Çıkış Tarihi     : 12 Ocak 2020 Pazar, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Cinayet,Drama,Fantazi,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : öcü,Poltergeist,shapeshifter,Dublör
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Aggregate Films , Media Rights Capital (MRC)
Yönetmen       : Andrew Bernstein (IMDB)(ekşi), Jason Bateman (IMDB)(ekşi), Charlotte Brandstrom (IMDB)
Senarist          : Stephen King (IMDB)(ekşi),Richard Price (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : John Gettier (IMDB), Marc Menchaca (IMDB), Ben Mendelsohn (IMDB)(ekşi), Derek Cecil (IMDB), Summer Fontana (IMDB), Max Beesley (IMDB)(ekşi), Dayna Beilenson (IMDB), Ashley Geanett Priest (IMDB), Scarlett Blum (IMDB), Franco Castan (IMDB), Carlos Navarro (IMDB), Wes Watson (IMDB), Mac Wells (IMDB), Joshua Whichard (IMDB), Athena Akers (IMDB), Cory Scott Allen (IMDB), Sir Brodie (IMDB), David E. Collier (IMDB), Paddy Considine (IMDB), Frank Deal (IMDB), Bethany Dixon (IMDB), Mike Forbs (IMDB), Jakob Gruntfest (IMDB), Wesley Hale (IMDB), James Hammond (IMDB), Mr.. LPD (IMDB), O'Bryan A. Neely (IMDB), Laura Palka (IMDB), Leiloni Arrie Pharms (IMDB), Cara Reid (IMDB), Michael Banks Repeta (IMDB), Rahiem Riley (IMDB), Mike Whaley (IMDB), Steve Witting (IMDB), Drez Ryan (IMDB), Robert Walker Branchaud (IMDB), Nneoma Nkuku (IMDB), Oscar Torre (IMDB), Christopher Darby (IMDB), Michael Anthony (IMDB) >>devamı>>

The Outsider (~ Yabancı) ' Dizisinin Konusu :
11 yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilen cesedi bir parkta bulunur. Görgü tanıkları ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adındaki kentin en saygın adamlarından birini işaret etmektedir. Cinayetin baş şüphelisi olarak görülen kişi, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisidir. Soruşturmanın başına geçen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar suçsuz olduğunu açıklamaya çalışsa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Ancak araştırma devam ettikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin olay gecesi ile ilgili anlattıkları davanın tüm seyrinin değişmesine neden olur.


 • "jason bateman'ın yönettiği dizi. adamın oyunculuğu kadar yönetmenliği de iyi."
 • "aşağıdaki dizileri seven, bunu da sever dediğim hbo 2020 dizisidir. zaten benzer hikayeler ve aynı metotlar.(bkz: the night of)(bkz: the sinner)"
 • "2018 yılında çıkan stephen king'e ait romanın 12 ocak 2020'de yayına çıkacak mini dizi uyarlaması. diziyi hbo ekranlara taşıyacak. fragman"
 • "stephen king'in aynı adlı romanından uyarlanan, 12 ocak'ta başlayacak hbo dizisi. ben mendelsohn, marc menchaca, john gettier, derek cecil, summer fontana, max beesley gibi isimler kadroda. fragman"
 • "hbo’nun yeni dizisi. fena iyi gorunuyor. gerilim sevenler izlemeli."
 • "hem suç temalı bir dizi hem de hbo dizisi olduğu için beklentileri çok yükselten dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  2020’nin en iyi dizisi olmasını ve damaklarda bir chernobyl tadı bırakmasını beklediğim yapım. hem king romanı, hem hbo, hem de mini dizi. sadece bu üçü bile beklentiyi yükseltmek için yeterli. yarın iki bölümle premieri yapılacak. türkiye’de digiturk tarafından yayınlanacak.


  (dokuzonbes - 11 Ocak 2020 10:59)

 • comment image

  ilk 2 bölüm ile benden pekiyi almış hbo polisiye dizisi.

  dizide gereksiz hiç bir sahne yok ve bam bam ilerliyor. ilk iki bölümde de müthiş gelişmeler yaşanıyor ve asla sürükleyiciliğini yitirmiyor. diğer dizilerin koca bir sezonda verdiği olayları iki bölüme sığdırmayı başarıyor.

  diğer diziler demişken... son bir kaç sene ekranlarda izlediğim polisiye-gerilim dizilerine bir bakıyorum da: true detective, sharp objects, the sinner, the killing, bron-broen vs

  bu dizilerin büyük bir çoğunluğu hayalle gerçek arasında gidip geliyordu. olayı soruşturan polisler kafadan kırık tiplerdi. geçmişlerindeki travmaları ve gelgitleri bize sepyalı flashbackler ve acayip müziklerle izlettiriliyordu. bu da esas konuyu dağıtarak seyir zevkine zarar veriyordu. hangisi hayal hangisi gerçek ayırdedilemiyordu. özellikle sharp objects izlerken fenalık gelmişti. zaten 3. bölümde bıraktım.

  ancak the outsider, ilk iki bölümden gördüğüm kadarıyla böyle bir dizi değil. ortada bir hikaye var ve dediğim gibi dizide kimse süzülmüyor, geçmişe gidip gelmiyor. acayip müzikler de yok. son derece düz ve bol sürprizli ilerliyor dizi.

  izlenir. izleyin.


  (kumrengi - 13 Ocak 2020 22:56)

 • comment image

  bomboş dizilerin yayınlandığı şu günlerde* ilaç gibi gelendir. ilk iki bölüm mükemmel ama tüm sezon için beklentim ortanın üstü. çekimler ve oyunculuklar true detective ve the leftovers karışımı gibi durmakta.

  not: mr. mercedes'i beğenmemiş ve izlemeye devam etmemiştim. (sonra boka sarmış zaten.) izleyicinin heyecanlandırılıp doğru dürüst konu bütünlüğü sağlayamayan, final yapamayan hatta bırak bunları en azından bölüm içerisinde climax'i bile beceremeyen diziler gizem konulu hikayeleri seven beni deli ediyor. 2015'ten sonra yapılan birçok kaliteli hikayeye sahip gerilim, gizem dizisinde böyle sorunlar var. daha fazla kazanmak için sahneleri ve konuları sakız gibi uzatıyorlar.


  (lls - 15 Ocak 2020 04:16)

 • comment image

  2 bölümü izledim, dizi hbo kalitesinde ama kitabı ne yazık ki okudum. bokum gibi. hbo, king in popülerliği için yapmış herhalde.

  kitaptaki bir çok detay değiştirilmiş gereksizce. misal dizide kurt köpeği cesedi buluyor, kitapta köpek beagle cinsi. beagle bulsa ne olacaktı yani. beagle severleri üzen dizi.

  2ci örneğimi de veriyim kitabı okudum hakkımdır. dizide ralph in cocugu ölmüş kitapta aslanlar gibi kampta takılıyor eve dönüşünü uzatıyorlar yavrucak perişan olmasın diye . niye öldürdünüz dereği türk dizisi mi bu?

  spoiler isteyene bir mesaj kadar yakınım.


  (balinacik - 19 Ocak 2020 20:06)

Yorum Kaynak Link : the outsider (dizi)