Süre                : 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Eylül 2007 Çarşamba, Yapım Yılı : 2007
Türü                : Drama,Romantik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  17th Street Productions , Alloy Entertainment , CBS Paramount Network Television
Yönetmen       : Mark Piznarski (IMDB)(ekşi), Norman Buckley (IMDB)(ekşi), Patrick R. Norris (IMDB)(ekşi), J. Miller Tobin (IMDB)(ekşi), Joe Lazarov (IMDB)(ekşi), Tony Wharmby (IMDB), Andrew McCarthy (IMDB), Janice Cooke (IMDB), Michael Fields (IMDB), Jean de Segonzac (IMDB), John Stephens (IMDB), Jeremiah S. Chechik (IMDB), David Warren (IMDB), Bart Wenrich (IMDB), Andy Wolk (IMDB), Lee Shallat Chemel (IMDB), Allison Liddi-Brown (IMDB), Ron Fortunato (IMDB), Tate Donovan (IMDB), Vincent Misiano (IMDB), Amy Heckerling (IMDB), Jamie Babbit (IMDB), Vondie Curtis-Hall (IMDB), Jim McKay (IMDB), David Von Ancken (IMDB), Tricia Brock (IMDB), Jason Ensler (IMDB), Alison Maclean (IMDB), Elizabeth Allen Rosenbaum (IMDB), Darnell Martin (IMDB), Wendey Stanzler (IMDB), Liz Friedlander (IMDB), Allan Kroeker (IMDB), Cherie Nowlan (IMDB), Larry Shaw (IMDB), Michael Grossman (IMDB), Omar Madha (IMDB), Anna Mastro (IMDB), Matthew Penn (IMDB), John Terlesky (IMDB)
Senarist          : Stephanie Savage (IMDB)(ekşi),Josh Schwartz (IMDB)(ekşi),Cecily von Ziegesar (IMDB)(ekşi),Joshua Safran (IMDB)(ekşi),Amanda Lasher (IMDB)(ekşi),Sara Goodman (IMDB),Robert Hull (IMDB),Jessica Queller (IMDB),Jake Coburn (IMDB),Lenn K. Rosenfeld (IMDB),Leila Gerstein (IMDB),K.J. Steinberg (IMDB),Felicia D. Henderson (IMDB),John Stephens (IMDB),Natalie Krinsky (IMDB),Alexandra McNally (IMDB),Austin Winsberg (IMDB),Matt Whitney (IMDB),Etan Frankel (IMDB),Jeanne Leitenberg (IMDB),Peter Elkoff (IMDB),Amy Harris (IMDB),Dan Steele (IMDB),Annemarie Navar-Gill (IMDB),Paul Sciarrotta (IMDB),Sarah Frank-Meltzer (IMDB)
Oyuncular      : Blake Lively (IMDB), Leighton Meester (IMDB)(ekşi), Penn Badgley (IMDB)(ekşi), Chace Crawford (IMDB)(ekşi), Ed Westwick (IMDB)(ekşi), Kelly Rutherford (IMDB)(ekşi), Matthew Settle (IMDB)(ekşi), Taylor Momsen (IMDB)(ekşi), Jessica Szohr (IMDB), Zuzanna Szadkowski (IMDB), Connor Paolo (IMDB), Kaylee DeFer (IMDB), Margaret Colin (IMDB), Amanda Setton (IMDB), Nicole Fiscella (IMDB), Michelle Trachtenberg (IMDB), Robert John Burke (IMDB), Nan Zhang (IMDB), Hugo Becker (IMDB), Yin Chang (IMDB), Alice Callahan (IMDB), Sam Robards (IMDB), Aaron Schwartz (IMDB), Ella Rae Peck (IMDB), Elizabeth Hurley (IMDB), Dreama Walker (IMDB), David Call (IMDB), Katie Cassidy (IMDB), Desmond Harrington (IMDB), William Baldwin (IMDB), Sebastian Stan (IMDB), Wallace Shawn (IMDB), Tika Sumpter (IMDB), James Naughton (IMDB), Caroline Lagerfelt (IMDB), Francie Swift (IMDB), Aaron Tveit (IMDB), Kevin Zegers (IMDB), Sofia Black-D'Elia (IMDB), Sheila Kelley (IMDB) >>devamı>>

Gossip Girl (~ Dedikoducu Kiz) ' Dizisinin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" Dizi, Kristen Bell’in ”Who am I? xoxo Gossip Girl” sözleriyle başlar. Gossip Girl, Manhattan’da yaşayan bu 6 gencin hayatlarındaki olayları internette blog halinde yayınlar. Hatta bazen bu 6 genç, çevresindeki olayları Gossip Girl’ün blogundan öğrenir. Dizi, Serena Van Der Woodsen’ın Manhattan’a geri dönmesiyle başlar. Serena, zengin bir ailenin kızıdır. Annesi Lily ve erkek kardeşi Eric ile yaşamaktadır. Güzel olmasının yanı sıra zekidir. Sıcakkanlılığı ile insanların sevgisini kolayca kazanmıştır. Serena’nın en iyi arkadaşı Blair Waldrof’dur. Modacı annesi Elenaor ile yaşamaktadır. Babası annesini ve onu 1 yıl önce terk etmiştir. Blair babasının eksikliğini sık sık hisseder. Aynı zamanda Blair, annesinin kendisini yeterince sevmediğini düşünmektedir. Ve, Serena’nın geri döndüğünü Gossip Girl aracılığı ile öğrenir ve endişeye kapılır. Çünkü erkek arkadaşı Nate’in, Serena’ya ilgi duyduğunun farkındadır. Serena’nın Manhattan’dan ayrılma sebebinin altında, Nate ile birlikte olduktan sonra kendini suçlu hissetmesi vardır. Blair’ın bunu öğrenmesi fazla uzun sürmez. Arkadaşının kendisine ihanet ettiğini düşünür. Fakat, 2 yıldır birlikte olduğu Nate’i affetmekte zorluk çekmez. Böylece Serena ve Blair arasında bir çekişme başlar. Gossip Girl’ün her bölümünde mutlaka bir olay olmaktadır. Partiler de dizinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu 6 gencin renkli yaşamını anlatan dizide olaylar izleyiciyi sıkmadan anlatılır. Her gençlik dizisinde olduğu gibi; aşk, arkadaşlık ve eğlence ön plandadır.


 • "'ben kim miyim? işte size söylemeyeceğim tek sır bu.'o halde bu oyunu ben bozuyor ve açıklıyorum: şenay düdek.yalan mı lan?"
 • "4. sezonun ilk iki bölümünde de rufus waffle yapmayarak biz izleyicileri şoka uğratmıştır."
 • "ulan hem parise gidiyorlar hem de döndükleri yer new york. biz parise de gidemiyoruz, dönsek new york değil ne biçim iş anlamadım."
 • "4x07 resmen onlar sevişince biz de sevişmiş sayıldık. oh be! 4x07"
 • "final serena'nın gossip girl ile evlenmesiyle sona ermiş dizi. vay arkadaş. final"
Facebook Yorumları
 • comment image

  limuzinsiz adım atmayan chuck bass'ın neden ilk bölümde okula belediye otobüsüyle gittiğini çözemediğim dizi. limuzin sanayideydi heralde o sırada.

  2013 editi: gossip girl'ün çözülemeyen yegane gizemi sıfatını koruyor.


  (obi1 - 10 Temmuz 2008 12:24)

 • comment image

  'ben kim miyim? işte size söylemeyeceğim tek sır bu.'
  o halde bu oyunu ben bozuyor ve açıklıyorum: şenay düdek.
  yalan mı lan?


  (plotzlich - 28 Ekim 2008 00:18)

 • comment image

  bu diziye başladığınızda serena*’yı çok seviyorsunuz diziye pek o kadar ısınamıyorsunuz. fakat bölümler ilerledikçe diziye olan olan sevginiz artarken serena’da nefret etmeye başlıyorsunuz.

  entrynin bundan sonrasını diziyi izlemeyenler okumasa da olur aslında.
  yahu bu serena hakikaten beni diziden soğuttu. kızın oynadığı sahnelerde başka şeylerle uğraşıyorum telefonu falan kurcalıyorum. bu kadar mı karaktersiz bir karakter olur. önüne kim gelse onunla yatıyor ablamız. hadi ilk iki sezon hep dan* ile ilgiliydi. dan’den ayrılma nedenlerini anlayan varsa beri gelsin. dan buna seni seviyorum diyor bu o iğrenç ağzını yamultup ortamdan uzalaşıyor sonra gidiyor beni neden sevdiğini bilmem lazım diyor. ben neden sevdiğini söyleyeyim serena ; eşşeğin sikinden. yahu en son gitti nate:*’in kuzeni tripp*’e yazdı onunla yattı yuh dedim. brown’a gitmeme tripleri ayrı bir komik. neymiş kim olduğunu bilmiyormuş. ben sana onu da söyleyeyim serena ; çemçük ağızlı kaşarın tekisin. oh be.


  (mutti - 18 Mart 2010 16:09)

 • comment image

  ulan hem parise gidiyorlar hem de döndükleri yer new york. biz parise de gidemiyoruz, dönsek new york değil ne biçim iş anlamadım.


  (yalicapkini - 26 Eylül 2010 12:49)

Yorum Kaynak Link : gossip girl