Süre                : 2 Saat 16 dakika
Çıkış Tarihi     : 24 Mayıs 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Drama
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Legend Studios
Yönetmen       : Omung Kumar (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Anirudh Chawla (IMDB),Anirudh Chawla (IMDB),Harsh Limbachiyaa (IMDB),Vivek Oberoi (IMDB)(ekşi),Vivek Oberoi (IMDB)(ekşi),Sandeep Singh (IMDB)
Oyuncular      : Vivek Oberoi (IMDB)(ekşi), Boman Irani (IMDB)(ekşi), Barkha Bisht (IMDB), Manoj Joshi (IMDB), Zarina Wahab (IMDB), Prashant Narayanan (IMDB), Rajendra Gupta (IMDB), Anjan Srivastav (IMDB), Yatin Karyekar (IMDB), Darshan Kumar (IMDB), Imran Hasnee (IMDB), Jay Bhatt (IMDB), Jimesh Patel (IMDB), Rajeev Vashishth (IMDB), Akshat Raj Saluja (IMDB), Bhavik Bhojak (IMDB), Tushar Sadhu (IMDB), Dilipsinh Jhala (IMDB), Bsinngh (IMDB)

PM Narendra Modi (~ Modi) ' Filminin Konusu :
PM Narendra Modi is a movie starring Vivek Oberoi, Boman Irani, and Barkha Bisht. Biography of India's Prime Minister Shri Narendra Modi.


Oyuncular
 • "adam bildigin selcuk inan'in yasliligi ulan sozluk.selcuk inan circa 2050"
Facebook Yorumları
 • comment image

  hindistan'ın gujarat eyaleti başbakanı, aşırı uç hinduların lideri. gujarat eyaleti'nin 2001'den beri başbakanlığını yürütüyor. ama bu eyalet 2002 deki ayaklanmalarda 2000 kadar müslümanın öldürüldüğü bir yer. modi, eyaleti ekonominin merkezi yaparken, hindu milliyetçiliğini de sonuna kadar körükledi. şiddeti destekleyen davranışları yüzünden şu anda abd'ye girmesi yasak. kendisine vize verilmiyor.

  bağlı olduğu bharatiya janata partisi içinde çok güçlü. bu yüzden yakın gelecekte hindistan'ı yönetmeye talip olabilir. böyle bir durumda güney asya'da havanın ne kadar gerileceğini tahmin etmek zor değil.

  http://en.wikipedia.org/wiki/narendra_modi


  (spartacusun donusu - 22 Mart 2009 20:13)

 • comment image

  aşırı sağcı hindu lider. hindistan'da yapılacak seçimlerin en büyük favorisi.

  "kendisine karşı bir liberal ve laik muhalefet de söz konusu. onlar için modi bağnaz bir sağcı politikacı ve 2002 yılında gujarat’ta hayatını kaybeden bin müslüman’ın ölümünden sorumlu. hindu çoğunluk ile müslüman azınlık arasındaki derin psikolojik çatlağın sebebi de modi…"

  http://goo.gl/9ga5xj


  (inosenta - 14 Ekim 2013 14:58)

 • comment image

  dindarlik, milliyetcilik, muhafazakarlik ve bol miktarda sinir barindiran, atarli giderli bir politikaci oldugu anlasiliyor. hindistan 'bizim neyimiz eksik' diyerek kendi putin'ini, erdogan'ini secmis gibi duruyor, umarim yanilirim da demokratik olarak secilmis antidemokratik liderler kervanina biri daha eklenmez.


  (advil - 21 Mayıs 2014 00:26)

 • comment image

  halen hindistan başbakanlığı görevini yürüten siyasetçi. hiç rusya'nın putin'i, türkiye'nin erdoğanı gibi değil. zira bu iki siyasetçiden hiçbiri, uluslarının bağımsızlık gününde, "kızlarınızı öldürüp durmayın, bu ülke olarak utancımız, nereye gittiğini, nerde olduğunu sormanız gereken taraf kızlarınız değil, oğullarınız. sonuçta, her tecavüzcü erkek, bir anne-babanın oğlu." diyerek ailelerin oğullarına sahip çıkması gerektiği mesajını vermez.

  eğer bu iki lider, hindistan'ın başbakanı olsaydı, hindistan'ın tuvalet problemi hakkında konuşma gereksinimi zaten hissetmez, konuşurken de sinirlenip "ulusal bağımsızlık gününde niye tuvaletler hakkında konuşmak zorunda kalıyorum bre zındıklar?! çünkü fakirlik yüzünden, çünkü hindistan'da insanların evlerinde hala tuvalet yok sene olmuş 2014" demezlerdi.

  hayır. kesinlikle, bu iki siyasetçi için bu tip konular önemli değil. musul, kerkük, para, faiz önemli.

  önemli metin başlıkları için tıklayalım, sene 2014.


  (bugun saat 6 gibi sarki soyluyodum - 24 Ekim 2016 11:13)

Yorum Kaynak Link : narendra modi