• "kesinlikle rock tarihinin en iyi ve en önemli düetlerinden biridir."
 • "popüler müzik tarihinin en güçlü iki vokalini **biraraya getirmiş bir eser *."
Facebook Yorumları
 • comment image

  şarkının başı degil tüm sample ı vanilla ice tarafından izin alınarak ice ice baby de kullanılmıştı. bi de queen in under pressure ını duyup aha queen bunu ice ice babyden çalmış diyenler vardırki olay mahalinde imha edilmelidirler.


  (uur - 12 Şubat 2000 17:53)

 • comment image

  aradan kac yil gecmesine ragmen* hala film soundtracklerinde, fragmanlarinda* falan duydugumuz muthis, asmis bir sarkidir bu. fredinin "can't we give ourselves one more chaaance" diye soyledigi bolum "allaam sese bak" dedirtir bana..(bkz: tapiyorum sana)


  (wounded walker - 7 Haziran 2002 16:52)

 • comment image

  queen'in wembley 86 konserine damgasını vuran şarkılardan bir tanesi. şarkıdaki güzel bir enstantaneden bahsetmek istiyorum; konser için çok büyük bir sahne platformu oluşturuldu, dvd kayıtlarını izleyenler nasıl bir şantiye çalışması yürütüldüğünü görmüşlerdir. neyse, freddie mercury her zamanki gibi karış karış sahneyi geziyordu. platformun en üstüne tırmanan merdivenin başında durdu ve
  "turned away from it all like a blind man
  sat on a fence but it don't work
  keep coming up with love but it's so slashed and torn
  ..."

  sözlerini merdivenin basamak sayısına bölerek söyledi. merdivenin sonuna geldiğinde bu sözler bitmişti ve takdir edersiniz ki bu normal bir insan işi değildi... sevgili okuyucu, queen'i yeni tanımış olabilirsin, böyle bir şarkıyı ilkkez duymuş olabilirsin... daha sonra ne oldu biliyor musun, o muhteşem insan, gelmiş geçmiş en büyük şarkıcı "insanity laughs under pressure we're breaking" diye bağırarak sahnenin en üstünde çılgınlar gibi yanan ışıkların altında yürümeye devam etti. o an, onun en yukarıda olduğu andı. o an, sadece bır kaç yıl sonra yaşanacak çok acıklı bir sonun başlıngıcıydı belkide.


  (manu elportakal - 18 Ekim 2008 14:22)

 • comment image

  bir türlü eskimeyen şarkı. özellikle..

  insanity laughs under pressure we're breaking
  can't we give ourselves one more chance
  why can't we give love that one more chance
  why can't we give love give love give love give love
  give love give love give love give love give love
  'cause love's such an old fashioned word
  and love dares you to care for
  the people on the (people on streets) edge of the night
  and loves (people on streets) dares you to change our way of
  caring about ourselves


  (passion rules the game - 18 Ağustos 2010 22:59)

 • comment image

  86' wembley konserinde şarkıya girmeden önce seyirciyle karşılıklı bir şovu vardır freddie mercury'nin. her defasında seyirci onun verdiği notaları aynı şekilde çıkarınca çok içten bir şekilde "fuck you!" der. sonra da bass gitar girer... olaylar gelişir.


  (delimanyaa - 7 Şubat 2014 14:10)

 • comment image

  john deacon'ın basit ama mükemmel bas gitar melodisi ile başlar.
  daha sonra david bowie freddie mercury kendi tarzlarında döktürmeye başlar. ancak freddie mercury sanki bowie'ye hava atarmışcasına sesini mümkün olan ve olmayan her tonda kullanır. aralara du dum dum bah bah, di dah dap, de de de, op de deh, di do deh gibi acaip şeyler serpiştirerek insanı mest eder.


  (mercury - 14 Haziran 2004 03:38)

Yorum Kaynak Link : under pressure