Süre                : 55 dakika
Çıkış Tarihi     : 13 Nisan 2019 Cumartesi, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Müzik,Heyecanlı
Taglar             : tropikal
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  New Regency Pictures
Yönetmen       : Hiro Murai (IMDB)
Senarist          : Donald Glover (IMDB)(ekşi),Stephen Glover (IMDB),Ibra Ake (IMDB),Jamal Olori (IMDB),Fam Udeorji (IMDB),Stephen Glover (IMDB)
Oyuncular      : Donald Glover (IMDB)(ekşi), Rihanna (IMDB)(ekşi), Letitia Wright (IMDB)(ekşi), Nonso Anozie (IMDB)(ekşi), Alan Jael Velázquez Abreu (IMDB), Renny Arozarena (IMDB), Betiza Bistmark Calderón (IMDB), Michael Ricardo Crespo Cardenas (IMDB), Barbara Janet Martinez (IMDB), Ayensi Amilgar Jardines Delgado (IMDB), Pedro Julio Diaz (IMDB), Pedro Julio Díaz Ferran (IMDB), Adrián Cisneros Flores (IMDB), Talia Gómez (IMDB), Victor Manuel Correa Magueira (IMDB), Claudia Rivero Martínez (IMDB), Kdir Michel Varela Moreno (IMDB), Iyaima Martínez Navarro (IMDB), Luis Enrique Carreres (IMDB), Mayra Mazorra (IMDB), Yansel Alberto Monagas Pérez (IMDB), Karla Talía Pino Piloto (IMDB), Enrique Quiñones (IMDB), Alain Rodriguez (IMDB), Daniel Amat Rodríguez (IMDB), Rubens Rodríguez Soberón (IMDB), Marley Palma Bosh (IMDB), Jaiko Ignacio Crespo Puig (IMDB), Greisy Ariosa Muguercia (IMDB), Lisbet La Pera Quiñones (IMDB), Osmara Berta Ival Montenegro (IMDB), Aaron Oscar Valdes Taboada (IMDB), Dania Rosa Santiago Madrigal (IMDB), Yenni Gonzalez Pavon (IMDB), Yanara García Calderón (IMDB), Dariel Pérez Pérez (IMDB), Yamilka Pérez Pérez (IMDB), Andys Triana Gonzáles (IMDB), Waldir Iznaga Espada (IMDB), Ernesto Gómez (IMDB) >>devamı>>

Guava Island ' Filminin Konusu :
Guava Island is a movie starring Donald Glover, Rihanna, and Letitia Wright. A young musician seeks to hold a festival to liberate the oppressed people of Guava Island, even if only for a day.


 • "havana, küba'da çekilmiş olan 55 dakikalık yapimdan ilk teaser geldi.imdb"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizi diye izlemeye başlayıp ve 'vay be bakalım diğer bölümlerde neler olacak' hevesiyle kapatıp ekşiye girip aslında film olduğunu öğrenince yapılmış en aptalca dalgınlık formatına girdiğimi anlamama sebep olmuş hede.


  (soul error - 20 Nisan 2019 20:43)

 • comment image

  fena olmayan bir film. kullandıkları kamera retro bir hava yaratsa da gerek var mıydı diye düşünmeden edemiyorum. malum dijital hayatımızda üst seviyelere vardıkça, nostalji tayfa eskilerin aslında daha güzel olduğunu iddia etmeye devam ediyor. lakin dijitalin sinemada son asıl amacı gerçek hayatı direkt olarak izletebilmek. bundan daha gerçek ne var? sizin bununla alıp veremediğiniz ne var kardeşim? sinir oluyorum şu hipster olaylarına. gidin plaktan şarkı dinleyin. neyse konumuza dönelim.

  baskıcı bir rejim içinde yaşayan, haftanın tüm günü izinsiz çalışan bir halkın, izin gününü alma mücadelesini anlatıyor film kabaca anlatmak gerekirse.

  1. filmde childish gambino oynuyor donald glover değil. albümüne uzun klip çekmiş gibi. bu büyük bir eksi.

  2. rihanna sırıtmıyor. bu büyük bir artı. önceki faciaları düşünürsek.

  3. sanatçının politik olması gerekliliği güzelce anlatılmış. siyasi argümanlara girmeden, insanları özgürleştirme, eğlendirme amacı güden, bir sanat formuna sahip müziğin zaten politik bir görüşü olmazsa, çöp olur. bunu sade ve basit anlatmış. lakin bu imkanlarla herkesin bunu anlatabileceği bir hikaye olduğu için içine bir şeyler eklemiş de sayılmıyor. o yüzden bu nokta ne eksi ne artı.

  sonuç: izlenir mi? izlenir. kötü mü? değil. çok mu iyi? değil. keyif alır mıyız? alırız.


  (dunyanin karsisindaki ev - 15 Nisan 2019 01:36)

 • comment image

  atlanta efsanesinin yaratıcılarından donald glover ve hiro murai den 50 dakikalık ilginç bir deneyim. rihanna gibi ünlü bir ismi de yanlarına alıp çok enteresan bir işe imza atmışlar. deni ve kofi isimli iki aşığın dans ve müziği arkalarına alarak baskıcı bir sisteme sessizce isyan edişlerini anlatıyor. aslında daha çok donald glover ın canlandırdığı deni karakteri üzerinden filmi takip ediyoruz. adadaki değerli ipeğin işlenmesi için zoraki çalıştırılan ada halkının aksine deni, dans etmeyi ve şarkı söylemeyi seven, oldukça rahat, haayattan olabildiğince tat almaya çalışan özgür ruhlu bir karakter. çalıştığı yere geç gitmeyi dert edinmeyen, tek derdi akşamki festival için güzel şarkılar söyleyip ada halkını coşturmak olan deni'yi festival saatine doğru farklı sürprizler beklemektedir. halkı çalıştırmaya zorlayan zorbalar, bu neşeli ve hayat dolu deni'den haliyle hoşlanmamaktadır. onun hayattan keyif almaya odaklı ruh hali, sürekli çalışması gereken ada halkına kötü örnek olmaktadır.

  -spoiler-

  bağımsız filmleri andıran ilerleyişi ve sonunda yükselen gerilimi ile izlemesi hoş bir seyirlik. özgürlüğü simgeleyen mavi renkli kuş güzel bir ayrıntıydı. filmin sonunda insanların delicesine dans etmeleri de insana mutluluk vermiyor değil.

  -spoiler-

  mavi renkli özgür günlere...


  (ozkulu - 15 Nisan 2019 00:59)

 • comment image

  bugün yayınlanan ve -şimdilik- amazon prime üzerinden ücretsiz seyredilebilen, childish gambino müziklerinden kesitler sunarak ilerleyen, anlatmak istediğini de net bir şekilde anlatabilen 55 dakikalık film.

  yine de böylesine içinde müzik ve rihanna barındıran bir filmde donald glover ve rihanna'nın birlikte en az bir şarkı seslendirmesini beklerdim.


  (lynch lynch - 13 Nisan 2019 19:16)

 • comment image

  şimdilik epey gizemli görünen donald glover & rihanna projesi. türü imdb'de komedi ve gerilim görünüyor, trailerı ise pek ilgimi çekmedi açıkçası. filmin visual album formatında olacağına dair söylentiler var ve trailerda donald glover'a childish gambino olarak credit verilmesi bir acaba dedirtiyor cidden.


  (ma ya - 7 Nisan 2019 00:49)

Yorum Kaynak Link : guava island