Süre                : 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 06 Kasım 2001 Salı, Yapım Yılı : 2001
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Imagine Entertainment , 20th Century Fox Television , Real Time Productions
Yönetmen       : Jon Cassar (IMDB)(ekşi), Brad Turner (IMDB)(ekşi), Milan Cheylov (IMDB)(ekşi), Bryan Spicer (IMDB)(ekşi), Stephen Hopkins (IMDB)(ekşi), Ian Toynton (IMDB), Frederick King Keller (IMDB), James Whitmore Jr. (IMDB), Tim Iacofano (IMDB), Kevin Hooks (IMDB), Michael Klick (IMDB), Rodney Charters (IMDB), Joseph A. Hodges (IMDB), Winrich Kolbe (IMDB), Davis Guggenheim (IMDB), Paul Shapiro (IMDB), Ken Girotti (IMDB), Dwight H. Little (IMDB), Nelson McCormick (IMDB)
Senarist          : Robert Cochran (IMDB),Joel Surnow (IMDB),Howard Gordon (IMDB)(ekşi),Michael Loceff (IMDB),Evan Katz (IMDB)(ekşi),Manny Coto (IMDB),David Fury (IMDB),Brannon Braga (IMDB),Stephen Kronish (IMDB),Chip Johannessen (IMDB),Alex Gansa (IMDB),Patrick Harbinson (IMDB),Duppy Demetrius (IMDB),Matt Michnovetz (IMDB),Virgil Williams (IMDB),Gil Grant (IMDB),Sam Montgomery (IMDB),Peter M. Lenkov (IMDB),Maurice Hurley (IMDB),Michael S. Chernuchin (IMDB),Andrea Newman (IMDB),David Ehrman (IMDB),Nicole Ranadive (IMDB),Juan Carlos Coto (IMDB),Remi Aubuchon (IMDB),Elizabeth Cosin (IMDB),Lawrence Hertzog (IMDB),Neil Cohen (IMDB),Anne Cofell Saunders (IMDB),Steven Long Mitchell (IMDB),Craig W. Van Sickle (IMDB),Adam Fierro (IMDB),Geoff Aull (IMDB),Shauna McGarry (IMDB)
Oyuncular      : Kiefer Sutherland (IMDB), Mary Lynn Rajskub (IMDB)(ekşi), Carlos Bernard (IMDB)(ekşi), Dennis Haysbert (IMDB)(ekşi), Elisha Cuthbert (IMDB), James Morrison (IMDB)(ekşi), Reiko Aylesworth (IMDB), Jude Ciccolella (IMDB), Kim Raver (IMDB), Glenn Morshower (IMDB), D.B. Woodside (IMDB), Roger R. Cross (IMDB), Penny Johnson (IMDB), Cherry Jones (IMDB), Gregory Itzin (IMDB), Annie Wersching (IMDB), Louis Lombardi (IMDB), Sarah Clarke (IMDB), Bob Gunton (IMDB), Jayne Atkinson (IMDB), Carlo Rota (IMDB), Eric Balfour (IMDB), Xander Berkeley (IMDB), Sarah Wynter (IMDB), Jean Smart (IMDB), Leslie Hope (IMDB), Peter MacNicol (IMDB), James Badge Dale (IMDB), John Boyd (IMDB), Freddie Prinze Jr. (IMDB), Marisol Nichols (IMDB), Frank John Hughes (IMDB), Paul Schulze (IMDB), Marci Michelle (IMDB), Zachary Quinto (IMDB), Janeane Garofalo (IMDB), Nazneen Contractor (IMDB), Dana Bunch (IMDB), Katee Sackhoff (IMDB), William Devane (IMDB) >>devamı>>

24 (~ 24 Horas) ' Dizisinin Konusu :
24 is a TV series starring Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, and Carlos Bernard. Jack Bauer, Director of Field Ops for the Counter-Terrorist Unit of Los Angeles, races against the clock to subvert terrorist plots and save his...

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Primetime Emmy-Outstanding Drama Series, Primetime Emmy-Outstanding Stunt Coordination, Primetime Emmy-Outstanding Drama Series, Primetime Emmy-Outstanding Stunt Coordination, Primetime Emmy-Outstanding Drama Series


 • "s08e22 göstermiştir ki, kendi türünde 24'le boy ölçüşmeyi bırak, aynı cümlede kullanılabilecek tek bir dizi dahi yoktur."
 • "lost'un finaliyle kıyaslayınca, "final nedir?" sorusunun yanıtıdır.böyle bir diziyi filmle taçlandırmak şart."
 • "son bolume kadar ctu icindeki dana walsh'u sorgulayan polisin cesedi ne olacak diye endise ettigim dizi. hos halen orada sanirim. birkac gune kokar heralde."
 • "bittiğinden beri gördüm ki hayatımdaki tek heyecan buymuş. şimdi hangisine üzüleyim bilmiyorum."
 • "atv'nin "ekranların gerçek zamanlı tek dizisi" diye reklamını yaptıgı dizi. halbuki bir de aliye var."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ---spoiler---

  efendim 6. sezon 5. bölüm itibariyle graham aka. the bluetooth guy jack bauer imizin kardeşi çıkmıştır. şimdi bu nasıl olmuştur, yazarlar bu fantastik senaryoya ne zaman karar vermişlerdir bilemiyoruz. ama gerek bu graham ın 5. sezonda logan a emirler yağdırırken jack ile ilgili sürekli "take care of bauer, kill bauer" tadında konuşmalarından (tuhaf olan kardeşini öldürmek istemesi değil, kendi soyadını böyle kullanması), gerekse yazar tayfasından bir elemanın 5. sezon ile ilgili "5. sezonun sonunda bi baktık graham i tamamen unutmuşuz!" açıklamasından anladığımız kadarıyla graham in bauer soyadını alması kararı öle çok eskiye dayanmamaktadır.

  bu plot twist in heyecanını bir kenara bırakırsak, 5. bölümün 24 tarihinin en acayip bölümü olduğunu söylemek gerekiyor. her sezon jack bauer in geçmişi hakkında 1 kelimelik bilgiyi bile hazineymiş gibi itinayla veren 24, bu bölümde neredeyse saniye başına bir bauer aile üyesinin düşmesiyle tüm seyircileri şoka uğratmıştır. jack bauer'in bir bruce wayne kadar zengin olması ve bauer in de bir adet alfred inin olduğunu öğrenmek de benim için bölümün en büyük sürprizlerinden biriydi. bir diğeri de kahramanımız, iyi aile babası, efendi, halim selim olarak tanıdığımız jack in kendi ailesinin gözünde bir çeşit hayırsız, sevimsiz, görüşülmek istenmeyen akraba kıvamında bir imajının olmasıydı. gerçi bunun pek de haksız sayılmayacağını 10 yıldır görmediği kardeşinin evine gittiğinin 5. dakikasında kardeşini sandalyeye bağlayıp başına plastik torba geçirmek suretiyle işkence yapmasından anlayabiliyoruz.

  tüm bu graham bauer meselesine çok kıl olsam da biraz daha bekleyip görelim diyorum. ancak graham in karısı olan, demi moore a benzeyen, şimdiye kadar ki 24 kadınlarının muhtemelen en güzeli olan ve mariyln gibi süper seksi bir isme de sahip olan hatunun jack le olmuş olan ilişkisine ne demeli. hele hele casting insanlarının büyük itinayla arayıp tarayıp hem jack e hem de kim e benzeyen oğlanı bulup jack in yeğeni olarak tanıştırmaları da neyin nesi. muhtemelen yazarlar o kadar korkunç bir yöne sapıp jack in gayrimeşru oğlu olarak josh jr. bauer demeyeceklerdir, ama bunun sezdirilmesi için bu kadar çaba niye?

  son bir nokta da, 6. bölümde ortaya çıkacağı reklamlarda görülen philip bauer kişisi hakkında. 80 yaşındayken bile 2 metre boyunda olan bu adamın jack bauer gibi kısa bir oğlunun olmasına tamam dedik. ama dizideki tüm aktörlerden kısa olan jack bauer in dizideki kendisinden kısa tek adamla kardeş çıkması ve bu iki hobbit kardeşin james cromwell gibi bi adamın oğulları olması bana göre dizinin bu sezonki belki de tek komik tarafı.

  ---spoiler---


  (ridleyscott - 24 Ocak 2007 21:03)

 • comment image

  bu diziyi 6 sezondur izliyorum, ve ancak 6. sezon 10. bölüm itibariyle farkettim ki bu dizi olabilecek en maskülen ve erkeklere yönelik dizidir...
  çevremde pek çok kız pek çok diziyi takip ediyor... lost, heroes, supernatural, prison break, o bu şu... ancak bu diziden biz erkekler kadar haz alan tek bir kız bile tanımıyorum... elbette ki vardır takipçileri, ancak açık bir gerçek ki erkekler için bu dizi bilinçaltında çok farklı şeyler uyandırıyor... jack öküz gibi bağırdıkça, sinir stres olup onu bunu duvarlara vurup konuşturdukça, medeni hayatımızda bastırdığımız ne kadar hayvanlık varsa tatmin ediyoruz... aslında biz de içten içe istiyoruz ki bakkala girip "iki ekmek ver bana! hemen!" diye bağıralım, telefonu alo diye açmayalım "ne var?" diye bağırarak açalım... biz tabi ki yapamıyoruz, fakat jack yapıyor... olabilecek en "hayvan insan" jack ne de olsa... düşünün ki bir sezonun son dakika sürprizi hüngür hüngür ağlaması olan bir adam bu... bu nedenledir ki 24 kibarından ayısına tam bir erkek dizisidir...


  (madcan - 20 Şubat 2007 17:11)

 • comment image

  divxplanet çevirmenlerinden alish s06e17'de yerlere yatırmıştır..

  --- spoiler ---
  jack yine 10-15 elemanın arasına dalar ve hepsinin canına okur, öldürmediği adam kalmaz.. jack işi bitirdikten sonra olay yerine gelen ajan doyle'un tepkisi hayranlıkla karışık şöyledir:

  -damn jack

  alish'in çevirisi:

  -yok artık jack
  ---
  spoiler ---

  yerlerdeyiz..


  (parma maniac - 13 Nisan 2007 02:21)

 • comment image

  arkadaşlar çok akıllı, reklamdan önce saat veriyolar:

  01:28:37

  e bunu bi de italik yazınca iyice fena oluyoruz, elimiz ayağımız kesiliyo tabii, reklâm bitiyo, dizi başlayacak, saati veriyolar gene ille:

  01:34:12

  waaaa, diyoruz, vay be, biz reklâmları seyrederken de hikâye ilerliyo tabii, ulan gâvur yapıyo valla...


  (16bg - 26 Eylül 2002 15:28)

 • comment image

  --- spoiler ---

  8x20'de başkan'ın yüzüne telefon kapadığı charles logan'ın yanındaki adamına durumu çaktırmamak için kendi kendine telefonla konuşmaya devam etmesi 8 sezonluk dizinin en komik sahnesidir. 24 dizisini izlerken ilk defa bir sahnede kahkaha attım.

  ---
  spoiler ---


  (gecmisiolmayanadam - 5 Mayıs 2010 11:32)

 • comment image

  --- spoiler ---
  son bolume kadar ctu icindeki dana walsh'u sorgulayan polisin cesedi ne olacak diye endise ettigim dizi. hos halen orada sanirim. birkac gune kokar heralde.
  ---
  spoiler ---


  (dem10 - 26 Mayıs 2010 13:11)

 • comment image

  bu dizi gerçek anlamıyla efsanedir, bu dizinin müptelası olup sesli olarak şu cümleleri kurmayan var mıdır ?

  *logan ekrana çıktığında en yavşak haline "senin ananı avradı s...m" ...

  *hey gidi şimdi david palmer olacaktı başkan, nasıl başkan olunur görecekti bu orospu çocukları.

  *adam gibi adam david palmer.

  *ctu' nun içinden çıkan muhbiri görünce "vay orospu veya vay puşt"

  *ya arkadaş kaç sezon geçti öğrenemediniz şu ctu' yu korumayı.

  *lan oğlum dinle jack' i, a.ı götü kaybedeceksin.

  ben bu dizide duyduğum heyacanın yanına birtek dexter seyrederken yaklaştım, lost falan iyi dizidir ama bu dizinin yeri bambaşkaydı, sinemada film seyretmeyi pek sevmem ama bu dizinin filmi vizyona girsin kesin seyrederim.

  şu an dizi furyası varsa bu tamamen 24' ün getirdiği dizi kültüründendir, bu arada 24 türk tarihinde ilk olarak aynı hafta türkçe altyazı çevirisi yapılmış dizidir, o zamanlar (2003-2004) 1 hafta süren çeviriler çok hızlı sayılıyordu, bu geleneği başlatan çevirmen ise (divxplanet ve divxforever' a koyuyordu çevirilerini) alish' dir, kendisine buradan teşekkür ederim, açtığı yoldan birçok dizinin çevirisi yapılmaya başlamıştı.


  (git z - 21 Temmuz 2010 20:36)

 • comment image

  senaryoyu tahmin edemeyelim diye her bölümde bomba ihanetlerle karşılaşa karşılaşa apıştığım bir dizi haline geldi ikinci sezon.

  jack: mr pesident, beni hemen tutuklatmanız lazım, biraz önce farkettim, hainmişim.
  mr president: mümkün değil be cek'im, az evvel kendimi tutuklattım.


  (atkuyruklukertenkele - 17 Kasım 2003 23:15)

 • comment image

  "sienbisii-amaideğile" kanalında bir sürü dizi var. "malcom in the middle" diye bir dizi var mesela, bu diziyi sürekli
  "malkomindımidıl birazdan" diye anons ediyorlar. ya da according to jim dizisi var; "az sonra ekordingtucim başlıyacak" deniyor. tarantino'nun şiddetiyle kurosawa'nın kurgusunu köyümüzün yağmurlarıyla sentezleyen "boomtown" dizisi de aynı şekilde "bumtavn şöyle bumtavn böyle" diye anons edilenlerden. "bafidıvempayırsıleyır", "voçingelli" yine orjinal isimleriyle hayatımıza girmiş diziler.

  fakat bir de 24 dizisi var bu "sienbisii-amaideğile" kanalında. o bet sesli sienbisi amcası bu diziyi sürekli "yirmidört" (yazıyla yirmidört) diye anons ediyor. "yirmidört heyecanı kesintisiz, yirmidörtün 2.sezonu, yirmidört yarın, yirmidört bu akşam, turkcell'in sunduğu yirmidört", hep yirmidört yani. bilmiyorsanız ben söyleyeyim. 24'ün ingilizcesi "twenty-four"dur ve "tuventifor" yahut "tuvenifor" (ayrıntılı bilgi için turklerin ingilizce yanlis telaffuz ettikleri) diye okunur.
  yanlış anlaşılmasın, benim en sevdiğim kanaldır "sienbisii-amaideğile". ingilizceyi de pek severim, turist kızları yatağa atarken ve sevişme esnasında terbiyesiz isteklerimi karşı tarafa bildirmek için sıklıkla kullandığım dildir. bütün bunları yazmamın sebebi şeydir, bu aslında bir entry değil, bir dışbank reklamıdır. ya evet. sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. ayrıca eyco da aslında bir dışbank reklamıdır.


  (konor - 8 Aralık 2003 13:58)

 • comment image

  jack bauer müthiş yetenekli bir ctu ajanı olduğu için, ya da bir gün içinde ortalama 2.6 kez amerikayı türlü beladan kurtardığı için değil, kim bauer gibi en olmadık malzemeden bela yaratabilecek şımarık bir kevaşeye sabırla 3 sezondur babalık yapabildiği için tapılası bir insandır. umuyorum ki 3. sezonda derviş sabrı bitecek, kim'e bir patlayacak, pir patlayacaktır. adam field work'te, terörist kovalıyor, başkan'ın hayatını kurtarıyor, işkenceye maruz kalıyor, mermer falan dişliyor, arada kim kızımız, mallığına doymasın, kıçının üzerine oturduğu halde başını belaya sokuyor. sonra ara ctu'yu, beni babama bağlayabilir misiniz? çok acil bik bik konuş. horonzbu ya. almeida'dan ümitliyim, bir zaman gelecek, kallavi bir kafa oturtacak kıza, verecek eline ön dişlerini.
  -tony ben yine bi bok yedim, bugün 4. oldu ama beni yine karakola götürüyolar, tutuklıycaklar. babamla konuşcam ben.
  -kimcim jack şu an müsait değil, görevde. ben müsait olunca bağliim seni. he mi?
  -ama şok aciiill. görüşmem lazııaam.
  -kim, zamana karşı yarışıyoruz resmen şurda, afedersin kaç saattir uyumuyoruz sıçmıyoruz, kıçımızdan ter damlıyor, bomba patlayacak diyorum sana ya, bekleyemez misin iki dakka?
  -walla bi dakka sadece, görüşmem lazııaam.
  -eaaah lan kevaşe aptallığın sarışınlığından mıdır senin bre! birinci sezonda kaçırdılar anladık bir aksiyonun vardı, ki o da senin mallığından yine, ikinci sezon zorlama durdun, aslan kaplan çıkardılar karşına, konuyla alakan yoktu ama sen yine tuttun o ortamda başını belaya sokmayı başardın, aha yemin ediyorum bi sezon daha böyle gitmez bak allahın adını verdim, dinime imanıma döndüre döndüre döverim seni.
  evet, tony'den umutluyum. doğacaktır bana vaadettiği günler hakkın.


  (chaucer - 23 Nisan 2004 04:40)

 • comment image

  hakkinda sayfalarca guzelleme yapilmis, 11 eylul sonrasi emperyalistcilik ve terorizmle-savascilik oynama dizisi. joseph goebbels yasasaydi, milliyetci propagandanin ulastigi bu seviyeyi gorunce gozleri yasarirdi herhalde.

  eyvallah, "entertainment" kulvarinda abd televizyonunun cikardigi en saglam islerden biri oldugu teslim edilmeli. hani, "severek izliyoruz".

  lakin kardesim, polis devletine bu kadar bayilan amma cok memleket evladi varmis... abd'nin yedigi her nane, milletin korkularini manipule etmek suretiyle ancak bu kadar basarili bir sekilde simule edilebilirdi. (bu meyanda "west wing" simulasyonu sutherland'in dizisi ile yarisabilir sanirim.) bir taraftan ("politik" bir taraftan) anlasilabilir bu ilgi tabii, "kurtlar vadisi" tarzi pespayeliklere de bayilan, kulaklarinda "devlet icin kursun atan da yiyen de sereflidir" turu veciz sozler cinlayan, "devlet" nesnesini kutsallastiran bir politik kulturun varligini dusunursek...

  komiktir ki, "politik" bir itiraz ancak "turkler" dizide tu-kaka faaliyetlere girisince akla geliyor. (hepimiz cok iyi biliyoruz ki, "turkler" ustun bir irktir, "turk devleti" terorist faaliyetlere girismez, "turk insani"nin da mafya ile filan bir iliskisi olamaz, hem biz avrupaliyiz zaten.) "yaa pis araplar, hain kurtler, boklu pakiler dururken bize niye terorist diyosunuz bee" turu bir mizima hayran kitlesinden. yuh diyorum.

  neredeyse fasist bir is ahlaki edinmis dizi kahramanlarinin hemen her bolumde beynimize kodladigi aforizmayi dusunmek (ve reddetmek) lazim: "inter arma enim silent leges", "savas sirasinda hukuk sessizdir". savas sirasinda hakim hal, olaganustu haldir, walter benjamin'e kulak kabartirsak artik bu hal, olagan ve kalici hale gelmistir.

  pentagon'un yeni dunyasina hos geldiniz.

  siz jack bauer'i goklere cikarin, rainbow six filan oynayin, onlar bir kac bin insan daha bombalayacaklar, toplama kamplari kuracaklar, iskenceyi yasallastiracaklar, "for the interests of the american people" tabii. alkis.


  (babaerenler - 9 Ocak 2005 06:13)

 • comment image

  gerçekten de dizideki tüm karakterlerin her söyleneni tek seferde anlamasına hayranım.

  - mr prezidınt. saunder, almeyda'yı domaltmamı istiyor los encılıs meydanında, izninizi bekliyorum.
  - alla alla, ne biçim istek bu böyle. neyse, gerekeni yap.
  - peki efendim.
  çat!

  başkan iç ses: almeyda'ya niye dolma aldırtıyorlar anlamadım. iyice saçmalamaya başladı bunlar da.

  aha gitti göt.


  (atkuyruklukertenkele - 21 Şubat 2005 09:34)

 • comment image

  cek denen abi telefonla kimle konuşursa konuşsun diyalog şu formatta geçiyor:
  - mistır pırezidınt! size bahsettiğim konuda karar vermenizi bekliyorum.
  - cek. karar verdim. yap onu!
  - tenk yu mistır prezidınt.
  çat! cek telefonu başkanın suratına kapatıyor.

  - almeyda
  - toni, hemen bir harekat timi hazırlat, baskına gelsinler.
  - yah!
  çat!

  ebenin çat'ı. ulan ne saygısız adammışsın sen be. telefonu açarken bi hal hatır sormak yok, kapatırken bir "görüşmek üzere", "allaha emanet" yok. karşındaki dediğini anladı mı anlamadı mı dinlemek yok. çat!

  hayır bişey değil, bana da bulaştırdı bunu lavuk. karizmatik geldi ilk başta. bi de zaten zırt pırt görüştüğüm adamdır, sadece mevzuyu konuşup kapatayım, gereksiz geyikle zaman israfı yapmayayım dedim, aldım başıma belayı. e olmuyor ki mna koyim.

  dilili dili dilili dili
  - efendim
  - akk
  - evet abi, buyur.
  - bizim şirket mail'ine bi dosya gelecekti, baksana bi.
  - hemen bakıyorum abi.
  çat!

  dilili dili dilili dili
  - efendim
  - olm ne kapatıyon hemen.
  - pardon abi. dinliyorum.
  - gelen dosyayı kontrol et, sorun yoksa filmciye gönder.
  - tamam abi, anladım.
  çat!

  dilili dili
  - efendim
  - şimdi geliyorum, kımıldama bi yere.
  - yah!
  çat!

  halbuki ben eskiden ne güzel diyaloglar kurardım telefonda.

  dördüncü sezondaki tiplemeler için "türkler öyle değil bi kerem, bizi yanlış tanıtıyorlar" diye tepki göstereceğimize biraz da bu meseleyi gündeme getirmek lazım. düzelsin efendim ordaki telefon diyalogları; saygılı, her insan evladına örnek muhabbetler cereyan etsin.

  - mr prezidınt, merhaba efendim. ben sitiyudan ajan bavır, cek bavır.
  - evet cek,.
  - saygılarımı sunarım efendim, nasılsınız?
  - sağol cek, bildiğin gibi devam işte. seni dinliyorum.
  - şimdi efendim, bizzat sorguladığım bla bla bla.
  - tamam, yap sen o işi.
  - peki efendim, teşekkür ederim. sağlığınıza duacıyız tüm teşkilat. allah sizi başımızdan eksik etmesin. şimdi müsadenizle telefonu kapatacağım efendim. ya da siz kapatın efendim, bekliyorum.
  - tamam cek, kolay gelsin.
  - sağolun efendim. size de allah kolaylık versin.

  budur işte olması gereken.


  (atkuyruklukertenkele - 21 Şubat 2005 09:35)

 • comment image

  hakkında yapılan eleştirilere bi tarafla gülmek isterken gülünç duruma da düşmemek gerekir.

  tamam, dizinin keyfini alamamış, aksi, somurtuk kişiler "hata bulacam, kulp takacam" deyü kastırıp "adam yemiyo içmiyo, sıçmıyo, çişe giderken bilem görmedik. olur mu la böyle dizi." diye üfürükten sallıyorlar. eyvallah. "ama onlar federal ajan, sıçmama eğitimi almışlar" diye taşağa sarmak yerine oturup ciddi ciddi cevap veriyorsan ofsayta da düşme bari birader. ne demek "her bölümde 4 dakikadan oluşan 4 reklam arası var, bu da eder 16 dakika. çarpı 24, eşittir 384 dakika. seyircinin görmediği bu 6 buçuk saatlik vakitte her haltı yiyebilir bizimkiler"...

  demeyin böyle, güldürmeyin kimseyi kendinize. bu iddianın cevabı bu değil, olmamalı, olamaz da. düşünebiliyor musunuz, cek helikopterle adam kovalarken 4 dakikalık reklam arası girdi. hemen inişe geç - en yakın kafeye koş - çatır çatır afedersiniz sıç - sonra gene uçuşa geç. 4 dakikada ne sıçabilirsin ki? boku yarım kaldıysa bir sonraki reklam arasını bekleyip taksit taksit mi sıçacak adam? ayrıca boku yarım kalan, götü kaşınan bi adamdan vatana millete hayır mı gelir?

  - ceeek, çabuk olm, reklam bitiyor.
  - geldim geldim

  sonra bi bakarız ki arkadan tuvalet kağıdı sarkıyor. beni de sıkboğaz etseler donsuz bile çıkabilirim bi sonraki sahneye.

  hayır yani, sanki dizi boyunca bir adamı aralıksız gösteriyorlar da 4 dakikaya hapsettik görünmeyen kısmını. cek var, palmer var, toni var, terörist var, kaltaklar var, kurbanlar var derken en baba adama bile bölüm başına 10-15 dakikadan fazla düşmüyor.

  - ceeek, hadisene olm, reklam bitiyor.
  - çok pis cırcır olmuşum çes, yönetmene söyle palmer, mişel falan koysun bol bol. oy oy!

  hikaye itibariyle özel işleri görmeye vakit bulamamak ise kastedilen, cek için zor olabilir tabi. ordan oraya sekerken sıçmaya vakit bulamayabilir ama bir palmer akşama kadar masa başında oturuyor. reklam arası süresinde ya da cek'in, teröristin, toni'nin, mişel'in ekranda olduğu süre boyunca bir fil kadar bile sıçabilir. hem de en first shit'inden.

  uzattıkça boku çıktı, farkındayım.

  bi de ne götünü tutamayan milletmiş bunlar ki kurgu hayatlarında bile sıçmaya zaman ayırmalarını bekliyoruz.

  bizim de milletin götüne bu kadar takmamız enteresanmış vesselam.


  (atkuyruklukertenkele - 28 Şubat 2005 12:51)

 • comment image

  dizinin genel akışı şu şekildedir:

  jack: chloe çok acil uydu görüntülerine ihtiyacım var,uyduyu ayarla

  chloe: jack mumkun diil tepemde 3 kişi var her hareketim izleniyor

  jack: ben anlamam chloe bu işi 5 dakka içinde hallediyosun,çaat!

  10 dakika sonra

  jack: chloe cok acil uydu goruntulerine ihtiyacım var,uyduyu ayarla

  chloe: jack mumkun diil sistem giriş kartımı aldılar yapamam

  jack: ben anlamam chloe bu işi 5 dakka içinde hallediyosun,çaat

  tamam jack delikanlı çocuk,cengaver falan ama bu nedir kardesim? her başı sıkışınca chloe'yi aramalar gerisine karışmamalar bu mudur yani ajanlık

  bi kere de soyle gelismiyo ki diyaloglar

  jack: chloe cok acil uydu goruntulerine ihtiyacım var,uyduyu ayarla

  chloe: jack mumkun diil uydu arızalanmıs,ustalar bi saatten once duzeltemeyiz diyolar*

  jack: ben anlamam chloe bu işi 5 dakka içinde hallediyosun

  chloe: yok ebenin ... jack!

  jack: anlayamadım ne diyosun chloe?

  chloe: fuck diyorum jack, fuck yourself diyorum annıyo musun,ne laftan annamaz adammıssın lan, bozuk lan uydu uzaya mı cıkıyım napıyım,bi işi de uydusuz hallet,çaat!


  (daysleeper - 10 Nisan 2006 10:47)

Yorum Kaynak Link : 24