Çıkış Tarihi     : 16 Ağustos 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama,Gizemli
Taglar             : Başlıkta kesme işareti,Başlığın noktalama işareti,Yok olma,Arabada şarkı söylemek,Inci sıkışması referansı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Annapurna Pictures , Color Force
Yönetmen       : Richard Linklater (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Richard Linklater (IMDB)(ekşi),Holly Gent Palmo (IMDB),Vincent Palmo Jr. (IMDB)(ekşi),Maria Semple (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cate Blanchett (IMDB)(ekşi), Kristen Wiig (IMDB)(ekşi), Judy Greer (IMDB)(ekşi), Troian Bellisario (IMDB)(ekşi), Laurence Fishburne (IMDB), Billy Crudup (IMDB), Jóhannes Haukur Jóhannesson (IMDB)(ekşi), Claudia Doumit (IMDB), James Urbaniak (IMDB), Zoe Chao (IMDB), Jessica Rubinstein (IMDB), Kate Easton (IMDB), Lana Young (IMDB), Richard Robichaux (IMDB), Emma Nelson (IMDB), Zachary Davis Brown (IMDB), Lee Harrington (IMDB), Katelyn Statton (IMDB), Tom Bonello (IMDB), Gregory Bromfield (IMDB), Camden Zapf (IMDB), Kelley Davis (IMDB), Brian Wolfman Black Bowman (IMDB), Phil Nardozzi (IMDB), Peter Georgo Georgopoulos (IMDB), Tiffany Sander McKenzie (IMDB), Chris Drexel (IMDB), Kathryn Feeney (IMDB), Daina Griffith (IMDB), Isaac J. Conner (IMDB), Kyle Stoltz (IMDB), Ted Opalinski (IMDB), Patrick Jordan (IMDB), Russell Bradley Fenton (IMDB), Liam Sigman (IMDB), Micah Knapp (IMDB), Jean Zarzour (IMDB), Patrick James (IMDB), Adam Hicks (IMDB), Dwayne Pintoff (IMDB) >>devamı>>

Where'd You Go, Bernadette (~ Bernadette a disparu) ' Filminin Konusu :
Başarılı bir mimar olan Bernadette Fox, kızı ile Antartika'ya planladığı gezinin hemen öncesinde gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Kızı Bee, annesinın e-posta mesajlarından resmi belgelere kadar karıştırıp kaybolması hakkında ipuçları ararken, annesinin sıkıntılı geçmişini keşfedecektir.


 • "richard linklater komedisi olacak. cate blanchett ve kristen wiig kendi adıma heyecanla beklemek adına yeter sebep.her eve imdb"
 • "sinemaya uyarlanacak olan maria semple romanı. başrol için cate blanchett ile görüşülüyor. richard linklater tarafından uyarlanacak."
Facebook Yorumları
 • comment image

  şu an okumakta olduğum ve merakla filme uyarlanmasını beklediğim kitap. blue jasmine'deki rolünü göz önünde bulundurarak, bernadette fox'u cate blanchett'ten daha iyi oynayacak birini düşünemiyorum. kristen wiig de tam bir histeri kraliçesi havasıyla iyi bir audrey olacaktır. asıl merak ettiğim bee'yi kimin canlandıracağı.


  (sister blister - 10 Temmuz 2018 17:43)

 • comment image

  işe gidip gelirken okumaya başlayıp bir çırpıda bitirdiğim çok tatlı bir kaçış romanı. maria semple romanı çoğunlukla yazışmalardan, mektuplardan, emaillerden yaratmış ama genel olarak anlatıcımız bee, yani bernadette'in deli dolu kızı. bernadette özellikle green architecture dalında çok başarılı olduğu halde işini bırakıp hayatını 15 yaşındaki kızına ve biraz da microsoft'ta çalışan eşine odaklamış biraz sıradışı biraz tuhaf bir anne. bee ise mükemmel notlarına karşılık ailesinden hep beraber antarktika'da tatil hediyesi isteyen kafada bir kız.

  böyle bahar aylarında çimenlere uzanıp okunabilecek, öyle çok büyük bir edebi kaygı taşımamasına rağmen çok eğlenebileceğiniz bir kitap. tabi ki bundan müthiş film çıkar, ben kendi kendime uyarladım mesela. öyle bir yandan kırılgan bir yandan çatlak büyük mavi gözlü bernadette'e amy adams'tan başkasını yakıştıramıyorum. zeki ama biraz yırtık, dobra küçük kızımız bee için ise başka kimse değil: kiernan shipka. gelelim microsoft'ta proje müdürü, ted konuşmasıyla da baya ünlü olan ve işyerinde ayakkabısını çıkarıp çorapla dolaşarak daha rahat hisseden baba elgin branch'e, düşündüm taşındım o kafası karışık haliyle michael c. hall'u oturttum. burdan senaristlere sesleniyorum, valla bu haliyle çok güzel olur, öperim.

  --- spoiler ---
  başlarda okuduğum zaman bernadette'i adeta yaşı geçmiş tumblr kızı olarak hayal edip baya rahatsız olmuştum, tabi bunda bee'nin okulundaki diğer annelerin birbiriyle yazışmasının etkisi olmuş. sonra kitap ilerledikçe bernadette'le ilgili mükemmel bir yolcuğula çıkıyorsunuz ve kendiniz de hafiften weirdo iseniz, karakterle müthiş bir bağ kuruyorsunuz.
  ayrıca soo-lin sen su katılmamış iğrenç bir yoko ono'sun. bir summer'ı hiç sevmezdim bir de sen eklendim nefret ettiğim hayali karakterler arasında.
  ---
  spoiler ---


  (misscalypso - 19 Nisan 2016 12:44)

 • comment image

  maria semple romanı.
  (bkz: neredesin baernadette)

  “bu hayatımın en mutlu ânıydı diyebilirim, çünkü orada ne olursa olsun annemin her zaman bana destek olacağını anladım. kendimi dev gibi hissetmemi sağladı. beton rampadan aşağı daha önce hiç koşmadığım kadar hızlı koştum, aslında o kadar hızlı koştum ki yere düşmüş olmam gerekiyordu ama düşmedim çünkü dünyada annem vardı.”


  (kubravril - 8 Mayıs 2014 18:53)

Yorum Kaynak Link : where'd you go bernadette