Çıkış Tarihi     : 22 Nisan 2019 Pazartesi, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Lookout Point Ltd. , BBC One
Yönetmen       : Sarah Harding (IMDB)(ekşi), Jennifer Perrott (IMDB), Sally Wainwright (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Anne Lister (IMDB),Sally Wainwright (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Joe Armstrong (IMDB)(ekşi), Jessica Baglow (IMDB), Amelia Bullmore (IMDB)(ekşi), Rosie Cavaliero (IMDB)(ekşi), Stephanie Cole (IMDB)(ekşi), Albane Courtois (IMDB), Peter Davison (IMDB), Shaun Dooley (IMDB)(ekşi), Vincent Franklin (IMDB), Thomas Howes (IMDB), Ben Hunter (IMDB), Gemma Jones (IMDB), Suranne Jones (IMDB), Lydia Leonard (IMDB), Tom Lewis (IMDB), Jodhi May (IMDB), Tina Louise Owens (IMDB), Sophie Rundle (IMDB), Mason Sutcliffe (IMDB), Timothy West (IMDB), Gemma Whelan (IMDB), Saul Marron (IMDB), John Alan Roberts (IMDB), Joel Morris (IMDB), Antony Barlow (IMDB), Natalie Gavin (IMDB), Joe Mihranian (IMDB), Angela Clare (IMDB), Anthony Flanagan (IMDB), Matilda Holt (IMDB), Dexter Hughes (IMDB), Keith Lomas (IMDB), Elle McAlpine (IMDB), Emma Paetz (IMDB), Brendan Patricks (IMDB), William Snape (IMDB), Andrew Watson (IMDB), Daniel Weyman (IMDB), Michael Xavier (IMDB), Ivana Basilotta (IMDB) >>devamı>>

Gentleman Jack ' Dizisinin Konusu :
Gentleman Jack is a TV series starring Joe Armstrong, Jessica Baglow, and Amelia Bullmore. Anne Lister returns to Halifax, West Yorkshire in 1832, determined to transform the fate of her faded ancestral home Shibden Hall.


 • "(bkz: beyaz adam çatal dilli olmak)"
 • ""a gentleman knows his limits. please enjoy gentleman jack responsibly." şeklinde mottosu olan içkidir. karizmadır, candır canandır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  alışkanlık yapan viski.

  viskinin berbat bir içki olması gibi yanılsamaları ortadan kaldıracak niteliktedir.

  baharatlı bir yapısı olmasına rağmen içimi oldukça yumuşak. karamel tadının bu etkiyi yarattığını da söyleyebilirim. oldukça başarılı bir viski olduğunu söylemek abartı olmaz kanımca. şişe tasarımı da farklı ve şık bir yapıya sahip.

  edit: tadım notları eklendi. diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)


  (invicto - 13 Aralık 2012 11:42)

 • comment image

  bir nevi deyu deyu akan şol cennetin ırmaklarıdır ama çok fazla da akması gerekmez biraz akması cennetin kapılarını aralar. otel odasıeden bahçelerine çevirir, dandirik kopya tablolar orjinal van gogh olur, mp3 kayıtlar canlı konser keyfi verir, şehrin üzerine düşen dumanlar gök kuşağı gibi olur, soğuk hava miami sahillerinin havasına dönüşür, tüm kaygılar hedonizmin kölesi olur.

  öyle bir içkidir, tanrıların içkisi gibi bir şeydir, içkiden de ötedir. kokusunda tom waits saklıdır, pan'ın flütünden çıkan sesler gizlidir, şişesinde en uzak galaksileri gösteren mercekler kullanılmıştır, görüntüsü bir gölün üzerine eğilip güneşi kestiğinde oluşan gölge gibidir.

  jack, gentleman olursa, çıkardığı içki de sadece centilmenlar için olur. bu içkiyi içen kaba, maço, öküz falan olamaz olmamalı, eğer öyleyse içmemeli. bir yandan en derin blues'un adamı olurken diğer yandan en kibar centilmen olabilmeli.


  (misanthropehus - 31 Aralık 2011 13:00)

 • comment image

  yılbaşı akşamımı şenlendiren güzel içki. içimi gerçekten çok keyifli, tabi viskiden anlamayan bir vatandaş olarak yapabileceğim yorum burada sona eriyor; içimi keyifli. yılbaşı gecesi ruletin başında elimde viski ile markaları 13'e basarken yılların viskicisi hatta dallasın ceyar'ı gibi bir duruşum vardı ama yalan yani. içimi keyifli o kadar. önümüzdeki yılbaşı görüşmek üzere gentleman, memnun oldum.


  (man of honor - 5 Ocak 2011 12:41)

 • comment image

  viskiden gıcık kapan, gördükçe minyeli abdullah filmindeki içki parçalayan hulkvari kıza dönüşen bünyelerin bile kana kana içeceği bir merettir. kana kana dediysem abartmayın tabii, her şeyin bir şeyi var... usulü usulü...

  ekle: 2009 cem’i, ne çirkin bir insanmışsın meğer.


  (cemvscem - 10 Ekim 2009 22:56)

 • comment image

  "a gentleman knows his limits. please enjoy gentleman jack responsibly." şeklinde mottosu olan içkidir. karizmadır, candır canandır.


  (aboutablank - 8 Ekim 2009 18:07)

 • comment image

  viski gibi üreticisinin yıllık üretimleri arasında bile fark olan, her biri ayrı bir yöntemle üretildiği için farklı bir tada sahip olan bir içki söz konusu olunca "en iyisi şudur, bu şuna fark atar" tarzı yorumları hiç sevmem. her viskinin ayrı bir karakteri, içilecek zamanı ve ortamı vardır.

  bu centilman jack abimiz o kadar yumuşak ki. önce güzel güzel kokla. sonra bir yudum al, ağzında dolaştır. bir miktarına izin ver boğazından aksın, o kısım midene giderken ağzındakini dolaştırmaya devam et ki tadı iyice yerleşsin diline damağına. yanmayacak boğazın korkma. yakmıyor yahu meret, hafiften bir uyuşacak ağzının içi o kadar. şimdi yut o kalanı da, bir ohhh çek arkana yaslan. bol buzla ayrı güzel, buzsuz ayrı. kolayla içilmez diyen halt etmiş, zevk meselesi bu isteyen istediği gibi içer, kime ne ki?

  az biraz kaliteli viskileri içip çoktan "jack mi? yok ya sırf marka olmuş o çok da matah bir viski değil aslında" diyen bünyemi pişman etmiş bir versiyon bu centilmen jack abimiz. saygıyla selamlıyoruz, kömürüne kurban diyoruz.


  (marpione - 13 Ağustos 2008 22:24)

 • comment image

  standart jack daniels'tan en somut farkı, buz atılmasa da, oda sıcaklığında da olsa içilebilir olmasıdır.

  jack daniels ve jim beam black gibi bunu da kolayla içmek mallıktır. kolanın içine en kötü viskiyi koysanız o da aynı lezzeti verir, elinize böyle bir viski geçtiyse lezzetine varmaya çalışın, saçmalamayın.

  yumuşaklığının kaynağı, hem yıllandırılmadan önce hem de yıllandırıldıktan sonra filtrelenmesidir. alkol oranı %40...

  edit: gençken içmişiz ama 8 küsür sene sonra diyeceğim o ki, single malt varken bunlar fasa fiso.


  (theos ek mekhanes - 12 Mayıs 2007 01:49)

 • comment image

  jack daniels in iki kere komur filtresinden gecirilmis hali.
  iki sene sonra gelen edit: sadece iki kere komur filtresinden gecmis hali dedigim icin kendimden utandim, jack daniels in cok daha yumu$ak, icimi yormayan versiyonudur. $i$esi mantarlidir ayrica mantari acarken cikan "plop" sesi lezizdir. jack alinirken biraz daha fazla verilip alinmasi vacibtir kesinlikle.


  (hadileen - 26 Mart 2001 13:50)

Yorum Kaynak Link : gentleman jack