Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Eylül 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama
Taglar             : netflix
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Anonymous Content , Grey Matter Productions , Netflix
Yönetmen       : Steven Soderbergh (IMDB)
Senarist          : Jake Bernstein (IMDB),Scott Z. Burns (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Meryl Streep (IMDB)(ekşi), Gary Oldman (IMDB)(ekşi), Sharon Stone (IMDB)(ekşi), Melissa Rauch (IMDB)(ekşi), David Schwimmer (IMDB)(ekşi), James Cromwell (IMDB)(ekşi), Antonio Banderas (IMDB)(ekşi), Matthias Schoenaerts (IMDB)(ekşi), Alex Pettyfer (IMDB), Robert Patrick (IMDB), Will Forte (IMDB), Jeffrey Wright (IMDB), Chris Parnell (IMDB), Nonso Anozie (IMDB), Rosalind Chao (IMDB), Shoshana Bush (IMDB), Amy Pemberton (IMDB), Kerry Westcott (IMDB), Nikki Amuka-Bird (IMDB), Daniyar (IMDB), Cristela Alonzo (IMDB), Ross Partridge (IMDB), Charles Halford (IMDB), Jay Paulson (IMDB), Larry Wilmore (IMDB), Melinna Bobadilla (IMDB), Waymond Lee (IMDB), Norbert Weisser (IMDB), Eric Michael Cole (IMDB), Jessica Williams (IMDB), G.S. Wade II (IMDB), KunjueLi (IMDB), Roberta Sparta (IMDB), Larry Clarke (IMDB), Lydia Look (IMDB), Juliet Donenfeld (IMDB), Frank Gallegos (IMDB), Jonathan Medina (IMDB), Christopher Chen (IMDB), Jane Morris (IMDB) >>devamı>>

The Laundromat (~ Secrecy World) ' Filminin Konusu :
Film, sigorta dolandırıcılığı mağduru olan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Dul bir kadın olan Ellen Martin, aldığı kötü bir haber sonrası huzurlu tatilini yarıda bırakmak zorunda kalır. Sigorta dolandırıcılığı mağduru olan Ellen, başına gelen bu olayın ardındaki gerçekleri araştırmaya karar verir. Ellen, araştırmalarını ilerlettikçe yolu Panama'daki iki ortak avukata çıkar. Finans sistemini kendi çıkarları için kullanan Jürgen Mossack ve Ramón Fonseca, zenginleri daha da zengin yapma konusunda ustadır. İki avukat, yozlaşan finans sisteminin Ellen’ın yaşadığı dolandırıcılığın ardından yatan yasa dışı olayları nasıl desteklediğini ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.


 • "meryl streep, gary oldman ve antonio banderas kadrodan bazı isimler.her eve imdb"
 • "18 ekim'de yayınlanacak olan yapım."
 • "''sırf gary oldman'ı izlemek için bile gidilir'' filmi."
 • "panama papers gibi tarihin en büyük para aklama tezgahını ortaya çıkaran gazetecileri anlatacak netflix yapımı film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yönetmenlik koltuğunda steven soderbergh'in oturduğu 2019 yapımı film.

  film dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen 76. venedik film festivali'nde yapmıştı.

  film, çin, meksika, afrika ve karayipler'de mossack fonseca'nın üst düzey patronlarına ait sırları ortaya çıkaran gazetecilerin hikâyesini konu alıyor. yönetmenliğini oscar ödüllü steven soderbergh'in üstlendiği filmin senaryosu, scott z. burns (the informant, the report) tarafından kaleme alındı. ellen martin huzurlu tatilini yarıda kesip, mağduru olduğu sigorta dolandırıcılığının arkasındaki gerçekleri bulmak için yola çıkar. bulduğu ipuçları ise onu dünyanın finans sistemini kendi çıkarları için kullanan panama'daki iki ortak avukata götürür.


  (aslansimsek - 19 Eylül 2019 16:44)

Yorum Kaynak Link : the laundromat