Süre                : 57 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Nisan 2011 Pazar, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Aksiyon,Macera,Drama,Fantazi,Romantik
Ülke                : ABD,İngiltere
Yapımcı          :  Home Box Office (HBO) , Television 360 , Grok! Studio
Yönetmen       : David Nutter (IMDB)(ekşi), Alan Taylor (IMDB)(ekşi), Alex Graves (IMDB)(ekşi), Miguel Sapochnik (IMDB)(ekşi), Mark Mylod (IMDB)(ekşi), Jeremy Podeswa (IMDB), Daniel Minahan (IMDB), Alik Sakharov (IMDB), Michelle MacLaren (IMDB), Brian Kirk (IMDB), David Benioff (IMDB), D.B. Weiss (IMDB), Timothy Van Patten (IMDB), Neil Marshall (IMDB), David Petrarca (IMDB), Michael Slovis (IMDB), Jack Bender (IMDB), Daniel Sackheim (IMDB), Matt Shakman (IMDB)
Senarist          : David Benioff (IMDB)(ekşi),George R.R. Martin (IMDB)(ekşi),D.B. Weiss (IMDB)(ekşi),Dave Hill (IMDB),Bryan Cogman (IMDB)(ekşi),Vanessa Taylor (IMDB),Jane Espenson (IMDB)
Oyuncular      : Peter Dinklage (IMDB), Lena Headey (IMDB)(ekşi), Emilia Clarke (IMDB)(ekşi), Kit Harington (IMDB)(ekşi), Sophie Turner (IMDB)(ekşi), Maisie Williams (IMDB)(ekşi), Nikolaj Coster-Waldau (IMDB), Iain Glen (IMDB), Alfie Allen (IMDB), John Bradley (IMDB), Aidan Gillen (IMDB), Conleth Hill (IMDB), Gwendoline Christie (IMDB), Liam Cunningham (IMDB), Isaac Hempstead Wright (IMDB), Jerome Flynn (IMDB), Nathalie Emmanuel (IMDB), Rory McCann (IMDB), Julian Glover (IMDB), Ben Crompton (IMDB), Daniel Portman (IMDB), Carice van Houten (IMDB), Kristofer Hivju (IMDB), Jacob Anderson (IMDB), Charles Dance (IMDB), Natalie Dormer (IMDB), Jack Gleeson (IMDB), Michelle Fairley (IMDB), Ian McElhinney (IMDB), Stephen Dillane (IMDB), Hannah Murray (IMDB), Kristian Nairn (IMDB), Mark Stanley (IMDB), Richard Madden (IMDB), Finn Jones (IMDB), Sibel Kekilli (IMDB), Iwan Rheon (IMDB), Michael McElhatton (IMDB), Owen Teale (IMDB), Joe Dempsie (IMDB) >>devamı>>

Game of Thrones (~ Taht Oyunlari) ' Dizisinin Konusu :
Game of Thrones George R.R. Martin'in çok satan romanından uyarlanan bir HBO dizisi. Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Art Direction for a Contemporary or Fantasy Series (Single-Camera), Outstanding Casting for a Drama Series, Outstanding Costumes for a Period/Fantasy Series, Limited Series or Movie, Outstanding Costumes for a Series, Outstanding Directing for a Drama Series, Outstanding Drama Series, Outstanding Fantasy/Sci-Fi Costumes, Outstanding Makeup for a Single-Camera Series (Non-Prosthetic), Outstanding Music Composition for a Series (Original Dramatic Score), Outstanding Production Design for a Narrative Contemporary or Fantasy Program (One Hour or More), Outstanding Production Design for a Narrative Period or Fantasy Program (One Hour or More), Outstanding Prosthetic Makeup for a Series, Limited Series, Movie or a Special, Outstanding Prosthetic Makeup for a Series, Limited Series, Movie or Special, Outstanding Prosthetic Makeup for a Series, Miniseries, Movie or a Special, Outstanding Single Camera Picture Editing for a Drama Series, Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (One Hour), Outstanding Special and Visual Effects, Outstanding Special Visual Effects, Outstanding Stunt Coordination for a Drama Series, Limited Series or Movie, Outstanding Writing for a Drama Series, Outstanding Supporting Actor in a Drama Series, Primetime Emmy-Outstanding Main Title Design


2018 Emmy Ödülleri / 15
 • "tywin lannister krallığı kendine borçlandırıyormuş. adam yıldırım demirören çıktı rıza baba."
 • "6. sezonu nasıl olacak bilmiyorum ama 7. sezonu figüranlarla oynanacak."
 • "5x7 (bkz: cersei lannister'a hapis şoku) 5x7"
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  sevgili jon snow;

  gece nöbeti yeminin "gece çöker ve şimdi benim nöbetim başlar. bu ölümüme kadar sona ermeyecek" maddesindeki hukuki bir boşluktan yararlanarak gece nöbetini bitirebilirsiniz, sigorta priminiz 1800 günü geçtiği için emekli maaşınızda herhangi bir düşüş olmaz.

  ali tezel

  ---
  spoiler ---


  (kutup cizgisinde ask - 9 Mayıs 2016 12:09)

 • comment image

  --- spoiler ---

  you know nothing jon snow demesin artık kimse , jon yabanilerin 20 kabilesini de bir arada gördü, devler, mamutlar,warglar gördü; karakale savunmasında thenn lideri öldürdü; çetinocakta white walker öldürdü; ormanın çocukları dışında surun kuzeyinde kalan herşeyle görüştü ve dövüştü; önce milli oldu sonra sevdiğini surun kuzeyine gömdü(yaktı) . herif s05e08'de tezini verip lisansı bitirdi. sırada yüksek lisans var; night king açık açık kaydını aldı zaten.
  ---
  spoiler ---


  (krokiller - 3 Haziran 2015 07:29)

 • comment image

  5. sezonun sızdırılan 4 bölümünü de izledim. yarın ölmeyeceğimin garantisi yok neticede. neden bekleyeyim? aklımda duracağına midemde dursun.

  pişman değilim bir dört bölüm daha olsun yine izlerim.

  (bkz: kim öle kim kala)


  (trajiklambasi - 14 Nisan 2015 10:45)

 • comment image

  benim de teorim var açılın hele bi.

  --------spoiler--------

  s05e08’de jon snow’un ak gezeni valyrian çeliğinden yapılma kılıcıyla tuz buz etmesi sonucu öğrendik ki bu zalim ırkı ejdercamı kullanmadan da öldürmenin yolları var. kitapları okumasam da bazı kaynaklarda bu valyrian çeliğinin dragonsteel olarak adlandırıldığını görüyorum. anlaşılan o ki, valyrian çeliği ejderha nefesi ve çeşitli büyüler katılarak yapılan bir çelik türü. teorimin birinci ayağı bu. bunu sol arka cebimize atıyoruz.

  diğer yanda ise herkesin oturmak için can attığı, hükümdarların öldüğü, yaz günü serin tutan, kış günü cırcır eden demir taht var. tarihi belgelere baktığımızda, aegon the conquerer savaşı kazanıp westeros’u fethettiği zaman kendisine karşı savaşanların kılıçlarını ejderha nefesinde eriterek yaptırmış bu tahtı. bu da sağ arka cepte.

  ellerimizi iki cebimize soktuğumuzda teorimizin kaynağını somut olarak tutuyor olacağız. eğer valyrian çeliği ejderha nefesi mamülüyse, normal bir çeliği de ejderha nefesi ile eritip taht yaptıysak, o da valyrian çeliğinden bir taht olma ihtimaline sahip. demek ki belki de elimizde tonlarca valyrian çeliği var ama farkında değiliz. işimiz gücümüz seks, savaş, ensest, entrika, adam kayırma, kral zehirleme, türlü şerefsizlik.

  tahminim şudur ki; gün gelip de ak gezen reyizler (cc) king’s landing surlarına dayandığında, bu taht eritilecek, binlerce kılıç yapılıp kings landing'e sığınmış bir ittifak ordusuna dağıtılacak. ironik bir şekilde tüm halkların uğrunda savaştığı taht, yine tüm halkların kurtuluşu olacak ve herkes anlayacak ki taht yalan dünya yalan. ardından belli olmaz, belki de bir bir koalisyon hükümeti kurulacak.

  --------spoiler--------

  demişti diyebilin diye buraya yazıyorum.


  (kisaca tc - 11 Haziran 2015 15:32)

 • comment image

  jon snow ile ortak bir noktamızın olduğu dizi.

  ikimiz de hiçbir şey bilmiyoruz amk. ulan bu diziyi ben de izliyorum insanlar bu kadar çıkarımı nasıl yapıyor? hadi jon snow rol icabı hiçbir şey bilmiyor. ben niye bilmiyorum? sebebi neydi ki?


  (keyfinbilir - 6 Mayıs 2015 13:44)

Yorum Kaynak Link : game of thrones