kopuk ilerliyor. filmden çıkarsak genel akışı bozmayacak bir sürü gereksiz ara hikaye mevcut. bunun dışında geçmiş hababam sınıfı filmlerinden birçok alıntı görebilirsiniz. okuldan atılan arkadaşı kurtarma çabası, mehmet hoca'nın milli eğitim müsteşarı eski öğrencisi, gençliğe hitabe'yi ezbere okuyan hababam sınıfı, kızlar ile paintball savaşı yapılması aklıma gelenlerden birkaç tanesi. ayrıca bizim klasik hababamlarımızın da bir bölümde filme dahil olduğunu görüyoruz. elbette hepsini çok sevsek de, üç büyükler (inek şaban, güdük necmi, damat ferit) olmadıkları için etkisi kısıtlı kalıyor. yine de onları görmek güzel. en sonda mutlu sona ulaşıyorsunuz, o da biraz zorlama ve gereksiz geliyor. bizim erkin koray söyleyen hababamımız nerede, finali burak kut ile yapan hababam nerede tabii, bu güzel bir soru.
  ---
  spoiler ---

  final ve özet: hababam gibi bir klasiğin adı altında, türk eğitim sistemi'nin mükemmel bir eleştirisi olan hababam sınıfı ile alakası yok filmin. mehmet ali erbil olan seriyi mumla ararsınız. gidip hem iki saatinizi hem de paranızı harcamayın. onun yerine bana bir içecek ısmarlayın, beraber eski hababamdan konuşalım.


  (escapisttt - 5 Nisan 2019 01:57)

 • comment image

  gişede patlamasını yürekten dilediğim film.

  milletçe, her şeyin cılkını çıkartmakta üstümüze yok. kimse demiyor ki; bırakalım, bir şeyde orijinal halinde kalsın. herkes nereden koparırım derdinde.


  (galdorisilra - 14 Mart 2019 12:48)

 • comment image

  ilyas salmanlı hababam sınıfından bile inek şabanlı, güdük necmili, damat feritli serilerden aldığım tadı alamıyorsam karşıma böyle şeyler çıkarmayın. *


  (opricnik - 14 Mart 2019 12:35)

 • comment image

  500bin barajını geçmeyeceğini düşündüğüm film.
  ne istiyorsunuz şu seriden. zamanında bir remake yapıldı. utanmadılar ilyas salman'ı birisinde öğrenci birisinde öğretmen yaptılar.

  sonra yetmedi yeni nesil ile tekrar bir üçleme daha yaptılar. mehmet ali erbil tabi ki çizgisini bozmadı bu seride de oynadı. adamın son dönemdeki bütün filmleri imdb bottom 100'de kafadan. allah şifa versin.

  şimdi yetmedi bir de bu çıktı başımıza.
  fragman hiç iç açıcı değil. seksist şakalar, sosyal medya göndermeleri falan berbat.
  acaba ben mi çok büyüdüm diye düşündüm 14 yaşındaki yeğenime sordum o da beğenmediğini söyledi.

  yap yahu yine yap. onlarca okul filmi çevrildi bu ülkede. ismi hababam olmak zorunda mı.


  (dekolteli kefen - 13 Mart 2019 22:43)

 • comment image

  hababam sınıfı konseptli yeni çalışma.
  ancak tabi devir çok değişti. akp'ye yakınlığıyla bilinen müdürün, menzilci öğrencileri polislik sınavına hazırladığı, süleymancı coğrafya hocasının öğrencilere sure ezberlettiği bir film olur sanıyorum.
  ee 2019 türkiyesi eğitim sistemi napalım..


  (cigkufte - 11 Mart 2019 15:06)

 • comment image

  oyuncular belirlenmiş. tek diyeceğim şey var bu filmi sinemada izlemek net aptallıktır. sadece ismi yeter denilerek böyle efsanelerin içine edilmesini engellemenin tek çaresi var,sinemada izlememek.

  oyuncular


  (allahiniz yok mu ulaaan - 14 Aralık 2018 19:58)

 • comment image

  buraya bunu yazmak istemezdim. ertem eğilmez'in torunuyum ve doğrudur bu sözlükteyim. bazı şeyleri çok iyi bilen biri olarak sessiz duramıyorum. sessiz durmayı bırakın bir kenara, hababam sınıfını yönetecek düzgün bir yönetmen bu piyasada yok!
  eskiler eskide kalmalı. zaten merhaba olarak yapıldı arzu film tarafından...
  bu nasıl bir aptallık, saygısızsızlık?
  zavallı dedemin kemikleri sızlıyordur mezarda, böyle giderse daha çok sızlayacak. insan cüssesine bakmadan büyük işlere kalkışmamalı.
  kapitalizm işte bu denli canavarlaştı.


  (samimi yazar - 4 Eylül 2018 00:11)

Yorum Kaynak Link : hababam sınıfı yeniden