Çıkış Tarihi     : 09 Ağustos 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Muhtesem Film
Yönetmen       : Alper Mestçi (IMDB)
Senarist          : Alper Mestçi (IMDB)
Oyuncular      : Merve Ates (IMDB), Adnan Koç (IMDB), Dilara Büyükbayraktar (IMDB), Fatih Murat Teke (IMDB), Sibel Aytan (IMDB), Hüseyin Tas (IMDB), Gönül Ürer (IMDB), Deniz Kiziroglu (IMDB), Cemre Kiziroglu (IMDB), Ergin Kilikçier (IMDB), Kurtulus Sakiragaoglu (IMDB)

Siccin 6 ' Filminin Konusu :
Siccin 6 is a movie starring Merve Ates, Adnan Koç, and Dilara Büyükbayraktar. Turkish villagers (mostly) being under the spell of BLACK MAGIC which is put up on them by a hater in the close or far families that makes them being...


 • "aynı konunun farklı oyuncularla sinemaya aktarılmasını içeren serinin 6.’sı."
 • "sadece ses efektleri ile insanları korkutan bir film serisi elm sokağından ders alması geriyor türk korku yapımcılarının çok eski ama insanda halen gerilim yaratıyor"
 • "filmin bi konusu yok. 5-6 dakikalık sözde gerilim ve bağıra bağıra gelen bir jumpscare ile son buluyor. sürekli aynı şey. alper mestçi bozmuş dedirten film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ağustos 2019'da gösterime girecekmiş.

  bu filmin gişe yapmasının sebebi bir nevi cin çarpması durumu olabilir. ilk bölüme gidenlere musallat olan cinler, aynı insanları diğer bölümlere de zorla götürüyorlar bence. başka açıklama bulamıyorum. yani bu filme ne ara 5 seri çekildi, nasıl bir gişe yaptı da 6.film gösterime girecek aklım almıyor.


  (malibudur - 22 Aralık 2018 21:17)

 • comment image

  o kadar kötü oyuncu ve senaryo izliyoruz ki, korku filmi müptelası olarak izlemeyi düşünmem. şu işten vazgeçin gürültülü ses ve saçma sapan ne denildiği anlaşılmayan kelimeler korkutmuyor. basit bir konuyu iyi bir senaryo ve işin ehli oyuncularla işleyip aktarsalar.
  mesela halk arasında yaygın olarak anlatılan cin hikayelerinde hep davullu zurnalı cin düğününden bahsedilir, ama bugüne kadar tek bir filmde gördüm bunu, o da o kadar berbattı ki adını bile hatırlamıyorum.
  edit: azap'mış. hatırlatan arkadaşa teşekkür ederim.


  (oglumbakgitt - 22 Aralık 2018 22:03)

 • comment image

  herhangi bir atmosfer ya da doğru düzgün bir konu / senaryo işlenişi olmadan, jump scarelerin art arda dizildiği kalitesiz bir bööö operası. filmden çıktıktan sonra gördüm ki bu aslında gerçek bir korku filmi de değil adeta bir güm pat bööö şov. bana göre bir korku filmi, korkutmak için atmosferi daha fazla jump scare leri daha az kullanmalı, başka bir deyişle "bööö" içeren sahnelere daha az ihtiyaç duymalı korkutabilmek için. ben bu türde kaliteyi böyle ölçerim.


  (amethystium - 12 Ağustos 2019 16:11)

 • comment image

  izleyende kendisiyle taşak geçiliyormuş hissiyatı yaratacak derecede kötü olan, siccin serisinin final filmi. bakın bu serinin ilk iki filmi gayet iyiydi, sonrasında kalite düşmeye başladı ve bu filmle tüy dikerek seriyi sonlandırmış alper mestçi.


  (victory90 - 9 Ağustos 2019 23:21)

 • comment image

  "36 korku sahnesi"

  youtube'daki fragmanına böyle bir not düşülmüş filmdir. tüm zamanların en kötü korku filmi pazarlama cümlelerinden biri pekala bu olabilir. alper bey'e bir kez daha hayırlı işler dilerim.
  fragman


  (at war with self - 15 Temmuz 2019 16:58)

 • comment image

  filmin bi konusu yok. 5-6 dakikalık sözde gerilim ve bağıra bağıra gelen bir jumpscare ile son buluyor. sürekli aynı şey. alper mestçi bozmuş dedirten film.


  (bablisok - 15 Ağustos 2019 03:13)

 • comment image

  jump scare in boku çıkmış olsa da senaryo olarak hiç de kötü olmayan filmdir. ayrıca bilet ücretine de değer. evet daha az jump scare olup öbür taraftaki varlıklarla daha çok etkileşim konuyu derinleştirebilirdi ancak bu haliyle geri kalan seriyi izlemeyen birisi de keyif alabilir.


  (erdalbakkalinciragi - 16 Ağustos 2019 22:53)

 • comment image

  ulan zaman ayirip gittim izlemeye. dunyada para verdigime acidigim ilk ve tek sey, bu filmin bileti sanirim. bu kadar sacma, bu kadar kurgusuz ve bu kadar sirf vakit ölsün torba dolsun modunda cekilen film gormedim. pismanim.. daha da hicbir serisine gitmem.


  (orpheoestern - 18 Ağustos 2019 19:08)

Yorum Kaynak Link : siccin 6