Süre                : 1 Saat 25 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Mayıs 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : Seri katil,FBI,ted bundy,murder of prostitute,gerçek suç
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  North Bank Entertainment
Yönetmen       : Andrew Jones (IMDB)
Senarist          : Andrew Jones (IMDB)
Oyuncular      : Lara Goodison (IMDB), Mark Homer (IMDB), Richard Mark (IMDB), Rahel Kapsaski (IMDB), Paris Stangl (IMDB), Emma Stacey (IMDB), Jared Nelson (IMDB), Andromeda Godfrey (IMDB), Lola Claire (IMDB), Phillip Roy (IMDB), Julie Hoult (IMDB), Brendan Purcell II (IMDB), Matthew Baunsgard (IMDB), Jason Medani (IMDB), Gemma Wallace (IMDB), Oliver Berry (IMDB), Diana Franz (IMDB), Christian Roberts (IMDB)

Bundy and the Green River Killer ' Filminin Konusu :
Bundy and the Green River Killer is a movie starring Lara Goodison, Mark Homer, and Richard Mark. A police detective consults with incarcerated madman Ted Bundy to help him catch The Green River Killer.


OyuncularFacebook Yorumları
 • comment image

  tam bir psikopat seri katil örneği olan ted bundy, gayrimeşru bir çocuk olarak doğar. büyüyünceye kadar annesine kız kardeşi olarak hitap etmek zorunda kalır, kendisi gerçeği bilmesine rağmen. ted, gençliğinin hiçbir döneminde popüler bir insan değildir ve bu yüzden kız arkadaşına aşırı bir şekilde bağlanır. sevgilisi tarafından tam da bu sebepten terk edilince kendini geliştirmeye karar verir. kendine çeki düzen verir, avukatlık okuluna yazılır, politikaya atılır. 2 sene içerisinde bambaşka bir insan olarak eski sevgilisinin karşısına çıkar. ted'in yeni karizmatik halini görünce eski sevgilisinin ayakları yerden kesilir ve tekrar bir ilişkiye başlarlar. kıza evlenme teklif eder ve kız hemen kabul eder, fakat kabul edilir edilmez ted onu terkeder.

  bundan sonra hayatı hiç bir zaman eskisi gibi olmaz. büyük ihtimalle kıza hala aşıktır ve ona benzeyen kızları takip etmeye ve evlerini gözetlemeye başlar. önceleri sadece mastürbasyon yapar ama bu yetmez. bir keresinde dayanamaz ve eve girer. elinde bir demir bir çubuk vardır. çubuğu kızın başına vurur ve orada bayıltır. baygın kızın vajinasına bir spekulum sokar ve kaçar. bu olaydan sonra, bundy'nin seri cinayetler zinciri başlar. yaklaşık ayda bir birbirine çok benzeyen kızlar ölü bulunmaya başlar. bunların hepsi uzun, düz, siyah saçlı ve saçlarını ortadan ikiye ayıran kızlardır. tabi ki bu eski kız arkadaşının tipidir. bundy, kurbanlarını arabaya çağırırken sakat numarası yapmakta ve elindeki eşyaları arabaya kadar taşıması için yardım etmelerini istemektedir. kurban tam eşyaları arabaya koyacakken orada onu bayıltıp arabanın içine atar ve kaçırır. fakat kurbanlardan birisi tam bayılmaz ve kaçmayı başarır. ardından hemen polise gider ve bundy'i yakalatır.

  bundy'nin tüm çevresi şoka girer çünkü herkes onu gayet normal, avukatlık okuyan (ayrıca seri katiller hakkında bir tez hazırlıyordu) ve gelecek vadeden biri zannetmektedir. hatta aralarında yardımlaşarak onu hapisten çıkarmaya uğraşırlar. fakat buna gerek kalmaz, çünkü bundy hapisten kaçar.

  hapisten kaçtıktan sonra, artık gözü dönmüştür ve belirli bir tipe bağlı kalmadan öldürmeye başlar. bir okuldaki kız klübüne dalar ve 2 kız öldürüp 3 kız yaralar. yakalanmadan hemen önce de 12 yaşında bir kıza tecavüz edip onu öldürür. yakalandıktan sonra mahkemede savunmasını kendisi yapar. olay yeri tanıklarını ve suç mahalinde bulunan polisleri kendisi sorgular. hatta bir polise suç mahalinde neler bulduğunu ayrıntılı bir şekilde anlattırarak tüm mahkeme salonuna cinayeti tekrar yaşatır.

  sonuçta durum değişmez ve ted bundy idama mahkum edilir. idamı yaklaşık 10 yıl bekler. beklerken green river killer'ın yakalanması için polise yardım etmişliği de vardır. ölmeden önce yaptığı bir röportajda bu hale gelmesinin nedenini çocukken okuduğu, şiddet içeren porno dergilerinin onu çok etkilemesi olarak itiraf eder.


  (tassadar - 16 Kasım 2007 00:44)

 • comment image

  iki yıl içerisinde yirmiden fazla kıza tecavüz edip öldüren katil. her şey 1974 te seattle da kadınların kaybolmalarıyla basladı. polis uzun süre ipucu bulamadı. 16 aguztos 1975 te polis süpheli gördügü bir arabayı takip edip kaçmaya çalışan sürücüyü tutukladı. sonra bundy nin cinayet suçundan yargılanmasına başlandı. mahkemede bundy yi gören herkes "bir yanlışlık olmalı, bu adam katil olamaz" diye düşünüyodu. zekası, yakışıklılıgı, güçlü mizah duygusu herkesi etkiliyodu. kendi avukatlıgını yapmayı seçmişti. 7 haziran 1977 de kaçarak bir halk kahramanına dönüştü. sekiz gün sonra yakalandı. 30 aralıkta mahkemeden sıkılıp gene kaçtı ve kadınları öldürmeyi sürdürdü. tekrar yakanladı ve idama mahküm edildi. hükmü onaylayan yargıç bile ona olan sempatisini gizleyememişti.

  --alıntıdır--


  (painmiss - 13 Nisan 2000 23:25)

 • comment image

  kendisinin varlığı, zeka, karizma, hoş sohbetlik gibi özelliklerin gerçekte hiçbir bok olmadığını anlamama yetmiştir. bir insanın bu tip özelliklerinden etkilenmiyorum ve özellikle övgüye değer bulmuyorum.
  bir filmi vardı, lisedeydim izlediğimde. film bitince ''hade len'' diyerek bu herifi internette araştırdım ve cidden de kadınlardan hayranlık dolu mektuplar aldığını öğrenince çok şaşırdım.
  nitekim şu başlık altındaki övgü dolu yazılar da oldukça ilginç. suphi altındöken'in tek suçu aptal ve çirkin olmasıymış demek ki diye düşünüyor insan.


  (konyalikiz - 20 Şubat 2015 12:42)

 • comment image

  tecavüzcü hastalıklı bir katildi. geç de olsa hak ettiği sona kavuşturulmuştur. idamından 12 saat önce verdiği röportajdaki soğukkanlılığı, kendisinin de bu sonu ne kadar hak ettiği konusunda diğer insanlarla aynı fikirde olmasından kaynaklıdır.

  yok karizmatikmiş, yok bilgeymiş, yok yakışıklıymış. bazıları utanmasa rip diyecek.


  (zerdest - 17 Nisan 2013 19:55)

 • comment image

  ilginç bir şekilde amerikan halkının gözünde "ailemizin seri katili" mertebesine erişen vasat ruh hastası. bunun sebebi hücresinin duvarlarını bokuyla boyayan, kurbanlarını çocuklardan seçen veya kurbanlarına akla hayale gelmeyen işkenceler çektiren seri katil profilini yıkmasıdır. kendisi gayet düzgün, karizmatik ve kültürlü bir insan maskesi arkasına gizlemiştir caniliğini. son ve tek underage kurbanı olan 12 yaşındaki kız çocuğunu öldürmeseydi(ki bu cinayet kendisini elektrikli sandalyeye yollamıştır) büyük ihtimalle akıl hastahanesi veya tahliyesiz ömür boyu ile yırtacaktı kendisi.


  (owencan - 4 Ekim 2011 01:43)

 • comment image

  he amına koyim, sevgilisi terk etti; ondan seri katil oldu. bunu söyleyen psikiyatristin o düz mantığını sikeyim. ulan her sevgilisi terk eden seri katil olsaydı, türkiye seri katilden geçilmezdi. hele ekşisözlük yazarları bunun bayrak taşıyanı olurlardı...


  (yerli mal - 4 Haziran 2012 17:18)

 • comment image

  bir röportajında "iyi" bir kurban adayını yürüyüşünden ayırt edebildiğini söylemiş seri katil. laf arasında geçen bu ifadeye çok takılan psikolog angela book'un aklına bir deney gelmiş.

  47 üniversite öğrencisi alıp psikopati testi yapmış. sonra bunları yüksek psikopati puanlı olanlar ve düşük puanlı olarak ikiye ayırmış. sonrasında ise 12 tane başka gönüllüyü yürütüp videoya almış. tabii bu kişilerin kaydedildiklerinden haberleri yok. bi anket dolduracaksınız diye bi odadan diğerine yürütülmüşler. doldurdukları anket önemli ama: daha önce hiç kurban durumuna düştünüz mü?

  ardından yürüyüşlerin videoları 47 deneğe izletilerek olası bir saldırıya karşı savunmasız olmalarına göre 1 ile 10 arasında puanlandırmaları istenmiş. ve psikopati puanı yüksek olanlar diğerlerine kıyasla daha önce kurban durumuna düşenleri daha iyi tespit etmişler.

  bununla kalmamış book, aynı deneyi bi de hapishanedeki tescilli psikopatlara uygulamış. onlar da kurbanları çok iyi tespit etmişler. üstüne üstlük yürüyüşlerinden anladıklarını da özellikle ifade etmişler.

  yani bir psikopatın kurbanı olmamak için yürüyüşünüzü değiştirmeniz gerekiyor olabilir.


  (kendimi severim yaradandan oturu - 8 Temmuz 2017 21:47)

 • comment image

  ted bundy'nin kurbanlarinin cogu acik tenli, koyu renk sacli, saclarini ortadan ayiran kadinlarmis. bunun sebebini de uzmanlar suna bagliyor: bu gorunuste bir kizla bir sure cikmis ted, ama bir sure sonra onu terketmis. 2 yil sonra ted bu kadinin hayatina tekrar girmis ve evlenme teklif etmis. kadin kabul etmis ama iki gun sonra bu defa ted kadini terketmis. bu ilk dump edilme olayinin cok etkili oldugu tahmin ediliyor.

  bundy'yi idama mahkum eden yargic, bunu acikladiktan su asagidaki konusmayi yapmistir: "it is ordered that you be put to death by a current of electricity, that current be passed through your body until you are dead. take care of yourself, young man. i say that to you sincerely; take care of yourself. it's a tragedy for this court to see such a total waste of humanity as i've experienced in this courtroom. you're a bright young man. you'd have made a good lawyer, and i'd have loved to have you practice in front of me, but you went another way, partner. take care of yourself. i don't have any animosity to you. i want you to know that. take care of yourself."

  ted bundy hapiste, death row'da iken bir kadin ile evlenmis ve nasil olduysa (idam cezasina carptiranlara conjugal visit hakki yok) esi hamile kalip ekim 1982'de bir kiz cocugu dunyaya getirmistir.

  ted bundy 1989 ocak ayinda idam edilmistir. idam edilmeden once, durusmasi sirasinda itiraf etmedigi bircok cinayeti itiraf ederek cezasinin hafifletilmesini ummustur ama basarili olamamistir. ona sorulan "36 kurbanin oldugu dogru mu" sorusuna "bir basamak daha ekleyin" cevabini vermistir.

  onunla roportaj yapan uzman dedektife kurbanlarinin bir kisminin kafalarini evinde "trophy" olarak tuttugunu soylemistir.


  (the queerest of the queer - 12 Temmuz 2006 17:41)

 • comment image

  nekrofili hastası seri katil.

  ted bundy hakkında iddia edilen en büyük yanlış zeki bir insan olduğudur. evet, iyi bir öğrenim hayatı sizin için kişiyi zeki yapan bir faktörse zekidir fakat iyi bir üniversitede hukuk okuyor olması onu zeki yapmıyor. aksine ben ted bundy'nin hastalıklı kişiliğinin daha çok cinsel sapkınlar etrafında yoğunlaştığını ve bu yüzden giderek daha aptal bir kimliğe büründüğünü düşünüyorum.

  hakkında çekilmiş filmler, yazılmış kitaplar ve çeşitli kaynakların dışında vaktinde işi gereği seri katillerin hayatlarını araştıran eski kız arkadaşım hasebiyle **kendisine dair biraz bilgim var.

  öncelikle ted bundy için söylenen şu 'bebek yüzlü' yakıştırması nispeten kabul edilebilir. zira işlediği suçlarda düzgün diksiyonu ve iyi giyiminin dışında fiziksel avantaklarını da kullanmış bi kişilik. hatta bırakın komşularını; o dönemki sevgilisi bile ted bundy'nin bir katil olabileceğine ihtimal vermiyor. üstelik ted bundy sevgilisinden defalarca 'cinsel ilişkisi sırasında ölü gibi hareketsiz kalmasını' istemesine rağmen. öyle güven veren bi tip işte.

  şu internette sıkça dolaşan meşhur röportajında bahsettiği pornografi konusu da bilhassa ülkemizdeki yasaklar adına çok tartışıldı. ted bundy'nin inatla üzerinde durduğu ''beni ve benim gibileri bu noktaya getiren temel unsurlardan birisi pornografi.'' söylemini biraz gerçek, biraz da manipülasyon olarak alabiliriz. zira çoğu kimsenin bildiğinin aksine pornografi=porno demek değil. daha doğrusu bildiğimiz sadece porno demek değil. pornoyu tehlikeli yapan unsur, pornografi kelimesinin de ihtiva ettiği şekilde şiddet içermesi. yani kadının ağzına tükürülüp sperm içirildiği şeyler sağlıklı şeyler değil. fakat bunu izleyen ya da o filmlerde görev alan insanların hepsi seri katil olacak diye bi kaide de yok elbette.

  diğer bi taraftan ted bundy'yi kendisi gibi hasta ruhlu katillerden ayıran bu bebek yüzlü hikayesinin ilginç tarafları da olmuştur. seri katiller arasında hapishanede evlenen isimler var fakat bu herife bildiğin sırf yakışıklı buldukları için binlerce hayran mektubu gelmiş, aralarından carole anne boone isimli geri zekalı kadın ted bundy ile hapishanede evlenmiştir. öyle ki; mahkumların açık görüşme alanlarında seviştikleri bile olmuştur. bu arada bahsi geçen kadın şu oluyor.

  ted bundy'nin inatla zeki bi kişilik olarak adlandırılmasının altında ise kurbanlarına nasıl yaklaştığı konusu yatıyor:

  gözüne kestirdiği kadınlara bazen yardım etme, bazen yardım edilecek noktadaymış gibi davranıyor. mesela bacağından yaralanmış gibi bi kadının yanına gidip yardım istiyor, ıssız bi yerden geçtiklerindeyse saldırıyor. yukarıda da söylediğim gibi bana kalırsa bu ted bundy'i zeki yapmıyor, şerefsiz bi sinsi yapıyor. ayrıca o insanların iyi niyetini sömürmesi de bi zeka belirtisi değil.

  neticede ted bundy arkasında 1974-1978 yılları arasında işlediğini itiraf ettiği 30'un üstünde cinayet bıraktı. kimilerine göre bu sayı daha fazla, kimilerine göreyse daha az. seri katillerin işledikleri cinayet sayılarını yüksek göstermeye eğilimleri olduğu bazı seri katillerde kanıtlanmış olsa da ted bundy'nin cinayet işlemesindeki temel sebebin nefrofili hastası olması bu ihtimali biraz olsun ortadan kaldırıyor.

  en nihayetinde ted bundy ya da benzeri katillerin tedavi edilmesi gereken, akıl sağlıkları yerinde olmayan bireyler olduğunu unutmamak ve bu bireyleri sağda solda övmemek gerekiyor. yok charles manson aslında çok zekiymiş, vay ted bundy akıl küpüymüş. hasta bu insanlar hasta, o kadar.


  (jamalthefare - 7 Şubat 2017 03:29)

Yorum Kaynak Link : ted bundy