Çıkış Tarihi     : 31 Mayıs 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Cinayet,Drama,Romantik
Taglar             : Mdma,dark net,yasadışı ilaçlar,netflix,Almanya
Yapımcı          :  Bildundtonfabrik , Netflix
Yönetmen       : Arne Feldhusen (IMDB), Lars Montag (IMDB)
Senarist          : Philipp Käßbohrer (IMDB),Matthias Murmann (IMDB),Sebastian Colley (IMDB),Stefan Titze (IMDB)
Oyuncular      : Maximilian Mundt (IMDB), Danilo Kamber (IMDB), Anna Lena Klenke (IMDB), Damian Hardung (IMDB), Leonie Wesselow (IMDB), Luna Baptiste Schaller (IMDB), Bjarne Mädel (IMDB), Roland Riebeling (IMDB), Jolina Amely Trinks (IMDB), Ulrike Folkerts (IMDB), Ruben Brinkman (IMDB), Stefanie Reinsperger (IMDB), Florentin Will (IMDB), Jürgen Rißmann (IMDB), Sonja Baum (IMDB), Maria Mittler (IMDB), Luis Pfeffer (IMDB), Nagmeh Alaei (IMDB), Marc Fischer (IMDB), Nicole Gerdon (IMDB), Markoesa Hamer (IMDB), Josef Hofmann (IMDB), Siri Nase (IMDB), Isabel Schosnig (IMDB), Olli Schulz (IMDB), Hinnerk Schönemann (IMDB), Adam Ster (IMDB), Lena Urzendowsky (IMDB), Hannah van Lunteren (IMDB), Natalia Romanova (IMDB)

How to Sell Drugs Online (Fast) (~ Don't Try This At Home) ' Dizisinin Konusu :
Eski kız arkadaşını geri kazanmaya çalışan inek bir çocuk, internet üzerinden ecstasy satmaya başlar ve Avrupa'nın en büyük uyuşturucu tacirlerinden biri hâline gelir.


 • "bu iş yurt dışında çok popüler, posta yoluyla değilde gömüp kordinatlarını satıyorlar.bir kaç seneyede türkiyede şubelerini açarlar..."
 • "(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)"
 • "bandersnatch filminden daha interaktif dizidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  çölde bir vaha gibi.
  netflix'in o dandik dizileri arasında adeta parlayan eğlenceli alman yapımı dizi.
  izleyiciyi sıkmadan işini görmüş. bence olmuş. (bkz: the end of the fucking world) gibi.
  yalnız bu daha da kısa. sadece 6 bölümcük bir 1.sezona sahip.

  --- spoiler ---

  eski sevgilisini geri kazanmaya çalışan bir çocuk ecstasy satmaya karar verir ve bilişim uzmanı arkadaşıyla işe başlarlar...

  ---
  spoiler ---

  odadaki en zeki insansan yanlış odadasın.


  (kordiseps - 1 Haziran 2019 01:22)

 • comment image

  netflix'in dizilerini korsan yayınlayan site sonuçlarını kaldırmamasına karşılık google'a attığı dev kazık. google'ın ve dahi nsa'in verilerine ekstradan milyonlarca potansiyel torbacı eklenmesine yol açarak istatistiksel manipülasyona sebep olmuştur. dizi sevimli ama biraz görebiliyorsanız arkada dönen psikolojik savaş çok daha heyecanlı. önümüzdeki haftalarda netflix ve google'ın korsan içerik konusunda ortak adım attığı haberi çıkmazsa netflix'ten yeni bir adım olarak "amerikan başkanına nasıl suikast düzenlenir" ya da "pentagon'a nasıl uçak düşürülür" adında dizilerle devam etmesi olası. yok yok onlar yapıldı, sanırım "thaad nasıl hacklenir" gibi bir şey olması lazım.


  (massayidonatello - 1 Haziran 2019 17:46)

 • comment image

  daha once amerika birlesik devletleri basliginda bahsettigim, hollywood ruyasi bu dizideki alman cocuklarda da var. dusunun, kiz aslinda hayat sartlarinin abd'den kat kat iyi ve insancil oldugu almanya'ya gelince arkadasi "kisitli sartlardaki yasama hosgeldin" diyor. abd'nin en buyuk basarisi medya gucuyle pr'dir. olmayan bir seye yillardir tum dunyayi inandirdilar.


  (tomorrowman - 5 Haziran 2019 07:46)

 • comment image

  çok sağlam, bir günde bitirdim.
  aynı zamanda girişimcilik ruhunun avrupada lise çağlarına kadar indiğini hepimiz biliyorduk fakat görmemiştik, görmüş olduk.
  bizde üniversiteden mezun olunca ne yapsak lan diye düşünürler genelde. harvard'dan mezun olmadan iş kurmadıysan bir dahi veya girişimci değilsin sözünün liseye doğru inebileceğini görüyoruz.
  bu arada liseli torba mı tutar demeyin; istanbul'un dar gelirli bir semtini zehirleyen kişi liseden sıra arkadaşımdı. 18'inde ev, araba almış 23'ünde vurulmuştur.


  (ben doktorum acilin - 1 Haziran 2019 19:16)

 • comment image

  sağlam bir netflix dizisidir. tam olarak avrupalı z kuşağını aktarmaya ve avrupa-abd çatışmasını da yer yer işlemeyi başarmışlardır. gençlik dizisi gibi değildir. benzeri için;

  (bkz: sex education)

  edit: başroldeki elemandan aldığım dm’e göre sezon 2’nin ne zaman çıkacağını kendileri de bilmiyormuş.

  edit2: evet işsizim.


  (charlieharper - 1 Haziran 2019 18:50)

 • comment image

  bu iş yurt dışında çok popüler, posta yoluyla değilde gömüp kordinatlarını satıyorlar.
  bir kaç seneyede türkiyede şubelerini açarlar...


  (ganbin - 2 Haziran 2019 06:56)

 • comment image

  ergen dizisi gibi dursa da ergenleri eleştiren alman yapımı dizi.

  "how to sell drugs online" ismi google'ın torrent paylaşan siteleri yasaklamamasına eleştiri.

  aynı zamanda avrupa'daki z kuşağının refah ve kafası rahat bir devlette yaşadıkları halde abd gibi ülkelere ağzı sulanarak bakıp "amerikan rüyası"na kapılmalarını özetleyen dizi.

  abd pr konusunda işini çok iyi yapıyor.


  (serhatwxe - 8 Haziran 2019 18:19)

 • comment image

  orijinal ismi how to sell drugs online (fast) olan netflix dizisi.

  parantez içinde yer alan (fast) ibaresi gibi çok hızlı bir dizi olmuş, 6 bölümün neredeyse her dakikası aşırı hızlı bir şekilde ve hatta bazen yorucu olarak geçiyor ama genel anlamda ortalama üstü bir yapım çıkmış ortaya, en azından hikayesi ve oyunculukları tatmin edici. bunun dışında verdiği mesajları da fena bulmadım. her arkadaşlığın ya da ilişkinin elbet bir sonunun olduğu ve bazen konforlu alandan çıkmanın gerekebileceği göndermeleri oldukça yerinde ve başarılı olmuş.

  ayrıca almanca gerçekten güzel dil.


  (madmen - 14 Haziran 2019 01:50)

Yorum Kaynak Link : how to sell drugs online