Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 16 Mayıs 2001 Çarşamba, Yapım Yılı : 2001
Türü                : Macera,Drama,Romantik,Bilim Kurgu
Taglar             : meteor yağmuru,en iyi arkadaş,yabancı,saç kaybı,kel
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Tollin , Robbins Productions , Millar Gough Ink
Yönetmen       : James Marshall (IMDB)(ekşi), Greg Beeman (IMDB)(ekşi), Mike Rohl (IMDB)(ekşi), Jeannot Szwarc (IMDB)(ekşi), Terrence O'Hara (IMDB)(ekşi), Glen Winter (IMDB), Kevin Fair (IMDB), Whitney Ransick (IMDB), Mairzee Almas (IMDB), Rick Rosenthal (IMDB), Tom Welling (IMDB), Paul Shapiro (IMDB), Kenneth Biller (IMDB), James L. Conway (IMDB), Chris Long (IMDB), David Carson (IMDB), Michael Katleman (IMDB), Morgan Beggs (IMDB), Christopher Petry (IMDB), David Nutter (IMDB), Philip Sgriccia (IMDB), Michael W. Watkins (IMDB), Marita Grabiak (IMDB), Rick Wallace (IMDB), Thomas J. Wright (IMDB), William Gereghty (IMDB), David Barrett (IMDB), Pat Williams (IMDB), Steven S. DeKnight (IMDB), Todd Slavkin (IMDB), Allison Mack (IMDB), Tim Scanlan (IMDB), Turi Meyer (IMDB), James A. Contner (IMDB), James Frawley (IMDB), D.J. Caruso (IMDB), Steve Miner (IMDB), Robert Singer (IMDB), Jeff Woolnough (IMDB), Craig Zisk (IMDB), David Jackson (IMDB), Miles Millar (IMDB), John Schneider (IMDB), Bradford May (IMDB), Brad Turner (IMDB), Peter Ellis (IMDB), Mat Beck (IMDB), Charles Beeson (IMDB), Michael Rosenbaum (IMDB), Ken Horton (IMDB), Wayne Rose (IMDB), Brian Wayne Peterson (IMDB), Kelly Souders (IMDB), Justin Hartley (IMDB), Al Septien (IMDB)
Senarist          : Alfred Gough (IMDB)(ekşi),Miles Millar (IMDB)(ekşi),Joe Shuster (IMDB)(ekşi),Jerry Siegel (IMDB)(ekşi),Tim McCanlies (IMDB)(ekşi),John Sikela (IMDB),Bill Finger (IMDB),Brian Wayne Peterson (IMDB),Kelly Souders (IMDB),Todd Slavkin (IMDB),Darren Swimmer (IMDB),Turi Meyer (IMDB),Al Septien (IMDB),Otto Binder (IMDB),Al Plastino (IMDB),Steven S. DeKnight (IMDB),Holly Henderson (IMDB),Don Whitehead (IMDB),Caroline Dries (IMDB),Mark Verheiden (IMDB),Holly Harold (IMDB),Philip Levens (IMDB),Bryan Q. Miller (IMDB),Jack Kirby (IMDB),Genevieve Sparling (IMDB),Steve Irwin (IMDB),Paul Kupperberg (IMDB),Michael Green (IMDB),Anne Cofell Saunders (IMDB),Kenneth Biller (IMDB),Jordan Hawley (IMDB),Jeph Loeb (IMDB),Luke Schelhaas (IMDB),Greg Walker (IMDB),Drew Z. Greenberg (IMDB),Geoff Johns (IMDB),Andrew Landis (IMDB),Julia Swift (IMDB),John Chisholm (IMDB),Doris Egan (IMDB),Mark D. Warshaw (IMDB),Neil Sadhu (IMDB),Daniel Sulzberg (IMDB),Tracy Bellomo (IMDB),Cherie Bennett (IMDB),Jeff Gottesfeld (IMDB),Russel Friend (IMDB),Garrett Lerner (IMDB),Cameron Litvack (IMDB),Tim Schlattmann (IMDB),Clint Carpenter (IMDB),Matthew Okumura (IMDB),Ken Horton (IMDB),Carmine Infantino (IMDB),Wendy Mericle (IMDB),James Morris (IMDB),Shintaro Shimosawa (IMDB),Aaron Helbing (IMDB),Todd Helbing (IMDB),Justin Hartley (IMDB),Walter Wong (IMDB)
Oyuncular      : Tom Welling (IMDB)(ekşi), Allison Mack (IMDB)(ekşi), Kristin Kreuk (IMDB)(ekşi), Michael Rosenbaum (IMDB)(ekşi), John Glover (IMDB), Erica Durance (IMDB)(ekşi), Annette O'Toole (IMDB)(ekşi), John Schneider (IMDB)(ekşi), Justin Hartley (IMDB), Sam Jones III (IMDB), Cassidy Freeman (IMDB), Aaron Ashmore (IMDB), Eric Johnson (IMDB), Laura Vandervoort (IMDB), Callum Blue (IMDB), Camille Mitchell (IMDB), Terence Stamp (IMDB), Jensen Ackles (IMDB), Sam Witwer (IMDB), James Marsters (IMDB), Alessandro Juliani (IMDB), Mitchell Kosterman (IMDB), Sarah-Jane Redmond (IMDB), Phil Morris (IMDB), Mike Dopud (IMDB), Emmanuelle Vaugier (IMDB), Sharon Taylor (IMDB), Michael Cassidy (IMDB), Adrian Holmes (IMDB), Rekha Sharma (IMDB), Anna Galvin (IMDB), Ian Somerhalder (IMDB), Jane Seymour (IMDB), Ari Cohen (IMDB), Hiro Kanagawa (IMDB), Julian Christopher (IMDB), Alaina Huffman (IMDB), Connor Stanhope (IMDB), Monique Ganderton (IMDB), Ted Whittall (IMDB) >>devamı>>

Smallville (~ Smallville Beginnings) ' Dizisinin Konusu :
Smallville'de yaşayan Martha ve Jonathan Kent çiftinin hiç çocukları olmamıştır. Bir gün, bu küçük kasabayı bir meteor yağmuru vurur ve kasabanın geleceğini bir daha asla eskisi gibi olmayacak şekilde değiştirir. Kent çifti meteorların düştüğü yerlerden birinde bir uzay gemisi ve küçük bir bebek bulurlar. Adını Clark koydukları bu gizemli çocuk, çiftin yıllarca bekledikleri mucize olacaktır. Uzay gemisini çiftlikte saklayıp Clark'ı evlat edinirler. Bu sırada kasabanın her yerine irili ufaklı taşlar saçılmış, bazı kasabalıların ölmesine sebep olmuştur. Çoğu yere saçılan ve yeşil bir ışıltı yayan gizemli taşlar ise onlara maruz kalanlarda tuhaf değişimlere yol açmaktadır. Asıl gizemli olaylar Clark'ın büyüyüp de gizli yeteneklerini tek tek keşfetmesiyle yaşanacaktır. Zira Smallville'de bir efsane doğmaktadır...

Ödüller      :

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Saturn Award-Best Supporting Actor in a Television Series


 • "türkçe dublajlı halinde şöyle bir diyalogla yarmış geçirmiş dizi:- clark kent: baba evde fazla meteor parçası var mıydı?- baba kent: dur mutfakta, dolapta bir tane olması lazım."
 • ""i was protecting you", "the world needs you", "it's my/your destiny" replikleriyle özetlenebilir."
 • "clark kentin büyüdüğü kasabanın adı.(bkz: superman)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizide clark kent'in annesini oynayan oyuncu supermen 3'te lana lang'i oynayan annette o'toole'dur. ayrıca lex luthor ile clark kent süper kankadır şimdilik. orjinal hikayede lana lang ile evlenen pete ross da şu aşamada clark'ın yakın arkadaşıdır ve lana ile aralarında hiçbir şey yoktur henüz. gene orjinal hikayede lois lane metropolis'te doğup büyüdüğü için lois lane karakterinin muadili olarak chloe sullivan yaratılmıştır, klark'a yanıktır kendisi, sarışındır. öte yandan lana lang'in de başını boş bırakmamak için yaratılan whitney de bu şekilde uydurma karakterdir, fitbolcudur, ağır ve sıkıcı bir abidir ama babası çok hasta olduğu için bana ihtiyacı var hesabı lana onu terkedemez.
  lana'yı çin/flaman kırması oyuncu kristin kreuk oynar, allah sahibine bağışlasın bir içim su bir abladır, klark'ı da filmlerdeki kılkuyruk klark'la alakası olmayan tom welling oynar, o da oldukça temiz, düzgün bir çocuktur. kel gafalı lex luthor'u ise urban legends'da klozet başında can veren michael rosenbaum oynar, gafası essahtan tıraşlıdır. dizinin müziklerine ayrıca dikkat, oldukça güzeller..


  (kitkat - 12 Mayıs 2002 18:05)

 • comment image

  bu dizi sacma degil. mesela hicbir dizide zannetmiyorum ki bu dizideki clark kent kadar kabiz bir karakter bu kadar basarili tasvir edilsin. vucudu zarar gormediginden clark kent dizide kabizligini hic dert etmiyor ama onu her gun yiyip bitirdigini gerek yuz ifadesinden gerek verdigi kararlar ve konusmalarindan cikarabiliyoruz. mesela kola alinacak diyelim, normal bir insan kolayi alir gelir. clark kent bu dizide soyle yapar:

  - clark iki litrelik kola alir misin?
  - (30 saniye donuk bakislarla bakar) ...
  - clark?
  - (puff ucar gider gelir elinde ekmek)
  - clark bu ne?
  - (10 saniye donuk bakar) ekmek aldim chloe
  - neden?
  - bu senin icin daha faydali, ye bunu
  - ya hasta misin lan hasta herif kabiz adam
  - belki chloe.. belki oyleyim.. ama sunu bil, dogru olani yapmaya calisiyorum.
  - clark yine sicmadin di mi 3 hafta
  - chloe bunlari konusmayi sevmedigimi biliyorsun
  - hasta herif hastasin bir gun olecegini umarak yasayacagim
  - chloe yapma
  - geber ibne chloe degilim ben ssg'nin kafasindaki baska bir personayim
  - ssg?
  - efendim?
  - neden bunu yapiyorsun?
  - senden nefret ediyorum klark
  - adimi k ile yazmaya baslamani yadirgadim
  - umarim olursun klark acilar ceke ceke kriptonite bogulursun
  - belki chloe..
  - ssg
  - belki ssg.. evet..


  (ssg - 15 Mayıs 2009 10:22)

 • comment image

  bu dizide hemen hemen her bölümde en az bir kişi ölüyor ya da kayboluyor ama bir allahın kulu da kasabadan çıkıp "ya bizim bi yeğen vardı n'ooldu o? göremiyoruz onu, bi bakalım kendisine" demiyor ya, yanarım ona yanarım.


  (butcherfly - 17 Mart 2010 19:17)

 • comment image

  türkçe dublajlı halinde şöyle bir diyalogla yarmış geçirmiş dizi:

  - clark kent: baba evde fazla meteor parçası var mıydı?
  - baba kent: dur mutfakta, dolapta bir tane olması lazım.


  (bilimum - 15 Mayıs 2010 18:51)

 • comment image

  --- spoiler ---

  9 senedir izliyorum bu diziyi ve hayatımda hiç heyecanlanmadığım kadar heyacanlandım clark'ın gözlerinde superman sembolünü görünce. "amına koyim dikmiiiiiiiiiiiiiiiş annesi kostümü dikmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiş" diye anırmaya başladım evin içinde. sonra superman figürlerimin önünde secde etmeye başladım. bir önceki bölümde de perry white "great ceasar's ghost" dediğinde de çok mutlu olmuştum ama o mutluluk ve bu mutluluk karşılaştırılamaz.

  superman theme söylüyorum şu an ulan !

  not: eğer haberlerde "dombili genç uçmaya çalışırken yere çakıldı" haberleri duyarsanız ve ceset mavi kot üzeri kırmızı don giymişse o benim.
  ---
  spoiler ---


  (youth gone wild - 16 Mayıs 2010 02:12)

 • comment image

  spoiler s10e04

  --- spoiler --

  uzun zamandır bu kadar mükemmel bi smallville bölümü izlememiştim. tv.comda 9.9 aldığını görünce baya meraklandım ve "acaba gerçekten de o kadar iyi mi ya" diye düşünmedim değil. ama bu bölüm tek kelimeyle mükemmeldi. çok aksiyonlu ya da dövüşlü bi bölüm değil belki ama hani dışarıda lapa lapa kar yağarken siz sıcacık evinizde en rahat koltuğa gömülüp elinizde de sıcak bir içecekle o kar yağışını izlersiniz ve tatlı bi huzur duyarsınız ya ; işte öyle bi bölümdü 200.bölüm. insanın içini huzur dolduran yer yer gülümseten ve "ben bu diziyi 9 yıldır boşuna izlemiyorum ya" dedirten bi bölümdü. clark'ın lois'in lana konusundaki hassaslığını fark etmesi ve üzülmesi , geleceğe gittiğinde lois'in onun sırrını bu kadar iyi karşılamış olmasına şaşırıp bir o kadar sevinmesi ve ona sahip olduğu için ne kadar şanslı olduğunu anlaması, taa birinci sezon ikinci bölümde gördüğümüz böcek çocuğun gelmesi ve clark gibi hepimizin de kesin lois'e bişey yapacak diye düşünmesine rağmen clark'a teşekkür etmesi, clark'ın sonunda içindeki karanlıkla yüzleşip insanlara umut verdiğini onlara yardım ettiğini anlayıp anı yaşamaya karar vermesi, oliver'ın clark'ın bir gülümsemesiyle dostunun yanında olduğunu anlaması ve o uyuz kadınla röportajında gayet kendinden emin konuşmaya başlaması.
  ve tabi ki en sonundaki "i love you" sahnesi ve klasik superman filmlerinde gördüğümüz lois'in clark'ın ayaklarının üstüne çıkması ve sondaki sürpriz ; dans ederken clark'ın havalanması ve her ne kadar ikisi de farkında olmasa da uçmaları.
  mükemmel.... son sezonunda hem de 200.bölümünde hatırlarda kalacak bir bölümdü. her ne kadar bu sezon bitmesini istemesem de biliyorum ki, böyle bir bölüm yazan senaristler dizi finalini de akılda kalacak en güzel biçimde yazarlar, ondan içim rahat.

  edit: söylemeyi unutmuşum james marsters iyi ki varsın *

  --
  spoiler ---


  (morning angel - 16 Ekim 2010 21:32)

 • comment image

  dizideki jimmy olsen konusunda...

  --- spoiler ---

  salvation ve homecoming'in gelecek bölümlerinde bir jimmy olsen'ın varlığından bahsediliyor. bu kişi bizim dizinin 6-8 sezonlarında gördüğümüz jimmy olsen'ın küçük kardeşidir. bunu da şuradan anlıyoruz; çizgi romanda ve genel superman mitolojisinde jimmy olsen'ın tam adı james bartholomew olsen'dır. dizide ise henry james olsen boy göstermiştir. dolayısıyla cenazede chloe'nin jimmy'nin fotoğraf makinesini verdiği küçük çocuk gerçek jimmy olsen'dır. zaten mantıklı olan da budur, zira çizgi romanda jimmy olsen, clark ve lois'e oranla çok daha genç ve tecrübesizdir.

  ---
  spoiler ---


  (kryptonian - 24 Ekim 2010 22:34)

 • comment image

  öyle bir final bölümü yapmışlar ki yüzümde olabilecek en büyük gülümseme ile izledim.

  --- spoiler ---

  ilk yarım saati biraz sıkıcıydı kabul ediyorum, çünkü herkes gibi ben de artık "sikerler superman ol lan" modundaydım. ama son yarım saati inanılmazdı. "kal-el, my son, you are ready" sözünü duyduğum saniyeden itibaren muhtemelen 10 senelik dizi tarihinin en güzel anlarını yaşadım.

  özellikle son 2 dakika, clark'ın superman theme eşliğinde çatıya çıkması izlediğim en güzel superman şeysiydi.

  bugüne kadar çekilmiş bütün superman filmlerinden daha iyi bir dizi finali yaptılar desem yanlış olmaz herhalde. gerçi bu dizinin değil, diğer filmlerin sikkoluğunu anlatır ama neyse.

  ---
  spoiler ---

  hoşçakal smallville, bana yaşattığın mükemmel 10 sene için teşekkür ediyorum. artık cumartesi sabahları, clark'ın sonunda superman olduğunu bilerek rahat rahat uyuyabilirim.


  (youth gone wild - 14 Mayıs 2011 15:05)

 • comment image

  aslinda bir sembol.
  superman gibi bir adam smallville'den cikiyor. neden? her amerikali icin firsatlar e$ittir de ondan. herkes vergisini vesin, tuketsin, manual okusun, federal hukumete guvensin hesabi.


  (delikan76 - 2 Mayıs 2004 15:49)

 • comment image

  19 mayis 2004 tarihinde sona eren dizi. clark'in karizma yapacagim diye herkese trip attigi* dizidir. lana lang karakterine gicik oldugum dizidir.
  dizide ki onemli karakerterlerin isimleri 'l' ile baslar: lex luthor, lana lang, lionel luthor (dizi haricinde de (bkz: lois lane))
  dizinin en guzel yanlarindan biri de, birinci bolumden itibaren harika muzikler ile bezenmis olmasidir.
  dorduncu sezon cekilirse dizinin ismini metropolis yapmak yerinde olur, artik smallville'de kimse kalmadi ugrasacak, koy halkinin buyuk cogunlugu 3 sezon icinde clark tarafindan pataklandi, kriptonit yuzunden ucubeye* donusup, adam gibi yerlerinde duramadiklari icin*, geri kalanlar da oldugu icin*.

  dizide surekli uzerinde durulan* bazi iliskiler:
  1. clark ile lex kankalardir.
  2. clark ile pete kardes gibidirler.***
  3. clark lana'yi, lana'da guya clark'i sevmektedirler.

  simdi bu iliskileri biraz irdeleyelim:
  1. bak clarkcigim, madem bu lex senin en iyi arkadasin, senin kicini kurtariyor zirt pirt, sen ne zaman yardim istersen, yardimini esirgemiyor, hatta bunla kalmiyor, diger arkadaslarini da kolluyor, neden adama acilmiyorsun da surekli adamin kafasinda soru isaretleri birakiyorsun, neden adamin guvenini sarsacak hareketlerde bulunuyorsun? babasi olacak mahlukat* adamin beynini kizartiyor, kurtarmak icin kasmiyorsun kendini, sigar mi superman'lige bu simdi?*
  2. pete denilen adam, sana diyorum, madem biliyorsun clark'in sirrini, adam ol, sakla. oyle habire, ben senin sirrini biliyorum, bak soylememek icin kendimi kasiyorum, yok niye soyledin bana, ben bu yukun altinda eziliyorum*. en sonunda da salya sumuk smallville'den kaciyorsun. ben sana ne deyim simdi ha?*
  3. lana. allah'tan superman hikayesini biliyoruz da, sonunda lois lane ile tanisacak, evlenecek falan yani, yoksa clark kala kala bu motora mi kaldi diyesi geliyor insanin*. her bolumde cocugu cileden cikarmak icin bir sey buldu ya 3 sezon boyunca, helal olsun yani. kizim, madem seviyorsun sen bu clark'i, ne diye cocugu cileden cikariyorsun?** yok, bana karsi durust degilsin, yok ben baskasini seviyorum.**** ama en guzel dersi sanirim son bolumdeki yerdeki sari gul vermistir ona.**


  (riddevi - 27 Mayıs 2004 03:48)

 • comment image

  adamin onune meteor duser, bocek olur, gelir clarki dover. digerinin kemigi esnektir**, bu sayede istedigi kisinin kiligina girebilmektedir, dayagi yine clark yer. oburunun kafasina yildirim duser, negatif elektrik alir clarktan, gelir hincini ondan alir. clark da gider lana*'e bakar** agzinin suyu akarak. sonra lex luthor gelir, "super kankayiz hadi ortamlara akalim" der surekli. ve butun bunlarin yaninda her yerde ve herkeste kriptonit vardir. biri kriptonit kolye takar, digerinin kriptonit tarlasi vardir, otekisi mangala komur diye koyar, berikisi tesbih yamistir kriptonitten. ve bu sayede bir guzel pataklarlar supermani. bu arada adi uzerinde zaten kucuk olan bu kasabada ta$ catlasa hadi 5000 kisi yasamaktadir ve yarisinin dogaustu gucleri vardir. yani gorecelilikden yola cikarsak, clark kent kardesimiz bu kasabada o kadar da superman degildir.

  i$te boyle bir dizidir smallville. ama ne yalan soyleyeyim bir turlu sevemedigim supermani sevdirmistir bana. sempatiktir. siz bana bakmayiniz izleyiniz. ben izliyorum valla.


  (73 - 10 Ekim 2005 20:29)

 • comment image

  clark kent'i sonunda nasıl süperman yapacaklarını,kılık değiştirme olayını nasıl kotaracaklarını çok merak ettiğim dizidir.
  bizim bildiğimiz clark* gözlüklü inek yalamış saçlı silik bir tip iken süperman haline geldiğinde cevval ve karizmatik bir kişiliğe bürünmekte gömleğini pantelonunu çıkartırken imajı de değiştirmektedir.fakat smallville de clark gayet eli yüzü açıkta akça pakça gezinen bir delikanlıdır.daha sonradan ezik tiplemesine sokulsa da farketmez.kısa pantolonlu halini bilen smallville ahalisi tarafından,süperman taytlarını çekip bir tutam saçını alnında kıvırsa bile "bu bizim kentgillerin clark değil mi yahu" diyerek teşhis edilmemesi neredeyse imkansızdır.amerikalıların bile bu kadar salak olması mümkün değildir.


  (whisky - 11 Ekim 2005 10:35)

 • comment image

  bu kasabadaki hemen herkesin özel güçlerinin, yeteneklerinin olması ancak şu ikisinden biriyle açıklanabilir:

  i. kasabadaki her evin bahçesine birer meteor parçası -kriptonit- düşmüş ve herkes yanlışlıkla salatanın içine bunlardan da katıyor.
  ii. kasabaya yerleşmek isteyen insanlar özel yetenek sınavına tabi tutuluyorlar. geçemeyen yerleşemiyor. (konservatuvar sanki mübarek)

  bi' de onca doğaüstü olay oldu bir allahın kulu da gelip "nöolüyo lan burda?" demedi. burdan yetkililere sesleniyorum: devlet buna bişey yapması lazım

  yine de güzel dizi ama...


  (cim kedi - 19 Aralık 2005 09:14)

 • comment image

  her bölüm sonunda lana'nın yada lex'in clark'a çeşitli laflar soktuğu ve bizim esas çocuğunda mal gibi bakmaktan başka birşey yapamadığı dizidir.

  -üç tane yangın çıktı ve sen üçünde de ordaydın di mi clark?
  -mınskym...
  -ne dedin?
  -ha, yok bişey ehe, tesadüf işte.
  -tesadüf tabi. biliyorsun yalanlar ve sırlar üstüne ilişki kurulmaz di mi clark?
  -skecem...
  -ney?
  -yok, neyse ben kaçtım o zaman, hadi baş baş.

  yada;

  -fırtına esnasında öle birşey hissettim ki sanki beni sen kurtardın (hadi bakalım buna cevap ver)
  -ee ıı ii
  -fırtına diyorum
  -haa ne korkunçtu di mi? neyse ben gittim, teleskop falan var benim ahırda, çok güzel yıldızlar falan.
  -git tabi sen, hatta anca gidersin...
  -ehe

  olmuyor clark olmuyor. randıman alamıyoruz.


  (indian project - 19 Şubat 2006 21:10)

 • comment image

  clark kent* bu kasabada* normal bir insan gibi hayat sürüyor. okula gidiyor, aşık oluyor, acı cekiyor, bu arada da yeteneklerini kesfediyor ve bunları ufak ufak kullanıyor. buraya kadar tamam. bildigimiz* süperman cizgi romanlarına ve yan karakterlere de tatlı tatlı göndermeler var. burası da güzel.

  cevabını merak ettiğim sorun şu: clark kent bu kadar normal bir hayat sürerken* ne olacak da mavi bir tayt ve kırmızı bir pelerin giyme ihtiyacı hissedecek ! hadi tayt ve pelerini geçtim, niye o kırmızı külotu mavi taytın üstüne giyecek?

  sen bebeklikten itibaren normal insanlar arasında yaşa, büyü, ondan sonra git kırmızı külot giy. üstelik taytın üstüne !

  aklım almıyor .


  (odlek sovalye - 7 Nisan 2006 13:04)

 • comment image

  gariban clark'ın mazlumu oynadığı dizidir.

  clark, smallville'de henüz superman gibi bir alter-ego/gizli karakter yaratamadığı için ulu orta güçlerini kullanamıyor. bu da demek oluyor ki, her badireyi kafayı yorarak, dedektif gibi araştırarak çözüyor. hatta bununla kalmıyor, insanlara da laf anlatmaya, onları ikna etmeye çalışıyor.

  benim hatırladığım superman scooby doo ekibi üyesi gibi gizemleri çözmeye çalışan bir eleman değil, hakkaten süper olduğu için direkt uçarak gelip düşmanın ağzını kıran bir adamdı. bir kere de melül melül bakıp "ama lex bak yanlışsın" diye dil dökme be adam. bi kere olsun birini döv şu dizide. varsa yoksa tırıvırı, varsa yoksa hızlı koşup darbeleri absorbe etme tribi. olmaz olsun böyle tırto superman.

  eski yüzeysel superman'ımızı istiyoruz.


  (ndg - 16 Nisan 2006 21:26)

 • comment image

  yanilmiyorsam wb20 tarafindan yayinlanan, superman yani clark kent'in gencligi, lise yillarini anlatan dizi. friends* ile ayni zamana denk gelmiyorsa ve yapacak daha iyi bisey yoksa izlenebilir oyle arada

  yillar sonra gelen edit: bugun smallville ba$ligini acip sirayla yazilanlari okumaya ba$ladigimda 2 numarali entry'yi gorup hasiktir lan oradan dedigimde, entry'nin sahibinin kimligi hakkinda en ufak bir fikrim yoktu, bu da beni bu edit'i yazmaya mecbur birakti. bu entry'yi genclik hezeyanlari icinde yazmi$ olabilirim, kendimi kiniyorum, zira 1 aydir yeni bolum yayinlanmadigi icin karnima agrilar girmekte, yeni bolumun yayinlanacagi 30 mart 2006 yi kendime resmi tatil ilan ettim, o gun cali$mayacagim smallville izleyecegim. ah be oglum clark, dinlesene $u jor-el in sozunu..


  (epi - 25 Ocak 2002 08:05)

Yorum Kaynak Link : smallville