Çıkış Tarihi     : 05 Mart 2020 Perşembe, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Drama,Spor
Taglar             : basketbol,Basketbol filmi,dul,Koç,lise
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Warner Bros. , BRON Studios
Yönetmen       : Gavin O'Connor (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Brad Ingelsby (IMDB)(ekşi),Gavin O'Connor (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ben Affleck (IMDB), Janina Gavankar (IMDB)(ekşi), Michaela Watkins (IMDB)(ekşi), Hayes MacArthur (IMDB)(ekşi), Rachael Carpani (IMDB)(ekşi), Glynn Turman (IMDB)(ekşi), Da'Vinchi (IMDB), T.K. Carter (IMDB)(ekşi), Melvin Gregg (IMDB), Al Madrigal (IMDB), Lukas Gage (IMDB), Christine Horn (IMDB), Jay Abdo (IMDB), Chris Bruno (IMDB), Marlene Forte (IMDB), Caleb Thomas (IMDB), Jayne Taini (IMDB), Emelia Golfieri (IMDB), Yeniffer Behrens (IMDB), Savannah Cruz (IMDB), Sal Velez Jr. (IMDB), Will Ropp (IMDB), Troy Brookins (IMDB), Edelyn Okano (IMDB), Az Rudman (IMDB), Inka Kytö (IMDB), Rylee Cravens (IMDB), Layla Golfieri (IMDB), Nico David (IMDB), Olivia Cannizzo (IMDB), Jerimiyah Dunbar (IMDB), Chad Mountain (IMDB), Kristen Kash (IMDB), Cynthia Rose Hall (IMDB), Tom Archdeacon (IMDB), Jedediah Jenk (IMDB), Shay Roundtree (IMDB), Justice Alan (IMDB), James P. Harkins (IMDB), Josh Latzer (IMDB) >>devamı>>

The Way Back (~ Torrance) ' Filminin Konusu :
The Way Back, eşini ve aile vakfını kaybetmiş bağımlılıkla mücadele eden eski bir basketbol yıldızını merkez alıyor. Ben Affleck’in hayat vereceği eski basketbol yıldızı, ırk olarak birbirinden farklı gençlerin bir araya geldiği, mezun olduğu lisenin basketbol takımına koçluk yaparak ruhunu ve esenliğini geri kazanmaya çalışır.


 • "colin farrell'in oyunculuğunu konuşturduğu film'dir ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir adam bu kadar canlandırılabilir bence.."
 • "üstüne 1 litre su içtiğim film. belli olmaz."
 • "kanımca en güzel sahnesi mahkumların bir grup kurdu bir hayvanı yerken bulup kurtları kovaladıktan sonra da merhum hayvanı kurtlardan farksız bir şekilde çiğ çiğ yemeleriydi."
 • "bu filmi beğenmeyenlerde beyin fıtığı vardır."
 • "-"sen daha önce kesin cinayet işledin."+"niye böyle bir şey söyledin?"-"normal bir inanana göre fazla dua ediyorsun."gibi güzel bir repliğe sahip film."
 • "filmdeki güzergahı merak edenler şuraya bakabilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  öyle ahım şahım film değildi ama bende çok garip duygular uyandırdı. yollara vurasım geldi kendimi. şimdi böyle çıksam istanbuldan, varırım gibime geliyor hindistana.

  --- spoiler ---

  yav o moğolistanda yollarını kesen amca, neydi öyle yaa! adamın bi "ruski?" diyişi var, amına koyim rus olsan, rusçayı unutursun.
  ben de diyodum, nasıl bu dangozlar zamanında dünyayı fethetmiş. meğer ona buna milletini sorup, korkutuyorlarmış herkesi.

  ---
  spoiler ---


  (mutlak monarsi - 6 Nisan 2011 02:49)

 • comment image

  colin farrell'in oyunculuğunu konuşturduğu film'dir ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir adam bu kadar canlandırılabilir bence..


  (kambercan22 - 7 Nisan 2011 09:47)

 • comment image

  peter weir'dan neredeyse iki buçuk saatlik bir anti-komünizm propagandası ile abd güzellemesi olmuş. pek çokları gibi sovyetler'i eleştirmenin de bir ahlakı ve adabı olduğundan bihaber olan weir'ın stalin dönemini komünistler ve komünizm işte böyle bir şeydir diyerek genellemesi ve ardından bunu özgürlüğün safları okyanusun öte yanıdır mesajı ile soslayarak abd'ye insanlığın kurtarıcısı rolü biçip tüm bunları da olabilecek en ucuz şekilde resmedişi son derece berbat. bundan bağımsız olarak senaryonun karakter yaratmadaki eksiklikleri can sıkarken, national geographic desteği ile çekilen filmin zaman zaman bir survivor belgeseline bürünmesi, türlü iklim koşullarında hayatta kalmaya çalışan ve bu uzun yolculukta birer birer eksilen grubun hedefe varmayı beceren dayanıklı ve azimli bir kaç üyesinin hikayesi de olabilecek en klişe finalle son buluyor.

  festivalde arka arkaya izlediğim iki film de stalin dönemi üzerinden komünizme saldırıyordu ancak en azından mikhalkov’un güneş yanığı'nın 16 sene aradan sonra gelen devam filmi politik kurgusundaki zaafiyetlerine rağmen iyi bir filmdi. weir onu da becerememiş.


  (coffee and cigarettes - 9 Nisan 2011 11:06)

 • comment image

  --- spoiler ---

  kanımca en güzel sahnesi mahkumların bir grup kurdu bir hayvanı yerken bulup kurtları kovaladıktan sonra da merhum hayvanı kurtlardan farksız bir şekilde çiğ çiğ yemeleriydi.

  ---
  spoiler ---


  (zoltan putatapan - 24 Nisan 2011 01:36)

 • comment image

  cok iyi olmamasina ragmen izlerken yorulacagin, su icmek isteyecegin film.

  --- spoiler ---

  tibet'te ki bilge amcaya hindistan'i sorduklarinda amcanin " tepelerin arasinda sikkim'e kadar giden bir yol var, ordan gidersin" benzeri bir aciklama yapmasindan sonra toparlayamadim filmin sonunu..

  ---
  spoiler ---


  (cet - 21 Temmuz 2011 15:10)

 • comment image

  filmi seyreden her 10 kişiden 8'inin film bittikten sonra google earth ya da maps açıp sibirya-hindistan arasını incelediğini düşünüyorum.

  bir de (sanırım) "hard diskte bekletilip çok geç seyredilen filmler" listesine ilk sıradan girer gibime geliyor. birçok kişi gibi ben de indirmiş ama aylarca seyretmemiştim. hata etmişim.

  aksiyonu az ve uzun bir film ama (şahsen) sıkmıyor. kendinizi o gruptan birinin yerine koyarak seyrederseniz daha etkileyici oluyor.

  yol ve hayatta kalma türünü sevenler pişman olmayacaktır.


  (seerlomlan - 15 Ocak 2013 21:59)

 • comment image

  -"sen daha önce kesin cinayet işledin."
  +"niye böyle bir şey söyledin?"
  -"normal bir inanana göre fazla dua ediyorsun."

  gibi güzel bir repliğe sahip film.


  (valentin kozharsky - 31 Ocak 2014 01:42)

Yorum Kaynak Link : the way back