Çıkış Tarihi     : 07 Ocak 2020 Salı, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Komedi
Ülke                : Türkiye
Yönetmen       : Osman Nail Dogan (IMDB), Murad Zaloglu (IMDB)
Senarist          : Dogu Demirkol (IMDB),Osman Nail Dogan (IMDB),Mustafa Karatas (IMDB),Çaglar Yurt (IMDB)
Oyuncular      : Dogu Demirkol (IMDB), Ece Çesmioglu (IMDB), Zafer Algöz (IMDB)(ekşi), Sinasi Yurtsever (IMDB), Asuman Dabak (IMDB), Baris Yildiz (IMDB), Yeliz Kuvanci (IMDB), Hande Katipoglu (IMDB), Bora Akkas (IMDB), Dilek Çelebi (IMDB), Ugur Serhan (IMDB), Dilhan Naz Özgülüs (IMDB), Sahra Kübra Gümüs (IMDB), Nurullah Kalkan (IMDB), Deniz Yilmaz (IMDB), Adem Türkyilmaz (IMDB), Zeki Eker (IMDB), Almaç Sarikaya (IMDB), Mine Soydan (IMDB), Yigit Çavusoglu (IMDB), Bülent Çolak (IMDB)

Tutunamayanlar ' Dizisinin Konusu :
Genç bir adam aşkın peşindedir ve ansızın hem kendisini hem de arkadaşını farklı bir yola davet ederkek hem sürükler hem de mücadelelere sokar. Böylelikle sıradan yaşamlarından uzaklaşırlar. Geçimini şehirdeki duvarlara çizdiği resimlerle kazanan Daniel’in durumu herkes için bir muammadır. Bu durumu hiç önemsemeyen Daniel için en değerli şeyi Fiat 500 arabasıdır. Ancak aşk kapıyı çalınca her şey değişir. İlk görüşte vurulduğu Franc’i bir pastanede tanımıştır. Ancak arkadaşı ile aynı kadına aşık olduklarının henüz farkında değildir.


Oyuncular
 • "sinsi sinsi muhalif alt metinleri mi var, bana mı öyle geliyor? işsizlik, tabela üniversitesi falan.reisin televizyonunda reisin yeni düzenine laf mı çakıyonuz lan siz*"
 • "-merhaba poğaçacı -çok teşekkürler hahahahah"
 • "trt’nin yeni komedi dizisi. şu an sadece tek kusuru var; komik değil."
 • "bir grup var hayatta 2 tane dizi izlemisler, leyla ile mecnun ve behzat ç. başka bildikleri bir şey yok."
 • "bir tutam (bkz: geniş aile)bir tutam (bkz: kardeş payı)eser miktar (bkz: leyla ile mecnun) manzarası"
Facebook Yorumları
 • comment image

  daha ilk bölümü bile yayınlanmadan "tutmayacak dizi" ilan edilen trt yapımı.

  "hani ağzında sürekli tükürük gölü varmışcasına konuşan başroldeki arkadaşımız, dizi isminden dolayı bayağı ekmek yer, kimsenin gülmediği esprilere meze yapar."

  ağzında tükürük gölü varmışçasına konuşan başroldeki arkadaşımız, aynı zamanda nuri bilge ceylan'ın bir filminde de başroldeydi. hatırlatmak isterim.


  (mary jane sensiz olmaz - 7 Ocak 2020 12:52)

 • comment image

  yıllardır işsiz biri olarak izlerken neden duygulanıyorum. gülecem diye açtım kendimi ağlamamak için zor tutuyorum sinirlerimi bozdu. biraz daha böyle giderse kapatacam. sadece bana verilmeyen şansı onlara veriyorum sonuna kadar sabredecem


  (gazizku - 7 Ocak 2020 20:18)

 • comment image

  sinsi sinsi muhalif alt metinleri mi var, bana mı öyle geliyor? işsizlik, tabela üniversitesi falan.

  reisin televizyonunda reisin yeni düzenine laf mı çakıyonuz lan siz*


  (savaras - 7 Ocak 2020 20:54)

 • comment image

  yakın zamanda edgar allan poe'nun filmi yapılacak ise vasifsiz ulvi'ye başrol verilmesi gerekirmiş. o nasıl bir benzerlikti lan öyle?

  ilk bölümde karakterleri tanıttığı için biraz durağan gitmektedir ki normal. ilerledikçe daha iyi olacaganin sinyallerini verdi bence.


  (nixolidia - 7 Ocak 2020 21:05)

 • comment image

  trt’nin yeni komedi dizisi. şu an sadece tek kusuru var; komik değil.


  (axt - 7 Ocak 2020 20:35)

 • comment image

  dün izleyemediğim için az önce ilk bölümünü bitirdiğim dizi.

  öncelikle bu diziyi beğenmeyen çok kişi olacağını düşünüyorum. çünkü leyla ile mecnun gibi bu da absürd komedi ve bu alanı anlamayan çok fazla insan var. yakında burada tutunamayanlar'a gülen insan başlıkları görmeye başlarız.

  ben bu tür kıyaslamalardan hoşlanmıyorum ama leyla ile mecnun'dan çok esinlenmişler. örneğin "eski mahalle kültürü". erdal bakkal'ın yerini çay ocağından bozma kafe, anne terliğiyle bakkala gitmek, eve gelirken yolda yenilmiş ekmek, kedi kovalayan köpek gibi ögeler çok fazla var. bu dizi sizden biri izlenimi.

  ikincisi işsiz oğlan. ilk bölümleri hatırlayanlar bilirler. mecnun da böyle pespaye bir halde mahallede işsiz güçsüz dolaşırdı. tarık'ta da aynı karakter mevcut. cv'de açıköğretim terk yazıyor. eğitim durumunu bile birebir almışlar.

  üçüncüsü esas oğlanın aşık olduğu hem zengin aileden gelme hem de güzel esas kız. l&m'de bu ilk leylaydı. burada da irem. tek fark irem'in babası iflas edip yurtdışına kaçmış. onun dışında karakter aynı karakter.

  dördüncüsü esas oğlana yoldaşlık edecek yan karakter. ismail abi yerinde şair lütfü. şu an için kıyaslama yapmak zor olur, zamanla ne derece başarılı olacağını göreceğiz. yine l&m'ciler hatırlayacaktır, ilk bölümlerde ismail abi çok silik bir karakterdi. insanlar onu sevmeye başladıkça sivriltip ön plana çıkarttılar. lütfü'de de benzer bir şey olacak diye düşünüyorum. çünkü kardeş payı'ndan da tanıdığımız eski mafya yeni şair lütfü çok yetenekli bir adam.

  beşincisi yine beykoz'da cihangir üniversitesi açan absürd karakter hicabi. l&m'de erdal bakkala falan tekabül eder zannımca. onun nasıl "erdali"si varsa hicabi'nin de "üniversite biz de okunur" mottolu okulu vardır. ilerleyen zamanlarda bence çok güleceğimiz bir karakter olacak.

  altıncı olarak tarık'ın annesi asuman dabak, dizideki ismiyle cemile. tartışmaya gerek var mı bilmiyorum, çünkü pakize'nin fotokopisi karakter, hatta oynayan kadın aynı kişi. *

  yedincisi yağız ve eylem. özellikle yağız bana kaan izlenimi verdi. zamanla tarık'ın yoldaşı olacakmış gibi. eylem'de de bir sedef erkekliği vardı sanki.

  ayrıca dizide çok güzel göndermeler, eleştiriler mevcut. eylem'in kadın haklarını savunması, sisteme karşı duruşunu sevdim. özel üniversite eleştirisi çok açıktı. şair lütfü'nün "merhaba poğaçacı" repliğini şurada idrak edebilecek kar kişiyiz? tarık'ın çekiciyle götürülmesi, sonrasında başka bir tanıdığın daha fazla para için tee dilovası otoparkına götürülmesi ve zaten bir haftada hava kirliliğinden ölmüştür denilip orada bırakılması... buna benzer çok güzel dokundurmalar vardı. trt payını eleştiren erdal bakkala nasıl güldüysem aynı şekilde buna da çok güldüm. mal olmayın, dikkatli izlerseniz siz de görürsünüz bu inceleri.

  velhasıl kelam dizi on numara olmuş izlenimi uyandırdı bende. iyi ki herkes bu komedi türünden anlamıyor da kendi zihniyetimizdeki insanlarla gülebildiğimiz böyle yapımlar izleyebiliyoruz. beğenmeyenler gitsin hohahaha efektli çocuklar duymasın falan izlesin. *

  edit: fck jou uyardı. ilham perisini es geçmişim. kendisi ak sakallı dedeye tekabül ediyor. bunu da eklemiş olayım.


  (ekonomi sevmeyen iktisatci - 8 Ocak 2020 09:40)

Yorum Kaynak Link : tutunamayanlar (dizi)