Çıkış Tarihi     : 24 Ekim 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi,Drama,Fantazi,Korku,Gizemli,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Kıyamet,Kıyamet sonrası,zorba,lise,genç
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Michael Patrick Jann (IMDB)(ekşi), Brad Peyton (IMDB)(ekşi), Sherwin Shilati (IMDB), Kate Herron (IMDB), Mark Tonderai (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Aron Eli Coleite (IMDB),Brad Peyton (IMDB)(ekşi),Emily Fox (IMDB)(ekşi),Jenn Kao (IMDB),Andrew Black (IMDB),Ira Madison III (IMDB),Brian Ralph (IMDB),Calaya Michelle Stallworth (IMDB)
Oyuncular      : Matthew Broderick (IMDB)(ekşi), Austin Crute (IMDB), Colin Ford (IMDB)(ekşi), Jeanté Godlock (IMDB), Gregory Kasyan (IMDB), Cody Kearsley (IMDB), Alyvia Alyn Lind (IMDB)(ekşi), Austin Maas (IMDB), Krysta Rodriguez (IMDB), Sophie Simnett (IMDB), Chelsea T. Zhang (IMDB), Jon LeVert (IMDB), Jack Justice (IMDB), A.J. Voliton (IMDB), Charlotte Benesch (IMDB), Mickey Dolan (IMDB), Andrew Fox (IMDB), Rob H. Roy (IMDB), Luke Valen (IMDB), Zoe Biggers (IMDB), Kelly Vaughn Lucio (IMDB), Emily Isabella Peck (IMDB), Stafford Douglas (IMDB), Julia Flores (IMDB), Tony Sedillo (IMDB), Alan Nguyen (IMDB), Heath Hensley (IMDB), David Hight (IMDB), Virginia Asbury (IMDB), Erik Christensen (IMDB), Sandra Mae Frank (IMDB), Stephanie Hill (IMDB), Tim Johnson (IMDB), Tracy S. Lee (IMDB), Micah McNeil (IMDB), Abigail Townsend (IMDB), Frederick Williams (IMDB), Gavin Warren (IMDB), Meg Smith (IMDB), Elen Abramian (IMDB) >>devamı>>

Daybreak ' Dizisinin Konusu :
Daybreak, okulunda dışlanan bir gencin kıyamet sonrası dünyada yaşadıklarını konu ediyor. Josh, 17 yaşında olan bir lise öğrencisidir. Genç adam, okulundaki öğrenciler tarafından sürekli dışlanır. Onun en büyük destekçisi ise kız arkadaşı Sam’dir. Ancak kız arkadaşının aniden kaybolması, Josh için büyük bir yıkıma neden olur. Kız arkadaşını bulmaya kararlı olan Josh, birkaç arkadaşı ile birlikte yola koyulur. Josh, kayıp kız arkadaşının ararken kendisini Mad Max tarzı çetelerin ve Ghoulies adındaki zombilerin bulunduğu bu kıyafet sonrası dünyada zorlu maceraların içinde bulur.


 • "the best of eloy(1972-1975)albümünde yer alan bir eloy parçası."
 • ""geleceğin amerikası... faşizmin pençesindeki halk perişan... özgürlük savaşçıları, bu gidişe dur demenin yollarını arıyor." bir stephen tolkin filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  (bkz: stone roses) in second coming ve irlanda' da feile festival daki kayitlarindan olusan crimson tonight ep'sinde bulunan parcadir.
  sozlerini paste edersek soyle oluyor:

  this is the daybreak
  and this is the love we make
  for love us the law here
  you've got to know how i love it
  yeah it's more than a mover
  you know it takes all fast all song
  stone cold wild
  bring the love in son brother man
  true nature child
  i think i'll sing it
  for atlanta georgia to longsight manchester
  everyone ready
  so willing and able yeah, yeah, yeah
  for the love you make
  y'know sis' huh, yeah, wooh

  she built it to make ya
  we all love makers ain't we?
  sister rosa lee parks
  love forever her name in your heart
  forever in my heart, mm, yeah, woh, hey

  as i sing on this song
  someone just got rolled on hey
  oh hey, yeah, wooh yeah
  new york city to addis ababababa
  keep on keeping strong
  keep on keeping on

  so why no stack for black
  on a radio station in this the city?
  been going on so long, level on the line
  i'm a leaf on the vine of time
  black bones are the original bones
  and so this the whole wide world should know y'all
  i came to sing this song in your city
  ooh for the dreamers one more for the dreamers yeah


  (rabbitweed - 15 Eylül 2002 04:56)

 • comment image

  saves the day'in 13 eylül 2011'de piyasaya çıkarttığı albümün ismidir. aynı adı taşıyan ilk şarkı da adeta bir dream theater şarkısı gibi 11 dakika ve değişen partlardan oluşuyor. normal bir saves the day dinleyicisi olarak ilk dinleyişimde 3-4 şarkı dinlemişimdir sandım, mp3 çalara bir baktım hala bu çalıyor. önce "bu ne be allah allah" dedim ama sonra çok fena takıldım. şuan işyerindeyim mesela, 3 kere dinliyorum yarım saat geçiyor. daha ne isterim ki...


  (polyester kelebek - 25 Ekim 2011 10:59)

 • comment image

  basılan kopya sayısı itibariyle 20. yy'ın en populer tablosu olarak kabul edilen (her 4 amerikan evine 1 tane düşüyor) 1922 tarihli maxfield parrish başyapıtı. orijinal tablo 2006 yılında mel gibson ve eşi tarafından 7.6 milyon dolara satın alınmış olup 2010 yılında zararına kimliği bilinmeyen bir alıcıya satılmış. (5.2 milyon). michael jackson da maxfield parrish meraklılarından biriydi ve son dönemlerinde you are not alone için çekilen videoda eşi lisa marie presley ile birlikte söz konusu tablodaki iki karakter olarak görünmekteydiler.
  büyük olasılıkla belli bir yaş üstündeki amerikalının kusacak kadar sık görüp duyarsızlaştığı söz konusu tablonun bakir gözler* için halen oldukça etkileyici ve şaşırtıcı olduğunu düşünmekteyim.
  ayrıntı


  (ahbelinda - 13 Nisan 2014 16:01)

Yorum Kaynak Link : daybreak