Süre                : 43 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Eylül 2016 Çarşamba, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Cinayet,Drama,Gizemli
Taglar             : Profiler,Devlet görevlisi,Ajan,kaçış,Sorgulama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Davis Entertainment , Universal Television , Sony Pictures Television
Yönetmen       : Michael W. Watkins (IMDB)(ekşi), Bill Roe (IMDB)(ekşi), Andrew McCarthy (IMDB)(ekşi), Donald E. Thorin Jr. (IMDB), Steven A. Adelson (IMDB), Terrence O'Hara (IMDB), Karen Gaviola (IMDB), Michael Caracciolo (IMDB), Joe Carnahan (IMDB), Kurt Kuenne (IMDB), John Terlesky (IMDB), Vincent Misiano (IMDB), David Platt (IMDB), Paul A. Edwards (IMDB), Michael Zinberg (IMDB), Alex Zakrzewski (IMDB), Christine Gee (IMDB), Jean de Segonzac (IMDB), Solvan Naim (IMDB), Jace Alexander (IMDB), Adam Arkin (IMDB), Nick Gomez (IMDB), Stephen Surjik (IMDB), Dan Lerner (IMDB), Peter Werner (IMDB), Randall Zisk (IMDB), Guy Ferland (IMDB), Omar Madha (IMDB), Ami Canaan Mann (IMDB), Michael Waxman (IMDB), Anton Cropper (IMDB), Michael Dinner (IMDB), Eagle Egilsson (IMDB), Tim Hunter (IMDB), Mary Lambert (IMDB), Edward Ornelas (IMDB), Adam T. Weisinger (IMDB), Cort Hessler (IMDB), Paul Holahan (IMDB), Bethany Rooney (IMDB), Lin Oeding (IMDB), Daniel Willis (IMDB)
Senarist          : Jon Bokenkamp (IMDB)(ekşi),Brandon Margolis (IMDB)(ekşi),Brandon Sonnier (IMDB),Taylor Martin (IMDB),Marisa Tam (IMDB),Lukas Reiter (IMDB),Amanda Kate Shuman (IMDB),Dave Metzger (IMDB),Brian Studler (IMDB),John Eisendrath (IMDB),J.R. Orci (IMDB),Daniel Knauf (IMDB),Daniel Cerone (IMDB),Noah Schechter (IMDB),Jason George (IMDB),Jonathan Shapiro (IMDB),Vincent Angell (IMDB),Carla Kettner (IMDB),Jim Campolongo (IMDB),Dawn DeNoon (IMDB),Kristen Reidel (IMDB),Peter Noah (IMDB),Sean Hennen (IMDB),Joe Carnahan (IMDB),Patrick Massett (IMDB),John Zinman (IMDB),Adam Sussman (IMDB),Michael Ostrowski (IMDB),Dave Thomas (IMDB),Chap Taylor (IMDB),Kim Newton (IMDB),John C. Kelley (IMDB),Wendy West (IMDB),Elizabeth Benjamin (IMDB),Richard D'Ovidio (IMDB),Anthony Sparks (IMDB),Daniel Voll (IMDB),Nicole Phillips (IMDB),Katie Bockes (IMDB),Kelli Johnson (IMDB)
Oyuncular      : James Spader (IMDB), Megan Boone (IMDB)(ekşi), Diego Klattenhoff (IMDB)(ekşi), Harry Lennix (IMDB), Hisham Tawfiq (IMDB)(ekşi), Amir Arison (IMDB)(ekşi), Mozhan Marnò (IMDB)(ekşi), Ryan Eggold (IMDB)(ekşi), Susan Blommaert (IMDB), Baz (IMDB), Parminder Nagra (IMDB), Adriane Lenox (IMDB), Edi Gathegi (IMDB), David Strathairn (IMDB), Jonny Coyne (IMDB), Valarie Pettiford (IMDB), Deirdre Lovejoy (IMDB), Teddy Coluca (IMDB), Ulrich Thomsen (IMDB), Christine Lahti (IMDB), Clark Middleton (IMDB), Reed Birney (IMDB), Deborah S. Craig (IMDB), Piter Marek (IMDB), Fiona Dourif (IMDB), Annie Heise (IMDB), Dante Nero (IMDB), Genson Blimline (IMDB), Jennifer Kim (IMDB), Rachel Brosnahan (IMDB), Fisher Stevens (IMDB), Andrew Divoff (IMDB), Peter Stormare (IMDB), Michael-Scott Druckenmiller (IMDB), Alan Alda (IMDB), Margarita Levieva (IMDB), Michael Aronov (IMDB), Enrique Murciano (IMDB), Charles Baker (IMDB), Evan Parke (IMDB) >>devamı>>

The Blacklist ' Dizisinin Konusu :
Raymond Reddington, dünyanın en çok arananlar listesinin en üstünde yer alan bir suçludur. Yıllardır aranan Raymond hiç beklenmeyen bir anda kendi isteği ile FBI’a teslim olur. İşlediği suçlar sebebi ile artık serbest kalması mümkün değildir. Zeki bir adam olan Raymond, FBI’a ilginç bir teklif sunar. Kendi özgürlüğü karşısında hazırlamış olduğu suçlular listesini FBI’a verecek ve listede yer alan kişileri yakalatacaktır. Listeyi vermek için de tek bir şart sunar; FBI profilcisi Elizabeth Keen ile birlikte çalışmak. Kendisinin bu işe neden seçildiğini araştıran Elizabeth, Raymond ile suçluları yakalamaya başlar.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Stunt Coordination for a Drama Series, Miniseries or Movie


 • "şu diziye arka sokaklar benzetmesi yapanlardan gına geldi. arka sokaklar'da james spader ayarında bir oyuncu var da benim mi haberim yok acaba?"
 • "neden tüm ajanların kafasının çok az çalıştığını anlayamadığım dizi, 14. bölüm ise ayrı bir ilginç olmuş, istanbul dedikleri bir yerde başlıyor bölüm."
 • "ilk 4 bölümünü izlediğim dizi. fahriye evcen'le sedat kapanoğlu başrolde oynuyor."
 • "elizabeth keen adında hem karakteri hem de oyuncusu ayrı ayrı başarısız bir varlığı barındıran dizi.james spader ve tuhaf villainlardan bazıları şov yapmasa izlenmez."
 • "raymond reddington karakterinin kafasını 45 derecelik açıyla eğerek konuşmasına bittiğim dizidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  yayınlanan son bölümü (14. bölüm) istanbul'da başlamakta. 30 tane kadın gösteriyorlar hepsi türbanlı. türbana karşı kesinlikle bir nefretim yok ama dizinin yapımcılarına sesleniyorum : sizin yapacağınız araştırmayı, önyargınızı sikiyim. oldu olacak deve ve fesli adamlar da gösterseydiniz ...

  ---
  spoiler ---


  (the man from another earth - 25 Şubat 2014 21:07)

 • comment image

  iyi dizi hoş dizidir. ara ara yayınlıyorlar izliyorum, beğeniyorum.

  ancak istanbul sahnesiyle büyük ayıp etmişlerdir. olabilirlik, ülkenin gittiği yer meselesi değil bu, adamların insanların kafasına sokmak istediği şey meselesi.


  (psodopod - 28 Şubat 2014 13:54)

 • comment image

  neden tüm ajanların kafasının çok az çalıştığını anlayamadığım dizi, 14. bölüm ise ayrı bir ilginç olmuş, istanbul dedikleri bir yerde başlıyor bölüm.


  (maslina - 1 Mayıs 2014 23:07)

 • comment image

  her bolumde,james spader'in megan boone karsisinda oynarken cok zorlandigi dusunulup uzulunen dizi. bir kadinda hic mi mimik olmaz, bir kadin her bolumde mi uykudan uyanmis, catismadan cikmis, kocasiyla kavga etmis fark etmeden fonlu ve kirmizi rujlu ve samimiyetsiz olur arkadas... james spader, karsinda rol yapabilen biri olsa uc kat iyi oyunculuk cikarirdin biliyoruz ahbap.
  edit: anlatim bozuklugu duzeltmesi.


  (fiyonk - 29 Temmuz 2014 17:40)

 • comment image

  raymond reddington karakterinin kafasını 45 derecelik açıyla eğerek konuşmasına bittiğim dizidir.


  (pyrogaia - 5 Aralık 2014 00:37)

 • comment image

  raymond reddington gerçek bir karakter olsa benimle bir akşam yemeğe çık, anlat ; sabaha kadar dinlerim diye kapısında 1 ay falan kamp kurabilirim, o kadar seviyorum. frank underwood' u da çok seviyorum ama onun kapısında beklemem, korkarım.

  3. sezon 2. bölümün son sahnesi hayatıma kazıdığım bir kaç replikten biri olacak. bir sevgilim olsa da söylesem diye bekliyorum o kadar.

  --- spoiler ---

  red reiz, kutup yıldızını göstererek liz' e şu tiratı atar..

  that' s polaris the north star. that' s how sailor use to find their way home. when ı look at you, that's what ı see. ı see my way home.

  ---
  spoiler ---


  (webya - 14 Ekim 2015 16:41)

 • comment image

  asıl özelliği reddington ın her ülkeyi bilmesi, o ülkelerde bile herkesi tanıması olan, güzel dizi.

  istanbul a gelse adam, "canabag, vapur üstü simit-çay-sigaraya devam mı, o kebapçı duruyor mu, lahmacunu güzeldi " vs. diye soracak, "sigara yasaklandı be red, o kebapçı da kapandı" diyeceğim adama.

  stargate filmindeki james spader in, kelli felli bir adama dönüştüğünü görebileceğinzi dizidir aynı zamanda.


  (canabag - 20 Ekim 2015 20:46)

Yorum Kaynak Link : the blacklist