• "scarlett johansson un götüne doyduğumuz filmdir"
 • "okuduklarımdan anladığım kadarıyla sözlükçülere zorla izletilen film."
 • "şunu spy thriller yapmak çok mu zordu be?illa gökyüzüne çıkıp devasa uçak gemisi patlatıcaz. skyfall tarzı bir film yap keyifle izleyelim.5/10 bu haliyle."
 • "intro kısmındaki o karamsar havayı tüm filme yayabilselerdi tüm marvel filmleri arasında en iyisi olabilirdi."
 • "eskiden rus ajani olmuş olan bir marvel karakteri... daredevil ile gönül ilişkisi de olmuştur... (trt gibiyim beh!)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  açıkçası filmden fazla beklentim yoktu ama keyifle izledim. özellikle 'scarlet johanson'u gönderip, yerine florance pugh'u koyma filmi olmuş' yorumuna katılmıyorum. baya baya black widow filmi izledik. ana çatışma scarlet johanson'un üzerinden kurulmuş, çözümü bulan da o, florance pugh tam bir yan karakter. tabii ilerleyen filmlerde florance, yeni black widow olabilir ama film florance'ın filmiydi demek doğru olmaz.

  neyse filme geçelim, iyi yanları ve kötü yanlarıyla black widow

  --- spoiler ---

  iyi yanları:

  - öncelikle giriş sekansını çok beğendim, gerilim çok iyi kuruluyor, güzel bir aksiyon sahnesi ile başlıyoruz. genel olarak filmin ajanlık filmi havasını sevdim açıkçası (her zaman bu havada değil tabii film).

  - ana kötü, çok iyi tasarlanmış ve seçilmiş bir ana kötü. scarlet'in en büyük pişmanlığı resmen vücut buluyor.

  - florance ve scarlet'in uyumu gayet iyi çalışıyor. baya bayıldım ikisinin dinamiğine. mesela bu dinamik, falcon and the winter solider da çalışmıyordu.

  - aksiyon sahnelerini genel olarak başarılı bulduğumu söylemeliyim.

  kötü yanları:

  - filmin giriş jeneriği hiç olmamış bu kadar olmamışlık olmaz. the american's gibi yapmışlar ama americans çok daha iyi bir jeneriğe sahipti. çok kötü seçim.

  - büyük plot holelar var, iyi işlemeyen yerler var. örnek vermek gerekirse, florance ve scarlet dışında kalan aile dinamiği. 3 sene beraber yaşadın diye kimse bu kadar birbirine yakın olmaz. özellikle 'anne' karakterinin, bir anda taraf değiştirmesi hiç anlaşılabilir değil. yine 'baba' karakterinin motivasyonu çok zayıf, neden hapiste olduğunu bile anlamıyoruz. bunlar büyük boşluklar.

  - bazı aksiyon sahnelerinde, 'herhalde her yeri kırıldı' diye düşünüyorum, burnu bile kanamıyor, scarlet'in özellikle.

  - final bana göre zayıf.

  ---
  spoiler ---

  özet geçmek gerekirse, 'marvel dizileri gibi' yorumuna katılmamak ile beraber (dizilerde böyle bir kimya görmedik karakterler arasında), bir film olarak çok da güçlü bir film olmadığını söyleyebiliriz. 6/10


  (i live to offend - 9 Temmuz 2021 21:40)

 • comment image

  şunu spy thriller yapmak çok mu zordu be?

  illa gökyüzüne çıkıp devasa uçak gemisi patlatıcaz.

  skyfall tarzı bir film yap keyifle izleyelim.

  5/10 bu haliyle.


  (bu nick fazla tatli - 11 Temmuz 2021 15:32)

 • comment image

  intro kısmındaki o karamsar havayı tüm filme yayabilselerdi tüm marvel filmleri arasında en iyisi olabilirdi.


  (master h - 12 Temmuz 2021 01:14)

 • comment image

  saints row the third oynayanlar bilir. oyunun hemen başında uçaktan aşağı atlayıp düşerken önce havada kötü adamları indirip paraşütsüz inen arkadaşınızı kurtarıyorsunuz, sonra daha fazla kötü adam gelince arkadaşınızı atıp tekrar ötü adamları öldürdükten sonra geri tutuyorsunuz. heh bunu aynen black widow'da da yapmışlar. ama sorun şu ki saints row alabildiğine kendini ciddiye almayan, taşağa saran bir oyunken black window ise kendini gayet ciddiye alan bir film.

  halbuki ne güzel jason bourne tarzı casusluk, aksiyon, gizem şeklinde başlamıştı neden böyle oldu ki?

  ha ben filmi izlerken sıkılmadım. beklentim scarlet johansson'u kostüm içerisinde iki saat izlemekti, beklentimi verdi işte.* yani marvel filmi, daha fazla ne bekleyebilirsin ki?


  (ecs - 12 Temmuz 2021 10:48)

 • comment image

  ben de mcu ve scarlett johanson hatrına izledim.

  oradaki aksiyonlarda ironman olsaydı, adam ölmüştü. bizim hanım kızımız, gökyüzünden atlıyor, duvardan duvara vuruluyor, bakıyoruz hiç bişeycikler olmamış..


  (casska - 14 Temmuz 2021 09:23)

 • comment image

  --- spoiler ---

  en kötü marvel filmlerinden biri olmuş açıkçası. captain marvel'dan beri endgame'i saymazsak kendi ortalamalarının da altında kötü filmler yapar oldular.
  - bir kere bu film black widow'a veda filmi, ölen karakterin geçmişine dönüp filmini çekiyorsun, eyvallah ama film 4 kişilik bir tuhaf aile ve red room muhabbeti üzerine kurulu. black widow bu mevzuların bir parçası sadece. yani pek de black widow filmi havası vermiyor film.
  -aslında açılış ve ilk yarı hiç fena değil ama david harbour'un karakteri filme girdiği gibi filmin içine etmeye başlıyor, thor'un aptal ve bezmiş hallerinin kötü bir taklidi gibi. o ailenin evde yemekte buluşma sahnesi tam bir facia. açılış sahnesinde aklı başında görünen anne-baba karakterleri cıvık bir şey olmuş. aslında istihbarat örgütlerinin böyle sahte aileler oluşturması gibi dramatik ve ilginç bir meselenin içine sıçılmış.
  - kötü karakterimiz ayrı bir saçma, göğe üs kurmuş, iyi de neden? bir tane pislik devlet adamının teki nasıl olağanüstü güçlü hale gelmiş, sadece kızları kaçırıp eğitip çip takarak mı? bu kadar güçlüysen 25 filmdir nerdeydin, widowların nerdeydi diye de sorarlar ayrıca.
  - natasha'nın rus ajanıyken ne yaptığına, nasıl ayrılma kararı aldığına dair hiçbir şey görmüyoruz, kötü adamın çocuğunu öldürmüş ama o da örgütten ayrılmak içinmiş zaten. bir ara "avengers'e katılmak için ayrıldım" gibi bir laf ediyor. yok öyle bir şey. avengers kurulmadan çok önce shield'e çalışmıyor muydun sen?
  - daha gerilimli, aksiyonu dozunda, ciddi bir film beklerken film patlamalı, uçaklardan atlamalı, gürültülü aksiyon filmlerinden biri olmuş sadece.
  - bu sefer bir şeyi öveyim. marvel filmlerinde müzikler dikkat çekmeyen, sahneyle uyumlu olan melodilerden ibaret olur genelde ama bu filmde fena değildi.
  -filmde niye koyulduğunu anlamadığım bir siyahi oğlan var arada natasha'ya yürüyen. malum marvel filmlerinde kimsenin cinsel hayatı yok. eleman da yürüdüğüyle kalıyor haliyle, öyleyse ne gerek vardı bu elemana?
  - unutmuştum bir de taskmaster var filmde. öyle böyle harcanmamış.
  - sonda çıkıp yelena'yı hawkaye'ı öldürtmeye yollayan ablanın olayını merak etmiyor değilim. secret invasion filmine bağlayacaklar bunları sonunda sanırım.

  ---
  spoiler ---


  (sturgis padmore - 20 Temmuz 2021 08:17)

 • comment image

  eskiden rus ajani olmuş olan bir marvel karakteri... daredevil ile gönül ilişkisi de olmuştur... (trt gibiyim beh!)


  (portakal - 6 Ocak 2005 01:48)

Yorum Kaynak Link : black widow