Çıkış Tarihi     : 20 Aralık 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Macera,Biyografi,Drama,Aile,Tarih
Taglar             : kızak köpeği,1920'ler,Kimse alaska,Alaska,dog sled race
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  The Walt Disney Company , Walt Disney Pictures
Yönetmen       : Ericson Core (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Tom Flynn (IMDB)
Oyuncular      : Willem Dafoe (IMDB)(ekşi), Julianne Nicholson (IMDB)(ekşi), Christopher Heyerdahl (IMDB)(ekşi), Michael Greyeyes (IMDB)(ekşi), Michael Gaston (IMDB)(ekşi), Michael McElhatton (IMDB)(ekşi), Jamie McShane (IMDB), Thorbjørn Harr (IMDB)(ekşi), Shaun Benson (IMDB), Nikolai Nikolaeff (IMDB), Barb Mitchell (IMDB), Steven McCarthy (IMDB), Tom Carey (IMDB), Catherine McGregor (IMDB), Malik McCall (IMDB), Mark Krysko (IMDB), Elena Porter (IMDB), Paul Piaskowski (IMDB), Sean Hoy (IMDB), Mike Richards (IMDB), Brad Pajot (IMDB), Sarah Wheeldon (IMDB), Ben Wong (IMDB), Chad Nobert (IMDB), Cory Pajot (IMDB), Michael Aucoin (IMDB), Kathleen Brigham (IMDB), Ron J. Hamelin (IMDB), Jeff Hanni (IMDB), Faith Louissaint (IMDB), Gordon Rix (IMDB)

Togo ' Filminin Konusu :
Togo, kasabayı etkisi altına alan salgının tedavi edilmesi için zorlu bir yolculuğa çıkan bir adam ve köpeğin hikayesini konu ediyor. Ölümcül bir salgın Alaska’nın Nome kasabasını etkisi altına almıştır. Tek tedavi imkanı 600 mil ötedeki kasabadadır. Kasabada bulunan antitoksin serumun getirilmesi gerekir ancak bu pek de kolay bir iş değildir. Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni olan Leonhard Seppala’dan yardım ister. Yardım etmeyi kabul eden Leonhard Seppala, cılız görünümlü, yaşlı bir Sibirya kurdu olan Togo ile birlikte yola koyulur. Togo'yu yavru olduğu dönemden beri tanıyan Seppala'nın eşi Constance, Togo’nun her koşulda cesaret ve sadakat göstereceğinden emindir. Serumun bulunduğu kasabaya adım adım yaklaşan Seppala ve Togo, yolculuk sırasına korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalır. -70 dereceye varan soğukta Togo ve Seppala büyük bir yaşam mücadelesi verecektir.


 • "orta afrika da gine körfezine açılan ince uzun ülkelerden biri eski fransız sömürgesi yaklaşık 4 milyon nufusu olan bir ülke başkenti lome"
 • "sloganı "travail, liberté, patrie" (mealen: iş, özgürlük,vatan) olan yaman çelişkiler ülkesi. sana kendi dilini unutturmuşlar ne özgürlüğü ne vatanı."
 • "bence alışveriş merkezlerindeki dükkanları önünde de eylem yapılmalı ve tüketici uyarılmalı."
 • "güzelim ülkenin adını kirleten garip bir şirket."
 • "suc orani en du$uk dunyasal ulke. ta$la sopayla banka soymak zor oluyordur tabi."
 • "biri size ölü numarası yaparsa, siz de onu gömme numarası yapın... - bir togo atasözü."
Facebook Yorumları
 • comment image

  orta afrika da gine körfezine açılan ince uzun ülkelerden biri eski fransız sömürgesi yaklaşık 4 milyon nufusu olan bir ülke başkenti lome


  (brownie - 21 Mart 2002 13:39)

 • comment image

  sloganı "travail, liberté, patrie" (mealen: iş, özgürlük,vatan) olan yaman çelişkiler ülkesi. sana kendi dilini unutturmuşlar ne özgürlüğü ne vatanı.


  (samed karagoz - 24 Haziran 2009 16:31)

 • comment image

  ankara'da eskişehir yolu üzerindeki fabrika satış mağazasının tam karşısına denk gelen refüjde sendikaya katıldıkları için işten çıkarıldıklarını iddia eden eski işçilerinin eylem yaptığı ayakkabı markası.


  (iklim - 3 Mayıs 2012 18:47)

 • comment image

  sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkartılan 9 işçiye destek veren, 26 çalışanını ilkin 1 aylık izne göndermiş, izin süreleri dolmadan, evlerine işten atıldıklarına dair kağıtları göndermiş firma. gün itibariyle, odtü'nün tam karşısındaki binasının önündeki direnişteki işçilerinin sesini duymuş odtü çalışanları ve öğrencileri, destek vermeye gitmiştir.


  (krpotkal - 4 Mayıs 2012 14:16)

 • comment image

  işçilere, işverenlerden daha yakın olamayan chp'nin 50 metre ötesinde gerçekleşen ve koca binada çalışan herkesin görmezden geldiği eylemdir. nasıl bir sol partisin lan sen?

  togo'nun oldukça eski bir reklamını hatırlıyorum. cumhuriyet'in ayakkabıcısı falan filan gibilerinden bir şeydi. gördük cumhuriyetini senin!

  geçen yıl bir tane kemer almıştım togo'dan. utandım kendimden bu yüzden.


  (meccaz - 15 Mayıs 2012 20:12)

 • comment image

  uzun zamandır sabah 8.30'da okula giderken eskişehir yolunda gördüğüm üzre (odtü'nün karşısı, chp binasının uzak bir karşısı, togo firmasının yakın bir çaprazı) işten çıkardıkları işçileri eylem yapmaktalar. sabah trafiğinde sürücüler kornalarını çalarak destek oluyorlar (sıkışık trafiğe olmadığını umuyorum o kornaların)
  tam eylem yapılan küçük çim alanın çimlerinin suyu açılınca sırılsıklam olan işçiler çareyi toplanmakta buluyorlar.
  sessizce eylem yapmak bile zor bu ülkede ne yazık ki.. polisin engel olamadığı yerde sulama suyu devreye giriyor. her kuvveti sistemli çalışıyor ülkemin!!!


  (clementhe - 15 Mayıs 2012 21:25)

Yorum Kaynak Link : togo