Çıkış Tarihi     : 07 Mart 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama,Fantazi,Korku
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Nomadic Pictures
Yönetmen       : Mathias Herndl (IMDB), Leslie Hope (IMDB), Kristin Lehman (IMDB)(ekşi), David Von Ancken (IMDB)(ekşi), Rachel Leiterman (IMDB)
Senarist          : Dennis Heaton (IMDB),Shelley Eriksen (IMDB),Jennica Harper (IMDB),Rachel Langer (IMDB),Jason Filiatrault (IMDB),Penny Gummerson (IMDB)
Oyuncular      : Jake Manley (IMDB), Sarah Grey (IMDB), Adam DiMarco (IMDB)(ekşi), Katharine Isabelle (IMDB)(ekşi), Louriza Tronco (IMDB), Max Martini (IMDB)(ekşi), Aaron Hale (IMDB), Devery Jacobs (IMDB), Thomas Elms (IMDB), Matt Frewer (IMDB), Jedidiah Goodacre (IMDB), Kayla Heller (IMDB), Sam Trammell (IMDB), Sean Depner (IMDB), Christian Michael Cooper (IMDB), Dylan Playfair (IMDB), Andres Collantes (IMDB), Ajay Friese (IMDB), Keith Martin Gordey (IMDB), Julia Benson (IMDB), Françoise Yip (IMDB), Jewel Staite (IMDB), Ian Tracey (IMDB), Ty Wood (IMDB), Matt Visser (IMDB), Tom Stevens (IMDB), Jocelyn Hudon (IMDB), Favour Onwuka (IMDB), Emily Holmes (IMDB), Keith Arbuthnot (IMDB), Mitra Suri (IMDB), Hiro Kanagawa (IMDB), Nathan Jean (IMDB), Tammy Nera (IMDB), Braden Chase (IMDB), Brad Kelly (IMDB), Matt Kennedy (IMDB), Suniel Samra (IMDB), Drew Tanner (IMDB), Julian Haig (IMDB) >>devamı>>

The Order (~ La orden) ' Dizisinin Konusu :
Belgrave Üniversitesi’nde öğrenci olan Jack Morton yeni arkadaşlarıyla tanışır. Öğrencilik hayatına uyum sağlamaya çalışırken gizlediği bir planı bulunmaktadır. Asıl amacı annesinin ölümünün intikamını alabilmektir. Bu nedenle gizli bir tarikata katılır. Tarikat içerisinde doğaüstü yetenekler öğretilmektedir. Yeteneklerin temelini büyü bilgileri oluşturur. Ritüeller eşliğinde yapılan törenler sayesinde büyü yeteneği yeni üyelere aktarılır. Ancak tarikatı tehdit eden büyük bir risk bulunmaktadır. Kurt adamlar tarikat üyelerini öldürmekte ve yaklaşacak olan büyük savaşın hazırlığını yapmaktadır. Jack Morton kendisini bu savaşın içinde bulur.


 • "(bkz: rage for order)"
 • "müziklerini david torn'nun yaptığı gerilim filmi."
 • "truth is beauty,beauty is truth. *"
 • "diğeri-günah yiyici."
 • "twin peaks'de karşımıza çıkan "mavi gül" kavramının kullanıldığı bir dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yönetmenliğini brian helgeland'ın yaptığı amerika-almanya ortak yapımı fim. başrolde heath ledger oynamakta. büyük hayal kırıklığı yaratan, asla tavsiye etmeyeceğim film. filmin tek güzel yönü heath ledger'i uzun uzun görmek. *


  (psyche - 13 Ocak 2004 00:10)

 • comment image

  büyükbabası da bir zamanlar belgrave üniversitesi'nde çalışan ve tıpkı onun gibi kendisi de okula büyük bir hayranlık duyan jack'in bu üniversiteye fantastik biçimde kabulü ile başlayan ve gelişen olayları konu alan yeni netflix dizisi. bünyesindeki mavi gül adındaki gizli topluluğun; içinde pek çok celebrity'yi barındıran hermetik tarikatına ev sahipliği yaptığına inanılan belgrave üniversitesi'ndeki varlığıyla ilgili olarak jack'in araştırmacı ruhunun devreye girmesi gizemli olayların da habercisi niteliğinde. bu arada (bkz: altın şafak hermetik cemiyeti) heyecanlı.


  (minnoklokumcuk - 7 Mart 2019 14:59)

Yorum Kaynak Link : the order