Süre                : 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Temmuz 2006 Cuma, Yapım Yılı : 2006
Türü                : Komedi,Cinayet,Gizemli
Taglar             : en iyi arkadaş,Bromür,Irklararası dostluk,fotoğrafik hafıza
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  GEP Productions , NBC Universal Television , Pacific Mountain Productions
Yönetmen       : Mel Damski (IMDB)(ekşi), Steve Franks (IMDB)(ekşi), James Roday (IMDB)(ekşi), Stephen Surjik (IMDB)(ekşi), John Badham (IMDB), Matt Shakman (IMDB), David Crabtree (IMDB), Jay Chandrasekhar (IMDB), Andrew Bernstein (IMDB), Andy Berman (IMDB), Michael Zinberg (IMDB), Tim Matheson (IMDB), John Landis (IMDB), Brad Turner (IMDB), Jennifer Chambers Lynch (IMDB), Joanna Kerns (IMDB), Eric Laneuville (IMDB), Michael McMurray (IMDB), Tawnia McKiernan (IMDB), Reginald Hudlin (IMDB), Richard Coleman (IMDB), Michael Engler (IMDB), John Fortenberry (IMDB), John T. Kretchmer (IMDB), Michael Lange (IMDB), Jeff Melman (IMDB), James L. Conway (IMDB), Paul Lazarus (IMDB), Arlene Sanford (IMDB), Oz Scott (IMDB), Lev L. Spiro (IMDB), Jason Ensler (IMDB), Steve Miner (IMDB), Martha Coolidge (IMDB), Timothy Busfield (IMDB), Saladin K. Patterson (IMDB), Kirsten Nelson (IMDB)
Senarist          : Steve Franks (IMDB)(ekşi),Andy Berman (IMDB)(ekşi),Saladin K. Patterson (IMDB),James Roday (IMDB)(ekşi),Tami Sagher (IMDB),Kell Cahoon (IMDB),Tim Meltreger (IMDB),Todd Harthan (IMDB),Bill Callahan (IMDB),Anupam Nigam (IMDB),Carlos Jacott (IMDB),Josh Bycel (IMDB),Kerry Lenhart (IMDB),John J. Sakmar (IMDB),Douglas Steinberg (IMDB),Daniel Hsia (IMDB),Lee Goldberg (IMDB),William Rabkin (IMDB),Victoria Walker (IMDB),Brittany Hilgers (IMDB)
Oyuncular      : James Roday (IMDB)(ekşi), Dulé Hill (IMDB)(ekşi), Timothy Omundson (IMDB)(ekşi), Corbin Bernsen (IMDB), Maggie Lawson (IMDB)(ekşi), Kirsten Nelson (IMDB)(ekşi), Liam James (IMDB)(ekşi), Sage Brocklebank (IMDB)(ekşi), Kurt Fuller (IMDB), Skyler Gisondo (IMDB), Kristy Swanson (IMDB), Rachael Leigh Cook (IMDB), Cybill Shepherd (IMDB), Viv Leacock (IMDB), Cary Elwes (IMDB), Parminder Nagra (IMDB), Jimmi Simpson (IMDB), Ally Sheedy (IMDB), Anthony Michael Hall (IMDB), Carlos Jacott (IMDB), Ray Wise (IMDB), Aleks Paunovic (IMDB), Michael Jonsson (IMDB), Calum Worthy (IMDB), Dana Ashbrook (IMDB), Nestor Carbonell (IMDB), William Shatner (IMDB), Jeffrey Tambor (IMDB), Mira Sorvino (IMDB), Jaleel White (IMDB), Peter Oldring (IMDB), John Kapelos (IMDB), Jerry Shea (IMDB), Arden Myrin (IMDB), Max Gail (IMDB), Ed Lauter (IMDB), Phylicia Rashad (IMDB), Ralph Macchio (IMDB), Katharine Isabelle (IMDB), Alan Ruck (IMDB) >>devamı>>

Psych (~ Aiškiaregys) ' Dizisinin Konusu :
“Psych” dizisi tam anlamıyla “CSI” serileriyle ve “Medium” dizisiyle komedinin harmanlanması diyebiliriz. Biraz daha ayrıntıya girelim o zaman… Dizinin kısaca konusuna değinmek gerekirse, polis bir babanın oğlu olan Shaw’ın süper bir hafızası ve çok kuvvetli bir analiz yapma yeteneği vardır. Shawn bu yeteneklerini, çözülmesi zor olan suçların aydınlatılmasında kullanmaktadır. İzlediği suç ağırlıklı haberlerden, suçu kimin nasıl işlediğini var olan deliller doğrultusunda hafızasında birleştirerek suçluların yakalanmasını kolaylaştırmaktadır. Dizinin pilot bölümü bu tarzda gelişen olaylardan oluşmaktadır.


 • "onceleri biraz temkinli yakla$sam da yava$ yava$ agina du$tugumu farkettigim dizi."
 • "oldukça eğlenceli bir dizi. ve ayrıca türkçe altyazısı da bulunamayan dizi."
 • "izlediğim en komik dizilerden. hatta belki de en komiği"
 • "bildiğin komik yahu bu dizi. sırf gus ve shawn arasında geçen diyaloglar için bile izlenilir."
 • "shawn'ın uyduruk kelimelerine gus'ın itiraz etmesiyle, yakından uzaktan alakası olmasa bile shawn'ın "i've heard it both ways." savunması dizinin klasikleri arasındadır."
 • "monk'a benziyor oldukça ama eğlenceli yine de. az önce universal'da denk geldim bir bölümüne ilk defa izledim, kafama yattı hoşuma da gitti."
 • "keşke daha önce fark etseymişim diye hayıflandığım dizi. polisiye; ama gayet eğlenceli. etrafınıza daha iyi bakmanıza neden olacak bu dizi sayesinde can sıkıntınız bir süreliğine de olsa geçecektir."
 • "adli tıpçı woody gibi efsane bir karakter barındıran dizi. adamın her sahnesi güldürüyor*"
Facebook Yorumları
 • comment image

  süper komik dizi. ancak farkediyorum ki genellikle yarıldığım sahneler gus ve shawnun anlaşmazlıkları, aptallıkları üzerine oluyor.

  -mesela shawn'ın her seferinde gus'ı başka bir isimle tanıtması.
  -gus'ın arabayı bir türlü çevirememesi gibi aptallıklarına karşı shawn'ın verdiği cevaplar ve tepkiler.

  bitmesin hiç bu dizi.


  (black ice - 1 Kasım 2009 17:21)

 • comment image

  shawn'ın uyduruk kelimelerine gus'ın itiraz etmesiyle, yakından uzaktan alakası olmasa bile shawn'ın "i've heard it both ways." savunması dizinin klasikleri arasındadır.


  (azgiderimuzgiderim - 7 Ağustos 2010 09:52)

 • comment image

  "dual spires" adlı bolumuyle televizyonda eşine az raslanır "tribute" yapan dizi.david lynch ve mark frost 'un yarattığı 20 yıl önce yayınlanan kısa ömürlü başyapıt dizi "twin peaks" e saygı duruşu olan bu bölüm pek çok yönüyle ikiz tepeler hayranlarına inanılmaz bir deneyim yaşatıyor.bölüm sadece bazı orjinal twin peaks oyuncularını bir araya getirmekle kalmıyor bazı sahnelerini yeniden canlandırıyor.jeneriğini bile değiştiriyor hatta twin peaks jenerik muzigini söyleyen julee cruise "i know, you know" giriş parçasını yeniden yorumluyor.bölüm baştan sona ikiz tepeler göndermeleri , espirileri ,anagramlar ile yapılan kelime oyunları ve müzigi ile dolu. "dual spires" bazı anlarında twin peaks hayranlarına şaşınlıkla karışık mutluluk çığlıkları bile attırabilir. hepsinden önemlisi bu bölüm unutmaya başladığımız bir önermeyi bize tekrar hatırlatıyor:"twin peaks bütün zamanların en iyi televizyon dizisidir"... kaçırmayın..


  (jet set willy - 6 Aralık 2010 22:57)

 • comment image

  s03e11

  - i'm still not convinced, shawn. how can you be absolutely certain that lassiter didn't shoot chavez?
  + it's relatively easy, gus. i decided to be and therefore i am. socrates said that.
  - no, that was descartes.
  + that was the cologne we wore in high school.
  - that was drakkar noir.
  + no, that's a wine.
  - that's pinot noir.


  (saldirgan kiraz - 19 Nisan 2011 02:33)

 • comment image

  vick: let me be frank.
  shawn: as long as i can be dean* and gus can be sammy*.
  gus: why do i always have to be sammy?
  shawn: fine, he's sammy. that makes you joey bishop. is that what you really want? you want to be joey bishop?
  juliet: shawn!
  shawn: jules, how often does someone set you up with "let me be frank"?

  gibi mükemmel diyaloglara sahip cw dizisi.


  (aynen kovalaynen - 13 Mayıs 2011 11:05)

 • comment image

  seinfeld'den beri ilk defa bir diziye bu kadar gülüyorum. yanlış anlaşılma olmasın, tarz ve espiriler olarak alakası yok, sadece gülme şiddetim açısından.

  tanım: dönen gazete efektini masada çevirdiği ipad'le yapan baş karaktere sahip dizi.


  (theoden - 20 Kasım 2011 19:24)

 • comment image

  şimdi o değil de 3. sezondan itibaren bu dizinin türkçe altyazısı yok, ya bu diziyi kimse izlemiyo ya da herkes ingilizce altyazıyla izliyo. allam nolur ikincisi olsun, yine kendimi gudik bi dizi izliyo gibi hissetmiyim.


  (kanuniye - 8 Şubat 2012 02:21)

 • comment image

  scrubs'la csi arasında bir noktaya oturmuş dizi. hakettiği ilgiyi bulamıyor (bunun sebebi de standart sitcom izleyicisinden fazlasını gerektirmesi, hani göndermeler falan).

  aslında trendleri how i met your mother tipinde diziler belirlediği için bu durum normal.


  (aukalender - 7 Eylül 2012 14:35)

 • comment image

  türkçe altyazı çevirisi yapılmadığından dolayı büyük bir çoğunluğun kaçırdığı über eğlenceli dizi. adını duyduğumuz diziler için divxplanete girip altyazısı en çok indirilen dizileri takip eden bir millet olduğumuz için bu diziden haberi olan kişisi sayısı bile türkiyedeki mülteci sayısını geçmez. sırf bu yüzden bile çevirisini yapmam, yapılmasını da istemem.


  (duguj - 7 Eylül 2012 15:02)

 • comment image

  keşke daha önce fark etseymişim diye hayıflandığım dizi. polisiye; ama gayet eğlenceli. etrafınıza daha iyi bakmanıza neden olacak bu dizi sayesinde can sıkıntınız bir süreliğine de olsa geçecektir.


  (yy - 4 Eylül 2014 12:10)

Yorum Kaynak Link : psych