Çıkış Tarihi     : 30 Mayıs 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku,Heyecanlı
Taglar             : Anne kız ilişkisi,akyüz,yabancı,Parti
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Blumhouse Productions , Wyolah Films
Yönetmen       : Tate Taylor (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Scotty Landes (IMDB)
Oyuncular      : Octavia Spencer (IMDB)(ekşi), Diana Silvers (IMDB), Juliette Lewis (IMDB)(ekşi), McKaley Miller (IMDB), Corey Fogelmanis (IMDB), Gianni Paolo (IMDB), Dante Brown (IMDB)(ekşi), Tanyell Waivers (IMDB), Dominic Burgess (IMDB), Heather Marie Pate (IMDB), Tate Taylor (IMDB), Luke Evans (IMDB), Margaret Fegan (IMDB), Missi Pyle (IMDB), Allison Janney (IMDB), Kyanna Simone (IMDB), Andrew Matthew Welch (IMDB), Skyler Joy (IMDB), Nicole Carpenter (IMDB), Elijah Bray (IMDB), Creek Wilson (IMDB), Micah Joseph Graves (IMDB), Victor Turpin (IMDB), Dennis Rodriguez (IMDB), Jinny Patterson (IMDB), Louie (IMDB), Earl (IMDB), Grayson Alderman (IMDB), Katira Banks (IMDB), Ashley Brasel (IMDB), Emma Frances Burge (IMDB), Adrienne Marie Coins (IMDB), Lamar Lott (IMDB), Denise Nall (IMDB), Calvin Williams (IMDB)

Ma (~ Mami) ' Filminin Konusu :
Ma is a movie starring Juliette Lewis, Luke Evans, and Missi Pyle. A lonely woman befriends a group of teenagers and decides to let them party at her house. Just when the kids think their luck couldn't get any better, things start...


 • "sanat yuksek lisansi."
 • "lazca ben."
 • "diyarbakır'da "ama" anlamı taşımayan sözcük. "ama"dan ziyade içerlenme, sinirlenme, yerine göre de bir hayret ünlemi olmaya daha yakın."
 • "ks. master of artsayrica (bkz: vcd ma)"
 • "eski dilde su"
Facebook Yorumları
 • comment image

  olumsuzluk soneki de olur bazen.

  öyle bir söylenir ki, olumsuzluklar silinir gider, şaşar kalırsın.

  anlamı olumlandırmaktan, oldurmaktan, ölmekten, öldürmekten başka yol kalmaz. hatta emir kipinin en bi iç gıcıklayan hali ayan beyan ortadadır artık...
  yap...
  ma...


  (karviskali - 2 Mart 2006 14:41)

 • comment image

  ilkokul zamanlarinda hece kitabi diye bisey vardi. orda "ma em ım im om öm um üm" vardi. anneme sorumustum "neden ma da am degil" diye, zor anlar yasamisti. demek ki "ma" "am" demenin dogru olmayacagi durumlarda, ani kurtarmak icin de kullanilabilen bir hecedir.


  (superuser - 22 Temmuz 2004 01:37)

 • comment image

  diyarbakır'da "ama" anlamı taşımayan sözcük. "ama"dan ziyade içerlenme, sinirlenme, yerine göre de bir hayret ünlemi olmaya daha yakın.


  (banagazozalnuri - 22 Eylül 2014 13:06)

 • comment image

  devrim tekinoğlu ve mikail aslan'ın çıkardığı kültür-sanat dergisi. haziran 2013'te ilk sayısı çıkarılan dergi, iki ayda bir yayımlanacak-mış.
  zazaca olmasını da bir röportajında şöyle açıklıyor mikail aslan: kendi anadilimizde okumak için.
  bir dilin kayboluşunu seyretmek yerine böyle bir işe baş koydukları için takdir ediyorum kendilerini. umarım içerik olarak da doyurucu olur ve kalıcılığı yakalar.
  derdé maré derman


  (zebercetinbiyigi - 1 Kasım 2013 15:44)

 • comment image

  dersimlilerin cok kullandigi bir sözcük. izmirlilerin ki kullanimina benzer bir kullanimi vardir. ya, sey, hmmm anlamlarina gelir. örnek kullanimi kamer genc'ten gelsin.

  bir gazeteci: sayin genc, sizin memlekette herkes 'ma' diyor. tam olarak ne demek bu 'ma', aciklar misiniz?
  kamer genc: ma, ben ne bilem?


  (question the answers - 11 Nisan 2013 12:07)

 • comment image

  sene 1988 veya 1989'da ilkokul birinci sınıfta heceleri öğretirlerken tablolar verilirdi. çocuk evde çalışırken bu tablolardakileri heceleri rastgele sıralarla okurdu. birçok alternatif de bunların arasındaydı.

  ab eb ıb ib ob öb ub üb
  da de dı di do dö du dü
  gibi ...

  işte bu tablolardan heceleri öğrenmeye çalışan bir ilkokul öğrencisi olarak kendimi hatırlıyorum. ve şunu da gayet iyi hatırlıyorum ki bir hece yanlış yazılmıştı.

  "am em ım im om öm um üm" olması gereken satır
  "ma em ım im om öm um üm" yazılmıştı

  o zaman bunu baskı hatası sanmıştım. yapanın hatasını buldum diye gururlanmıştım. sonradan anladım ki; bu yapılan beyinsizce bir sansürmüş.
  hala aklıma geldikçe kızarım bunu yapana... umarım hala böyle bir örümcek kafalılık sürmüyordur.


  (missile - 8 Nisan 2008 14:09)

Yorum Kaynak Link : ma