Süre                : 2 Saat 3 dakika
Çıkış Tarihi     : 29 Ocak 2020 Çarşamba, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Heyecanlı
Taglar             : casus,Yönetmen tarafından yazılmış,Küba,Havana cuba,1990 yılı
Ülke                : Fransa,İspanya,Belçika,Brezilya
Yapımcı          :  CG Cinéma , Nostromo Pictures
Yönetmen       : Olivier Assayas (IMDB)
Senarist          : Olivier Assayas (IMDB)
Oyuncular      : Ana de Armas (IMDB)(ekşi), Penélope Cruz (IMDB)(ekşi), Édgar Ramírez (IMDB)(ekşi), Gael García Bernal (IMDB)(ekşi), Wagner Moura (IMDB)(ekşi), Harlys Becerra (IMDB), Julian Flynn (IMDB), Gisela Chipe (IMDB), Johanna Sol (IMDB), Steve Howard (IMDB), Michael Vitovich (IMDB), Stephen W. Tenner (IMDB), Brannon Cross (IMDB), Patricia Gonzalez Ciuffardi (IMDB), Julio Gabay (IMDB), Casandra Lungu (IMDB), Ruairi Rhodes (IMDB), Eric Goode (IMDB), Adria Carey Perez (IMDB), Thomas Dubyna (IMDB)

Wasp Network (~ Cuban Network) ' Filminin Konusu :
Wasp Network is a movie starring Ana de Armas, Penélope Cruz, and Edgar Ramírez. The story of five Cuban political prisoners who had been imprisoned by the United States since the late 1990s on charges of espionage and murder.


 • "olivier assayas'ın iyi bir kadroya haiz politik gerilim projesi. imdb"
Facebook Yorumları
 • comment image

  yönetmenlik koltuğunda olivier assayas'nın oturduğu 2019 yapımı film.

  film dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen 76. venedik film festivali'nde yapmıştı.

  geçen yıl filmekimi'nde doubles vies ile edebiyat dünyasına dalan olivier assayas, bu kez soğuk savaşın casus cephesine göz atıyor. 1998'de abd'de casuslukla suçlanıp yakalanan küba beşlisi, miami'de bir casus şebekesi kurup castro karşıtlarının arasına sızmış, gerçek kimlikleri yıllarca ortaya çıkmamıştı. ilk gösterimini venedik film festivali'nde yapan bu sürükleyici film, küba beşlisi'nin gerçek hikâyesini çarpıcı bir oyuncu kadrosu ve müthiş bir detaycılıkla beyazperdeye yansıtıyor. filmde narcos dizisinden tanıdığımız edgar ramirez de rol alıyor.

  filmin afişi


  (aslansimsek - 18 Eylül 2019 19:04)

 • comment image

  şimdi ben ezelden ve gönülden güney amerikalı olduğumdan objektif yorum yapamayacağım. filmin okuduğum eleştirileri son derece kötü ama yine de dilim döndüğünce filmekimi 2019'umun bu güzide kapanış filmini* anlatmak istiyorum. bi kere cast'ı nerelere sığdıralım, nasıl tebrik edelim? yani edgar ramirez'in yakışıklılığından bahsedebilrim ya da gael garcia bernal'in film seçimlerindeki siyasi tandansın belirliliğinden, durduğu sağlam çizgiden, ve maalesef onun bile yaşlanmış olması gerçeğinden. ya da wagner moura'nın hoşluğundan, uyuşturucu ile ilgili konuşmalarda seyirciye göz kırpan narcosgöndermelerinden.. hatta pek kıskansam daana de armas 'ın ışığından (ok, güzelliğinden).. penelope cruz gözüme pek bi sıradan göründü mesela bundan da bahsedebilirim ama hiçbiri fidel castro 'nun film içine yerleştirilmiş o kısacık videosu kadar çarpıcı olmayacak. videoyu bulamadım ama şuna benzer bir şey diyordu: "bunu hiç anlamıyorum: dünyanın en büyük casus ülkesinin* dünyanın en çok gözetlenen ülkesini* casuslukla suçlayabilmesini.."

  siyaset soslu gerçek hikayelere dayanan bir film olduğundan* ve dediğim gibi güney amerikalı olduğum büyülü gerçekçilik'inden dolayı çok keyifle izledim. ama o arada geçen wasp network tanıtımı müzikli banttan nefret ettim. olivier assayas'e soruyorum: ne gerek var bu şovlu müzikli basit kısma, altyazıyla cool bir şekilde kim kimdir'i verseydin keşke. olsun yine de teşekkürler. eleştirilere takılma sen; eline, yüreğine sağlık.


  (moirepera - 12 Ekim 2019 23:08)

Yorum Kaynak Link : wasp network