Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 23 Eylül 2003 Salı, Yapım Yılı : 2003
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : goth girl,Bebek bilim adamı,özel ajan,Donanma suç araştırma servisi,Polis usulü
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Belisarius Productions , Paramount Network Television , CBS Paramount Network Television
Yönetmen       : Dennis Smith (IMDB)(ekşi), Tony Wharmby (IMDB), Terrence O'Hara (IMDB)(ekşi), Thomas J. Wright (IMDB)(ekşi), James Whitmore Jr. (IMDB)(ekşi), Arvin Brown (IMDB), Leslie Libman (IMDB), Bethany Rooney (IMDB), Rocky Carroll (IMDB), Colin Bucksey (IMDB), Alrick Riley (IMDB), Michael Zinberg (IMDB), Mark Horowitz (IMDB), Alan J. Levi (IMDB), Jeff Woolnough (IMDB), William G. Webb (IMDB), Peter Ellis (IMDB), Martha Mitchell (IMDB), Edward Ornelas (IMDB), Stephen Cragg (IMDB), Michael Weatherly (IMDB), Holly Dale (IMDB), Donald P. Bellisario (IMDB), Bradford May (IMDB), Ian Toynton (IMDB), Dan Lerner (IMDB), Aaron Lipstadt (IMDB), Oz Scott (IMDB), Craig Ross Jr. (IMDB), Kevin Rodney Sullivan (IMDB), Michelle MacLaren (IMDB), Mario Van Peebles (IMDB), Allan Arkush (IMDB)
Senarist          : Donald P. Bellisario (IMDB)(ekşi),Don McGill (IMDB)(ekşi),Steven D. Binder (IMDB),David J. North (IMDB)(ekşi),George Schenck (IMDB)(ekşi),Frank Cardea (IMDB),Christopher J. Waild (IMDB),Jesse Stern (IMDB),Christopher Silber (IMDB),Gary Glasberg (IMDB),Scott Williams (IMDB),Gina Lucita Monreal (IMDB),Reed Steiner (IMDB),Laurence Walsh (IMDB),Jennifer Corbett (IMDB),John C. Kelley (IMDB),Richard Arthur (IMDB),Linda Burstyn (IMDB),Brendan Fehily (IMDB),Shane Brennan (IMDB),Matthew R. Jarrett (IMDB),Scott J. Jarrett (IMDB),Nicole Mirante-Matthews (IMDB),Dan E. Fesman (IMDB),Jack Bernstein (IMDB),Gil Grant (IMDB),Alfonso H. Moreno (IMDB),Frank Military (IMDB),Dana Coen (IMDB),Steven Kriozere (IMDB),Nell Scovell (IMDB),Jeff Vlaming (IMDB),Chris Crowe (IMDB),Roger Director (IMDB),Lee David Zlotoff (IMDB),Robert Palm (IMDB),Cindi Grossenbacher (IMDB),Philip DeGuere (IMDB),Darcy Meyers (IMDB),Larry Moskowitz (IMDB),Bob Gookin (IMDB),Steven Long Mitchell (IMDB),Thomas L. Moran (IMDB),Craig W. Van Sickle (IMDB),Juan Carlos Coto (IMDB),Steven Kane (IMDB),Jeffrey A. Kirkpatrick (IMDB),Joshua Lurie (IMDB),Andrew Bartels (IMDB),Leon Carroll Jr. (IMDB),Allison Abner (IMDB),Bill Nuss (IMDB)
Oyuncular      : Michael Weatherly (IMDB)(ekşi), Pauley Perrette (IMDB), David McCallum (IMDB), Mark Harmon (IMDB)(ekşi), Sean Murray (IMDB)(ekşi), Cote de Pablo (IMDB)(ekşi), Brian Dietzen (IMDB)(ekşi), Rocky Carroll (IMDB)(ekşi), Lauren Holly (IMDB), Sasha Alexander (IMDB), Joe Spano (IMDB), Muse Watson (IMDB), Scottie Thompson (IMDB), Pancho Demmings (IMDB), Liza Lapira (IMDB), Alan Dale (IMDB), David Dayan Fisher (IMDB), Matt Craven (IMDB), Emily Wickersham (IMDB), Michael Nouri (IMDB), Mary Mouser (IMDB), Rudolf Martin (IMDB), Ralph Waite (IMDB), Sarah Jane Morris (IMDB), Susanna Thompson (IMDB), Merik Tadros (IMDB), Jessica Steen (IMDB), Rena Sofer (IMDB), Darby Stanchfield (IMDB), Sean Harmon (IMDB), Marco Sanchez (IMDB), Sheila Frazier (IMDB), Armand Assante (IMDB), Robert Wagner (IMDB), Diane Neal (IMDB), Jamie Lee Curtis (IMDB), Margo Harshman (IMDB), Kent Shocknek (IMDB), Michelle Pierce (IMDB), Karan Oberoi (IMDB) >>devamı>>

NCIS: Naval Criminal Investigative Service (~ NCIS) ' Dizisinin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" Donald P. Bellisario 'nun yapımcılığını üstlendiği NCIS ( Naval Criminal Investigative Service ) CSI benzeri kriminal polisiye dizilerden olmakla birlikte deniz kuvvetleri mensuplarına ilişkin suçlarla sınırlı olması ve askeri yapı içerisinde yer alması ile farklı bir hikayeye sahip.Deniz kuvvetleri ve denize ait ordu personelinin işlediği ve onlara karşı işlenen suçları sıra veya pozisyonuna bakılmaksızın, inceleyen askeri bir kurumun çalışmasını ekranlara taşıyor.Ekibin başında, zeki ve sert NCIS özel ajanı Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon), bulunuyor. Ajan Gibbs, becerikli bir araştırmacı ve sorgu ustası gözünden hemen hemen hiçbir şey kaçmıyor. Ekibine karşı aşırı sert ve sözünü sakınmaz davranmasına rağmen hepsinin yeteneklerini ve kapasitesini çok iyi tanıyor ve onları buna göre yönlendirmekte çok başarılı.Ajan Gibbs’in ekibindeki diğer üye ajan Anthony Dinozzo (Michael Weatherly) . Daha önce cinayet masası dedektifi olan Dinozzo NCIS’e birkaç yıl önce katılmış. Aşırı kendine güvenli ve küstah bir tavrı var. Özellikle bayanlara karşı sürekli bunu gösterme çabasında ama çoğu zaman komik durumlarda bırakıyor kendini. Gibbs’den sürekli azar işitmesi de cabası.Takımın bir diğer üyesi olan ajan Abby Sciuto (Pauley Perrette), adli tıp analisti. İlginç saç modelleri, giysileri ve dövmeleriyle karşımıza çıkan tam bir çılgın. Ama çok zeki ve elinden kurtulan pek bir şey yok. Gibbs’inde bu nedenle gözdesi.Takımın diğer ajanı Kate(Sasha Alexander) ilk bölümünde gizli servis ajanı ama Gibbs onu kaçırmayacak kadar akıllı.Onu hemen ekibine transfer etti.Olgun ve tecrübeli adli tıp doktoru Donald 'Ducky' Mallard ‘ın (David McCallum) otopsileri ve buldukları ile ekibin vazgeçilmezi.


 • "dizimax'te, law & order: special victims unit'in yerine başlayan çok büyük heyecanlar aramadan izlenebilecek; seyirlik, eğlenceli yeni bir dizi."
 • "jenerik muzigi amiga oyunlarinin muzigine benzeyen dizi"
 • "dün itibariyle agent todd'un öldürüldüğü dizidir. herkesin onun hayaletini görmesi biraz komik kaçmış ve bence ncis'in genel havasına uymamış. bakalım daha neler olacak?"
 • "kadrosuna ziva david adında mossad eskisi bi çıtır ajan katılmış olan ekip."
 • "mark harmon basrolde oynadigi dizidir kendileri. m6de loop halinde cuma aksamlari yayinlanir, zaten topu topu alti tane kanal olan fransada kanallar arasinda dolasilirken goze carpabilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  csi serilerinin*** tarzında bir dizi.deniz kuvvetleri yani navy force'nin elemanlarının karıştıgı suçları araştıran bir birimin seruvenlerini konu alıyor.içinde klasik abd dizilerinde olan kadın-erkek çatışması ve 11 eylül sonrası terör eylemlerine egilen konular var.csi serilerinden farkı,olayların çözümünde ki bilimsel veriler seyirciye fazla takdim edilmeden geçiyor.daha çok bir miami vice tadı var dizide.yarı kriminal yarı polisiye.


  (cut it short - 11 Eylül 2006 22:38)

 • comment image

  dizimax'te, law & order: special victims unit'in yerine başlayan çok büyük heyecanlar aramadan izlenebilecek; seyirlik, eğlenceli yeni bir dizi.


  (oxomoxo - 12 Eylül 2006 22:47)

 • comment image

  amerikan deniz kuvvetlerini ilgilendiren suclari inceleyen bir birimin ba$indan gecenleri anlatan dizidir.
  dizideki ba$lica karakterler, bulunduklari rolu oldukca uc noktalarda surdururler ki bu da diziye keyif katan bir ozelliktir.

  diger kriminal ara$tirma dizilerindeki "hoop $imdi kicimdaki kili bu spektroplasmagravyotore sokuyorum ve $uphelinin dedesinde iktidarsizlik var mi yok mu ogreniyorum" tarzi abuk ve teknoloji otesi sacmaliklar yok denecek kadar azdir. o yuzden gercege daha yakin ve cicili bicili animasyonlardan ziyade diyalog ve aksiyona dayanan bir tatta olan dizidir.

  dizi karakterlerini kisaca taniyacak olursak -ki bu spoiler degildir;

  agent gibbs: ekibin ba$idir, a$mi$ bir karizmasi bulunan bu ak sacli patronumuz bazi acilardan erdener abi'nin televizyonda vucut bulmu$ halidir. diger yandan, yere bakan yurek yakan modunda, 30 ya$ uzeri hanimlari bir baki$iyla kendisine hasta edebilen, ajanlarina bagirip cagirmaktansa, kizdiginda onlari gormezden gelmeyi yegleyen er ki$idir. gerektiginde ayi gibi adamlari ala$agi edebilir.

  agent dinozzo: ekibin "gibbs gibi" olmaya cali$an ancak devasa egosu, etrafindakilere muziplik yapmasi ve 8 gun 25 saat hatun pe$inde ko$masi sebebiyle buna ula$amamaktadir. ekibin gibbs'ten sonra ikinci kidemlisi olan bu elemanimiz fazla laubali gozukse de i$ini iyi yapmaktadir.

  agent todd: kendi halinde, taviz vermeyen feminist modunda olsa da, gecmi$te kirdigi cevizler dizi ilerledikce gun i$igina cikan siradan gorunumlu hatundur. abby ile kafa kafaya verip dinozzo'yu da zaman zaman i$letmektedir. surekli dinozzo ile didi$ir.

  agent mcgee: bu ekibe sonradan katilan caylaktir. kendisinin mit mezunu oldugunu vurgulamayi sever, eblek gorunumlu olsa da saman altindan su yurutur, enteresan bir $ekilde hatunlarla arasi iyidir. todd ve ozellikle dinozzo zaman zaman bu caylagi cileden cikartsalar da, ba$a cikmasini becerir.

  abby: adli tip bolumunun bilgisayar dehasi, sapina kadar gothic takilan hatun ki$idir. kiyafetleri ve makyaji ile konuyla alakali er ki$ilerin ba$ini dondurebilir -hatunun seyir defterine ek: benimki donmedi.

  ducky: adli tip doktorudur. uzun ve dizi karakterlerine gore slklcl ancak bize gore bilgi dolu konu$malar yapar. i$inin eridir. bir de ciragi vardir diziye sonradan katilan ama daha cok figuran rolundedir bu yeni arkada$.


  (asa - 9 Kasım 2006 05:39)

 • comment image

  --- spoiler ---

  dün itibariyle agent todd'un öldürüldüğü dizidir. herkesin onun hayaletini görmesi biraz komik kaçmış ve bence ncis'in genel havasına uymamış. bakalım daha neler olacak?

  ---
  spoiler ---


  (biber - 13 Kasım 2006 13:11)

 • comment image

  agent gibbs nam-ı diğer jethro'nun başlarım federaline de deniz kuvvetlerine de diyerek rozetini bırakmasıyla sezon finalini yapmış dizidir. adam haklı tabii sen güvenliği sağlayacağım diye kıçını yırt elini her taşın altına sok katillerin mafyanın teröristlerin ağız kokusunu çek o eyalet benim şu eyalet benim suçluların peşinden koş sonra tribünlere oynayan kural tanımaz yeniyetme bir bürokrat çıksın harekat yaparsak ele güne karşı ayıp olur yok hoş görülmez dışardan yok turistler fotoğraf çeker yok bilmem ne diye karara taş koysun , emek emek sonuca getirdiğin harekat güme gitsin olacak iş değil. bazı şeyleri korumak idame ettirmek için bazılarının hoşuna gitmese de kurallar gereklidir işte böyle...


  (duduklu tencere - 17 Aralık 2006 03:49)

 • comment image

  diğer polisiye dizilerin aksine kendini çok ciddiye almayan, bu yüzden her bölümü kahkahalarla izlenen extra eğlenceli dizidir.

  --- spoiler ---
  gibbs ayrılınca dinozzo takım lideri ve de bir küçük gibbscik olmuştur. tabikide biz bunu yemeyiz, gibbs aynen geri döner ikinci bölümde. ama gel gör ki serviste bazı şeyler değişmiştir.
  ---
  spoiler ---

  dizi şimdilik çok başarılı devam etmektedir.şiddetle tavsiye ediyor ve buradan digiturke "nerde lan dördüncü sezon?" diyorum


  (netheril - 28 Şubat 2007 10:08)

 • comment image

  mark harmon basrolde oynadigi dizidir kendileri. m6de loop halinde cuma aksamlari yayinlanir, zaten topu topu alti tane kanal olan fransada kanallar arasinda dolasilirken goze carpabilir.


  (cosysop - 9 Mart 2005 18:02)

Yorum Kaynak Link : ncis