• "15 dakikalık ilk oynanış videosu da yayınlanmıştır."
 • "beklediğimden iyi gözüken oyun. bu türe çok şey katacak gibi duruyor."
 • "ekibe kylo ren'in katılmasıyla ilginç bir hale dönüşmüş oyundur. megaman koluyla birlikte oyunda olmasını istediğim başka bir şey kalmamıştır. tgs trailer"
 • "399 liraya steamde kime satacaklar acaba çok merak ediyorum(bkz: seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dedikoduları internete düşmeye başlayan, 2018 nisan ve 2019 mart arası çıkacağı söyleyen serinin son halkası.

  şu reboot'un dmc5 sanılmasına da bir ayrı uyuzum, neyse.

  söylentilere göre hikayede ;

  rueben langdon dante olarak, johnny young bosch nero olarak, dan southworth ise vergil olarak geri dönüyor. yakın underworld'ü, sparda'nın oğlu geliyor. * yalnız bir taht kavgası çıkabilir. yamato'yu nero'ya verdi dante, baba oğul birbirlerine düşmesinler. *

  trish ve lady'nin voice actor'leri hakkında şimdilik bir bilgi yok.

  bugüne kadar ki en çok cutscene'e sahip dmc oyunu olacakmış.

  1 dakika 50 saniyelik trailer'ı da şimdiden hazırmış.

  dmc4'ün bıraktığı yerden devam edecek.

  birden fazla karakter yönetilebilecek, birinin dante olduğu kesin.

  dante'nin en ciddi olduğu dmc oyunu olacakmış. "işler dante için kişiselleşecek" deniyor.

  vergil geri dönüyor ama dmc1'deki nelo angelo olarak ölümünden sonra nasıl döneceği belirtilmemiş.

  trish'in büyük bir rolü olacakmış oyunda ama oynanabilir karakter olarak eklenip eklenmeyeceği meçhul.

  nero ve vergil karşılaşacak. daha önce artbook'ta resmi olarak yazılmasına rağmen, nero'nun vergil'in oğlu olduğu oyunda belirtilecekmiş.

  oyundaki kilit noktalarda karakter değişimi olacakmış.

  prince of darkness oyunun ana kötüsü olacakmış. mundus'un lakaplarından birinin prince of darkness olduğunu belirtelim.

  dmc5, sparda'nın çocukları hikayesinin sonu olabilirmiş.

  söylentilere göre gameplay'de ;

  stamina bar yok.

  open world'e hiç ilgileri yokmuş ama yine de oldukça açık bir deneyim sunmak isteniyormuş. etkileşimde bulunulabilecek şeyler önceki oyunlara kıyasla çok çok fazlaymış, hatta dövüşlerde bile olabilirmiş.

  qte garabeti yok. *

  kamera açısı biraz daha geriye doğru gitmiş, prodüksiyon ekibi çok gurur duyuyormuş bu yeni sistemle.

  animasyonlara büyük önem verilmiş, özellikle kıyafetlere. clipping olmayacak deniyor.

  dante'nin style sistemi aynen devam ediyor.

  unreal 4 motoruyla yapılıyor.

  sony ile yapılan anlaşma gereği, önce playstation 4'e, sonra pc'ye çıkacak. xbox dahil başka platformlarda yok.


  (tek elle ses olmaz iki elle ses olur - 26 Aralık 2017 09:23)

 • comment image

  ekibe kylo ren'in katılmasıyla ilginç bir hale dönüşmüş oyundur. megaman koluyla birlikte oyunda olmasını istediğim başka bir şey kalmamıştır. tgs trailer


  (friov - 21 Eylül 2018 07:41)

 • comment image

  son trailera bakıldığında kestiğimiz adamlar ve movesetler aynı kalmış gibi görünüyor. sevindim buna çünkü önceki oyunla bağlantılı olmasının işareti bu neticede. bambaşka bir oyun olmamalı zaten. ayrıca dmc 4'teki çılgın komboları güzel grafiklerle yeni oyunda denemek hoş olacak.


  (taktakatak - 21 Eylül 2018 10:09)

 • comment image

  merakla beklediğim oyundur ama steam fiyatı 259 lira. yine indirim beklemek farz oldu bu oyuna vereceğim en fazla para 120 lira, %55 veya %60 indirim demek. dolar kurunun amk bu ayrıca yine adamlar insaflı fiyat biçmiş.


  (warherooguzhan - 21 Eylül 2018 15:34)

 • comment image

  yeni karakter "v" ağırlıklı ufak bir trailer daha gelmiş.

  oyun çılgın olacak. kaçarı yok. v'nin oynanış şekli ve mekanikleri de nero ve dante'ye göre çok farklı ve bir o kadar havalı görünüyor. onlara nazaran biraz daha pasif, arkada keyfine bakıyor ve summonları işi bitiriyor. summonlar muhtemelen ranged veya stil ataklarımız olacak. yani summonlarım sonra kaçarım gibi değil de atak girdilerinin görünümü summon atakları şeklinde gibi düşündüm ben. onun dışında yeri geldiğinde baston kılıcını güzelce rakibe saplayabiliyor.

  seriye yabancı olanlar ve aksiyon sevenler mutlaka dmc 4: special editionla ısınmaya başlasınlar şimdiden çünkü oyun hala çok şık ve keyifli. hem az buçuk karakterler hakkında bilginiz olur hem de komboları tanırsınız keza dmc v'te de yaklaşık kombolar kullanılıyor.

  söylemeye gerek yok ama yine yazayım. gamepad ile oynayın.


  (taktakatak - 18 Aralık 2018 12:27)

 • comment image

  gelen bu wall of text için cevap yazmasam içimde kalırdı.

  son çıkan oyunu sadece herkesin istemediği dante ve vergil olmadığı için değil, kendi edgelord varyasyonlarının daha iyi olduğunu savunup, istemeyenlerin oyunu almayabileceğini söyleyen, fanlarına hakaret edip yeni fanları da iten bir oyunla çıkıp, orjinal serinin en kötü oyunundan bile az satarak yüz karası olmasındandır. tüm serinin satış figürleri

  ninja theory daha cool ile asshole arasındaki farkı çözemeden cool diye asshole yedirmeye çalıştı, olmadı. oyun mekanik olarak sönük kaldı diğer oyunların yanında. tamam, devil may cry ile olan bağları kopsa ortalama puanı 10 üzerinden 1 artardı, o da iyi bir oyun olmamasından değil, iyi bir dmc olmamasından dolayı. yahu dmc serisi güzel boss savaşları ile ünlüdür, ama gelip zelda vari, belli ataklardan kaç, bir kaç iş yap öyle vur olmaz. dmc 4 mesela, buyrun donugri abimizin kanıdı, dante vs 4 credo. tamam, eşşeğin bazı organlarını sel altında bıraktım ama, en azından bu gösteriyor ki bosslar temelde skill kontrolü olmalı, yoksa zevk alınmıyor ilk bir kaç dövüşten sonra.

  microtransaction olayı da çözüldü, dmc 4 special edition gibi olacak, oyunu etkilemiyecek denildi, gösterilen ek bilgilerle de kanıtlandı ki microtransaction gereksiz. sadece demo bölümünde rahatlıkla 15000 red orb kazanılabilir, ayrıca hareket fiyatları da aşırı ucuz, dmc 4 başlangıcı seviyesinde ve de sabit, hareket alınca artmıyor diğerlerinin fiyatları.

  nero kendi yerini edindi, onu sevenler hep vardı, artışını da dmc:dmc sağladı oradaki dante ve vergil denilen garabetleri gösterince. ayrıca düşmanı kendine çekip hınç çıkarmak zevkli, motorlu kılıcıyla da kesip biçmek zevkli. ayrıca lütfen karakter görüntüsünü eleştirinin temeli yapmayalım, o zamanında oldu, 6 yıldır hala oradan vurmaya çalışanlar var. artık kyrie'yi kurtarma derdinde olmadığı için de dante gibi eğlence modunda takılıyor işte.

  tamam devil trigger pop vokalli, subhuman kulak kanattı. ama lütfen gaz şarkı değil demeyin bu ikisine de. zaten subhuman daha çok dmc:dmc dante ile uyumlu olarak yazıldı, çünkü açıklamada anlatılan dante dmc:dmc dantesi idi. ayrıca nero hep farklı olaral tanıtıldı bize, mantıklı olan da daha çok gençliğini yansıtan bir stilde olması. sevilen metal türünü al, elektronikle birleştirip boz, üstüne pop ekle, tamam. farklı ve sevilebilir stiliniz hazır.

  demosunu beğenmeyenler ya oynamayı beceremyenlerdir ya da bu türde aşırı vuruş gücü görmeyi sevenlerdir (god of war serisi gibi). ha, olsa daha iyi olurdu denilen de enemy step denen comboların bel kemiği olan özelliğin nedense eklenmemiş olması, en azından tam sürümünde var. vasat yorumlar da oynayamayan inceleyiciler tarafından müziği kısık, oyun karışık, dengesiz gibi normalde olmayan eleştirilerle yere vurulmaya çalışılır.

  seri zaten güzeldi, daha da güzel oldu, olmayan özellikler geldi, yeni kan geldi. her ne kadar dante ve vergil sevilse de hikayenin ana odağından çıkacaklar sadece. belki de gerekli olan bu, olmazsa da hikayede bpş kalan alanları doldururlar. mesela dmc 4 ve dmc 2 arasında ne oldu da dante o neşesini kaybeidp soğuk nevale oldu? güzel bir oyun çıkar buradan dante odaklı. daha vergil ne yaptı dmc 3 sonrasında var, dmc 1 sonrası var, var oğlu var yani.

  ayrıca lütfen sadece iki müzik ve de trailerda ne gelirse gelsin diyip, içten içe istediği stilde değil diye tutkusunu kaybedenleri takmayın, kendiniz araştırın ona göre karar verin.

  tanım: bomba gibi gelen, üç ana karakterli stilistik aksiyon oyunu. 8 mart 2019'da en azından benim için goty bellidir dedirten oyundur. heyecanla beklemekteyiz gelişini.


  (adversor et admorsus - 30 Aralık 2018 02:23)

 • comment image

  gözlemlediğim kadarıyla nero'nun kolu demonic değil, mekanik. bu bir eksi.
  kolun parçalarını çevreden toplayıp upgrade edecekmişiz. bu da eksi.

  sıkı bir fanı olarak bunlar canımı sıktı.

  dante nasıl olacak bakalım.


  (besdakkadadegisirbutunisler - 30 Aralık 2018 05:16)

Yorum Kaynak Link : devil may cry 5