IMDB Puanı   : 9,5
Oy Sayısı         : 1.357.340
Süre                : 57 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Nisan 2011 Pazar, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Aksiyon,Macera,Drama,Fantazi,Romantik
Taglar             : Ejderha,Romana dayalı,Kanlı şiddet,Ensest ikizler,siyaset
Ülke                : ABD,İngiltere
Yönetmen       : Alan Taylor (IMDB), Alex Graves (IMDB)(ekşi), Daniel Minahan (IMDB)(ekşi), Alik Sakharov (IMDB)(ekşi), David Nutter (IMDB)(ekşi), Michelle MacLaren (IMDB), Brian Kirk (IMDB), Timothy Van Patten (IMDB), Neil Marshall (IMDB), David Petrarca (IMDB), David Benioff (IMDB), D.B. Weiss (IMDB)
Senarist          : David Benioff (IMDB)(ekşi),George R.R. Martin (IMDB)(ekşi),D.B. Weiss (IMDB)(ekşi),Bryan Cogman (IMDB)(ekşi),Vanessa Taylor (IMDB)(ekşi),Jane Espenson (IMDB)
Oyuncular      : Peter Dinklage (IMDB), Lena Headey (IMDB)(ekşi), Maisie Williams (IMDB)(ekşi), Emilia Clarke (IMDB)(ekşi), Michelle Fairley (IMDB)(ekşi), Iain Glen (IMDB), Kit Harington (IMDB)(ekşi), Sophie Turner (IMDB)(ekşi), Jack Gleeson (IMDB), Kristian Nairn (IMDB), Alfie Allen (IMDB), Richard Madden (IMDB), Isaac Hempstead Wright (IMDB), Rory McCann (IMDB), Nikolaj Coster-Waldau (IMDB), Aidan Gillen (IMDB), Charles Dance (IMDB), John Bradley (IMDB), Conleth Hill (IMDB), Jerome Flynn (IMDB), Joe Dempsie (IMDB), Sibel Kekilli (IMDB), Julian Glover (IMDB), Mark Stanley (IMDB), Donald Sumpter (IMDB), Ian McElhinney (IMDB), Gwendoline Christie (IMDB), Natalia Tena (IMDB), Esmé Bianco (IMDB), Ron Donachie (IMDB), Amrita Acharia (IMDB), Stephen Dillane (IMDB), James Cosmo (IMDB), Rose Leslie (IMDB), Finn Jones (IMDB), Art Parkinson (IMDB), Sean Bean (IMDB), Oona Chaplin (IMDB), Michael McElhatton (IMDB), Roxanne McKee (IMDB) >>devamı>>

Game of Thrones ' Dizisinin Konusu :
Game of Thrones George R.R. Martin'in çok satan romanından uyarlanan bir HBO dizisi. Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Primetime Emmy-Outstanding Main Title Design


2018 Emmy Ödülleri / 15
 • "6. sezonu nasıl olacak bilmiyorum ama 7. sezonu figüranlarla oynanacak."
 • "5x7 (bkz: cersei lannister'a hapis şoku) 5x7"
 • "tywin lannister krallığı kendine borçlandırıyormuş. adam yıldırım demirören çıktı rıza baba."
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  sevgili jon snow;

  gece nöbeti yeminin "gece çöker ve şimdi benim nöbetim başlar. bu ölümüme kadar sona ermeyecek" maddesindeki hukuki bir boşluktan yararlanarak gece nöbetini bitirebilirsiniz, sigorta priminiz 1800 günü geçtiği için emekli maaşınızda herhangi bir düşüş olmaz.

  ali tezel

  ---
  spoiler ---


  (kutup cizgisinde ask - 9 Mayıs 2016 12:09)

 • comment image

  benim de teorim var açılın hele bi.

  --------spoiler--------

  s05e08’de jon snow’un ak gezeni valyrian çeliğinden yapılma kılıcıyla tuz buz etmesi sonucu öğrendik ki bu zalim ırkı ejdercamı kullanmadan da öldürmenin yolları var. kitapları okumasam da bazı kaynaklarda bu valyrian çeliğinin dragonsteel olarak adlandırıldığını görüyorum. anlaşılan o ki, valyrian çeliği ejderha nefesi ve çeşitli büyüler katılarak yapılan bir çelik türü. teorimin birinci ayağı bu. bunu sol arka cebimize atıyoruz.

  diğer yanda ise herkesin oturmak için can attığı, hükümdarların öldüğü, yaz günü serin tutan, kış günü cırcır eden demir taht var. tarihi belgelere baktığımızda, aegon the conquerer savaşı kazanıp westeros’u fethettiği zaman kendisine karşı savaşanların kılıçlarını ejderha nefesinde eriterek yaptırmış bu tahtı. bu da sağ arka cepte.

  ellerimizi iki cebimize soktuğumuzda teorimizin kaynağını somut olarak tutuyor olacağız. eğer valyrian çeliği ejderha nefesi mamülüyse, normal bir çeliği de ejderha nefesi ile eritip taht yaptıysak, o da valyrian çeliğinden bir taht olma ihtimaline sahip. demek ki belki de elimizde tonlarca valyrian çeliği var ama farkında değiliz. işimiz gücümüz seks, savaş, ensest, entrika, adam kayırma, kral zehirleme, türlü şerefsizlik.

  tahminim şudur ki; gün gelip de ak gezen reyizler (cc) king’s landing surlarına dayandığında, bu taht eritilecek, binlerce kılıç yapılıp kings landing'e sığınmış bir ittifak ordusuna dağıtılacak. ironik bir şekilde tüm halkların uğrunda savaştığı taht, yine tüm halkların kurtuluşu olacak ve herkes anlayacak ki taht yalan dünya yalan. ardından belli olmaz, belki de bir bir koalisyon hükümeti kurulacak.

  --------spoiler--------

  demişti diyebilin diye buraya yazıyorum.


  (kisaca tc - 11 Haziran 2015 15:32)

 • comment image

  --- spoiler ---

  you know nothing jon snow demesin artık kimse , jon yabanilerin 20 kabilesini de bir arada gördü, devler, mamutlar,warglar gördü; karakale savunmasında thenn lideri öldürdü; çetinocakta white walker öldürdü; ormanın çocukları dışında surun kuzeyinde kalan herşeyle görüştü ve dövüştü; önce milli oldu sonra sevdiğini surun kuzeyine gömdü(yaktı) . herif s05e08'de tezini verip lisansı bitirdi. sırada yüksek lisans var; night king açık açık kaydını aldı zaten.
  ---
  spoiler ---


  (krokiller - 3 Haziran 2015 07:29)

 • comment image

  jon snow ile ortak bir noktamızın olduğu dizi.

  ikimiz de hiçbir şey bilmiyoruz amk. ulan bu diziyi ben de izliyorum insanlar bu kadar çıkarımı nasıl yapıyor? hadi jon snow rol icabı hiçbir şey bilmiyor. ben niye bilmiyorum? sebebi neydi ki?


  (keyfinbilir - 6 Mayıs 2015 13:44)

 • comment image

  5. sezonun sızdırılan 4 bölümünü de izledim. yarın ölmeyeceğimin garantisi yok neticede. neden bekleyeyim? aklımda duracağına midemde dursun.

  pişman değilim bir dört bölüm daha olsun yine izlerim.

  (bkz: kim öle kim kala)


  (trajiklambasi - 14 Nisan 2015 10:45)

Yorum Kaynak Link : game of thrones