Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 23 Ekim 2011 Pazar, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Macera,Fantazi,Romantik
Taglar             : peri masalı,Lanet,Büyülü gerçekçilik,Kötülüğe karşı iyilik,2010'lar
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Kitsis/Horowitz , ABC Studios
Yönetmen       : Dean White (IMDB)(ekşi), Ralph Hemecker (IMDB)(ekşi), David Solomon (IMDB)(ekşi), Milan Cheylov (IMDB)(ekşi), Ron Underwood (IMDB)(ekşi), David Barrett (IMDB), Paul A. Edwards (IMDB), Gwyneth Horder-Payton (IMDB), Guy Ferland (IMDB), Greg Beeman (IMDB), Mark Mylod (IMDB), Victor Nelli Jr. (IMDB), Anthony Hemingway (IMDB), Bryan Spicer (IMDB), Michael Waxman (IMDB), Jon Amiel (IMDB), David Boyd (IMDB), Ciaran Donnelly (IMDB), Andy Goddard (IMDB), Alex Zakrzewski (IMDB), Bill Gierhart (IMDB)
Senarist          : Adam Horowitz (IMDB)(ekşi),Edward Kitsis (IMDB)(ekşi),Andrew Chambliss (IMDB)(ekşi),Jane Espenson (IMDB)(ekşi),David H. Goodman (IMDB)(ekşi),Ian B. Goldberg (IMDB),Kalinda Vazquez (IMDB),Robert Hull (IMDB),Daniel T. Thomsen (IMDB),Christine Boylan (IMDB),Liz Tigelaar (IMDB),Vladimir Cvetko (IMDB)
Oyuncular      : Ginnifer Goodwin (IMDB), Jennifer Morrison (IMDB)(ekşi), Lana Parrilla (IMDB)(ekşi), Josh Dallas (IMDB)(ekşi), Robert Carlyle (IMDB)(ekşi), Jared Gilmore (IMDB)(ekşi), Meghan Ory (IMDB)(ekşi), Emilie de Ravin (IMDB)(ekşi), Colin O'Donoghue (IMDB), Raphael Sbarge (IMDB), Lee Arenberg (IMDB), Beverley Elliott (IMDB), Michael Raymond-James (IMDB), David-Paul Grove (IMDB), Mike Coleman (IMDB), Faustino Di Bauda (IMDB), Mig Macario (IMDB), Gabe Khouth (IMDB), Carolyn Adair (IMDB), Keegan Connor Tracy (IMDB), Eion Bailey (IMDB), Sarah Bolger (IMDB), David Anders (IMDB), Barbara Hershey (IMDB), Robbie Kay (IMDB), Parker Croft (IMDB), Jamie Chung (IMDB), Ethan Embry (IMDB), Giancarlo Esposito (IMDB), Jamie Dornan (IMDB), Alan Dale (IMDB), Tony Amendola (IMDB), Anastasia Griffith (IMDB), Rose McIver (IMDB), Sonequa Martin-Green (IMDB), Tony Perez (IMDB), Sebastian Stan (IMDB), Jarod Joseph (IMDB), Sean Maguire (IMDB), Julian Morris (IMDB) >>devamı>>

Once Upon a Time (~ Bir Varmış Bir Yokmuş) ' Dizisinin Konusu :
Cindrella'dan Pinokyo'ya, Pamuk Prenses'e birçok masal kahramanını iç içe geçmiş hikayesiyle barındıran fantastik bir dizi, Once Upon A Time.28 yaşındaki Emma Swan terkedildiğinde bebekti. Laneti kırması için dünyaya gönderilen Emma'nın bu sihirli dünyadan haberi olmasa da, 10 yaşındaki oğlu Henry her şeyi biliyor. Geri kalan tek şey ise Emma'yı ikna etmek..


 • "1x10 rumplestiltskin snow'a aşk acısını unutturmak için rakı verdi şaka maka. 1x10"
 • "sanırım bu bölümde ki masaldan dersi kral aldı;acıma yetime döner koyar götüne"
 • "bence birileri, dizideki bütün kadınlara prince charming'in onlardan daha güzel olduğunu söylemeli."
Facebook Yorumları
 • comment image

  gerçekten lost takımı bu işin içinde olmasa gönül rahatlığıyla seve seve izlenebilecek bir dizi de, dizi beş sezon daha oynayacak, altıncı sezon sonunda regina'dan rumpelstiltskin'e herkes el ele tutuşup ışığa doğru yürüyecek diye çok korkuyorum be sözlük.


  (whiteraistlin - 13 Aralık 2011 21:30)

 • comment image

  18. bölümü bitirmeden yazmak için koşup geldiğim dizi.

  --- spoiler ---

  o küçük snow white'ın mimikleri nasıl o kadar aynı lan mary margaret'la? benzemelerini geçtim, mimikler birebir uyuyor. şu hayatta neler olmuyor ki? şaşırıp kaldığım şeye bak afsgdh.

  ---
  spoiler ---


  (evcillestirilmis tilki - 2 Nisan 2012 18:50)

 • comment image

  oldukça güzel bir bölümle sezonu kapatmıştır.

  edit: sezon finalinin altyazısını da çevirdim, divxplanette yok daha. indirebilirsiniz. (lol ve afg sürümleri için.)

  tıklayın.

  not: geçen iki haftadaki çevirilerim için de bir sürü güzel mesaj atan yazarlara sonsuz teşekkür.


  (sutsuz kahve - 14 Mayıs 2012 07:33)

 • comment image

  oy oy oy nasıl seviyorum ben bu diziyi. en son supernatural beni böyle çarpmıştı -tabi onun tahtına kimseler oturamaz- yıllar sonra çok seveceğim bir dizi bulmanın sevinci ve heyecanı içerisinde karakterler üzerinden ilk sezonu yorumlamak istiyorum:

  --- spoiler ---

  emma (just emma): benim canım odunsu emmam, seni çok seviyorum. o kadar toparlak bir surata küççücük bir popon olması beni hayretlere düşürse de süper güzel bir hatunsun, yalnız anandan da babandan da büyük duruyorsun şu an nolcak bilmiyorum. oğluşunla ikinizi çok seviyor ve dahi birlikte yaşamanızı istiyorum ama regina'yı da seviyorum bi'hayli, regina da henry'i seviyor du bakali nolcek. neyse canım, annenle 1 sezon ev arkadaşı olarak takılmanız ve annen aşk acısı çekerken teselli etmen filan harika bi detaydı, bir düşünün, geçmişe dönüp annenizin arkadaşı olmak nasıl bir şeydir? çok tatlı olsa gerek.
  önümüzdeki sezon rahmetli hunterımızın geri gelmesini veya tam bi playboy olduğundan şüphelendiğim august ile takılmanı istiyorum bir şekilde cınıms. çok tatlısın koca yanaklarını ısırmak istiyorum sık sık.

  mary margaret / snow white: daha önce de söylendiğini gördüm ama canım sende tam bir kayserili tipi var. aslında spesifik olarak kayseri de değil, ne bilim kastamonu'nun bir köyüne yerleşsen ve aksansız türkçe konuşsan kimse yabancı olduğunu anlamaz, öyle bir köyümüz köylümüzsün. seni çok sevsem de belirtmeden geçemeyeceğim ki kocan senden güzel. ama üzülme, çünkü kocan bu dizideki kızınız da dahil tüm hatunlardan daha güzel. ama bir şekilde çok da yakışıyorsunuz.
  öğretmen hallerin biraz ezik gibi olsa da ben senin pastel hırkaların ve güzel utangaç gülümsemenle tatlı tatlı kasabada dolanmanı çok seviyorum. snow white'ın da o giydiği pembe kürklü şeye hastayım bi'hayli.
  küçükken biraz değil fazlasıyla malmışsın ve reginamızın çok üzülmesine sebep olmuşsun :( yine de bence o da hatalı, sana sardıracağına gidip o cadı anasına sardırmalıydı ama annesi black swan'ın da annesi olduğu için korkuyor haliyle.
  neyse umarım yeni sezonda charming'in ile yeni bebeleriniz olur, kart kızınız emma'nın mürüvvetini görürsünüz filan.

  henry: işte kendi kuzenlerimden sonra en sevdiğim ufaklık. tam bir şebek suratlısın henry, o küçük zeki suratının da, "curse" demenin de hastasıyım. "o kadar sevdiysen al besle büyüt" deseler bakarım sana. şimdi tam bir ergen anne edindin, yeni sezonda babanın da geleceği ve onun da pek normal bir herif olmadığı kanaatindeyim. bunalınca çık çık bize gel, sana dondurma alır sahilde gezdiririm canım benim, minişim <3<3

  prince charming / david nolan: charming, allah allah! jensen ackles'a olan destansı aşkımın yanından geçemeyecek olsa da seni de 2.'liğe oturtuyorum. yani muhteşem isolde, isolde ii ünvanları ile tahta çıksam ilk iş bir selamlık kurup ikinizi alırım, ama nikahı ona yaparım. kişiliğinle, dudaklarınla, cesaretinle, dudaklarınla, efendiliğinle, aşkınla, gözlerinle, dudaklarınla tepeden tırnağa şahane bir adamsın, biraz laz tipi yok değil ama neyse çaktırma. fakaaat, charming böyle mükemmel bir adamken david nolan'ın tam bir mal olması? orada adı gibi sıfatı da bembeyaz mary margaret dururken kişiliği iyi ama tipi gönül yazar'dan hallice kathryn'le denemek için güzelim pambık'ı sürekli ağlatması, o cemaatçi gömleği giyen kadıncağızın kasabada tramp, whore filan diye damgalanmasına sebep olması?
  bi yürü git david, bi de ağlar herşeye hemen.
  neyse, "aşkısı aşkısı ömrümün yarısı" isimli güzide eseri armağan ettiğim charming kısmın yüzünden sana sövmeyi burada bırakıyorum, akıllı ol yeni sezonda.

  regina / the evil queen: eğer dertler olmuş derya derken, güzelliği biraz bile dert ediyorsan şekerim, söyleyim de kurtul: alemin güzeli sensin. o kadar güzel, alımlı, fettan, çirkef ve dahi sıfatın gibi evilsın ki, dünya üzerinde seninle büyü müyü olmadan baş edebilecek tek insan tanıyorum: hürrem. bence tanışsanız birbirinizi çok severdiniz.
  canım reginam, belli ki çok acılar çekmişsin ama o daniel'in ben tipine tüküreyim bi kere sana hiç yakışmıyor, sana böyle daş ve dağ gibi bir erkek lazım ki henüz storybrook'ta öylesi olmadı, öldürmeyeydin şerifimiz grahamimiz vardı ama o da senden biraz küçük duruyodu hafız açıkçası.
  neyse bebişim, seni çok sevsem ve çok iyi anlasam da manyak anan yerine küçük bir kıza bu kadar kin tutman açıkçası iyi değil. bence senin çok acil koca bulman lazım, kib.

  rumplestiltskin / mr. gold: şu hayatta yerli yersiz çok şeyle kendimle gurur duydum, dev egom yüzünden hiç durmadan kendimi övdüm durdum ama senin adını hiçbir yere bakmadan yazabilmekle exexexextra ordinary bir gurur duyuyorum rumpelım, ağır şerefsizim.
  hacı sen bu büyü boku uğruna senin gibi çirkin bir adamdan nasıl peydah olmuş hiç anlamadığım güzel oğlun bealfire'ı kaybetmedin mi, şu an dizide 3. kalite karamel rengi perukla oynasa da aslı taş gibi olan ayrıca entelektüel manitan belle'i kaybetmedin mi? senin derdin neyse ben derdine de tüküreyim afedersin. tam her şey yoluna girmiş, belki oğluşun çıkıp gelecek, sevgilin zaten yanında ve öpüşmek istiyor ama sen: "dur dur daha çok öpüşürüz, önce büyüyü geri getirelim de hayatımızın .mına tekrar koysun mehehe" peşindesin.
  ben seni akıllı sanırdım ama civciv kadar aklın yokmuş rumple, yine de hastan, yine de tutkununuz o ayrı.
  yeni sezonda bu büyü şeysi yüzünden manitanla da oğlunla da yine ayrı kalıp hayatını "rumple emlak - gayrimenkul - tefecilik" olarak geçireceksin o da ayrı.

  august wayne / pinocchio: "bir dizideki bütün başrol adamlar mı güzel olur?" sorusunun evet evet diye elinde bayrakla koşanlarından biri de sensin beybi. "o ne sakal, o ne göz, o ne ficut" dizesi ile başlayan fakat devamını yazmadığım şiirimi de sana armağan ediyorum.
  tamam biraz şerefsiz de olsan özellikle babanla sahnelerinde ben çok ağladım. lütfen yeni sezonda şerefli, dürüst ve mert bir delikanlı olup, graham geri gelmezse emma'ya talip olur musun? gerçi karı sana neden güvensin daha kundağında bırakıp kaçmışsın ama ben yine de sana bir şans veriyorum iyi değerlendir bunu yakışık.

  sherrif graham / the hunter: bence dizi tarihinin en berbat olayı - lost'un sonunun rosalinda'dan hallice çıkması da dahil - senin bu dizide 8. bölümde öldürülmendir şerifim, bitanem, aşkitom. seni öldüren senaristin, buna izin veren yapımcının, ve diziden çıkmayı istediysen senin de allah belanı versin.
  bak artık lanet kalktı, bence kasabadaki tüm hatunlar elele tutuşup "geri dön geri dön / storybrook'a geri dön" isimli maine türküsünü çığırmalılar gelmen için. yani resmen posta gazetesi'nde gördüğüm niye gittin megan fox adlı epik şiirden sonra beni "neden öldün a graham / yeni sezonda geri gelmicek misin be graham / i love you graham" diye bir şiir yazmaya sevk ediyorsun.
  bana bunu yapma graham, geri gel ve emma ile french kiss yap. lütfen.

  ruby / red riding hood: bu dizi ile ilgili "bildim bildim önceden bildim!" diye zıp zıp zıpladığım tek olay senin kurtun ta kendisi çıkmandı cicim. daha ilk bölümlerde yanında o kurt maskotunu gördüğüm an durumu çakozlamıştım, sadece granny'nin kurt olduğuna ihtimal vermemiştim meğer sülalecek wolfgirlmüşsünüz de haberim yokmuş.
  neyse, bak çok güzel hatunsun ve lütfen artık bütün yıl halloween gelse de herkese versem diye bekleyen kasaba kızı gibi giyinme, sonuçta sen çok zeki, çok taş ve ayrıca çok kurtsun, tillahını dize getirirsin.
  eklemeden edemeyeceğim, granny ile barışmaya geldiğinde cafede oturan o herif bence senin yedin zannettiğin ama yiyemediğin manitandı. hadi yine iyisin iyiii.

  geppetto / marco: sen nasıl bir adamsın? ben seni her gördüğümde inanılmaz duygulanıyorum. lütfen bu dizide daha çok ol marco geppetto, sen babaların babasının.

  grumpy: sen adamın dibisin, herkese sister demene ölümüne hastayım asdfghfgh inşallah yeni sezonda o şaşkoloz astrid ile kavuşursun da yüzün güler be grumpym.

  snow'un babası: şu dizide sevmediğim tek karakter sensin kart zampara. adnan ziyagil'den beter olmayı çok hakediyormuşsun, ulan kıçının kılları ağarmış, ne diye elin gencecik kızının hayatını karartırsın, sanırsın karı-koca olmucaklar da teletubbiecilik oynayacaklar. ahyy bak sinirlendim yine sakın geri gelme lanet kalktı diye, sakın. mal.

  ---
  spoiler ---

  inanın her karakter, hatta şu cindrella'yı oynayan kız için bile uzun uzun yazmak istiyorum ama yoruldum.
  ama öyle bir dizi ki, izlemeyen çok çok çok şey kaçırıyor.

  kısaca isolde bunu beğendi, hem de çok beğendi. yapanları gözlerinden öperim.


  (isolde - 16 Haziran 2012 00:01)

 • comment image

  henry denen veledin salaklığı artık katlanma sınırlarımın ötesinde.
  --- spoiler ---

  yav arkadaş senin baban çakal baelfire, anan sinsi emma, deden karizmatik rumple, büyük deden zeki ötesi peter pan, üvey anan evil queen regina. gidip nasıl eblek snow'a çektin yaa? ben olsam geceleri ağlarım bu muhteşem genetik hazineden payıma düşe düşe eblek ananemle tomruk dedemin genleri düştü . sonra bi tekrar düşünürüm, babam taş annem taş dedem zaten taş, diğeri karizma ben niye böyleyim? acaba yıllar önce emmanın çocuğunu storybrook'a getirmeye niyetlenen rumple dedem yanlış çocuğu mu getirdi diye. zira bu kadar eblek sevimsiz olman başka türlü açıklamaz :((( rumple da insan arada hata yapabilir.
  ---
  spoiler ---


  (sirret olmayan gorumce - 8 Aralık 2013 19:40)

 • comment image

  tövbe bismillah nasıl bir diziyse bi tane çirkin herif yok castında. bunu izle sonra ertesi gün adliyenin içinde, baro odasında falan yaldır yaldır cübbeyle gezen suratında devamlı " selam kızlar, ben avukatım. bana biat edin :)" ifadesiyle gezen ibibikleri çek. hayır gerizekalı avukatlığınla hava attığın yer adliye elini sallasan avukata çarpar mal! öhöm, dediğim gibi out da bu kayaları granitleri izle sonra erkekler çok rererö.

  konuyu dağıtmazsak eğer işte karşınızda kronolojik sırayla once upon a time yakışıklıları;

  prince charming/david nolan: bu arkadaşı ikiye ayırdım zira kendisi charming iken bilgisayar karşısında allah allah nidaları attıran bir canlı türü olup, david nolan iken adeta bir kazma bir odun bir tomruk bir kütük adeta bir behlül haznedar mallığında, sam winchester puppyliğinde tiksinç birşey olmayı başarmaktadır.

  allah belanı versin david nolan. hep charmig olarak, enchanted foresttaki halinle kal.

  http://images5.fanpop.com/…e-31806354-1920-1200.jpg

  huntsman/sheriff graham: david nolan tomruğu yüzünden charminge de sövsek mi karar verememişken sen çıktın karşımıza. huntsman haline mi daha çok bayılsak, graham haline mi daha çok bayılsak karar verememişken götoş topoş senaristleriniz kıydılar sana. hayır lostun yapımcılarından ne bekliyosak? aynı adamlar adaya düşen uçaktan sağ kurtulan boonecuğumun üzerine uçak düşürerek öldürdüler boku bokuna. (boone da şimdi vampir olmuş diyolla..) sonuç olarak bir nesil arkandan niye gittin megan fox şiiri misali;
  niye öldün şerif graham,
  daha toparlak surat emmayla takılacaktınız şerif graham
  geri dön be şerif graham
  allah belanızı verisin!
  yeteneksiz ve kötü şiirler yazdı. geri dön geri dön. hunstman geri dön (bari flashbacklerde hunstman olarak göreydik. göt senaristler)

  prince thomas/ sean herman: ya da cindirellanınki işte. kendisi kaypak yavşak ve katıksız bir orospu çocuğu olduğundan hiçbir övgüme mazhar değil.
  lan graham yerine bunu öldüreydiniz ya!

  august booth/ pinocchio: al işte adamım. o nasıl bi rahatlık, o nasıl bir dünya skime minare tavırları o nasıl bir ko götüne gitsin felsefesi. ruh ikizi olabilirmişiz pinokyocum. enchanted forresttan emmayla beraber kaçıp adeta tahta oturan sarı selim misali içkiye, karıya kıza dalmalar, bas bas paraları leylaya bi daha mı gelicez dünyaya ruh haline bürünmeler.. rahmetli de şarapları dünyaca ünlü diye kıbrısı fethettdiydi. osmanlıda olsan sarı selim olur tahtaya dönüşerek değil de hamamda sarhoş halde cariye kovalarken düşüp ölürmüşsün bebeğim. neyse ki senaristler sana insaflı davrandı da kaltak tamaranın ellerinde ölmektense yeniden çocuk oldun.üzülmedim değil gerçi. koca yanak emmayla ne de tatlıydınız halbuse. neyse ki çocuk halin de pek tatlı. evde beslerim len seni küçük weasley.

  jefferson/mad hatter: işte out aleminin rumplestiltskin(övünmek gibi olmasın kopi peystsiz. öhöm) dışında herşeyi hatırlayan ve en cool olan karakteri. suratındaki daimi hüzün ve boynundaki nonoş şalının dahi yakıştığı tek adam. madliğinehttp://www.google.com.tr/…8&page=2&start=10&ndsp=21 kurban. gossip görl kaltakserenanın yüz milyonlarca eski kırığından biri olan carter baizendan mad hatterlığa gelmiş bu adama ekstra saygı duyuyorum. ama bir kaç bölüm gözüktün sonrasında sen nereye gittin megan fox?

  prince phillip: allahım şu çocukceğizin kıymeti hiçbir dizide bilinmiyor. halbuse tipik bir prens işte. akça pakça hafiften kepçe sevimlice bir oğlan. üff tamam tamam, ne bir charming ne de bir hunstman değil. benden tek torpili sıkıntıdan sardığım ve bir sezon izlediğim pretty little liarsdaki tek düzgün ve sevimli erkek olan wren'i canlandırmasıdır. :/

  neal cassidy/bealfire: ve ve ve bealfire, muhteşem genetik hazine, mükemmel ellerde yetişmiş, babasına güvenmez çakallıkta, neverlandden kaçmayı başaran tek insan karizmasında. emmayı bırakışında bile yüce ve ulvi bir amaç var. emma demişken nealcığım sen emmaya aşıksın ben de hookcuğuma derin hisler besliyorum. emma seni reddetti hook da bana bakmaz. bence biz birlikte olabiliriz. teklifimi değerlendir. yalnız şehzade mustafanın çocukluğundan dahi daha sinir bozucu çocuğun henryle uğraşamam haberin olsun. xoxo...yirim.

  killian jones/captain hook: işte dean winchesterdan sonra bilgisayar karşısında "anne bizde niye yok??!!!" diye beni ağlatmayı başarmış, adeta behlül görmüş nihale döndüren tek canlı. kendisine olan aşkımı ara ara işbu başlık altında zaten dile getirmiş bulunmaktayım;
  (bkz: #30877485)
  (bkz: #37932663)
  (bkz: #38956888)
  o ne kaş, o ne göz, o ne kanca, o ne bakış, o ne karizma, o ne gülüş o ne aksandır o. taa tudorstayken duke philip of bavaria olarak seni kukusu kurumuş prenses mary'e yapmaya kalktılar da üzüntüden ağladım kıymayın yiğidime diye ( prenses mary de uyuz ötesi uyuyan güzel bu arada peh ).
  sen emmayı tavlamaya çalışırsın ama cenazene biz geliriz hook!!! unutma sakın bunu. ühü anne cidden bizde niye yok bundan?? tabi bu dediklerimin hepsi sakallı halin için geçerli. aşırı doz captain hook aşkıyla dolduğumda şu yolunmuş tavuk götü suratlı haline bakıp kendime geliyorum. bak deanim winchester'ıma sakallı da sakalsız da sam winchester saçıyla da, şebelek suratıyla da hatta boyband üyesi tipli ergenken bile taş. evet dean winchester'a girdim çıkamadım. sen ellerin oldun ben kellerin.. beni beni şirretini!!

  son olarak figüranları dahi yakışıklı bu dizinin castından sorumlu olanların allah bin belasını versin diyorum. zira bunların erkeklerinden sonra hatunları da aynı taşlıkta.

  not: entry sahibi 15 yaşında bir directioner olmayıp işsiz güçsüz bir avukattır. zeka yaşım yüksektir. işte bunlar hep can sıkıntısı!


  (sirret olmayan gorumce - 11 Ocak 2014 01:53)

Yorum Kaynak Link : once upon a time