Çıkış Tarihi     : 19 Ocak 2020 Pazar, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Komedi,Bilim Kurgu
Taglar             : uzay yolculuğu,space tourism,stranded in space,space cruise ship,space pleasure cruise
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Home Box Office (HBO)
Yönetmen       : Natalie Bailey (IMDB)(ekşi), Armando Iannucci (IMDB)(ekşi), Becky Martin (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Armando Iannucci (IMDB)(ekşi),Peter Fellows (IMDB),Ian Martin (IMDB)(ekşi),Simon Blackwell (IMDB)(ekşi),Georgia Pritchett (IMDB)(ekşi),Tony Roche (IMDB),Will Smith (IMDB)
Oyuncular      : Hugh Laurie (IMDB), Joshua Viner (IMDB), Josh Gad (IMDB), Zach Woods (IMDB)(ekşi), Joseph Balderrama (IMDB), Sacharissa Claxton (IMDB), Rae Lim (IMDB), Jennifer Armour (IMDB), Raffaello Degruttola (IMDB), Theresa Godly (IMDB), Rebecca Front (IMDB), Suzy Nakamura (IMDB), Lenora Crichlow (IMDB), Nikki Amuka-Bird (IMDB), Ethan Phillips (IMDB), Andy Buckley (IMDB), Matthew Beard (IMDB), Jessica St. Clair (IMDB), Kyle Bornheimer (IMDB), Chook Sibtain (IMDB), Julie Dray (IMDB), Adam Pålsson (IMDB), Wanda Opalinska (IMDB), Kelly Coughlin (IMDB), Eddie Register (IMDB), Andrea Pizza (IMDB), Ankur Bahl (IMDB), Vaughn Johseph (IMDB), Simon Connolly (IMDB), Anne Wittman (IMDB), Andrew Boyer (IMDB), Eugenia Caruso (IMDB), Ako Mitchell (IMDB), Yasmine Akram (IMDB), Sonia Dorado (IMDB), Oseloka Obi (IMDB), Priyanga Burford (IMDB), Sandra Gayer (IMDB), Daisy May Cooper (IMDB), Sophie Salako (IMDB) >>devamı>>

Avenue 5 ' Dizisinin Konusu :
Günümüzden 40 yıl sonrasında geçen Avenue 5, gezegenlerarası yolculuğun mümkün olduğu bir evrende geçiyor. Uzay turizmine hizmet veren Avenue 5 adı uzay gemisinin kaptanı olan Ryan Clark, yolcularla birlikte güzel bir seyahat yapmayı planlar. Ancak geminin rotası kontrolden çıkınca, işler karışık bir hal alır.


 • "bbc büyük hayal kırıklığı demiş dizi için.bbc cultuıreizleyelim gelsin de... bu bbc pek güven vermiyor bana."
 • "house wilsonun ölümü ardından artık doktorluk yapamayacağı ve dünyada ölü olarak gözüktüğü için uzayda cruise ship kaptanlığına girmiş cv de yalan söyleyerek ardından olaylar gelişmiş"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk bölümde tam olarak ne olduğu açıklanmamış ancak buram buram iannucci kokan dizi. ilk bölümün günahı olmaz arkadaşlar bi 3 bölüm bekleyelim bakalım.

  --- spoiler ---

  hugh laurie'nin aksanı değişip duruyor diyordum, sebebi varmış. mesleği kaptanlık olmayan birinin kaptan olması, trump'a falan bir gönderme galiba. dur bakalım anlarız 3-4 bölümde... iannucci komedisi sizi 1 seferde yarıla yarıla güldürmez, o içine düştükleri durumdur komik olan. gülme efekti olmadan gülemeyen arkadaşlara selam olsun... mesela dünyayla uzay gemisi arasında 26 saniye gecikme olması ve bunun sinir bozucu bir durum olması nedeniyle ortaya çıkan komiklik... bu ufacık sorunu düzeltmeye çalışırken başlarına gelen kaza.... herhangi bir diyaloğa ihtiyaç yok burda, olayın saçmalığı komik olan... neyse ki malcolm tucker yok gemide vallahi "sizin yapacağınız işi sikim" diye ortalığı inletirdi....

  ---
  spoiler ---


  (king firth the colin s speech - 20 Ocak 2020 11:50)

 • comment image

  --- spoiler ---

  house wilsonun ölümü ardından artık doktorluk yapamayacağı ve dünyada ölü olarak gözüktüğü için uzayda cruise ship kaptanlığına girmiş cv de yalan söyleyerek ardından olaylar gelişmiş
  ---
  spoiler ---


  (emmywinehousemd - 23 Ocak 2020 19:40)

 • comment image

  üç beş hafta olarak planlanan bir uzay gezisinin teknik sorunlar nedeniyle üç yıldan daha fazla sürecek olması üzerine gelişen olayları konu alan absürt komedi unsurları içiren bir dizi. ilk bölüm biraz sönüktü ama yüksek potansiyeli var bence.


  (savklis - 23 Ocak 2020 23:20)

 • comment image

  çok eğlenceli, içlerine düştükleri durum, hepsinin birbirini deli edecek ve birbirlerinin kuyusunu kazıcak olması şahane. her kafadan bir ses çıkması bir de mahallenin muhtarı teyzesi tiplemesi çok hoşuma gitti.


  (sayitlikeyoumeanit - 23 Ocak 2020 00:00)

 • comment image

  ilk bölümünü gayet beğendiğim dizi. maalesef bazı kişiler dizinin arkasında kahkaha efekti olmayınca o komediyi hissedemiyor ancak dizi oldukça eğlenceli olmuş. ayrıca hugh laurie'ye ayrı bir parantez açmak gerekiyor; house'dan bu yana en çok yakıştırdığım rol bu diyebilirim. imaj olarak da gayet başarılı olmuş.

  --- spoiler ---

  hugh laurie konuşmaya başladığı ilk anda resmen bir oh be çekmiştim sonunda house gibi güzel bir amerikan aksanı yapıyor diye. sonra ingiliz aksanına dönünce bir anda itici geldi resmen dizi. tahminim bir süre sonra yolcular da ingiliz olduğunu öğrenir ve aksanı tamamen bırakır. hbo ekşi sözlüğe kulak ver. amerikan aksanını devam ettir. lütfen...
  ---
  spoiler ---


  (nilee - 22 Ocak 2020 20:13)

Yorum Kaynak Link : avenue 5