Çıkış Tarihi     : 13 Ağustos 2021 Cuma, Yapım Yılı : 2021
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi
Taglar             : banka soygunu,Oyuncular,Iki kelime başlığı,video game world,sanal gerçeklik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Berlanti Productions , Twentieth Century Fox
Yönetmen       : Shawn Levy (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Matt Lieberman (IMDB),Zak Penn (IMDB)(ekşi),Matt Lieberman (IMDB)
Oyuncular      : Jodie Comer (IMDB)(ekşi), Dwayne Johnson (IMDB)(ekşi), Ryan Reynolds (IMDB)(ekşi), Taika Waititi (IMDB)(ekşi), John Krasinski (IMDB)(ekşi), Hugh Jackman (IMDB), Camille Kostek (IMDB), Aaron W Reed (IMDB), Channing Tatum (IMDB), Utkarsh Ambudkar (IMDB), Joe Keery (IMDB), Tina Fey (IMDB), Kimberly Howe (IMDB), Matthew Cardarople (IMDB), LilRel Howery (IMDB), Alex Trebek (IMDB), Tait Fletcher (IMDB), Leah Procito (IMDB), Tyler Blevins (IMDB), Anastasia Tsikhanava (IMDB), Britne Oldford (IMDB), Lannan Eacott (IMDB), Kayla Caulfield (IMDB), Seán McLoughlin (IMDB), Janelle Feigley (IMDB), Kayla Rae Vesce (IMDB), Olivia Z Cote (IMDB), Imane 'Pokimane' Anys (IMDB), Owen Burke (IMDB), Daniel Middleton (IMDB), Heidi Garrow (IMDB), Sophie Levy (IMDB), Lin Hultgren (IMDB), Michael Tow (IMDB), Octavia Chavez-Richmond (IMDB), Jose Guns Alves (IMDB), Yuliya Mulyar (IMDB), Alyssa Talbot (IMDB), Al Saif Alshad (IMDB), Jamaal Burcher (IMDB) >>devamı>>

Free Guy ' Filminin Konusu :
Gerçek Kahraman, açık dünya oyunu olan Free City'de bir arka plan karakteri olduğunu keşfeden bir banka memurunun sıradışı hikayesini konu ediyor. Guy, rutin bir hayat süren ve bir bankada memur olarak çalışan genç bir adamdır. Bir gün genç adam, Free City adında acımasız bir açık dünya oyununda arka plan karakteri olduğunu keşfeder. Bu keşif onun hayatının bambaşka bir hal almasına neden olur. Artık kendi hikayesinin kahramanı olmaya karar veren Guy, sınırları olmayan bu dünyada hayatta kalmak ve diğer karakterleri kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.


 • "filmi ilk seansında izledim. sinemalar açıldığından beri en keyif aldığım filmdi, öyle sahneler var ki izlerken çığlık attım. sinemada izleyiniz efendim."
 • "ya ben sinemayı çok özledim diye izlediğim her film bana çok güzel geliyor ya da bu cidden başarılı bir komedi. incelemesi burada"
 • "finalde dude ile kapışmasındaki göndermelere baya yüklü telif ödemiş olması olası filmdir r"
 • "baya başarılı ve eğlenceli bir filmdir.eğlenmeyi geçtim çoğu sahnede bildiğin kahkaha attırdı, şu lanet günlerde iyi geldi bünyemize."
 • "(bkz: ryan reynolds'un kemal sunal gülüşü)*"
Facebook Yorumları
 • comment image

  "guy (ryan reynolds), free city bank’da basit bir hayat yaşayan bir banka memurudur.
  her zaman pozitif enerji ve neşeli bir iyimserlik yayar ve yine her zaman güzel bir kahve içmeye hazırdır.
  en iyi arkadaşı buddy (lil rel howery) gibi, o da yaşam sevinciyle doludur, ancak guy, aşırı şiddet içeren, serbest-dünya video oyunu free city'de bir arka plan oyuncusu olduğunu keşfedince her şey değişir. "

  filmin aşırı ayrıntılı yapım notu.


  (emenes - 13 Ağustos 2021 15:23)

 • comment image

  filmi ilk seansında izledim. sinemalar açıldığından beri en keyif aldığım filmdi, öyle sahneler var ki izlerken çığlık attım. sinemada izleyiniz efendim.


  (alicia7 - 13 Ağustos 2021 16:07)

 • comment image

  ya ben sinemayı çok özledim diye izlediğim her film bana çok güzel geliyor ya da bu cidden başarılı bir komedi. incelemesi burada


  (saruman - 13 Ağustos 2021 17:01)

 • comment image

  ryan reynolds'un bodyguard serisi (hele ki ikincisi) tam bir zaman kaybıydı ama bu beklediğimden iyi çıktı, güzel vakit geçirmek isteyenlere öneridir.

  --- spoiler ---

  ---
  spoiler ---

  captan amerika sahnesinde bende yarıldım. üstüne evans çıkınca daha da komik oldu.

  sanki adını blue shirt guy koysalarmış daha iyi olurmuş

  guy arka arkaya level atlayıp para kazanmaya başladığında büyük eve taşınıp goldie'ye de büyük akvaryum alması güzel bir detaydı.

  --- spoiler ---
  ---
  spoiler ---


  (tale as old as time - 15 Ağustos 2021 19:03)

 • comment image

  filmler konusunda ekşi hiçbir şeyi beğenmeme timinden olsam da bu sefer çoğunluğa katılmıyorum ve
  "bence gerçekten çok hoş bir filmdi" diyorum.

  arkadaşla gitmiştik,
  yine bizi çocuk filmine getirdi aq, diyerek,
  düşük beklentiyle girdim ancak gerçekten mutlu ayrıldım.

  sondaki "ben sana yazılmış bir aşk mektubuyum" olayı da efsaneydi.
  boş zamanı değerlendirmek için hoş bir film.


  (wolfx54 - 15 Ağustos 2021 20:07)

 • comment image

  baya başarılı ve eğlenceli bir filmdir.

  eğlenmeyi geçtim çoğu sahnede bildiğin kahkaha attırdı, şu lanet günlerde iyi geldi bünyemize.


  (kryfrt - 18 Ağustos 2021 00:15)

 • comment image

  siz ryan reynolds filmlerine ne beklentilerle gidiyorsunuz bilmiyorum ama benim beklentilerimi tamamiyle karşılayan bir film oldu. absürt, eğlenceli, muzip, sevimli, yer yer kahkaha attıran güzel bir film. bir başyapıt değil ama vakit kaybı da kesinlikle değil. güzel bir bakış açısı sunulmuş, özellikle video oyunlarıyla arası olanların beğeneceğini düşünüyorum. ufak tefek göndermeler çok iyiydi özellikle kaptan amerika ve chris evans hoş bir sürpriz oldu. en çok hoşuma giden yerlerden birisi de “dude” adlı karakterin yalap şalap bir kodlamayla evrene salınması ve cümlelerinin saçma sapan olmasıydı. böyle olmasaydı da olurdu diyebileceğim tek yeri bazı youtuberlara ve twitch yayıncılarına yer verildiği için bazı kısımlar fan service gibi hissettirdi, gerçek yayıncılar yerine sıradan oyuncular oynasa böyle hissetmezdim ama bu şekilde olunca özellikle o kitleyi filme çekmek için konulmuş bir unsur gibi hissettirdi ama çok da büyük bir sorun değil, hatta belki böyle daha iyidir, bilmiyorum sözlük. neyse, güzel film, tavsiye ederim. 7,8 / 10.


  (awesomesauce - 19 Ağustos 2021 10:04)

 • comment image

  ready player one filminin tutması ile birlikte sanal gerçeklik ve oyunlar konusu hakkında ve filmin üstüne the truman show sosu da eklenmesiyle ortaya çıkan eğlenceli film.

  bir ryan reynolds filmine giderken ne bekliyorsunuz bilmiyorum lakin adamın tarzı böyle, çok düşünmeden eğlenceli bir 2 saat geçirmeyi vaat ediyor çoğu filminde. oyunculardan ilerlersem taika waititi burdan sana seslenmek istiyorum çünkü buraları okuyorsun biliyorum lütfen sen film çekmeye devam et abi ya. nerdeyse tüm oyunculuklarında o kadar itici rol yapıyorsun ki lütfen aklımda oluşan iyi yönetmen algısını yok etmeden sadece yönetmenliğe odaklan hem star wars filmini aldın sen ne geziyorsun aylak aylak ona odaklan da seriyi topla.

  yani eğlenceli ve çerezlik bir film olmuş. salonlara gidip 2 saat kafayı dağıtmak için tam ideal bir film özellikle bu aralar vizyonda doğru dürüst film yokken. önümüzdeki haftadan itibaren muhteşem aylara giriyoruz sinema açısından. haftaya no time to die ardından the courier sonra epik the last duel ve efsanevi dune(film). heyecanlanmamak elde değil.


  (motoryaglimusakka - 25 Eylül 2021 10:51)

Yorum Kaynak Link : free guy