Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Ağustos 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Drama,Tarih
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Genesius Pictures
Yönetmen       : Adrian Noble (IMDB)
Senarist          : Martyn Hesford (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Vanessa Redgrave (IMDB)(ekşi), Timothy Spall (IMDB)(ekşi), Stephen Lord (IMDB)(ekşi), David Schaal (IMDB)(ekşi), Wendy Morgan (IMDB)(ekşi), John Alan Roberts (IMDB), Myles Keogh (IMDB), Joanne Pearce (IMDB), Jon Furlong (IMDB), Giselle Cullinane (IMDB), Rose Noble (IMDB), Laurence Mills (IMDB), Paul Bergquist (IMDB), Kíla Lord Cassidy (IMDB), Jennifer Banks (IMDB), Amanda Higson (IMDB)

Mrs Lowry & Son ' Filminin Konusu :
Mrs Lowry & Son is a movie starring Vanessa Redgrave, Timothy Spall, and Stephen Lord. A portrait of the artist L.S. Lowry and the relationship with his mother, who tries to dissuade him from pursuing his passion.


 • "iyi keriz silkelemiş ressam. lokmacıların günümüzde yaptığını yapmış.birkaç eseri dışında pek bi olayı olmamış.resim hobisi olan sıradan bir insandan farkı yoktur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1887 manchester doğumlu ressam.kullandığı donuk renklere bayılıyorum o yüzden yazmak istedim.
  ama ayıp olmasın diye iki üç şey daha ekliyim;sanayi kentlerini,sokakları meydanları ve zor hayatları resmeder.zor hayat.evet.illa arkada tüten bir fabrika bacası vardır duvarınıza asmak istemezsiniz.ama portreleri iyidir.asmak istersiniz.


  (indie snob - 11 Ocak 2008 17:01)

 • comment image

  genellikle kuzey ingiltere civarlarinin endüstri bölgelerini resmeden ingiliz ressam. orta sinifin döneminde en sevdigi ressamlardan biriymis. tate'te orda burda ve the lowry center'da resimleri sergileniyor. gayet mülayim resimlerin, mutlu ve saf calisan kitlelerinin ressami, gibi.

  lowry kendisine mektup yazan carol ann lowry diye kücük bir kizla ve ailesiyle arkadaslik kuruyor. kizla tek ortak noktalari soyadlari, bir akrabalik yok. gayet sempatik iliskilerinden sonra ölünce de bircok eserini kiza birakiyor. kiz bunlarin bazilarini görünce sok oluyor. bu mülayim, cinsellik disi saf arkadas baltayla kafasi kesilen, bogazlanan kiz figürleri cizmis hep. carol ann bir an anlayamasa da kendisinin oldugunu düsünüyor onlarin. cünkü figürlerin burnu kendisininkine benziyormus.

  neyse, ölümünden sonra onunla ilgili bir inceleme yapan bir sanat tarihcisi eserlerinde aci ceken, erotik, vb. gizli kadin figürlerinin oldugunu farkediyor. bu kadin figürleri genellikle tablonun diger elementleri tarafindan gizlenmis. sonra carol ann'la iletisime geciyor ve kiz da bunu onayliyor. sonra x-ray'leyip artik kesin bir bicimde de kanitliyorlar.

  su anda adamin telif haklari carol ann'da(ymis). bu da enteresan geldi bana.


  (eec - 7 Temmuz 2011 19:01)

 • comment image

  ingiliz ressam. 1887 - 1976. t. s. lowry diye anılır.

  dönemi düşünüldüğünde amma uzun yaşamış sanatçı. alkol - kadın - devrim gibi yan uğraşlar edinmedi sanırım. hep aynı kentte yaşamış. paris ne ki!!

  ingilizlerin sanatçılara verdiği payeleri -şövalyelik dahil- gelmiş geçmiş en çok reddeden sanatçı. nedenlerini aramaktayım. bilgi vericem.


  (shepesific - 13 Haziran 2015 17:51)

 • comment image

  iyi keriz silkelemiş ressam. lokmacıların günümüzde yaptığını yapmış.
  birkaç eseri dışında pek bi olayı olmamış.resim hobisi olan sıradan bir insandan farkı yoktur.


  (d e ayri yazilir - 12 Nisan 2019 01:01)

 • comment image

  stretford'da* doğmuştur. pendlebury ve genel olarak salford'u resmetmiştir kariyeri boyunca. bölgedeki küresel/ticari/sanayii değişimden daha fazlasını canlandırmıştır tablolarında (kişisel favorim "the pond").

  salford quays'de büyük bir sanat merkezi vardır adını taşıyan. baba'nın resim sergisi, tiyatro ve okulun* mezuniyet törenlerinin adresidir.

  aynı zamanda blackfriars ve chapel street arasındaki büyük otelin de isim babasıdır. özellikle salford'un ve manchester'in herşeyidir.


  (karsi istikametten gelen arac - 14 Nisan 2014 02:44)

Yorum Kaynak Link : laurence stephen lowry