Çıkış Tarihi     : 29 Mart 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  RnM Motion Pictures
Yönetmen       : Swapnaneel Jaykar (IMDB)
Senarist          : Yogesh Vinayak Joshi (IMDB)
Oyuncular      : Abhishek Deshmukh (IMDB), Mrinmayee Deshpande (IMDB), Namrata Kadam (IMDB), Adinath Kothare (IMDB), Rahul Pethe (IMDB)

15 August (~ 15 sierpnia) ' Filminin Konusu :
15 August is a movie starring Mrinmayee Deshpande, Adinath Kothare, and Rahul Pethe. Veteran Bollywood actress Madhuri Dixit turns producer for this lighthearted snapshot of life in the chawls of Mumbai.


 • "dünyanin beni annemden koparip kucakladigi gün.. evet evet, öyle hatirliyorum.."
 • "an itibarıyla 2008 yılında tekerrür edecek olanını hasretle beklediğimdir.yıllık izninde çarşıya gidip bi çay içebilmek için evde fellik fellik para ararken, siktiredilmiş köyü/allağın dağı."
 • "2001'inde yavuz çetin yaşamak istememiştir."
 • "napoleon bonaparte'ın da doğum yıldönümü."
 • "(bkz: ferragosto)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  yaşamın garipliğini tasvir edebilen tarihlerden biri.... 15ağustos'ta teröristler birçok yere eylem hazırlığında olacaklar sözde kuruluşlarını kutlamak için....şırnak'ta,, hakkari'de her tepede,,her kırsalda askerlerimiz olacak yarın gece ve silah sesleri sabaha kadar susmayacak....gözdağı vermek için,,vatanı savunmak için abartmıyorum sabaha kadar gökyüzü aydınlık olacak.... geçen sene o gün yaşadıklarımı hayat boyu unutmam.....entry yazmak için aradığımda tarihi sol tarafta gördüm.... 15ağustos 2006 şebnem ferah açık hava konseri diye.....anlatmaya çalıştığım yaşamın tuhaflığı bu işte.....aynı anda iki insan ne kadar farklı şeylerle uğraş veriyor....birbirinin farkında olmadan....yarın akşam da muhtemelen bir açık hava konseri olacak ve yarın da muhtemelen birçok çatışma olacak.....bazı şeyleri düşünmeden geçmeyin derim.....


  (popohunter - 14 Ağustos 2007 22:00)

 • comment image

  an itibarıyla 2008 yılında tekerrür edecek olanını hasretle beklediğimdir.

  yıllık izninde çarşıya gidip bi çay içebilmek için evde fellik fellik para ararken, siktiredilmiş köyü/allağın dağı.


  (selim alai - 13 Ağustos 2008 16:29)

 • comment image

  bir garip gün...
  bir yanda yüreklerin yanmaya başladığı, kayıpları olan onbinlerin içini sızlatan bir milat,
  diğer yanda toplumsal barış çığlıkları atanların değer katmak için can attıkları bir yıldönümü...
  geçmişi yok varsaymak, acıları unutmak için de yine bu günü kullanmak gerekiyor zannedersem.
  tamam, gelecekte başkalarının da ağlamaması için, gün olsun da, o gün de bugün olsun,
  ama ya canı yananlar, onlara, kura çektik size çıktı, bahtınıza küsün mü denilecek?
  felek işte, kahpe, ne diyeceksin...


  (ifeelfear - 15 Ağustos 2009 17:37)

 • comment image

  15 ağustos aynı zamanda nevşehir'in hacıbektaş ilçesindeki hacı bektaş veli anma törenleri ve kültür sanat etkinlikleri'nin başlangıç tarihidir.

  selçuk'daki meryem ana evindeki görevli rahip'e 15 ağustosun sizce önemi nedir(meryem ana'nın öldüğü gün olduğuna inanıyorlar), aleviler için de aynı gün(veya 16 ağustos) hacı bektaş'ın ölüm yıldönümü olarak anılır dediğim zaman benim yüzüme anlamsızca bakıp hacı bektaş kim tanımıyorum dedi. oha lan sen ne biçim dindar bir insansın diyemedim.

  şuna da bir göz atın (bkz: balım sultan/@manzikert)


  (manzikert - 18 Temmuz 2010 21:42)

 • comment image

  malesef yavuz çetin ile hatırladığım bir tarih olsa da genelde; kendimi düşündüğüm zaman da, hayatımdaki en ciddi darbeyi aldığım tarih olarak da aklıma kazınmıştır bugün. ekim ayının bu sikko gecesinde ne alaka lan şimdi diyeceklere de bir lafım yok yani. uykum kaçtı aq.


  (fenriz - 18 Ekim 2011 02:15)

 • comment image

  karadeniz'in hemen hemen tüm illerinde yayla şenlikleri ya da türbe kutlaması adı altında, birbirinden habersizce kutlanan gün.

  15 ağustos meryemana'nın (panagia) ölüm günü olduğundan hristiyanlar için çok önemli bir tarihtir. bu nedenle de rumlar bu günde genellikle büyük dini törenler düzenlerler.

  türkler karadeniz'e gelip rumlarla komşu olunca onlar da bu günü kutlamaya başlamış ancak müslüman kimlikleri nedeniyle meryemana'dan bağımsız olacak şekillere dönüştürmüşlerdir. bazı yerlerde yılda bir kez kurulan büyük panayır denk getirilmiştir 15 ağustos'a, bazı yerlerde yayla şenlikleri, bazı yerlerde dağ başlarındaki türbelerinin ziyaret günleri.
  birbiriyle iç içe yaşayan bu iki büyük halkın ortak kültüründen doğan en güzel günlerden biridir 15 ağustos etkinlikleri.


  (bulutlari bekleyen - 18 Ağustos 2017 00:24)

Yorum Kaynak Link : 15 ağustos