IMDB Puanı   : 7,7
Oy Sayısı         : 14.133
Süre                : 1 Saat 35 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Ocak 2011 Perşembe, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Döküman,Drama
Taglar             : Prolog,Son kredi sırasında sahne,Kamera ile konuşmak,2010 yılı,korku
Ülke                : İngiltere,ABD
Yönetmen       : Kevin Macdonald (IMDB)(ekşi), Hiroaki Aikawa (IMDB), Natalia Andreadis (IMDB), Jack Attridge (IMDB), Cristina Bocchialini (IMDB), Zillah Bowes (IMDB), Andrea Dalla Costa (IMDB), Lisa Cottrell-Bentley (IMDB), Alejo Crisostomo (IMDB), Ayman El Gazwy (IMDB), Jane Haubrich (IMDB), Soma Helmi (IMDB), Jennifer M. Howd (IMDB), Aditya Kolli (IMDB), Francesco La Regina (IMDB), Frederic Lumiere (IMDB), Marek Mackovic (IMDB), Cec Marquez (IMDB), Linda Matarasso (IMDB), Kevin McMahon (IMDB), Joseph Michael (IMDB), Joaquin Montalvan (IMDB), Emmanuelle Pickett (IMDB), Marcus Tedenryd (IMDB)
Senarist          : Jack Arbuthnott (IMDB),Caroline Gerard (IMDB)(ekşi),Ann Lynch (IMDB)(ekşi),Liza Marshall (IMDB)(ekşi),Tim Partridge (IMDB)(ekşi),Ridley Scott (IMDB),Tony Scott (IMDB)
Oyuncular      : 

Life in a Day (~ La vida en un día) ' Filminin Konusu :
İlk olarak 6 Temmuz 2010 günü Youtube tarafından deneysel bir proje olarak ortaya çıkan "Life in a Day" belgeseli bu yaz beyaz perdedeki yerini alıyor. Dünya'nın sadece bir gününün anlatıldığı ve tamamı youtube kullanıcıları tarafından 24 Temmuz 2010 günü gönderilen videolar sayesinde oluşan belgeselin yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü Kevin MacDonald yer alıyor. Özellikle "The Last King of Scotland"da büyük sükse yapan Kevin MacDonald toplam 140 ülkeden gönderilen, 4.500 saatlik 80.000 videoyu 95 dakikalık bir belgesel haline getirmeyi başardı. Sundance Film Festivalinde premier'ini yapan film aynı zamanda youtube'dan da canlı olarak yayınlandı. Filmin dağıtım hakları ise kısa bir süre sonra National Geographic Films tarafından alındı. Geçtiğimiz ay içinde ilk fragmanı yayınlanan filmde videoları yer alan kişiler yardımcı yönetmen olarak gösteriliyor. Ayrıca merak edenler için söyliyeyim videosu kullanılanlar arasında bir de Türk var. Tabii kendisi Türkiye'den mi yoksa yurtdışından mı bilemiyorum. Filmin bildiğim kadarıyla Türkiye'de gösterimi olmayacak. Avrupa'ya ise Amerika'daki yayın tarihi olan 24 Temmuz'dan önce gelecek.


 • "filmekimi 2011 kapsamında ülkemizde gösterilecek olan film."
 • "one day adındaki filmi ararken,tesadüf eseri bulduğum ilginç proje. izleyin izletin."
 • "az evvel bir inek kafasına iki kurşun sıkıldıktan sonra boğazlandı. normal bir hadise belki; ama canlı yayın, hani, uyarı falan. kesinlikle çok konuşulacak bir yapım."
 • "gecenin dördünde beni monitör karşısında kilitlemiş bir yapım. kaçırmamak gerek."
 • "yönetmeninin yönetmeden yarattığı bir film. 28 ocak 2010 saat 03:00'de (gmt+2) youtube'da yayınlanacak."
 • "(bkz: a day in the life)"
 • "bitirildikten sonra kayıtlarının uzaya yollanması lazım gelen proje. "katılsam ama nasıl" diye düşünmüyor değilim."
 • "kesinlikle cok muhtesem olacagina inandigim bir film projesidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  az evvel bir inek kafasına iki kurşun sıkıldıktan sonra boğazlandı. normal bir hadise belki; ama canlı yayın, hani, uyarı falan. kesinlikle çok konuşulacak bir yapım.


  (swallowed arsenic - 28 Ocak 2011 04:19)

 • comment image

  yönetmeninin yönetmeden yarattığı bir film. 28 ocak 2010 saat 03:00'de (gmt+2) youtube'da yayınlanacak.


  (kriker - 27 Ocak 2011 19:09)

 • comment image

  bitirildikten sonra kayıtlarının uzaya yollanması lazım gelen proje. "katılsam ama nasıl" diye düşünmüyor değilim.


  (911 turbo - 22 Temmuz 2010 21:47)

Yorum Kaynak Link : life in a day