Süre                : 1 Saat 38 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Nisan 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Allegheny Image Factory , Back Fork Productions
Yönetmen       : Josh Stewart (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Josh Stewart (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : A.J. Cook (IMDB)(ekşi), Josh Stewart (IMDB)(ekşi), Agnes Bruckner (IMDB)(ekşi), Wade Williams (IMDB)(ekşi), Dorothy Lyman (IMDB), David Selby (IMDB)(ekşi), Doug Bradley (IMDB)(ekşi), Eden Brolin (IMDB), Ronnie Gene Blevins (IMDB), Rebecca Gruss (IMDB), Sloane Coombs (IMDB), Mandy Simpson (IMDB), Travis Teffner (IMDB), Lindsey Sites (IMDB), Cathy O'Dell (IMDB), Phillip Rush (IMDB), Jeremy Michael Burns (IMDB), Gant Montgomery (IMDB), Kevin Dennis (IMDB), Madeline Gehle (IMDB), Porter Stiles (IMDB)

Back Fork ' Filminin Konusu :
Back Fork is a movie starring A.J. Cook, Josh Stewart, and Agnes Bruckner. When the strain of tragedy was too much for a young couple in Appalachia, prescription pills became the medicine to ease the pain.


 • "windows işletim sistemlerinde kulanamıyacagınız bir ozelik ,ortak kulanım soz konusu olmadıgı için hafızadan daha fazla bellek almasınada neden olur"
 • "ilginc olan sudur ki fork cagrisinin ardindan her iki process ayni yerden. yani fork cagrisinin hemen sonrasindan devam eder. sanmayiniz ki child processin program sayaci sifirlanir bastan baslar."
 • "catalin ingilizcesi."
 • "bir process fork edildiğinde, oluşan iki process den birine 0 değeri diğerine 0 dan büyük bir değer return edilir. 0 dan büyük değer return edilen process, parent processdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  fork işlevini çağırdığınız anda, tüm kaynakların da birer kopyası alınır. her process kendi kaynaklarına erişebilir. örneğin:

  int a = 5;
  fork();
  cout << ++a << endl;

  bu kod, ekrana iki defa 6 basar. her biri bir process için. hatta:

  int * bptr = new int;
  *bptr = 10;
  fork();
  cout << ++(*bptr) << endl;

  bu da ekrana iki defa 11 basar. yani dinamik olarak ayrılan alanları da kopyalıyor. vallahi bu işe akıl sır ermiyor...


  (kuzu kuzu me - 20 Kasım 2005 19:34)

 • comment image

  101: git veya svn gibi versiyon kontrol sistemleri üzerinde barındırılan yazılım projelerinin kopyalanarak yeni bir versiyonun oluşturulmasına fork denir. amacı proje üzerinde geliştirmeler yaparak yeniden projeyle birleşmek de olabilir, yeni bir proje üretmek de olabilir.

  açık kaynak kodlu projelerde yaptığınız değişiklik komünite tarafından kabul görmezse projeyle birleşemezsiniz. o zaman ben gidiyorum benim projem daha iyi oldu, ordan devam edeceğim diyebilirsiniz, sizi destekleyenler de sizin projeden devam edebilir.

  coin dünyasında bahsedilen forklar da bundan ibaret. detayları tabi ki çok, bu kadar basit bir konu değil ama 101 için bu bilgi yeterlidir. mesela bitcoin cash forku blok boyutu nedeniyle çıkan tartışma sonucu komünitede yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle oluşturuldu.


  (tuyra - 27 Aralık 2017 20:25)

 • comment image

  windows işletim sistemlerinde kulanamıyacagınız bir ozelik ,ortak kulanım soz konusu olmadıgı için hafızadan daha fazla bellek almasınada neden olur


  (libertarian - 1 Haziran 2004 18:17)

 • comment image

  hacker kültüründe, aynı projenin birden fazla kaynak kodu versiyonu olması ve bunların kod temeli * olarak birbiriyle uyumsuz olması durumuna verilen addır. fork durumundaki projenin versiyonlarından birinden aldığınız kodu diğerine entegre edemezsiniz (yani ağır değişiklikler yapmadan entegre edemezsiniz).

  örnekleri: xemacs-gnu emacs, gcc-egcs (sonradan bir birleştirme operasyonuyla kurtarılmıştır) ve freebsd-netbsd-openbsd forklarıdır.

  kaynak: jargon dictionary


  (konqueror - 14 Mart 2004 12:50)

 • comment image

  ilginc olan sudur ki fork cagrisinin ardindan her iki process ayni yerden. yani fork cagrisinin hemen sonrasindan devam eder. sanmayiniz ki child processin program sayaci sifirlanir bastan baslar.


  (lhurgoyf - 25 Haziran 2003 22:23)

 • comment image

  her seyi kopyalar demisken, buffer'lari da kopyalar ornegin soyle bi programimiz olsun:

  int main(){ printf("naber panpa"); fork();}

  derleyip calistirdiginizda ekranda 2 adet 'naber panpa' gormeniz olasidir. zira panpa'dan sonra \n koymadiginiz icin veya fflush(stdout); yapmadiginiz icin stdout da aynen forklanmistir ve programlar kapanirken buffer'lar flush edilmistir.


  (prf quirrel - 26 Mart 2011 23:47)

 • comment image

  posix standartında, bir process'in birebir kopyasını oluşturan c fonksiyonu.

  örnek kullanım:

  pid_t pid;

  pid = fork();
  if(pid > 0)
  {
  exit(0); // parent process'i sonlandiriyoruz.
  }
  else if(pid < 0)
  {
  // fork edilemedi, bisi oldu, da$ dustu, ayu cikti..
  printf("fork(): %s\n", sys_errlist[errno]);
  exit(errno);
  }

  ..
  ...
  ..


  (guru - 6 Temmuz 2000 08:40)

 • comment image

  yazılım dünyasında "yol ayrımı" anlamından türetilmiş ve "bir projede, geliştiriciler yol ayrımına geldiklerinde, ayrı düşünenlerin birleşerek farklı bir isimle geliştirmeye devam etmeleri" manasını almıştır.

  mesela mozilla'nın bazı firefox bileşenlerini (logo ve grafikleri) patentlemesinden sonra bazı arkadaşlar çıkmışlar ve iceweasel diye patentli hiçbir bileşeni olmayan bir fork oluşturmuşlardır (galiba sonradan ismi icecat oldu). sebep sadece özgür yazılım felsefesi olmayabilir de. yine firefox'un başka bir forku olan flock'u geliştirenlerin yegane gayesi ise sosyal içerik (bundan kastım ilim irfan değil, blog, mikroblog, video paylaşım, arkadaşlık siteleri falan). bunun dışında bazı geliştiriciler de firefox'u değişik işlemci mimarilerine göre derlemişler ve ortaya swiftweasel çıkmıştır. daha da ilginci - ve eğer yanlış bilmiyorsam- firefox da mozilla'nın eski netscape'inden forktur. çünkü şu anda netscape'in devamı olarak gösterilen yazılım seamonkey'dir.

  evet dostlar... gördüğünüz gibi özgür yazılım dünyasında forkan forkana. bu forkların en güzel yanı da çoğu zaman orijinal projeleri de doğru yöne sevketmeleri. compiz geliştiricileri tutucu davrandıklarında hemen bir forkla beril geliştirildi ve bu da compiz geliştiricilerinin hizaya gelmesini sağladı ve en nihayetinde ortaya compiz fusion çıktı, iyi de oldu. debian kullanım kolaylığı olarak muazzam geliştirilebilir bir sistemdi fakat geliştiricilerinin ve kullanıcılarının öncelikleri farklıydı, ortaya ubuntu çıktı. hatta onlar da bir süredir ayak sürüyorlar ve hoop! linux mint. bu sistemi çok seviyorum.

  viva la fork!


  (atomant - 24 Aralık 2009 10:38)

Yorum Kaynak Link : fork