• "konuyla bu kadar alakasız bir trailer müziği de duymamıştım."
 • "muhtemelen kırk defa değinilecek ama gerçekten, samimiyetle soruyorum, başka müzik yok muydu? tanım: iğrenç müzikli bir trailer'a sahip, gözünü sevdiğim oyun."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk oyunu atari salonlarında oynamış biri olarak adını bir yerde görünce bile beni heyecanlandıran oyundur.
  bu adamlar mk10'da zaten çıtayı erişilmesi zor bir yere çekmişken yeni oyunun kötü olma ihtimali yok gibi. bekliyoruz efendim.


  (venthak - 7 Aralık 2018 07:24)

 • comment image

  sabah sabah sevgili ed boon'nun attığı twetten yeni mortal kombat oyunun trailerini görünce oldukça şaşırdım ve heyecanlandım . trailer tıpkı mortal kombat x'de olduğu gibi başladı . bir raiden ve scorpion kapışması (diğerinde sub-zero ve scorpion idi. ) ve arka planda bir rap şarkısı.

  yeni oyunumuz mortal kombat x'e göre bir tık daha karanlık ve çarpıcı olacak gibi gözüküyor. trailer'da karakterler üzerindeki parlak altın renkleri dikkat çekiyor . raiden, scorpion ve oyun içi görüntülerden gördüğüm kadarı ile bu diğer karakterlere de yansıyacak.

  videoda raiden, scorpionla karşılaşmasında, scorpion öldükten sonra scorpion'nun mortal kombat 1'deki hali geliyor gibi? bu kafamı karıştırsa da sonuçta ed boon işini bilir o yüzden yine ortaya güzel şeyler çıkacaktır. trailer'da eksik gördüğüm bir taraf var ise o da sadece soundtrack olarak yine bir rap şarkısı kullanılması oldu. ben bu oyuna rap şarkısını bir türlü yakıştıramadım. mortal kombat x'de de yine bir rap şarkısı kullanılmıştı. onun yerine eski theme müziklerinin evrimleşmiş bir versiyonu olsa daha tadından yenmez bir hale gelecekti fakat sonuçta bir trailer, görmezden gelinebilir.

  oyunun nisan ayında çıkacağını da buradan, ekşi sözlükten öğrendim. bu benim için çifte doğum günü anlamına geliyor. sabırsızlıkla bekliyorum.


  (kukumella - 7 Aralık 2018 09:22)

 • comment image

  bence şöyle bir müzik eşliğinde duyurulması gerekirken yine, tıpkı mortal kombat x'te olduğu gibi, aptal saptal rap müzik ile duyurulmuş oyun. videonun altındaki description kısmına bakarsak bu sefer, nihayet, unreal engine 4 motoruna geçmişler sanırım: "the new graphics engine showcasing every skull-shattering, eye-popping moment, brings you so close to the fight you can feel it"


  (amethystium - 7 Aralık 2018 09:51)

 • comment image

  muhtemelen kırk defa değinilecek ama gerçekten, samimiyetle soruyorum, başka müzik yok muydu?

  tanım: iğrenç müzikli bir trailer'a sahip, gözünü sevdiğim oyun.


  (mutlubulutlar - 7 Aralık 2018 13:07)

 • comment image

  çıkış tarihinin kesinleşmesinden bu yana serinin hayranları tarafından içinde yer alacak karakterlerin tartışıldığı oyun.

  2011 çıkış oyunda, hikayeyle bağlantılı bir şekilde ilk oyundaki zaman çizgisine dönüldü. raiden'ın tılsımı sayesinde imgeler görüp armageddon'ı durdurmak istemesiyle başlayan serüven daha sonra mortal kombat x'in çizgi romanı ve oyunuyla devam ettirildi.

  bildiğiniz gibi mortal kombat'in karakter havuzu hikayeyle paralel oluşturuluyor. hikayenin geldiği son nokta itibarı ile ölen karakterler şu şekilde.

  --- spoiler ---

  kung lao: shao kahn tarafından boynu kırılarak öldürüldü. quan chi'nin hizmetine girdi. popüler olduğu için mortal kombat x'te oynanabilir bir karakter olarak yer aldı.

  motaro: raiden tarafından öldürüldü.

  shang sung: özü shao kahn tarafından sindel'e aktarıldı. ölmediğine dair teoriler de mevcut.

  noob saibot: nightwolf tarafından "soulnado"nun içine tekmelendi. quan chi'nin hizmetine girmesine rağmen mortal kombat x'in hikaye kısmında görülmeyen iki karakterden biri.

  kabal: sindel tarafından boyna topuklu ayakkabıyla basmak suretiyle öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı.

  stryker: sindel tarafından öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı.

  smoke: sindel tarafından boynu kırılarak öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. mortal kombat x'in oyun kısmına hayranların isteği üzerine cyrax ve sektor ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  jade: başka bir sindel kurbanı olan jade, iç organları çıkarılarak öldürüldü. buna rağmen mortal kombat x'in hikaye kısmında quan chi'ye hizmet eden savaşçılar arasında yer almadı. mortal kombat 9'daki sonunun hikayeyle bağlantılı olduğu (oyundaki çoğu son laf olsun diyedir), bu yüzden jade'in önümüzdeki seride önemli bir rolde yer alacağını söyleyenler var.

  kitana: sindel tarafından öldürülerek anne kurbanı oldu. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. shinnok ve quan chi'nin ölmesi ve raiden'ın düşmesi üzerine karanlık imparatoriçe olarak karşımıza çıktı. popüler bir karakter olduğu için son oyunda oynanabilirdi.

  nightwolf: sindel'i yok etmek için kendini feda etti.

  sindel: nightwolf kendini feda edip, sindel'in ölmesine neden oldu.

  liu kang: arkadaşlarının ölümünden raiden'ı suçlayarak ona saldırdı. raiden "istemeden" onu yıldırımla öldürdü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. popüler bir karakter olduğu için son oyunda oynanabilirdi.

  shao kahn: raiden tarafından, elder gods'ın yardımıyla, öldürüldü. gelecek oyunu sipariş edenler kendisini elde edebiliyor. hikaye olarak bir bağlantısı var mı göreceğiz.

  hsu hao: mortal kombat x çizgi roman serisinde scorpion tarafından öldürüldü. kendisini en berbat karakterlerden biri olduğu için kimsenin üzüldüğünü sanmıyorum.

  mavado: çizgi roman serisinde cassie cage tarafından öldürüldü.

  reiko: çizgi roman serisinde oldukça önemli bir yer tutan bu karakter tekrar oyuna dahil edilmedi. havik tarafından vahşi bir şekilde öldürüldü.

  havik: aynı şekilde çizgi roman serisinde önemli bir yer tutan karakter oyun yüzü görmedi. ölümü scorpion'un elinden oldu.

  moloch: ne idiği belirsiz karakter çizgi romanda ölenlerden. quan chi'nin kontrolündeki kitana tarafından öldürüldü. mortal kombat x'te kafası quan chi'nin elindeydi.

  drahmin: ölümüne sevindiğim başka bir karakter. quan chi tarafından temizlendi.

  kintaro: çizgi romanda quan chi'nin kontrolündeki sonya blade tarafından öldürüldü. seni özleyeceğim pisicik.

  sektor: çizgi romanda sub-zero tarafından öldürüldü. mortal kombat x'e hayranların isteği üzerine smoke ve cyrax ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  cyrax: çizgi romanda sub-zero'ya minnetini ilettikten sonra onuru için kendini imha etti. mortal kombat x'e hayranların isteği üzerine smoke ve sektor ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  baraka: tarkatanların gururu olarak mileena'nın yanında yer alması d'vorah tarafından öldürülmesine yol açtı.

  mileena: güçten düşüp raiden'ın tılsımını kaptırması sonunu getirdi. kotal kahn'ın emriyle d'vorah tarafından ateşli bir öpücükle infaz edildi.

  quan chi: onca insanın ahını alması yanına kar kalmadı. scorpion tarafından kellesi uçuruldu.

  shinnok: kendisi bir tanrı olduğu için ölümsüz; lakin sadece kafasıyla ne kadar yaşıyorsa o kadar yaşıyor.

  ---
  spoiler ---

  bunlar dışında mortal kombat x'i birkaç karakterle bitirdiğinizde ölüm içeren sonlar gösteriliyor. onların hikayeye bağlı mı yoksa öylesine mi yapıldığını bilmediğim için eklemiyorum.

  son olarak hala izlemediyseniz sindel'in şu katlima sahnesine bir göz atın derim.


  (empress mileena - 12 Ocak 2019 01:35)

 • comment image

  hanzolar, şiddet çok fazla diyenler şu başlığa yazmasın gözünüzü seveyim aq. mk gibi bi oyundan bahsediyoruz, şiddet ana unsuru zaten oyunun hödük herif. sims başlıklarında dolan sen, merdiveni kaldır adamı boğ aq.


  (faggotry gates - 1 Şubat 2019 04:05)

 • comment image

  piyasaya çıkış trailerı düşmüştür, trailerda bildiğimiz mortal kombat müziği çalmakta . yıllardır neden filmdeki müziği oyunda kullanmıyorlar demiştim, kullanmışlar.

  o değil de mükemmel müzik be kardeşim.


  (solidsnake - 18 Nisan 2019 16:08)

Yorum Kaynak Link : mortal kombat 11