Çıkış Tarihi     : 30 Ekim 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama,Fantazi,Korku,Heyecanlı
Taglar             : Devam filmi,Stephen kralının eserlerine dayanan,Romana dayalı,Psikotronik film,Florida
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Intrepid Pictures , Vertigo Entertainment , Warner Bros.
Yönetmen       : Mike Flanagan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stephen King (IMDB)(ekşi),Mike Flanagan (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Rebecca Ferguson (IMDB)(ekşi), Jacob Tremblay (IMDB)(ekşi), Ewan McGregor (IMDB), Bruce Greenwood (IMDB), Zahn McClarnon (IMDB)(ekşi), Emily Alyn Lind (IMDB)(ekşi), Carel Struycken (IMDB)(ekşi), Jocelin Donahue (IMDB)(ekşi), Carl Lumbly (IMDB), Chelsea Talmadge (IMDB), Katie Parker (IMDB), Bethany Anne Lind (IMDB), Alex Essoe (IMDB), David Michael-Smith (IMDB), Robert Longstreet (IMDB), Jason Davis (IMDB), Selena Anduze (IMDB), Zack Momoh (IMDB), Kyliegh Curran (IMDB), Shane Brady (IMDB), Juan Gaspard (IMDB), Josh Turner (IMDB), Marc Demeter (IMDB), J.T. Blair (IMDB), Roger Dale Floyd (IMDB), Met Clark (IMDB), Alyssa Gonzalez (IMDB), Jay D. Kacho (IMDB), Kevin Petruski Jr. (IMDB), Thomas Downing (IMDB), Deadra Moore (IMDB), Scott Lane (IMDB), Johnnie Gordon (IMDB), Mistie Gibby (IMDB), Jeremy Connell (IMDB)

Doctor Sleep (~ Doktor Uyku) ' Filminin Konusu :
The Shining in devamı olan filmde, genç Dan Torrence genç ve kendisiyle benzer güçlere sahip bir kızla tanışır. Torrence kızı, The True Knot adındaki, ölümsüz olmak için çocukları avlayan bir kötüden korumaya çalışacaktır.


 • "the shining'in devamı. çocuk büyümüş serpilmiş, güçleri devam ediyor. feci akıcı ilerliyor. grange'ın bütün romanlarını okuyan biri olarak onu okurken bu kadar merak duygusu oluşmamıştı diyebilirim."
 • "filmin devamından çok kitabın devamı olan romanın uyarlamasıdır.keşke the shining'den alınma sahnelere hiç bulaşmasalardı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  -nacizane-

  henüz bitirmiş olduğum bu kitap, harika bir çeviri ile türkçeye kazandırılmış bir başka king şahaseridir.

  sanırım bugüne değin 10 kadar stephen king kitabı okudum; bunun vehametiyle diyebilirim ki, şu ana kadar okuduklarım arasında hiç biri bu kitaptaki kadar yoğun bir macera ve heyecan örgüsü içermiyordu.

  kitap boyunca, okuyucusunu korkunun insanı hareketsizleştiren soğuğuyla koltuğa çivelemeye güdümlü klasik bir king eserinden ziyade iyi bir wilbur smith romanında gibiydim.

  kitapta kingvari (kingvari ne demekse artık) sayılacak şeytanlar ve kötü ruhlar vazgeçilmezler olarak yine olsa da, bay bachman bu kez, siz karanlık bir gece yarısı evinizde tek başına su içmek için mutfağa doğru yavaş adımlarla yürürken cehhennemin çirkin, iri gözlü ve sivri dişli bekçilerini nefeslerini sırtınızda gezdirmenin ötesine geçirmiş ve onlara şeytanın asıl unsuru olan zekayı bolca eklemiş.

  normalde kitap okurken, onların sağını solunu çizen, kalemle orasına burasına notlar alıp canını çıkardığı kitabı didik didik eden ben, kitaptaki karakter "abra"nın hipnozunda kalmış gibi sayfaları nasıl çevirdiğimi hatırlamıyorum bile.

  okumaktan keyif aldığım bir başka güzel kitaptı.


  (gunlerin kopegi - 17 Ekim 2013 11:15)

 • comment image

  okumaya başladığım king eseri. klasik bir king eseri havasında fakat akıcı ilerliyor. okurken danny torrance masumiyeti arıyorum da kazık kadar olmuş pezevenk.

  --- spoiler ---

  kitap çıkmadan önce king salt korkuya geri dönecek diyorlardı. çok heyecanlanmıştım bu yüzden. ilk 200 sayfada sadece bayan massey'in ziyareti etkiledi beni. onun dışında abra klasik king karakteri. psişik masum kız. fakat yeni doğmuşken 11 eylül saldırısını bilmesi gibi yaratıcı olayları da işlemiş. yaşlandı ama kafa çalışıyor yine, aferin.

  bayan massey de ne pis kadın. ağzın yüzün erimiş hala bacak kadar çocukla uğraşıyorsun. bi siktir git teyze artık dedim içimden. torranceları yaprak dökümü ailesine çevirdi ahşabına sıçtığımın oteli.

  ---
  spoiler ---


  (darth nihilus - 26 Ekim 2013 02:58)

 • comment image

  --- spoiler ---

  kara kule serisinde adı geçen çuf çuf charlie'yi bu kitapta görüyoruz aslında. kitabı daha bitirmememe rağmen, stephen king'in kara kule saplantısının, seri bittikten sonra dahi açıkça görüldüğü yerlerden biri diyebilirim
  ---
  spoiler ---


  (neoxolmis - 16 Ocak 2014 20:13)

 • comment image

  king'in king olduğu zamanlarda yazdığı bir hikayeydi medyum.

  ''bayramı bayram gibi yaşamak'' diye başlayan kent şeker reklamları gibi oldu biraz ama...

  orjinal adı ışıltı olan bir kitabı medyum diye çevirmek de harbi ayrı bir başarı. zira ismi konuyla bütünlük içinde olmuyor bu şekilde. en azından bunda o hatayı yapmamışlar o güzel.

  dan'in hikayesini çok güzel geliştirmiş king, kesinlikle sıkmıyor. blaze öyküsünden aldığım zevki aldım, bir de bir yerinde kara kule'ye de selam var, * ulan şunu araya sokmasan olmaz.

  alkol problemlerinden çok çekmiş olduğundan sanırım, alkolik insanın kafa yapısını bayağı güzel betimlemiş kitapta.

  hala formda, adam bırakıcam kendimi tekrar ediyorum falan diyor ama keşke bırakmasa, bu tarz işler çıkarmaya devam etse.


  (kesyapistirmikelanj - 4 Temmuz 2015 03:54)

 • comment image

  özlediğim stephen king üslubunu ve hayal gücünü yakaladığım kitap. stephen king'in en sevdiğim kitabı olan "the shining"in devamı olması sebebiyle hemen gidip aldım ve okudum. şimdi biraz spoiler zamanı.

  --- spoiler ---

  kitapla ilgili tek sevmediğim şey dan torrance ile abra'nın akraba çıkmasıydı gereksiz bir şey olmuş. aralarındaki özel bağa akrabalık kılıfı uydurmak çok yaratıcı değil malesef.
  ayrıca "gerçek kardeşlik" olayı güzel olmuş,fantastik bir hava katmış.

  ---
  spoiler ---


  (trulymadlydeeply - 22 Şubat 2014 01:35)

Yorum Kaynak Link : doctor sleep