Çıkış Tarihi     : 27 Mart 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Fantazi,Korku
Taglar             : Mockumentary,vampir,kopup fırlamak,Hiciv,word play
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Defender Films , FX Network
Yönetmen       : Jemaine Clement (IMDB)(ekşi), Jackie van Beek (IMDB)(ekşi), Taika Waititi (IMDB)(ekşi), Jason Woliner (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jemaine Clement (IMDB)(ekşi),Josh Lieb (IMDB)(ekşi),Iain Morris (IMDB)(ekşi),Duncan Sarkies (IMDB),Tom Scharpling (IMDB),Paul Simms (IMDB),Taika Waititi (IMDB)
Oyuncular      : Kayvan Novak (IMDB)(ekşi), Matt Berry (IMDB), Natasia Demetriou (IMDB), Harvey Guillen (IMDB), Mark Proksch (IMDB), Doug Jones (IMDB), Gloria Laino (IMDB), Beanie Feldstein (IMDB), Anthony Atamanuik (IMDB), Mary Gillis (IMDB), Veronika Slowikowska (IMDB), Chris Perfetti (IMDB), Alexandra Henrikson (IMDB), Jake McDorman (IMDB), Hayden Szeto (IMDB), Jon Gabrus (IMDB), Eric Andrews (IMDB), Michael Man (IMDB), Ariane Laezza (IMDB), Rob Ramsay (IMDB), KhaRå Martin (IMDB), Craig Burnatowski (IMDB), Francis Melling (IMDB), Vanessa Bayer (IMDB), Kristen Schaal (IMDB), Siobhan Fallon (IMDB), Nick Kroll (IMDB), Taika Waititi (IMDB), Arj Barker (IMDB), Jemaine Clement (IMDB), Torin Arsenault (IMDB), Khadijah Roberts-Abdullah (IMDB), Tilda Swinton (IMDB), Byron Abalos (IMDB), Jessica B. Hill (IMDB), Marceline Hugot (IMDB), Evan Rachel Wood (IMDB), Viviana Zarrillo (IMDB), Dominic Cuzzocrea (IMDB), Justin Linville (IMDB) >>devamı>>

What We Do in the Shadows (~ Lo que hacemos en las sombras) ' Dizisinin Konusu :
Vampirlerin günlük hayatlarını kaydetmek isteyen bir grup belgeselci, ölmeyeceklerinin garantisini alınca Viago (Taika Waititi), Deacon (Jonathan Brugh) ve Vladislav (Jemaine Clement) adlı 3 vampirin birlikte yaşadıkları eve konuk olurlar. Yüzlerce yıldır hayatta olan vampirlerin hayatı ise birkaç küçük fark dışında oldukça sıradandır. Normal insanlar gibi kiralarını denk getirmeye uğraşan, gece kulüplerine girmekte zorlanan, modayı yakından takip etmeye çalışan vampirler için hayat, tahmin edilenden daha zordur.


 • "bu muhteşem yapımın dizisi de yolda olup biz vampir/zombi/kurtadamseverlerle 27 mart 2019'da buluşacaktır. filmin hayranlarına duyurmuş olalım. trailer için şuradan buyurun"
 • "uzun zamandir seyrettigim en eglenceli filmlerden biri."
 • "anlatınca hiç komik olmayan, anlatamayınca da olur olmadık yerlerde aklınıza gelip kendi kendinize kahkahalar atmanıza neden olan film."
 • "vampirlerin günlük mücadelelerini irdeleyen mockumentary."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu muhteşem yapımın dizisi de yolda olup biz vampir/zombi/kurtadamseverlerle 27 mart 2019'da buluşacaktır. filmin hayranlarına duyurmuş olalım. trailer için şuradan buyurun


  (istenc - 26 Şubat 2019 12:36)

 • comment image

  müthiş, harikulade, muazzam bir film. son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden biri.

  sözlükte yorumları okuyunca fark ettim ki düşük bütçeli bir festival filmiymiş. neyse, fular sonradan oluştu zaten.

  deacon karakteri, %88,2 oranında cenk ve erdem'in cenk' ine benzemekte.

  şöyle şahane bir tirat barındırır;

  --- spoiler ---

  ama vampir olduğunda böyle oluyor. herkesin ölümünü izlemek zorunda kalıyorsun. annenin, babanın, bütün arkadaşlarının. bazen acımasızca, kayarak kocaman bir mızrağın üzerine düşmek gibi. ya da uykuya dalar gibi, sonbaharda dökülen yapraklar gibi. bazıları gelip soluk borunu tıkıyor.

  bazen ufak bir hatan yüzünden, çatapatlardan yapılan bir maske yüzünden. veya ördeklerin saldırısına uğramaktan, kazların, kuğuların. veya sadece yaşlılıktan. ama yaşlılıktan ölmek bile acımasızca. arkadaşlarının yaşlanmasını izlemek. işeyemiyorlar. saçma sapan şeyler söylüyorlar, akılları gidiyor ve hiçbir şeyi hatırlayamıyorlar. ve sonra bir gün, senin kim olduğunu bile hatırlamıyorlar. sonra onların ölmelerini diliyorsun. sonra gerçekten ölüyorlar...

  ---
  spoiler ---

  hafif wes anderson filmlerini andırıyor, hatta o hafiflikte bir sarı renk tonu bile var.


  (tylor - 4 Mayıs 2015 16:57)

 • comment image

  anlatınca hiç komik olmayan, anlatamayınca da olur olmadık yerlerde aklınıza gelip kendi kendinize kahkahalar atmanıza neden olan film.


  (miss veronica - 22 Şubat 2015 09:12)

 • comment image

  güzel durum komedileriyle her zamanki bilindik vampir, kurtadam konusunu çok farklı bir şekilde ele almış bir film. çok da komik olmuş.

  filmde en bayıldığım sahne şu olmuştu;

  --- spoiler ---

  neden bakire kızdan beslenmeyi çok seviyorsunuz sorusuna vladislav'ın verdiği yanıt süperdi

  -deacon: aslında çok özel bir sebebi yok, hani sanırım bizim bakire kanı içmemizin sebebi kulağa havalı gelmesi.

  -vladislav: ben olaya şöyle bakıyorum.bir sandviç yiyecekseniz sanırım onu daha önce kimsenin sikmemiş olduğunu bilirseniz daha çok zevk alırsınız.
  ---
  spoiler ---


  (herhavsindibiayni - 21 Şubat 2015 04:20)

 • comment image

  flight of the conchords sevenlerin heyecanla izleyeceği bir mockumentary.

  içinde tanıdık sima yok diyene de pek alındım çünkü filmin içinde jemaine clement'ten bolca var. zaten kendisi filmin metin yazarlarındandı yamulmuyorsam.


  (pillowlust - 14 Ocak 2015 10:03)

 • comment image

  "konusu ilginç, ama nereye kadar sündürülebilir ki?" sorusuyla yaklaşanlara "umduğunuzdan çok daha başka bir şey bulacaksınız" diyerek karşılık vereceğim yeni zelanda ürünü film. izlemeye başlarken kullanılan anlatı tarzının bir noktadan başlayıp başka bir noktaya doğru olgunlaşan bir hikaye oluşturmaya uygun olmadığını düşünmüştüm -kabahatim büyük, artık biliyorum. aralarında nesil farkı olan bir grup vampiri ev arkadaşı yapmayı düşünen bir ekibin illa ki üreteceği eğlenceli fikirler vardır dedim kendime. bu eğlenceli fikirlerle vakit geçirip tükenmeye başladıkları noktada düğmeye basıveririm derken ne olduysa oldu, kendimi bir hikayenin içinde yuvarlanırken buluverdim. sinemacı olmasam da burada ustaca bir kandırmaca olduğunu sezebiliyorum. faillerinin takipçisi olacağım. önerilir.


  (antiktika - 25 Aralık 2014 01:05)

 • comment image

  viago, vladislav, deacon,peter adli dort vampirin derbeder ev arkadasligi uzerinden gundelik modern hayat, olumlu insanlarla olan iliskiler ve bir turlu ayak uyduramadiklari gelisen teknolojiyle olan etkilesimlerini inceleyen yeni zelanda yapimi surukleyici bir komedi filmi.

  hemen hemen her sahnesinden keyif alarak izleme olasiliginiz yuksek. belli ki oldukca dusuk bir butceyle cekilmis, kimi teknik ekipmanlar peter jackson tarafindan hediye edilmis kendilerine( beni filme davet eden cekirdege cigdem diyen izmirli hatunun yalancisiyim, filmden sonra kiwi sarabi icip icip birseyler soyluyordu tam anlayamadim)

  anlatim teknigi olarak seyircilerle filmin basindan sonuna kadar dogrudan bir temas var. bu tabi icerige absurdluk katiyor ama zaten yapimi ilgi cekici kilan en onemli etkenlerden birisi de bu olmus. kamera her sekansta size ozel calisiyor. hayatini sizin icin tehlikeye atan kameramanlar bile var daha ne diyeyim!

  vampirler ve kurtadamlar arasindaki kadim nefrete, vampir avcilarina iliskin zekice gondermelere sahip, adaptasyon sorunu yasayan vampir aleminin dertlerini, beklentilerini ve hatta hayallerini irdeleyen kahkahasi bol bir yapim olmus. favori karakterim, geceleri uclu-dortlu takilan christian troy kilikli vladislav oldu. eleman yaklasik 400 kusur yasinda ve anlasilan hicbir gecesi bos gecmemis... bir de bize bak, kahpe felek!


  (kararsiz atom - 24 Ekim 2014 15:29)

Yorum Kaynak Link : what we do in the shadows